Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaj spokojnie.. Na 9600GSO da się żyć, a ATi zapowiedziało że jak wyjdą nowe karty to 4xxx polecą znacznie na cenach.. Więc jeżeli nie kupisz 5xxx to kupisz 4870 a może nawet 4890 za dużo niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czekaj spokojnie.. Na 9600GSO da się żyć, a ATi zapowiedziało że jak wyjdą nowe karty to 4xxx polecą znacznie na cenach.. Więc jeżeli nie kupisz 5xxx to kupisz 4870 a może nawet 4890 za dużo niższą cenę.

4870 juz dzis nowy kosztuje okolo 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, chciałem zastosować vgpu pencil moda do mojego radzia (ten z podpisu). Niestety jest to niereferencyjna płytka PCB od gigaszita ^_^ . Nie wiem który rezystor mam zamalować aby uzyskać 1.4V na GPU. Proszę o pomocną dłoń.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zrobisz vmoda na tej karcie przy pomocy ołówka. Sam przeszukałem cały laminat w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego i do niczego nie doszedłem :P. W internecie też brak informacji o vmodzie poprzez ołówek.

 

BTW. Ty czasem nie chciałeś sprzedać swojej karty? Na gwałt był (właściwie to nadal jest) mi potrzebny 4850 od gigabyte i jestem w stanie od ręki ją kupić ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, chciałem zastosować vgpu pencil moda do mojego radzia (ten z podpisu). Niestety jest to niereferencyjna płytka PCB od gigaszita ^_^ . Nie wiem który rezystor mam zamalować aby uzyskać 1.4V na GPU. Proszę o pomocną dłoń.

http://www.techpowerup.com/articles/overcl.../voltmods/151/2 - a ten artykuł czytałeś?

Jest link na pierwszej stronie wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zrobisz vmoda na tej karcie przy pomocy ołówka. Sam przeszukałem cały laminat w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego i do niczego nie doszedłem :P. W internecie też brak informacji o vmodzie poprzez ołówek.

 

BTW. Ty czasem nie chciałeś sprzedać swojej karty? Na gwałt był (właściwie to nadal jest) mi potrzebny 4850 od gigabyte i jestem w stanie od ręki ją kupić ;].

Zgadza się dałem ogłoszenie w dziale sprzedaży. Chciałem opchnąć radzia bo Shift na nim pełza :lol: i kupić gts250. Niemniej jednak doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi sie taka transakcja. Chcę teraz wycisnąć z niego siódme poty :wink:, uzyskałem 810MHz na rdzeniu przy napięciu 1.158 i jest stabilny, zero artów. Gdybym zwiększył napięcie jeszcze trochę dobiłbym pewnie do 900MHz. Niestety widzę, że będzie lipa :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam - ile wycisnąłeś ze swojej ?? :) Jeszcze jedno jakich sterów używasz oficjalnych Ati, czy może ze strony gigabyte ??

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zmienial chlodzenie na Asus 4850 Glaciator, czym jest przesmarowana ? Czepiają sie w sewisie przy ewentualnym padzie, ze ktos uzyl innej pasty ?

8800gt wróciła do serwisu padnięta przesmarowana mx-2 i nie było problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania-dzwięki i urządzenia audio-audio-urządzenie domyślne-ustaw na sb

Oprócz tego jest jeszcze jedna możliwość też w tym panelu,poszukaj,miałem to samo po zainstalowaniu 4850

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ma ktos moze rekomendowane sterowniki do Radeona powercolor 4850. Mam kilka spraw dotyczących Radeona 4850. Otóż kupilem tą kartę w grudniu zeszlego roku i mam z nia kilka problemow. Po pierwsze na poczatku korzystania z nowego komputera, karta graficzna ciągle mi sie przegrzewala i ciagle resetowal mi sie akcelerator graficzny ( wyskakiwal mi komunikat mowiacy o tym, ze akcelerator sie resetowal). Po drugie nie moge do tej pory sprawdzic wynikow w 3dmarku poniewaz nie chce mi sie zaden z nich wlaczyc, przy probie wlaczenia 3dmark nie odpowiada . Po trzecie Ati Tolls rowniez nie chce mi chodzic ani nie moge zrobic testu na nim. Zmienialem sterowniki kilka razy i nadal mam te same problemy jakie opisalem, ale akcelerator resetuje sie teraz bardzo rzadko, prawie wcale. Dlaczego nie moge wlaczyc 3dmark'a?? Po prostu chcialbym sprawdzic sobie wyniki tego radka. Jakie beda rekomendowane sterowniki do radeona powercolor 4850?? Myslalem o kupnie chlodzenia na karte czy to dobry pomysl?? Moze to wada produktu ??? Chialbym zebyscie mi pomogli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ma ktos moze rekomendowane sterowniki do Radeona powercolor 4850. Mam kilka spraw dotyczących Radeona 4850. Otóż kupilem tą kartę w grudniu zeszlego roku i mam z nia kilka problemow. Po pierwsze na poczatku korzystania z nowego komputera, karta graficzna ciągle mi sie przegrzewala i ciagle resetowal mi sie akcelerator graficzny ( wyskakiwal mi komunikat mowiacy o tym, ze akcelerator sie resetowal). Po drugie nie moge do tej pory sprawdzic wynikow w 3dmarku poniewaz nie chce mi sie zaden z nich wlaczyc, przy probie wlaczenia 3dmark nie odpowiada . Po trzecie Ati Tolls rowniez nie chce mi chodzic ani nie moge zrobic testu na nim. Zmienialem sterowniki kilka razy i nadal mam te same problemy jakie opisalem, ale akcelerator resetuje sie teraz bardzo rzadko, prawie wcale. Dlaczego nie moge wlaczyc 3dmark'a?? Po prostu chcialbym sprawdzic sobie wyniki tego radka. Jakie beda rekomendowane sterowniki do radeona powercolor 4850?? Myslalem o kupnie chlodzenia na karte czy to dobry pomysl?? Moze to wada produktu ??? Chialbym zebyscie mi pomogli :wink:

Ja mialem podobny problem, z tym, ze komp mi sie resetowal w srodowisku 3d, tyle, ze chodzilo o GF. Problem rozwiazalem wymieniajac pamieci ( myslalem wczesniej, ze zasilacz ( ale wymiana na to co z podpisu nic nie dala ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...