Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę stron temu opisałem swój nowo powstały problem z moim 4870 Matrix. Dla osób nie wtajemniczonych przypomnę - artefakty w trybie 2d, potem zgon. Pamięci padły (według mnie). Przypomnę też wcześniejszą sytuacje (tak bardzo w skrócie).

Karta (też 4870 matrix) dostarczona została do mnie w jakimś wadliwym egzemplarzu (brak wszystkich śrubek, potem się okazało że także wentylatory były podłączone źle - na odwrót). Karta się przegrzewała więc dokręciłem śrubki od chłodzenia i jednej z nich ułamałem niechcący 2 ząbki http://img263.imageshack.us/img263/3048/dsc0002222222270.jpg - śrubka jak widać dalej pełniła swoją funkcję i można ją było odkręcać i przykręcać.. W serwisie oczywiście odmówili mi gwarancji lecz po wymianie kilku maili, udało mi się przekonać pana serwisanta że śrubka nie była źródłem problemów ... Więc dostałem nową kartę ale wymienili SAMĄ KARTĘ (po prostu przełożyli z pudełka do pudełka).. ALE żeby zrobić klientowi na złość (takie odniosłem wrażenie) i ułatwić sobie sprawę z wymianą karty u producenta - przekręcili mi tę uszkodzoną śrubkę do nowej karty Dołączona grafika .

Karta padła po 4 miesiącach działania. Padły pamięci - jak opisałem wyżej (pewnie przez to że były nie chłodzone, dlatego nie kupujcie kart z nie chłodzonymi ddr5 ). Załączyłem do paczki też kartkę z dodatkowym opisem..

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "treść"
Otóż chciałbym się ustosunkować do uszkodzonego łebka jednej ze śrubek. Mianowicie miałem już od was jedną kartę Asus 4870 Matrix, tyle że była ona od nowości wadliwa. Miała coś nie tak z chłodzeniem bo jeden z czujników w GPU pokazywał temperaturę około 90-100*C w spoczynku. Zobaczyłem też że w pudełku po karcie "latają" dwie śrubki które powinny mocować plastikową konstrukcję z wentylatorami (konstrukcja trzymała się wtedy, jak dobrze pamiętam na dwóch śrubkach). Widać były nie dokręcone i podczas transportu odkręciły się całkiem (pominę to że chyba trzech śrubek w ogóle nie było). Wywnioskowałem wtedy iż główne śrubki mocujące chłodzenie też mogły być nie dokręcone, dokręciłem je tyle że z racji że są z aluminium.. Jednej niechcący wyłamałem dwa ząbki w łebku, jednak nie to było powodem uszkodzenia karty bo śrubka mogła sprawować swoją funkcję dalej.

Podczas procedury gwarancyjnej Pan Serwisant wpierw wskazał na tę śrubkę, jednak w późniejszym stadium realizacji sam stwierdził iż to nie ona jest problemem gdyż dalej pełniła swoją funkcję. Zaproponował mi też wymianę "warunkową", warunkiem miało być przekręcenie mi tej uszkodzonej śrubki do nowej karty. Za pewne miało to na celu ułatwienie sprawy wymiany uszkodzonej karty u producenta na nową, co oczywiście rozumiem. Tak więc podsumowując, w wyniku wymiany "warunkowej" kartę dostałem z taką śrubką, karta działała poprawnie do nie dawna. Nie ona jest problemem więc bardzo bym prosił o wyrozumiałość i pozytywne rozpatrzenie reklamacji.

W późniejszym stadium rozwoju sprawy dostałem maila od pana serwisanta, że karta została przekazana do zewnętrznego serwisu, i że potrwa to dwa tygodnie.

Po upłynięciu dwóch tygodni (nie mylić z 14 dniami roboczymi) od dostania maila, napisałem zapytanie o przebieg sprawy. Dostałem informacje która bardzo mnie ucieszyła -

Witam,

 

zwrot gotówki za tą kartę będzie, proszę podać numer konta i dane do przelewu.

B-) . Jednak stwierdziłem że mam dość czekania na 8600GTS i dogadałem się by wysłano mi za moją dopłatą inną kartę :D. Wybrałem GTX260-2 od Zotaca.. Dlaczego znów w ESC?

Otóż mimo straconych nerwów przy poprzedniej gwarancji, jestem zadowolonym klientem. W dodatku taka, a nie inna sytuacja zmusiła mnie do zapoznania się dokładnie z ustawami Dołączona grafika.

 

Na początku zajawiłem się, że chce mieć Twintecha z TwinTurbo .. Jednak nigdzie go już nie ma, więc wybrałem referenta.

Teraz odpowiedź na pytanie - dlaczego nie Radka?

Otóż (może zabrzmi to trochę fanboysko) - zawsze miałem karty NV. Radka wziąłem szczerze mówiąc bardziej na próbę, by mieć własne porównanie do tego co się czyta w necie... Po za tym stwierdziłem że chce mieć PhysX'a.. Oprócz tego przekonał mnie tryb 2D gtx260, gdzie ŻADEN 4870, oprócz matrixa (na którym się przejechałem z resztą, i to dwukrotnie) nie posiada dobrego trybu 2D! W spoczynku większość 4870 ciągnie ogrom mocy, co mi przeszkadza gdyż ostatnio więcej w 2D siedzę niż gram..

Ogólnie z używania Radka byłem zadowolony i nie robił żadnych problemów, oprócz tych wynikających z tego że to "matrix" (problemy z itrackerem..). Sterowniki są równie dobre co przy NV. Chociaż przy NV jest mimo wszystko przejrzyściej - przynajmniej dla mnie.

 

Trochę się zagalopowałem, jednak wróćmy do ESC.pl. Dodam tylko na koniec że jestem zadowolony z przebiegu tej gwarancji. Mogę wręcz polecić ten sklep.. Wiadomo - Agito lepsze Dołączona grafika, jednak mają teraz bardzo mało kart..

 

Na koniec pragnę podziękować wszystkim co pomogli w tym wątku, nie tylko przy samej karcie aczkolwiek też przy sprawach dotyczących gwarancji. Szczególnie Firekage. Aczkolwiek dziękuje wszystkim ;).

Na pewno będę zaglądał do tego wątku i pomagał, w miarę możliwości :).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na koniec pragnę podziękować wszystkim co pomogli w tym wątku, nie tylko przy samej karcie aczkolwiek też przy sprawach dotyczących gwarancji. Szczególnie Firekage. Aczkolwiek dziękuje wszystkim ;).

Na pewno będę zaglądał do tego wątku i pomagał, w miarę możliwości :).

Ciesze sie, ze moglem pomoc, ale po tak dlugim czasie to nawet nie pamietam w czym pomoglem :lol2: ;)

 

 

Swoja droga - zachowanie ESC po prostu wzorcowe. Niesamowite. Tak zdobywa sie klientow. Na koniec dostales zwrot/w ogole inna karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, rt nie sprawdzalem najnowszej wersji, pod att jakimś starym smiga aniso, zegary 50 widzi(ale - to stary att). 2.24 rt sie nie sprawdziła

 

z ciekawości zainstalowałem se w7 x64 to o dziwo driver 9.11 sam sie zainstalował, dociągnełem ccc z listopada i o dziwo- też działa

czyli karta ok

a to znaczy ze sie system WXP po skraszowaniu uwalił i mam dodatkowo jakiś konflikt sprzętowo-sterownikowy)komunikaty o 0 display error i gpu dont supported

 

nic, zostane chyba na mixie xp(driver 9.10) z att i pomęcze bardziej te w7 co mam do czerwca - nawet ładnie śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kiedyś pisałem uwaliłem grafe jak chciałem dokręcić blok bo tempy były straszne. Znaczy różnica między gpu a memio wynosiła nwet do 20C.

Po długich walkach ze sklepem (przysłali za pierwszym razem zupełnie inną grafikę do tego bez pudełka itd...) udało się wywalczyć że mam wręcz identyczną.

I teraz znowu sie pojawia ALE - tutaj różnica temperatur jest ale w drugą stronę. Proszę mądre głowy o podpowiedź czy się tym przejmować czy też nie.

Załączam screena. No i dzięki za info.

post-164819-1259407224_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TiGeR5

 

Masz niezłe temperatury. IMO wsio jest ok. W tym temacie chyba dawałem tempy jakie miałem na FC od RN i tempy z czujników były bardzo do siebie zbliżone. 

 

post-9866-1259411323_thumb.png

 

 

EDIT dodałem tabelkę (Asus 4850+HH 48XX)

 

 

 

 

BTW w tej chwili będę męczył Asus 4870 z glaciatorem + HH 48XX  

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecki15

 

Mi komp też się resetuje przy instalowaniu najnowszych sterów ati czyli 9.11,spróbuj 9.10.

Skąd moge pobrać stery do Karty HD 4850 600m 16B DDR2 (to chyba radeon nie ? bo musiałem wymienić karte 1gb bo coś znią było nie tak ) Stery wersji 9.10 a nie 9.11 bo się chyba będzie restartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 4850 600m 16B DDR2 - tak tylko ja nie wiem czy ta Karta Jest Radeon czy co, bo właśnie nie wiem.. ;/ Nie powiedzieli mi... poprostu wymienili i dali mi Cały procesor , teraz chcę potwierdzenia czy to karta Ati Radeon'a czy czego innego ;/

EDIT :

 

MAM dziękuje CI andrew :)) Pomogłeś mi i to bardzo , i dziękuje za odpowiedzi innych użytkowników i szukania "ostatniego wyjścia" do mojego problemu , dziękuje jeszcze raz :))

Edytowane przez marecki15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, posiadacze Radeonów Asus z serii Matrix: producent wreszcie uraczył nas nową wersją iTrackera!!!

Po roku czasu obecności bety i braku wsparcia dla W7 w końcu mamy działający program. Wersja iTracker 2 v1.20 do pobrania na stronach asusa.

 

 

@Burdoror nie doczekałeś się :) ale było warto trochę pomęczyć ich na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi radek 4850 Powercolor (referent), wyświetla artefakty na pulpicie i się resetuje z nim komputer co minutę. Zaczęło się to dziać jeszcze za czasów kiedy miał założony blok wodny, jakieś 3 miesiące temu, wtedy tylko przy bardziej wymagających grach (Crysis, prototype) zawieszał się ekran i cały obraz był wypełniony artefaktami. Ostatnio jechałem na referencyjnym chłodzeniu do czasu gdy podczas grania w MW2 obraz się zawiesił i komp się wyłączył. Grafika nie chciała się uruchamiać, dzisiaj sie uruchamia ale dzieje się to co napisałem w pierwszym zdaniu.

 

Największym problemem jest jednak to, że karta była kupiona w KDO. na stronie sklepu widnieje informacja:

Uwaga

Od dnia 29.06.2009 sklep jest nieczynny do odwołania z powodu włamania do magazynu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Pisałem maila w sprawie gwarancji, lecz zero odzewu już przez tydzień.. Czy komuś udało się skontaktować z tym sklepem?

 

 

Nie wiem co dalej robić, bo bycie 300zł w plecy nie uśmiecha mi się...

 

Czekam na jakieś info o tym jak postąpić z tym fantem

 

Pozdrawiam

 

 

p.s. karta ma zmodyfikowany bios, podbite takty na 675/1075 i napięcie na 1,2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliście w NFS Shift na 9.11? Mimo że zasadnicze zmiany maja byc w 9.12 to jednak w porównaniu do 9.9 u mnie śmiga dużo płynniej. Obciążenie spadło do ok 30% na rdzeń.

Wreszcie mogę AAx8 włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 9.11 wyłożyła xp

na w7 z kolei na podłożu mi migocą textury, nie pamiętam z czym to związane(mipmaping) ale wkurza, wcześniej tego nie miałem w DA... po zainstalowaniu zas 9.10 efekt nie ustąpił-tj gra lepiej wyglądała na xp(ale i tak wyglada lepiej niż na 8800gt na 2 kompie)

 

mam wrażenie ze wydajność w DA na w7 jest sporo mniejsza niż w xp, nie wiem z czego to wynika(tzn nie wrażenie- a ta wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy na sterownikach 9.11 działa wam AF wymuszane z CCC? Bo mi nie i niestety mam problem bo muszę mieć 9.11 aby działał mi Dirt 2 ( w 9.10 i niżej jest jakiś błąd powodujący że menu gry wyświetla się z prędkością 3 klatek na sekundę) natomiast w 9.11 nie działa AF. Dodam że ściągłem 9.11 hotfix dla Dirt 2 i jest to samo czyli brak AF? Może ktoś rozwiązał ten problem byłbym wdzięczny za porady bo granie w tą grę bez AF jest trochę katowaniem oczu ( za to super zaimplementowali tam EAX' a 5 i uszu me są wniebowzięte) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszla mi dzisiaj karta z reklamacji z Esc.pl pare postow wyzej pisalem ze karta zaczela piszczec i grafika ulegla pogorszeniu to tez napisalem w opisie, a co zrobili w Gigabyte?? wgrali Bios ktory podkrecil wentylatory na 50% takze zrobila sie suszarka i piszczenia nie slychac,bo teraz slychac wentyl :D oczywiscie grafa h... jaka byla taka jest.Karte odeslalem z powrotem, jak dzwonilem do Esc.pl to powiedzieli ze sprawdzali karte i artefaktow nie ma (tylko ze tu nie chodzilo o artefakty) martwie sie ze odesla mi ta karte znow i powiedza ze jest OK bo tak by pewnie musieli nowa mi podarowac :/

Mieliscie juz doswiadczenie z ESC.pl/serwisem Gigabyte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddawałem płytę na gwarancje Gigabyte p31-ds3l (z podpisu). Skopałem sobie bios dołączonym programem do flashowania z pod Windowsa od Gigabyte (pendrive mi się gdzieś zawieruszył, a chciałem na szybko nowszą wersję wgrać).

Płyta kupiona w lokalnym sklepiku. Zaniosłem, powiedziałem co i jak, odesłali na serwis, po trzech tygodniach wróciła ze świeżutkim biosem. Żadnych problemów nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

/serwisem Gigabyte??

Tak, jesli naprawde dostana sprzet to go naprawia - oddawalem 3 mobasy i kazdy byl zrobiony. bios? Samemu sobie mozna wgrac bez oddawania na serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku trzeba by kość odlutować, gdy wszystkie dual biosy i inne bajery zawiodą jak w mojej P35-DS3L rev1 i po skorzystaniu z @biosa :) jest zgon ale gigabyte problemu nie robi gorzej jak sklep tnie w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gigabyte problemu nie robi gorzej jak sklep tnie w...

Jak dzwonilem dzisiaj wkurzony do Esc.pl to koles powiedzial mi ze jak karta przyszla do nich to byly artefakty a jak prrzyszla do nich z serwisu gigabyte to wszystko bylo OK i uznali ze karta naprawiona, a teraz najlepsze.. karta wogole nie sypala artefaktami wiec to byla jedna wielka sciema.

 

Ale tak mysle co napisales @Art385 to chyba sklep za naprawy nie odpowiada i to tylko gigabyte na tym traci bo to na jego koszt idzie, po za tym cala akcja naprawcza trwala 7dni, jest to mozliwe wogole ze wyslali to do tego gigabyte'a??

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale tak mysle co napisales @Art385 to chyba sklep za naprawy nie odpowiada i to tylko gigabyte na tym traci bo to na jego koszt idzie, po za tym cala akcja naprawcza trwala 7dni, jest to mozliwe wogole ze wyslali to do tego gigabyte'a??

Nie chce mowic czy wyslali, czy nie, ale serwis Gigabyte byl do niedawna we Wroclawiu. Oddanie przesylki do nich, a robilem to 3x, to miesiac w serwisie. Teraz serwis przejal bodajze sam Gigabyte, nie ESM wiec nie wydaje mi sie by bylo szybciej bo 7 dni, o ile mowisz nie o roboczych, to weekend gdzie sie nie pracuje, 2 dni to jazda kurierami, a sprzet oddac trzeba ba pre test, pozniej do serwisanta, nastepnie na final test i jesli jest sprawny to na magazyn, tak jak i na magazynie go przyjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chyba Asusik nawala [EAH4850, referent, bez OC]. Ostatnio dość często mi się zdarza, że pod obciążeniem komp mi się wyłącza. Żadnych blue screenów, żadnych błędów. Freeze na 2 sekundy, i się wyłącza, czasem po godzinie, czasem po 10 minutach pracy. Ha, przynajmniej wyłącza się szybciej niż sama Winda. ;] Temperatury w idle to 88-91 stopni, ale to chyba normalka? W stresie nie sprawdzałem nawet. W każdym razie, co to może oznaczać? Ostatnie oddechy karty przed spaleniem? Sprzęt z siga. Sterowniki były CCC 8.4x, parę dni temu zainstalowałem najnowszy badziew, który znalazłem na stronie Asusa (display driver version 8.67WHQL). Dla testów obniżyłem zegary, GPU 500 MHz, mem 750 MHz. Zmian zero.

Edytowane przez yghern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...