Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra już mniejsza o to, zapodałem mu nowiuteńkie chłodzenie (Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rev. 2 + Zephyr 120 mm i 92mm). Temperatury spadły aż miło. W stresie:

GPU 43

DISPIO 44

MEMIO 54

SHADERCORE 44

 

nie wiem tylko czy temperatury sekcji zasilania są odpowiednie

średnio 75 stopni. Oryginalny klej właśnie tam i na pamięciach.

I tylko tego nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki dylemat

Kumpel ma płytę MSI K9AGM2-FIH (X1250)-dość stara płytka i szukam dla niego grafy i tu moje pytanie

Czy jak kupię HD 4850 będzie wszystko ok?(pierwotnie miałem brać 5750 ale tam problemy będą na bank)

Póki co kumpel nie zmierza zmieniać płyty głównej

Czy któryś z użytkowników ma jakąś starszą płytę główną i HD4850?

Nie mam możliwości sprawdzenia tych kart grafiki bo u nas nikt ich niema

Proszę o wypowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba stałem się ex-posiadaczem 4850...

Pali się LED "jest za gorąco", a nie powinien -grafa miała bloczek wodny, radiatory na memkach/sekcjach plus nawiew. Zawsze było cacy i chłodno.

Ale ok -było i nie ma, czas na roszczenia. Teraz pytanie i prośba o pomoc -ja wiem, że dbałem, cmokałem i...pastę zmieniłem :lol2: . Oni nie muszą -bo ta wiedza do niczego im nie potrzebna, bo karta zdechła jakoś dziwnie....z zaskoczenia, a nie świeżo po zmianach.

A pytanie brzmi -jaki jest kolor pasty oryginalnej? :lol: Zapomniałem...konsystencja...chyba coś twardawe było? Pomóżcie ludzie :)

 

Zapomniałbym -referent.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba stałem się ex-posiadaczem 4850...

Pali się LED "jest za gorąco", a nie powinien -grafa miała bloczek wodny, radiatory na memkach/sekcjach plus nawiew. Zawsze było cacy i chłodno.

Ale ok -było i nie ma, czas na roszczenia. Teraz pytanie i prośba o pomoc -ja wiem, że dbałem, cmokałem i...pastę zmieniłem :lol2: . Oni nie muszą -bo ta wiedza do niczego im nie potrzebna, bo karta zdechła jakoś dziwnie....z zaskoczenia, a nie świeżo po zmianach.

A pytanie brzmi -jaki jest kolor pasty oryginalnej? :lol:  Zapomniałem...konsystencja...chyba coś twardawe było? Pomóżcie ludzie :)

 

Zapomniałbym -referent.

 

Na gwarę z nią i tyle. Jak nie jest rdzeń uszkodzony to się nie przyczepią. 

 

 

BTW nie wiem ile to już razy była o tym mowa w tym temacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW nie wiem ile to już razy była o tym mowa w tym temacie....

 

Bez urazy ale użyj funkcji szukaj, pokaż co znalazłeś o kolorze pasty na referencie, albo przeszukaj cały temat -jest to przecież kwestia kilku minut :lol:

Rdzeń cały i cudnie lustrzany, RMA mam już, ale nie chcę im dawać powodów do "niezadowolenia". Wystarczy mi, co MSI z płyta moja zrobiło -pogięli styki, rozbebeszyli chłodzenie, oddali niekompletną, bez pudełka, a usterka "to moja wina mechanicznie uszkodziłem"....i wtedy ich poczta zamilkła. Jeszcze z nimi nie skończyłem -chwilowo czasu brak i tyle.

 

@OCM4n14k -spasiba. Rozumiem, że siwy=bladoszary :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miron72

 

Tak jak napisałem kolor i rodzaj pasty NIE MA ZNACZENIA w przypadku wysłaniu karty na gwarancję. Odrzucić mogą tylko w przypadku uszkodzenia fizycznego. 

 

Do tej pory wysłałem około 6 kart na każdej była wymieniona pasta. 

 

Co do MSI to miałeś pecha inaczej tego nazwać nie można. Poza tym jesteś pewien że mobo poszła faktycznie do MSI?? Może utknęło w miejscu gdzie kupiłeś, takie cuda też się zdarzają. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Stałem się w sumie szczęśliwym posiadaczem Szafira 4850, jest wydajny, w 2d bardzo cichy, tylko meczy mnie jedna rzecz, mam problem natury V-sync, w grach i filmach, czym może to być spowodowane? system mam jeszcze po gf 7600gs, jest dość świeży więc wolałbym nie przeinstalowywać, czy to może z tego wynikać? najnowsze sterowniki 10.3, xp 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miron72

 

Tak jak napisałem kolor i rodzaj pasty NIE MA ZNACZENIA w przypadku wysłaniu karty na gwarancję. Odrzucić mogą tylko w przypadku uszkodzenia fizycznego. 

A kolega jedną i odrzucili, bo stwierdzili po paście, że zdejmował chłodzenie co jest u nich na stronce jasno określone jest jako NIEDOZWOLONE, powodujące UTRATĘ GWARANCJI. Więc nie mam powodu, żeby liczyć na podobnie szczęśliwe sytuacje jak Twoje.

Co do MSI to miałeś pecha inaczej tego nazwać nie można.

Można -zwyczajnym chamstwem. Jakiś nierozgarnięty cep pokrzywił styki socketu(graślawość, czy celowość -trudno zgadywać), a zgonił na mnie. I weź im teraz coś udowodnij....Pudełko wypierdzielił, chłodzenie nawet nie założone do końca i odesłali. :mur:

Poza tym jesteś pewien że mobo poszła faktycznie do MSI?? Może utknęło w miejscu gdzie kupiłeś, takie cuda też się zdarzają. 

Apollo padło, kto inny ma domenę. MSI Polska uprzejmie(bo byli uprzejmi -aż zamilkli po prośbach o wyjaśnienia) przyjęło płytę, nie miała dwóch lat nawet. Bielany Wrocławskie gwoli ścisłości -tam trafiła. Też nie jestem nowicjuszem z roszczeniami gwarancyjnymi, lecz taką świnię drugi raz mi dopiero podrzucono(pierwszy raz też płyta MSI socket A ale ja ją uwaliłem wówczas. Natomiast sklep lokalny mi wciskał serwisową z powycieranymi aż slotami do testów, bo "taka mi się należy". Udeptałem ich prawnie :lol: ). Brak mi słów na takie zagrywki. W każdym razie MSI od tej pory łukiem....

BTW -pisz śmiało bez "bold" -oczy mam całkiem niezłe :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega jedną i odrzucili, bo stwierdzili po paście, że zdejmował chłodzenie co jest u nich na stronce jasno określone jest jako NIEDOZWOLONE, powodujące UTRATĘ GWARANCJI. Więc nie mam powodu, żeby liczyć na podobnie szczęśliwe sytuacje jak Twoje.

 

Jeśli to Gainward/Palit to faktycznie zaplombowany. 

 

No cóż kupowałem grafy Gigabyte/Asusa i zawsze wracały nawet tez wymienioną pastą. Jednak warto te parę pln dołożyć ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Gainward/Palit to faktycznie zaplombowany. 

 

Nie pisałem o plombie, tylko o paście. Karta to było Gigabyte(a widzisz hehe) 8800 GT. Napisali coś w stylu "obecność na rdzeniu karty niefabrycznej pasty termoprzewodzącej dowodzi ingerencji osób spoza serwisu firmy w konstrukcję podzespołu co powoduje...."(emota z wytrzeszczem oczu -opisowa, bo znikły hehe). Nie dokładnie takie słowa, lecz sens mniej więcej. Załatwił to na telefon(trzeba przyznać ładnie się zachowali) i w końcu uznali ale zamieszanie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko odnośnie hd4850 gigabyte 512mb, chłodzenie referent. W idle 81*C, wiatrak 28%, w miarę cichy, taktowania automatycznie obniżone. Ale nawet podczas przewijania stron np. w allegro(!), taktowania idą w gorę na def., wiatrak rozpędza sie do ok. 32% i wtedy już chałasuje tak, że ostro przeszkadza. Wie ktoś czemu zwykłe strony internetowe tak zamulają kartę? Jak kończe przewijać stronę, to taktowania wracają do niższego pułapu. Reszta kompa q6600+ninja2@5V, p35-ds3, 4gb ram, hx-520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję biosu do ASUSA EAH4850 512MB Glaciator. Próbowałem wszystkie ze strony techpowerup ale niestety nie działają. Pech chciał że nie zrobiłem kopi oryginalnego i teraz karta nie wstaje. Przy najnowszym ze strony techpowerup nie ma obrazu a przy wczesniejszych nawet wentylator sie przestaje kręcić. Nigdzie nie mogę znaleść dedykowanego pod tą konkretną kartę. Proszę o pomoc gdyż jestem załamany :( oczywiscie ładuje je przez atiflasha z poziomu dosa komendą atiflash -f -p 0 bios.bin. Nie ma błędów itp a karta nie działa. Błagam o pomoc!

 

Może któryś z posiadaczy takiej karty zrobiłby kopie swojego?

Edytowane przez Matthew86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie dziala Ci zadna wersja ze zwyklych glaciatorow, warto sprobowac :) zawsze mozesz go edytowac i zmniejszyc taktowania. ale najpierw sprobowalbym orginalny.

ale jak to mozliwe ze nie dziala Ci zaden z normalnych glaciatorow? moze masz wersje top i nawet nie wiesz o tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i nic, dalej nie wstaje:( Znalazłem tutaj:

Give Me Your Bios! - Page 2 - techPowerUp! Forums

piąty post bios niby ten co ma być ... i dalej nie ma obrazu :(

Nie wiem co mam zrobić już, może jest jeszcze inny program zamiast Atiflasha ?

Czy to możliwe że uwaliłem na amen kartę skoro daje oznaki życia (po włączeniu nigają lampki na karcie, mobo wydaje charakterystyczne piknięcie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten bios! :) problem naprawiony, ale jego historia jest śmieszna. Sklep w którym kupowałem kartę (już nie istniejący best bazar) przysłał mi inna kartę jak kupiłem (miał być zwykły referent a dostałem glaciatora). Na dodatek teraz okazało się że była to wersja TOP w pudełku i z papierami od zwykłej wersji. Karta działa już, wielkie dzięki dla kolegi który posłał mi bios od TOPa :) :-P

Edytowane przez Matthew86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...