Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zakupilem niedawno grafike z siga, ale niestety w nowszych grach typu crysis warhead, cod modern warfare 2 komp mi strasznie przycina, ale wlasnie nie wyglada to na problem grafiki, poniewaz to przycinanie objawia sie dosc dziwnie, a mianowicie, przez kilka-kilkanascie sekund gra chodzi plynnie (40-50 fps w crysisie) a pozniej nagle jest okropna zwiecha na kilka sekund i ledwie cokolwiek mozna zrobic, w tym momenice slysze jak bardzo chrobocze hdd :/ w cod jest to samo, gra chodzi raz plynnie, raz zwiecha...

 

nie wiem jaka moze byc tego przyczyna, czy procek nie wyrabia, czy jest jakis inny powod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak:

1. zasilacz

2. zasilacz

3. z braku mocy dysior staje-zasilacz

4. brak mi pomysłów...może to zasilacz?

5. ewentualnie kontroler dysków sie sypie...ale skoro zmianie uległ jeden z elementów a wcześniej działało wszystko ok, to albo grafa dupna, albo...zasilacz?

 

PS. odkręć wszystkie podzespoły, odepnij cd-rom i co tylko możesz i sprawdź czy jest lepiej, a najlepiej - miernik w łape, włączycz się w bolca, zamierz napięcia 12 i 5V, jak falują przy starcie i podczas zmiany idle/load(np winda/3dmark czy inne gó...) to znaczy ze to zasilacz...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak:

1. zasilacz

2. zasilacz

3. z braku mocy dysior staje-zasilacz

4. brak mi pomysłów...może to zasilacz?

5. ewentualnie kontroler dysków sie sypie...ale skoro zmianie uległ jeden z elementów a wcześniej działało wszystko ok, to albo grafa dupna, albo...zasilacz?

 

PS. odkręć wszystkie podzespoły, odepnij cd-rom i co tylko możesz i sprawdź czy jest lepiej, a najlepiej - miernik w łape, włączycz się w bolca, zamierz napięcia 12 i 5V, jak falują przy starcie i podczas zmiany idle/load(np winda/3dmark czy inne gó...) to znaczy ze to zasilacz...

najdziwniejsze jest to, ze przy np. cod 4 juz nie ma tego efektu freezu... w dragon age'u jest niewielki, bardzo niewielki

 

czyli procek tu w ogole nie przeszkadza?

 

a zasilke sprobuje skombinowac jakas mocniejsza do potwierdzenia Twojej teorii :)

 

EDIT:

odlaczylem to co sie dalo w kompie i poprawa stabilnosci byla znaczna, czyli Twoja teza byla trafna :)

 

na 3/4 forow naczytalem sie ze do tej karty z psu slabszym niz 500w to nawet nie podchodzic, ale obawiam sie, ze wypowiadali sie tam ludzie bez jakijkolwiek wiedzy. ja podejrzewam, ze 450 spokojnie starczy, wiec teraz pytanie ktora z zasilek bedzie lepsza?

chieftec gps 450W

amacrox warrior 450 (z tymże ten ma 400W mocy, o ile dobrze wiem) ale pewnie jest troche cichszy

 

jakbyscie jeszcze mogli odpowiedziec czy po zakupie e8400 wykreconego na ponad 4Ghz poprawa wydajnosci bedzie znaczna to byloby super

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zajrzyj do tematu z zasilaczami, polecane są ten warrior, enermaxy, bequiet itp

 

w sumie nie potrzebujesz więcej niż zasiłka 300W ale dobrej firmy, a dla spokoju zumienia, by chodziło na 50% to dobra 400W starczy...

 

sam pomykam na 5 letnim już 440W neotecu, i nie czuję potrzeby zmiany, oc mam jak chcę(choć mi troche je płyta ogranicza, podkręce to mi pci-e x1 siada=brak dzwieku) ale proca na 3.8 bujałem bez problemu wraz z kręceniem grafy

temat: zasilatory

no i możesz zerknąc do linka z mego sigu, cobym nie był gołosłowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zajrzyj do tematu z zasilaczami, polecane są ten warrior, enermaxy, bequiet itp

 

w sumie nie potrzebujesz więcej niż zasiłka 300W ale dobrej firmy, a dla spokoju zumienia, by chodziło na 50% to dobra 400W starczy...

 

sam pomykam na 5 letnim już 440W neotecu, i nie czuję potrzeby zmiany, oc mam jak chcę(choć mi troche je płyta ogranicza, podkręce to mi pci-e x1 siada=brak dzwieku) ale proca na 3.8 bujałem bez problemu wraz z kręceniem grafy

temat: zasilatory

no i możesz zerknąc do linka z mego sigu, cobym nie był gołosłowny...

dzieki za odp

w tym temacie "zasilatory" widze, ze do 4870 polecany jest zasilacz 500W, tak wiec zdania sa bardzo podzielone :)

 

a co z tym e8400 (+ew. 2 gb ramu), czy oplaca sie robic taki wydatek? podniesie to wydajnosc kompa w znacznym stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że podniesie i to znacznie. Przede wszystkim w tych miejscach gier gdzie dużo wymaga sie od CPU. Czyli gdzie jest dużo fizyki i przeciwników którym oblicza AI.

Porównywanie PDC do E8400 jest wręcz nie na miejscu ;) Ram jak najbardziej ale potrzebny będzie 64bit system żeby widział całe 4GB, inaczej będzie dostępne tylko ok 3GB!

 

Co do zasilacza nic dziwnego że tak się działo jak do 350W podłączyłeś 4870. Jak planujesz rozbudowę o procka i do tego OC to 500W będzie rozsądne.

Tylko j.w. - markowe!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że podniesie i to znacznie. Przede wszystkim w tych miejscach gier gdzie dużo wymaga sie od CPU. Czyli gdzie jest dużo fizyki i przeciwników którym oblicza AI.

Porównywanie PDC do E8400 jest wręcz nie na miejscu ;) Ram jak najbardziej ale potrzebny będzie 64bit system żeby widział całe 4GB, inaczej będzie dostępne tylko ok 3GB!

 

Co do zasilacza nic dziwnego że tak się działo jak do 350W podłączyłeś 4870. Jak planujesz rozbudowę o procka i do tego OC to 500W będzie rozsądne.

Tylko j.w. - markowe!

w sumie racja, procesor tez ma duze znaczenie w grach.

co do systemu to takowy mam rowniez (x64), a sprawa wykrywania 3gb w 32 bitowych jest mi znana

 

markowe, jak najbardziej, w zyciu nie kupilbym jakiegos tracera, czy mustanga :P

 

EDIT: taki sobie sprawilem: CHIEFTEC CFT - 560 - A 12 S, uzywka z fanswapem za 127,50 zl - dobry wybor?

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam Radka 4850 od Sapphire wersja referencyjna z jednoslotowym chlodzeniem.Problem pewnie znany bo chodzi o tempy ktore sa dosc wysokie i z tego powodu komp czasem zalicza zwisy.Uzywam Rivy tunera w ktorej ustawilem szybkosc tego wirnika (5000-6000rpm 8O ) na 60% ale pomimo spadku tempow dalej lubi sobie zwisnac czasem.Pytanie takie: jaki jest najszybszy sposob na schlodzenie tej grzalki mam na mysli gownie jaka pasta i ewentualnie zmiana chlodzenia i czy to ma sens? Co polecacie zeby bylo szybko,latwo i skutecznie przede wszystkim? Sorry bo pewnie juz gdzies bylo ale nie moge sie dokopac w tych ponad 300 stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam Radka 4850 od Sapphire wersja referencyjna z jednoslotowym chlodzeniem.Problem pewnie znany bo chodzi o tempy ktore sa dosc wysokie i z tego powodu komp czasem zalicza zwisy.Uzywam Rivy tunera w ktorej ustawilem szybkosc tego wirnika (5000-6000rpm 8O ) na 60% ale pomimo spadku tempow dalej lubi sobie zwisnac czasem.Pytanie takie: jaki jest najszybszy sposob na schlodzenie tej grzalki mam na mysli gownie jaka pasta i ewentualnie zmiana chlodzenia i czy to ma sens? Co polecacie zeby bylo szybko,latwo i skutecznie przede wszystkim? Sorry bo pewnie juz gdzies bylo ale nie moge sie dokopac w tych ponad 300 stronach.

Wyczyścić z kurzu. Bo to chłodzenie ma to do siebie, że się zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze na pierwszej stronie wielkimi literami: Chłodzenie karty należy czyścić regularnie! Szczególnie referencyjnej!

Bo to zbyt często się powtarza a wydaje sie całkiem oczywiste...

EDIT: taki sobie sprawilem: CHIEFTEC CFT - 560 - A 12 S, uzywka z fanswapem za 127,50 zl - dobry wybor?

Jeśli ma mniej niz 2 lata to jak na ta cene może być. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić z kurzu. Bo to chłodzenie ma to do siebie, że się zapycha.

Dzieki za rade stary lecz niestety jak najbardziej chybiona.Karte kupilem nowa pare tygodni temu i nie ma na niej nawet miligrama kurzu,zreszta komp jest "dmuchany" regularnie raz w miesiacu takze nie sadze zeby mial szanse tam zagoscic.Chcialem sie dowiedziec tylko czy przesmarowanie pasta (ktora?) by jej zrobilo dobrze lub ewentualnie nowe chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś żadnej wartości tych temperatur. Sprecyzuj ile to jest to wysoko.

 

Sama pasta nie wiele da. Większość używa Accelero S1

Tzn.Jak napisalem wczesniej nie chodzi mi o to ze moj radek ma wieksze tempy od innych i dlatego sie przegrzewa tylko ma duze tak jak wszystkie inne.Jak juz pisalem przyspieszylem wicher Riva tunerem i tempy spadly z ok.80-85 do 50-60 idle.W stresie podejrzewam ze wraca do 80-85 co i tak jest chyba akceptowalne.Chce tylko sie dowiedziec jak maksymalnie go schodzic bo mam zamiar pobawic sie w OC a na razie sie do tego nie zabieram bo nie chce uwedzic karty.Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.Jak napisalem wczesniej nie chodzi mi o to ze moj radek ma wieksze tempy od innych i dlatego sie przegrzewa tylko ma duze tak jak wszystkie inne.Jak juz pisalem przyspieszylem wicher Riva tunerem i tempy spadly z ok.80-85 do 50-60 idle.W stresie podejrzewam ze wraca do 80-85 co i tak jest chyba akceptowalne.Chce tylko sie dowiedziec jak maksymalnie go schodzic bo mam zamiar pobawic sie w OC a na razie sie do tego nie zabieram bo nie chce uwedzic karty.Tyle.

Temperatury oscylujące w idle i stress w granicach 80-90'C to norma dla referentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury oscylujące w idle i stress w granicach 80-90'C to norma dla referentów.

To nie jest norma dla referentów...... Zmień pastę tempy polecą całkiem ładnie w dół. Cienka warstwa pasty i będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest norma dla referentów...... Zmień pastę tempy polecą całkiem ładnie w dół. Cienka warstwa pasty i będzie dobrze. 

To chyba referenta nie miałeś :) Mój poprzedni Giguś miał 80-85 w idle i tyle samo w stresie. Oczywiście dmuchawka na AUTO. A zmiana pasty pomogła jak umarłemu kropidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba referenta nie miałeś :) Mój poprzedni Giguś miał 80-85 w idle i tyle samo w stresie. Oczywiście dmuchawka na AUTO. A zmiana pasty pomogła jak umarłemu kropidło.

Pewnie że miałem referenta -> szukajka HH 48XX tam będą fotki. 

 

 

Max jaką miałem temp na AC to było 60-65*C. Długo AC na nim nie było :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba referenta nie miałeś :) Mój poprzedni Giguś miał 80-85 w idle i tyle samo w stresie. Oczywiście dmuchawka na AUTO. A zmiana pasty pomogła jak umarłemu kropidło.

 

To mowisz ze zmiana pasty niewiele pomoze? Wlasnie tego sie chcialem dowiedziec.A tego Accelero S1 oplaca sie zalozyc? Ma ktos jakiegos linka do testow tej chlodziarki? Jak nie to sam poszukam, zeby nie bylo ze nie umiem szukac albo nie mam google :D .A czy nie lepiej bylo by zalozyc czegos w stylu np: Glaciatora i do tego radiatory na pamieci?? Jak to sie ma do Accelero?

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mowisz ze zmiana pasty niewiele pomoze? Wlasnie tego sie chcialem dowiedziec.A tego Accelero S1 oplaca sie zalozyc? Ma ktos jakiegos linka do testow tej chlodziarki? Jak nie to sam poszukam, zeby nie bylo ze nie umiem szukac albo nie mam google :D .A czy nie lepiej bylo by zalozyc czegos w stylu np: Glaciatora i do tego radiatory na pamieci?? Jak to sie ma do Accelero?

Zmiana pasty poprawi wyniki to na pewno. Bardzo cienka warstwa pasty na rdzeń i tempy spadna na pewno (trzeba pamiętać o docisku odpowiednim). Tam na gpu jest jakis twardy glut do tego jeszcze grubo nałożony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pasty poprawi wyniki to na pewno. Bardzo cienka warstwa pasty na rdzeń i tempy spadna na pewno (trzeba pamiętać o docisku odpowiednim). Tam na gpu jest jakis twardy glut do tego jeszcze grubo nałożony. 

 

Dobra to jak tego gluta skutecznie usunac i ktora pasta najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówią że majonez jest dobry :)

 

Bryce oni duzo mowia :lol: a z kota robia kisiel i ciastka :lol: :lol:

a tak na powaznie to ktora paste polecacie?

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO google też nie pomoże;p

hmm właśnie porównałeś glaciatora do ac s1...

to tak jak byś porównał 911 do kaszlaka...

osobiście zdemontowałem glaciatory z obu kart czym prędzej;]

pasta obniży temp o ok 4-5c ALE NA DOBRYM CHŁODZENIU!!!

Na referencie spadnie najwyżej 1-2c i to TYLKO W IDLE.

Kupuj AC S1 + Pastę (Silver5 lub inną tu już wg uznania bo różnice są MINIMALNE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO google też nie pomoże;p

hmm właśnie porównałeś glaciatora do ac s1...

to tak jak byś porównał 911 do kaszlaka...

osobiście zdemontowałem glaciatory z obu kart czym prędzej;]

pasta obniży temp o ok 4-5c ALE NA DOBRYM CHŁODZENIU!!!

Na referencie spadnie najwyżej 1-2c i to TYLKO W IDLE.

Kupuj AC S1 + Pastę (Silver5 lub inną tu już wg uznania bo różnice są MINIMALNE)

Nie zgodze się z tym. 

 

 

Miałem Glaciatora na 4850 i tempki spadły po zmianie pasty. Nakładałem cienką warstwę pasty. Tempy nie przekraczały 47*C przy 30%obrotów wentyla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO google też nie pomoże;p

hmm właśnie porównałeś glaciatora do ac s1...

to tak jak byś porównał 911 do kaszlaka...

osobiście zdemontowałem glaciatory z obu kart czym prędzej;]

pasta obniży temp o ok 4-5c ALE NA DOBRYM CHŁODZENIU!!!

Na referencie spadnie najwyżej 1-2c i to TYLKO W IDLE.

Kupuj AC S1 + Pastę (Silver5 lub inną tu już wg uznania bo różnice są MINIMALNE)

Ale ja nie porownywalem glaciatora do Accelero nie wiem gdzie ty to widzisz? Zapytalem sie tylko co sadzicie o glaciatorze i moze jakies radiatorki do tego.Wlasnie znalazlem pare testow Accelero i stwierdzam ze to chyba jedyna opcja a paste kupie tak jak pisalem Artic cooling Mx-2 albo Zalmana.

 

Accelero S1 rev. 2 + 2x Scythe S-Flex @5V

 

Dołączona grafika

 

nie znam sie na radeonach bo mam od niedawna, co sądzicie o tych temperaturach? I czym przetestowac w stresie?

 

NO stary moim zdaniem masz zajeb...tempy 8O ,chyba jednak skusze sie na tego Accelero..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...