Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Planuję zakup grafiki i mam pytanko, czy do monitora 19" potrzebna jest karta z 1 gb ramu (np Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 615 zł) czy taka (PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 495 zł) w zupełności wystarczy ? no i przede wszystkim czy w cenie do ok 600 polecacie cos lepszego ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim o wydajności karty nie decyduje ilość pamięci ram. Taka ilość przeważnie zaczyna być potrzebna dopiero przy 1920x1200 ale tak na prawdę najwięcej zależy od samych gier, ile pochłaniają video ramu.

W Twojej rozdzielczości poradzi sobie dobrze nawet 4850, więc wracając do pytania 4870 z 512MB będzie ok. Ale polecam też poszukać wersji VaporX od Saphire bo jest cicha i chłodna fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdrożsi przyjaciele,

Jakiej firmy kupic 4850 ?

 

-Sapphire

-MSI

-ASUS

-XFX http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=21524

 

ten XFX nie jest jakis lewy ? ( jest podpisany 4800 )

 

Chyba jedyne co mozna brac pod uwage podczas wyboru frimy to głośność chodzenia ? nie ? To jak polecacie ?

 

Bez konsultacji z wami kumple, brałbym chyba MSI bo ma takie duże chłodzenie, napewno wydajne wiec wentylatorek sie wolno kręci. Chociaz XFX to niezla firma, zawsze miała najdrozsze karty.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym jako że nie widzę tematu poświęconego wyłącznie (albo nawet przy okazji) karcie 4890 a ten jest najbardziej zbliżony tak więc tu piszę ;) Kupiłem sobie niedawno (wczoraj) taką ło kartę graficzną:

 

Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E Battlestations Edition BOX

 

Bardzo chętnie bym poznał średnie wyniki O/C kart 4890 widzę że nie ma ich za wiele na forum, no i czym kręcicie na Windows 7 x64 u mnie ta Riva z okazji MSI jakoś nie chce za bardzo działać ale zmusiłem się do zainstalowania CCC i użycia ATI Overdrive tam dałem w zasadzie na pałę 900MHz na GPU i jak na razie nie ma problemów ;)

 

EDIT:

 

U mnie w 3DMark 06 wyszło tak o:

 

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się całkiem znośnie choć mogę się mylić ;)

 

* Wszystkie ustawiania/taktowania w wersji "na co dzień"

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć AMD GPU Clock Tool lub do rivy trzeba dodać odpowiedni plik z konfiguracja dla RV790 - 3382529[/snapback]

O dzięki, wpisywałem w szukajke nazwę handlową nie chipa ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem na swojej karcie 3DMark05 i 06. Na poprzednim Radeonie X1950 nie miałem problemu. Teraz program sie odpala, tzn jest "powitalny" screen i nic wiecej sie nie dzieje. W menadżerze zajmuje 50% procka ale w zakładce APLIKACJE 3dMark05-brak odpowiedzi. Wersja 3DMark05Pro 1.3.0. Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem na swojej karcie 3DMark05 i 06. Na poprzednim Radeonie X1950 nie miałem problemu. Teraz program sie odpala, tzn jest "powitalny" screen i nic wiecej sie nie dzieje. W menadżerze zajmuje 50% procka ale w zakładce APLIKACJE 3dMark05-brak odpowiedzi. Wersja 3DMark05Pro 1.3.0. Jakieś sugestie ?

Dodaj nosysteminfo w sposób jak poniżej. 

 

 

 

 

Prawy klawisz na skrót ->właściwości-> "C:\Program Files\Futuremark\3DMark06\3DMark06.exe" -nosysteminfo 

 

 

Powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde blok jest dosyć solidnie dokręcony. boje się już mocniej go dociskać. Co do pasty to użyłem na rdzeń zalmana stg-1 - myślisz że może być źle rozprowadzony??

Generalnie jak rozumiem nie powinno być takiej różnicy??

AAAA i oczywiście pencil mod tu nie ma nic do rzeczy?

 

EDIT:

Dramat - proszę o pomoc.

Postanowiłem przesmarować blok jeszcze raz dokładnie i tym razem as5 użyć.

Po zamontowaniu wszystkiego grafa sie odpala pokazuje się na monitorze tekst startowy i pasy wzdłuż - proszę nie mówić że uwaliłem grafę??

 

Poza tym bios staje przy opcji dysków i nie idzie dalej. kurde podpowiedzcie coś bo aż mi się ciepło zrobiło.

Bios poszedł dalej pokazały się pasy jakieś literki kolorowe a teraz karta się nie chce już włączyć.

 

Chyba padła - jakieś sugestie?

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpaleniem 3DMark rozwiązany z Waszą pomocą :)

mib

Dodaj nosysteminfo w sposób jak poniżej.

Dzięki, udało się odpalić, oczywiście bez systeminfo ale jednak

rafa

A pobrałeś hotfixa ze strony futuremark?

Też dzięki. Rzeczywiście zainstalowanie hotfixa rozwiązało problem.

A tak z innej beczki . Wynik 18120 w 3DMark05 jest zadowalającym na mojej platformie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje, ze padla, pewnie za mocno dokreciles blok. Sprawdzales czy nie widac jakichs uszkodzen mechanicznych? Moze uda ci sie oddac na gwarancje.

Kurde no dramat właśnie. Spróbuje oddać na gwarancje ale coś kiepsko to widzę.

Żadnych mechanicznych uszkodzeń jednak nie widać kurde :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ma ktos moze jakiegos linka do pencil moda lub hard moda do asusa 4850 top glaciator (4-fazy)?bo chcialem zmienic na nim chlodzenie i wycisnac troche wiecej mocy ;) i czy ACCELERO TWIN TURBO bedzie dobre na ta karte czy za okolo 100 moze byc cos lepszego?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ile stopni wytrzymują fazy zasilania na 4870? mam referencyjnego asusa (tego z chłodzeniem od ATI) i jak wreszcie sprawdziłem max o/c to wyszło mi 830/1200 (def. 750/900) więc jest chyba nie najgorzej? tylko problem w tym, że furmarka na extreme burning test wyłączyłem w momencie kiedy riva tuner pokazał 138*C na jednej z faz :o pozostałe dwie nie miały wiele mniej bo 133 i 131*C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no dramat właśnie. Spróbuje oddać na gwarancje ale coś kiepsko to widzę.

Żadnych mechanicznych uszkodzeń jednak nie widać kurde :(

No tez tak kiedyś załatwiłem grafe. Coś odjechałem podczas dokręcania śrubek bloku (zamyśliłem się poprostu) i jak się ocknąłem to już laminat był aż wygięty. Oczywiście już było pozamiatane - najpewniej wewnątrz PCB poszły ścieżki. Na oko nie było widać żadnych uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z uruchomieniem komputera. Z niewiadomej mi przyczyny, po wyjęciu i włożeniu z powrotem twardego dysku, komputer rusza (wszystkie wentylatory kręcą się), ale nie wyświetla żadnego obrazu, a jedynie wydaje dźwięki (1 długi i 8 krótkich).

 

Dowiedziałem się, że te sygnały oznaczają problem z kartą graficzną. Wyjmowałem, wkładałem i dociskałem kartę, ale niestety nic nie pomaga. Zasilanie do karty jest oczywiście podłączone, wentylator się kręci (i to zdecydowanie za szybko, zdaje się, że rusza z prędkością 100%, podczas gdy normalnie chodził na 40%).

 

Oprócz prób z kartą, próbowałem z pamięciami (wyjmowałem, zamieniałem) i procesorem, ale nic nie pomaga.

 

Specyfikacja mojego sprzętu:

 

Radeon HD4850 Gigabyte 512MB GDDR

Intel Core2 Duo E7200 2.53 GHz

MSI P35-NEO3-F

DDR2 4096MB 800MHz A-Data Extreme Edition (2x 2048MB)

Seagate Barracuda 7200.11 500GB

Zasiłka: Corsair 450W

 

Sprzęt ma około roku, lecz do tej pory nie sprawiał żadnych problemów.

Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja nam nic nie powie w tym przypadku. Rzeczywiście sygnały z biosu mogą świadczyć o braku styku na czymś.

Pozostaje Ci porozłączać ponownie, przedmuchac styki i próbować jeszcze raz.

Mogło tez coś ulec uszkodzeniu przez wyładowanie elektrostatyczne kiedy wkładałes tam ręce - choć zdarza się niezwykle rzadko.

Spróbuj też uruchamiać wyjmując kości pamięci na przemian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...