Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

to może poczekaj chwilkę i skuś się na TO

a potem dasz znać, czy rzeczywiście takie cudo ;)

a i na przyszłość będzie Ci służyło, jak grafę zmienisz...

 

Wyglada ciekawie ale cena troche wieksza niz accelero.Poczekam jeszcze chwile i zobacze jak to cacko ktos przetestuje wtedy sie zdecyduje.Po drugie to ciekawe jak z montazem bo nie chce sie potem meczyc 10 godzin zeby to cholerstwo zalozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z podpisu (800/3800MHz fabryczne)

Accelero S1 + 120mm scythe (z mugena) + 120mm zephyr

 

idle:

Dołączona grafika

 

furmark (po 5 minutach, temperatury więcej nie rosły):

Dołączona grafika

 

Pod obciążeniem memio sporo się różni, nie wiem dlaczego, pasty mi się wydaje, że odpowiednio nałożyłem, docisk też dobry (mocniej już się bałem dokręcać). Ale jest w pełni stabilnie i się tym za bardzo nie przejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero S1 rev. 2 + 2x Scythe S-Flex @5V

 

Dołączona grafika

 

nie znam sie na radeonach bo mam od niedawna, co sądzicie o tych temperaturach? I czym przetestowac w stresie?

wlaczylem stability test na 20 minut i mi pokazalo na wykresie 44*C max i sie utrzymywalo

 

ta temp czego dotyczyla? potem gpu-z na szybko zdazylem zapamietac GPU Temp (MEMIO) i bylo kolo 50*c i spadalo szybko i sie juz ustabilizowalo do 41*C (idle)

 

co myslicie o tempach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem.. odkleil mi sie przez przypadek radiatorez od sekcji zasilania, i tutaj pytanie: czym go moge przykleic na nowo?? ten klej ktory byl na nim wczesniej juz nie lapie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś hd4850 + s1 + radiatory na pamieć i sekcje pasywnie? Wydaje mi się, że temp. będą wysokie i raczej takie chłodzenie sobie nie poradzi, ale pytam dla pewności.

Ja używałem i spisywał się wysmienicie. Podepnę się pod pytanie ile można przywalić Vgpu maksymalnie przy chłodzeniu wodą (sekcja zsilania także).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k... no nie mam juz sily do tych pajacow z ESC.pl

napisali mi cos takiego:

Opis czynności serwisowych:

Reklamacja nieuzasadniona - kilkudniowe testy nie potwierdziły zgłoszonej usterki. Wyjątkowo nie naliczono opłaty za ekspertyzę. + koszt wysyłki za pobraniem - 20 zł

karta byla 2gi raz w serwisie, a ja nie mam jak na odleglosc udowodnic im ze karta zle wyswietla grafe(poza tym dalem im 2 screeny z roznica w grafice przed i po awarii)... co teraz moge zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napiecia na GPU nie radze przesadzac, i najlepiej zrobic jakis odlacznik Vmoda, by nie katowac karty.

Moja smiga na 1.4v 850mhz i szczerze to chyba zaczyna sie ubijac.

W niektorych grach powoli zaczyna gubic pixele (artefakci), obojetne od napiecia i taktow ;/

W necie pisali ze chodza i na 1.6v niektore sztuki, choc wiekszosc wtedy juz sie uszkadza niestety ;/

Mysle ze 1.45v to max realne w miare bezpieczne napiecie i na wodzie i na powietrzu. Byle nie 24/7.

Bo moje 24/7 1.4v chyba jej szkodzi :P

Ew zaszkodzily jej vmody na ramie. 2.2v kiedys bylo, teraz jade na 2.1. Domyslnie chyba 2v bylo.

Ogolnie zwiekszanie v na ramie nie przyczynilo sie do wiekszego oc. Jak stanal na 1150 tto tak stoi niezaleznie od V ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

k... no nie mam juz sily do tych pajacow z ESC.pl

napisali mi cos takiego:

 

 

karta byla 2gi raz w serwisie, a ja nie mam jak na odleglosc udowodnic im ze karta zle wyswietla grafe(poza tym dalem im 2 screeny z roznica w grafice przed i po awarii)... co teraz moge zrobic??

Odeslac 3x ale :

-totalnie zwalona, uwal ja celowo skoro jest zwalona i nie mozesz sie dogadac z serwisem, spal ja badz uwal oc

-odeslij w tym stanie na niezgodnosc towaru z umowa o ile nie minelo 6 miesiecy. Beda musieli Ci pismo podeslac jesli jest faktycznie sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clik

 

Zamieszczam pytanie we wlasciwym topicu, bede wdzieczna za pomoc.

Karta nie krecona, chlodzona Thermalright HR-03 GT plus radiatorki gdzie musza byc :wink:

Padnięte memki na 99% ->gwara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco z innej beczki :rolleyes:

 

Czy któryś z kolegów miał przypadek zmiany rozdzielczości pulpitu po zmianie obrotów wentylatora :? ( ati 4870) tzn np. u mnie rozdzielczość pulpitu 1600x900 naciskam kombinacje klawiszy celem zmiany obrotów i w tym momencie następuje zmiana rozdzielczości na 1280x800: :mur:

O co chodzi?

Stery 9.11

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterach 9.10 takiego przypadku nie było,

U mnie zmiana obrotów wywołuje Ctrl + Alt + 1 lub 2,3,4,5,6

Szczerze mówiąc innych aktywnych kombinacji w menedżerze skrótów klawiszowych nie widzę a już tym bardziej zmiany rozdzielczości

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Siedziałem dziś na kompie gdy nagle zawiesił się. Szybki reset, ale coś jest nie tak, bo monitor przechodzi w stan czuwania. Rozkręcam obudowę i widzę, że wiatraczek na karcie nie działa. Podłączyłem inna kartę i wszystko działa. Dodam, że kartę kupiłem wczoraj i czy to możliwe że w takim krótkim czasie się zepsuła?

 

Sprzęt:

Procesor : AMD Phenom II X3 720

Karta graficzna : Radeon 4850 gigabyte 512 ddr3

Zasilacz: chieftec 500w

Ram: 4gb GoodRam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kartę taka jak na zdjęciu. Ale różni się ona od tej w sklepie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=15390 i od tej na stronie producenta http://www.connect3d.com/images/4870%20512%20cardbox.jpg .W związku z tym mam pytanie, czy brakuje tylko ochrony wiatraka czy radiatora? Dać do wymiany?

post-178642-1261602932_thumb.jpg

Edytowane przez mathess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu gdy gram w niektóre gry niestety jestem ofiarą błędu VPU recover przez chwilę miga ekran po czym muszę zminimalizować grę i zaznaczyć żeby nie wysyłało raportu o błędzie(dodam, że mam wrażenie, że nasiliło się to wraz z aktualizacją sterowników). Zdarzają mi się również bluescreeny, czasem też gra wyłącza się po prostu sama z siebie. Kompletnie nie mam pomysłu jak temu zaradzić, może ktoś wie co powinienem zrobić? Poniżej podaję specyfikacje komputera:

Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3

Procesor: Amd Athlon II x2 250

Ram: 3gb

Karta graficzna: ATI Radeon 4870HD

Zasiliacz: 450W(zaglądałem do środka i jakoś nie mogłem znaleźć firmy tylko moc, jednak jeśli firma okaże się konieczna mogę poszukać dalej)

System: Windows XP Professional

 

Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne postaram się to jak najszybciej dopisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pierwsze zrób czystą instalkę nowych sterowników (czyli deinstalacja starych i dopiero potem świeża instalka nowych). Do tego defragmentacja jak dawno nie było.

 

Jeśłi to jest karta z referencyjnym chłodzeniem - turbinka, to wejdź w Ati Overdrive i ustaw manualnie profile dla chłodzenia. Miałem tę kartę i na ustawieniu automatic przekraczała mi latem 80 stopni... Zrób jeden profil silent powiedzmy 25% mocy wentylatora - do normalnej pracy, przeglądania netu itp. i jakiś szybszy powiedzmy 50-60% obrotów i obserwuj temperatury powinno w stresie być między 55 a 60 stopni.

 

Jeśli chodzi o zasiłkę to spokojnie da radę pod warunkiem, że to nie jest jakiś 3 letni dezel od tarcera czy innego pentagrama.

Pozdrawiam

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja czysta instalka wyglądała tak, że usunąłem stery przez panel sterowania, potem pozostałości wywaliłem do śmietnika, zainstalowałem najnowsze i nie pomogło.

 

Defragmentacja nic nie poprawiła.

 

Temperatura karty nie zauważyłem nigdy żeby przekroczyła 70 stopni więc to chyba nie to.

 

Jakieś inne pomysły?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...