Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę rychłą prezentację modeli HD5xxx (PREZENTACJĘ nie sprzedaż) to ceny raczej zostaną na tym poziomie co są przez jakieś 2 mies jeszcze aż wyprzedadzą to co maja.

Ale wprowadzenie 5xxx do sprzedaży będzie na bank szybsze niż 5 mies i sprawi znaczącą obniżkę cen dla serii 4xxx oraz wysyp tanich używek (żer dla skner^^), więc okres o którym piszesz będzie gorący;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiję się w dyskusję. Pewnie było to już wałkowane kilka razy, mam problem z sekcją zasilania na referencie (sapphire) 4870 (kupiony blisko po premierze), w sumie od początku miałem, ale nigdy nie chciało mi się za to zabrać. Hałasu referencyjnego chlodzenia nie mogłem znieść więc dawno temu zmieniłem na accelero + wiatrak 120mm. Na sekcję zasilania to ledwo jakiś radiator się mieścił pod tego accelero (15mm max). Jaki nie założyłem to lipnie chłodził sekcję zasilania, no ale nie chciało mi się już nic z tym robić. Niektóre gry np. jak Trine mocno przegrzewają sekcję zasilania >130stopni i wywala mi sterownik graficzny z jądra systemu i reset trzeba robić. BTW. win xp z vpu recover to sobie poradzić nie umie i przeładować sterownika, dopiero w7 ładnie potrafi sobie załadować ponownie do jądra systemu. Już mam dosyć tego accelero, był to chyba zły wybór bo w 4870 najbardziej wrażliwa jest sekcja zasilania a tam nic pod niego dobrego się nie zmieści.... Czy możecie doradzić mi na co zmienić chłodzenie i co założyć na sekcję zasilania, jak najmniejszym kosztem bo chcę się przesiąść na serię 5xxx jak będą w sklepach ?

 

Myślałem o http://angela.pl/p5196,zalman-zm-rhs90.html , którego jeden z forumowiczów pociął ;) ale ja nie chce go ciąć bo wiem, że wtedy nie schłodzi dobrze sekcji zasilania, więc musiałbym zmienić accelero na coś innego ale nie wiem na co.

 

Ewentualnie zamiast tego zalmana, droższy ale pewnie bardziej wydajny http://angela.pl/p3099,thermalright-hr-09s...fet-cooler.html.

 

EDIT: chyba zdecyduję sią na to http://www.testseek.com/labs/reviews/revie...u-cooler/?p=704 + któreś z wcześniej wymienionych opcji na sekcję, bo się zmieści z tym zalmanem. Wykosztuję się ale będę miał święty spokój....

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator mam noctu-y więc raczej wydajny, umieściłem go właśnie bardziej nad sekcją zasilania niż rdzeniem. Ten radiator accelero powinien być długości max do sekcji zasilania, wtedy by nie przysłaniał radiatora na sekcji, radiator można założyć większy (wydajniejszy) i zrobić bezpośredni nawiew na niego, byłoby to znacznie bardziej wydajne. Szkoda, że nie można dostać thermalright-a vrm r1 bo on by się zmieścił akurat pod accelero i można na niego wiatrak założyć. Koszty też byłyby mniejsze.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiję się w dyskusję. Pewnie było to już wałkowane kilka razy, mam problem z sekcją zasilania na referencie (sapphire) 4870 (kupiony blisko po premierze), w sumie od początku miałem, ale nigdy nie chciało mi się za to zabrać. Hałasu referencyjnego chlodzenia nie mogłem znieść więc dawno temu zmieniłem na accelero + wiatrak 120mm. Na sekcję zasilania to ledwo jakiś radiator się mieścił pod tego accelero (15mm max). Jaki nie założyłem to lipnie chłodził sekcję zasilania, no ale nie chciało mi się już nic z tym robić. Niektóre gry np. jak Trine mocno przegrzewają sekcję zasilania >130stopni i wywala mi sterownik graficzny z jądra systemu i reset trzeba robić. BTW. win xp z vpu recover to sobie poradzić nie umie i przeładować sterownika, dopiero w7 ładnie potrafi sobie załadować ponownie do jądra systemu. Już mam dosyć tego accelero, był to chyba zły wybór bo w 4870 najbardziej wrażliwa jest sekcja zasilania a tam nic pod niego dobrego się nie zmieści.... Czy możecie doradzić mi na co zmienić chłodzenie i co założyć na sekcję zasilania, jak najmniejszym kosztem bo chcę się przesiąść na serię 5xxx jak będą w sklepach ?

 

Myślałem o http://angela.pl/p5196,zalman-zm-rhs90.html , którego jeden z forumowiczów pociął ;) ale ja nie chce go ciąć bo wiem, że wtedy nie schłodzi dobrze sekcji zasilania, więc musiałbym zmienić accelero na coś innego ale nie wiem na co.

 

Ewentualnie zamiast tego zalmana, droższy ale pewnie bardziej wydajny http://angela.pl/p3099,thermalright-hr-09s...fet-cooler.html.

 

EDIT: chyba zdecyduję sią na to http://www.testseek.com/labs/reviews/revie...u-cooler/?p=704 + któreś z wcześniej wymienionych opcji na sekcję, bo się zmieści z tym zalmanem. Wykosztuję się ale będę miał święty spokój....

NIE WIATRAK TYLKO WENTYLATOR.

 

Do rzeczy: z racji iż sekcja zasilania 4870 do zbytnio sprawnych nie należy, wydziela dużo ciepła o czym wielu użytkowników się przekonało. "Olanie" wysokich temperatur na tej części karty często kończy się zgonem samego urządzenia, więc pozostaje Ci się cieszyć że jest wszystko ok.

Co do samego chłodzenia to zagadaj do maniakalny'ego i podaj dokładne wymiary radiatora który może tam wleźć. Oczywiście mam na myśli radiator z miedzi. Wytnie Ci to specjalną maszyną (wystarczy zobaczyć jego worklogi z bloczkami :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIATRAK TYLKO WENTYLATOR.

 

Do rzeczy: z racji iż sekcja zasilania 4870 do zbytnio sprawnych nie należy, wydziela dużo ciepła o czym wielu użytkowników się przekonało. "Olanie" wysokich temperatur na tej części karty często kończy się zgonem samego urządzenia, więc pozostaje Ci się cieszyć że jest wszystko ok.

Co do samego chłodzenia to zagadaj do maniakalny'ego i podaj dokładne wymiary radiatora który może tam wleźć. Oczywiście mam na myśli radiator z miedzi. Wytnie Ci to specjalną maszyną (wystarczy zobaczyć jego worklogi z bloczkami :) ).

Ale powiedziałeś z tym wiatrakiem dziecko n/c :damage_wall: :lol:

 

"Olanie" ? Kto pisał o olewaniu ? Swoje tajemnicze uwagi zachowaj dla siebie. Do żadnego maniakalnego czy kogokolwiek innego nie będę się zwracał z wycięciem radiatora. Ty chyba nie czytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem (a może pseudo reklama?). Decyzję już podjąłem, taką jak napisałem w poprzedniej wiadomości. Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może dostęp do itrackera2 ? może by hulał pod w7 z 4850 matrixem i pozwalałby na zmienienie timingów pamięci

Znalazlem. Dostepny jest w dziale downolad dla ASUS ENGTX285 TOP/HTDI/1GD3.

Wersja 2_11. Nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : kupiłem dla brata kartę Asus HD4850 512MB DDR3 z chłodzeniem Glaciator ( karta ponoć z nowej serii i ma być chłodniejsza o 7 stopni :) - ma bios z czerwca 2009) i od momentu zainstalowania wiatrak chodzi na max obrotach i to nie ważne 2D czy 3D, temperatury w normie w przedziale 45-65 stopni. Oczywiście można zmiejszyć programowo nawet na 20% ale wydaje mi się że wcześniejsze Glaciatory były ciche, czy coś się zmieniło czy karta do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : kupiłem dla brata kartę Asus HD4850 512MB DDR3 z chłodzeniem Glaciator ( karta ponoć z nowej serii i ma być chłodniejsza o 7 stopni :) - ma bios z czerwca 2009) i od momentu zainstalowania wiatrak chodzi na max obrotach i to nie ważne 2D czy 3D, temperatury w normie w przedziale 45-65 stopni. Oczywiście można zmiejszyć programowo nawet na 20% ale wydaje mi się że wcześniejsze Glaciatory były ciche, czy coś się zmieniło czy karta do wymiany ?

u mnie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem kartę z tematu z ESC. Kompa wczoraj złożyłem, na początku jeszcze nie robiłem formata, zainstalowałem sterowniki. Miałem zainstalowana grę CS:S. Odpaliłem i obraz co około 3-4 s się robił czarny, i przy ładowaniu widziałem tak jakby jakieś artefakty, chodź nie jestem pewien. Pomyślałem pewnie na czystym systemie będzie OK, więc format, tym razem Win 7 64bit, sterowniki zainstalowałem i tym razem w grze GRID czy Bornout podobne zachowanie. Tym razem myślę, pewnie Win 7 64bit jest winny. Format, instalka WinXP SP3, sterowniki i dalej to samo. Tym razem możecie zobaczyć na filmiku co się dzieje ..

http://www.youtube.com/watch?v=oqAM29F1-JI oraz http://www.youtube.com/watch?v=-8VaMq6gUm8

 

Mój sprzęt to : x2 550, radek z tematu, 2 x 2 GB 1333MHz A-data, Gigabyte 770t-udp3, Enermax 500W.

 

Co mam zrobić ? Odesłać im na gwarancję czy jakieś inne macie jeszcze pomysły ?

 

Jak, czym mogę przetestować kartę graficzną aby jednoznacznie stwierdzić że jest uszkodzona (artefakty) ?

 

Dzięki

post-150942-1252744804_thumb.jpg

Edytowane przez AlCaponexp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedziałeś z tym wiatrakiem dziecko n/c :damage_wall: :lol:

 

"Olanie" ? Kto pisał o olewaniu ? Swoje tajemnicze uwagi zachowaj dla siebie. Do żadnego maniakalnego czy kogokolwiek innego nie będę się zwracał z wycięciem radiatora. Ty chyba nie czytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem (a może pseudo reklama?). Decyzję już podjąłem, taką jak napisałem w poprzedniej wiadomości. Temat zamknięty.

Spokojnie człowieku.. Tak Cię uraziłem poprawiając twój błąd? Żyjesz w Polsce więc wyrażaj się poprawnie po polsku. Jeżeli nie odróżniasz wiatraka od wentylatora to proszę:

Dołączona grafika < to jest wiatrak.

Epitety w stylu "dziecko" sobie wypraszam. Nie robię także żadnej reklamy tylko mówię Ci że jest taka możliwość (i to chyba najlepsze wyjście oprócz wodowania lub Thermalrighta) bo pytałem kiedyś o to maniakalnego. Co do zmiany accelero na zalmana to jest to średni pomysł (będzie troszkę wydajniej ale głośniej..). Olanie? Jak to nie skoro pomimo zauważenia 130*C nic większego z tym nie zrobiłeś? Po resztą twoja sprawa tylko potem przez takich ludzi są pisane posty w stylu "ta beznadziejna karta ATi się spaliła"...

 

Vibor próbowałeś regulować wentylator Catalyst'ami albo Rivą tuner?

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@david11 Nie pisz nic do mnie człowieku, bo czytać ze zrozumieniem nie umiesz nawet i jakieś problemy masz do mnie a ja pytałem o chłodzenie... :lol: n/c . Nie będę Twojego posta komentował.

 

Właśnie zamontowałem tego zalmana V2000 + to na sekcję zasilania i powiem Wam, że rewelacja... Lepszego wyboru chyba nie ma (prócz thermalright-a). Nie dość, że zalman 2x mniejszy od tego g.ówna accelero, to temperatury trzyma lepsze. Radiator na sekcję zasilania sprawdził się wyśmienicie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle jaja sie u mnie porobily. Wrocilem do Visty , a itracker (Zaden) nie dziala (Can not find support card). Framework 3.5 zainstalowany, sterowniki probowalem od tych z plyty az do 9.9. I Nic. Moze to problem z Plyta glowna? Na Gigabyte nie mialem takich jaj. Co to moze byc? Skonczy;ly mi sie juz pomysly. Sterowniki do Chpsetu zainstalowalem (te z plyty).

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror, rozumiem że próbowałeś usunąc sterowniki w safemode wraz z oprogramowaniem Asusa? Szczególnie SmartDoctor?

Używasz sterowników brandowanych przez Asusa czy ze strony ATI?

Problem może być z podpisem sterowników, dlatego itracker nie rozpoznaje karty.

Mobo raczej to nie jest chociaż nie jestem pewien. Musiała by być padnieta magistrala aby karta źle się przedstawiała. Raczej to sprawa podpisu sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ze stownikami zarowna z plyty (potem odinstalowalem je Driver cleanerem), jak i 9.6 (dzialay przy poprzedniej konfiguracji) oraz najnowsze 9.9.

To faktycznie moze byc problem z podpisem sterwonikow. Raz pojawil sie taki komunikat - i to wcale nie przy pierwszej probie :(

Sproboje wymusic na systemie, aby nie sprawdzal podpisow: "bcdedit -set loadoptions \”DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS”"

 

Zobaczymy, czy pomoze. Dziwne, ze na plycie Gigabite nie bylo tych problemow, a nawet plyta zsystemem jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja. W poprzedniej Viscie mialem cos namieszane z podpisami sterownikow. ATT tego wymagalo i dlatego nie mialem problemu z instalacja i uruchomieniem itrackera. Teraz po wlaczeniu F8 podczas startu i wylaczeniu podpisu - itrackar dziala jak ta lal. Pamietam, ze bawiac sie ATT znalazlem permanentne rozwiazanie wylaczania tej opcji. Niestety nigdzie nie moge teraz tego znalezc. Bylbym wdzieczny za pomoc w zautomatyzowaniu F8+uruchomienie bez podpisu.

 

EDYTA

Nalazlem :) Nazywa sie to Ready Driver Plus. I dziala :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to jeszcze na ZM-RHS90 (sekcja zasilania), przykleiłem taśmą termoprzewodzącą (akasa) wentylator z referencyjnego chłodzenia i podpiąłem na pcb gpu. Oczywiście skręciłem go na 30% obrotów, żeby nie chodził jak odkurzacz. Temperatury spadły jeszcze o 10 stopni, w idle mam 39stopni na sekcji. Rewelacja :).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie: Czytalem gdzies w necie, ze nowe uklady ati maja goscic na półkach 22go wrzesnia... Czy mozliwe, ze ceny 4850\4870 znacząco wtedy spadna?

23go września. Przekonamy się za 9 dni. Nowe radki będą na innej półce cenowej i wydajnościowej niż obecne. W bezpośredni sposób IMO nie wpłyną na cenę starej generacji. Ja oszacowałem ceny na 1032zł za Radeona 5850 i 1377zł za Radeona 5870. Potanieją GTX285, 275 a co za tym idzie reszta kart poniżej w hierarchii też potanieje, ale nie w jakimś szalonym stopniu.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ASUS robi sobie jaja.

 

Utworzylem ticket w Servisie w sprawie Itrackera i jego niekompatybilnosci z Windows Vista.

Ponizej podaje moj tekst i odpowiedz serwisanta.

 

[Problem Description]

iTracker 1.06 doesn't work.

I have tried install it on drivers added to Graphic card installation disk as well as on the

newest ATI divers 9.9.

Everytime Itracker popups the Error output: Can not Find Supported Card.

I-tracker is downloaded for correct System (Vista x64).

 

 

odpowiedz:

Itracker dziala wylacznie w powiazaniu ze sterownikami ASUS. Instalacja Catalystów skazuje Pana na niepowodzenie. Itracker wymaga ponadto uprzedniej instalacji aktualnej wersji pakietu .net Framework.

 

Czy oni czytaja pytania? Czy maja formulke, ktora wklejaja niezaleznie od zaistnialego problemu?

 

Odpisalem na to tak:

Witam pana.

Pierwsza instalacja wykonana byla ze sterownikami dolaczonymi do karty.

I-tracker nie dzialal. Instalacja dokonana byla na platformie Windows Vista x64 z zainstalowanym .Net Framwerok 3.5.

 

Czy oprogramowanie ASUS i-tracker posiada podpis cyfrowy certyfikowany przez Microsoft? Pytam, bo program uruchamia sie tylko i wylacznie po wybraniu opcji "nie wymuszaj podpisu sterownikow". Ta opcja dostepna jest podczas bootowania systemu i wymaga wcisniecia klawisza f8 za kazdym razem, gdy system bootuje.

 

Taka opcja dla mnie, jako waszego klienta, nie jest rozwiazaniem.

 

Prosze podac mi rozwiazanie, jak bez ingerencji w system moge uruchomic wymagany do poprawnego dzialania HD4870 Matrix program i-tracker.

 

 

Dziele sie z Wami ta korespondencja, bo po raz piwrwszy spotkalem sie z tak doszczetnym olaniem... Zazwyczaj proszony jestem o jakies logi, ew zadawane mi sa pytania z natury "czy wcisnal pan czrwony guzik, ew czy kabel jest podlaczony" :)

 

Czekam na dalszy ciag sprawy. To, ze istnieje popboczne rozwiazanie, jak uruchomic soft nie rozwiazuje problemu samego ASUSA i jego crapu w postaci i-trackera.

KOlejna rzecz - jedyne wspierane sterwoniki do serii ATI Matrix to te, ktore sa do pobrania na stronie producenta. Bez jaj, ostatnie jakie tam sa to wersja 8.x

Bez komentarza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...