Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po małej przerwie od GRIDa zainstalowalem sobie ta wspaniłą grę ;)

Wszystko super, ładnie śmiga tylko zdarzają się dziwne przycięcia po których gra przyśpiesza jakby chciała nadrobić przycięte klatki, przez co granie nie ma najmniejszego sensu ;/

W czym może tkwić problem?

A stery to catalyst 10.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że nie.. Ale dziwne to trochę bo wcześniej nie instalowałem tego patcha, a problemów żadnych z grą nie miałem.

 

EDIT

Patch zalatwil sprawe, wszystko buja jak nalezy!

Dzieki!

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ostatnio zmieniłem sprzęt (jak w sygnaturce) i wziąłem się za OC mojego Radosława ... chłodzenie referencyjne poszło do szuflady a zamiast tego założyłem AcceleroTwinTurbo, radiatory Pentagrama na kości pamięci oraz Zalmana (przypiłowanego) na sekcje zasilania - po krótkich niestety testach doszedłem do wniosku, że mój Radek chyba jest mało podatny na OC :o.

Dołączona grafika

Co może być tego przyczyną ? Czyżby mi padł ? oby :) do lipca mam jeszcze gwarancje, ale do rzeczy ... proszę o pomoc w ocenie stanu mojej grafiki, na zdjęciach poniżej przedstawiam efekty mojego OC - jeśli można tak to nazwać :D.

Rzecz ważna, przy tych zegarach co mam teraz test w FurMakr'u przeszedł ale w czasie trwania tesu pojawiały się artefakty.

Zegary zostały ustawione automatycznie przy pomocy Ati Overdrive z CC v. 10.3:

Dołączona grafika

To jest max co osiągnęła moja karta.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wentylatory z ATT mam podłączone na sztywno molexem, także w GPU-Z nie widzać ich obrotów. Temp w stresie w FurMark'u dochodziła do 83-85 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ostatnio zmieniłem sprzęt (jak w sygnaturce) i wziąłem się za OC mojego Radosława ... chłodzenie referencyjne poszło do szuflady a zamiast tego założyłem AcceleroTwinTurbo, radiatory Pentagrama na kości pamięci oraz Zalmana (przypiłowanego) na sekcje zasilania - po krótkich niestety testach doszedłem do wniosku, że mój Radek chyba jest mało podatny na OC :o.

 

Co może być tego przyczyną ? Czyżby mi padł ? oby :) do lipca mam jeszcze gwarancje, ale do rzeczy ... proszę o pomoc w ocenie stanu mojej grafiki, na zdjęciach poniżej przedstawiam efekty mojego OC - jeśli można tak to nazwać :D.

Rzecz ważna, przy tych zegarach co mam teraz test w FurMakr'u przeszedł ale w czasie trwania tesu pojawiały się artefakty.

Zegary zostały ustawione automatycznie przy pomocy Ati Overdrive z CC v. 10.3:

 

To jest max co osiągnęła moja karta.

 

 

 

 

Wentylatory z ATT mam podłączone na sztywno molexem, także w GPU-Z nie widzać ich obrotów. Temp w stresie w FurMark'u dochodziła do 83-85 stopni.

 

1. CCC do OC się nie nadaje. 

 

 

2. Zdejmich chłodzenie i załóż raz jeszcze (112*C  na memio to za dużo!!!!!)

 

3. Do OC użyj innego programu, 

 

PS mam regulacje softową napięcia więc na bank pójdzie więcej tylko zbij tempy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw wróć do standardowych taktowań i sprawdź temp, potem chyba lepiej zacząć kombinować z chłodzeniem

Poprawiłem radiatory na kościach i teraz temp. jest:

Dołączona grafika

1. CCC do OC się nie nadaje.

 

 

2. Zdejmich chłodzenie i załóż raz jeszcze (112*C na memio to za dużo!!!!!)

 

3. Do OC użyj innego programu,

 

PS mam regulacje softową napięcia więc na bank pójdzie więcej tylko zbij tempy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CCC do OC się nie nadaje. 

(...)

3. Do OC użyj innego programu, 

 

Taaak. Masz rację ale po raz pierwszy w życiu mam kłopot z ATT(które zresztą lubię) i to pod XP(które też ciągle lubię hihi). O tym zaraz. Najpierw -wymienili :-P . Kartę moją -pamiętasz? Na niereferencyjną Sapphirkę z 1GB(no cóż -przynajmniej fajnie brzmi :lol: ), cichsza i chłodniejsza ale nie Vapor. Półtora tygodnia im zeszło -mały wstrząs dla mnie, bo to szybko jak nie w Polsce. Sympatycznie.

Sedno.

Na szybko ją puściłem 700/2160 z CCC. Marki w pętli(03, 06, Vantage na 7ce, Unigine Sqanctuary, Heaven i Tropico). Gra -temperatury max 74, więc póki co nie zmieniam nawet pasty. W grach też stable i wreszcie coś się dzieje po przesiadce z 7300GT hehe.

No to pakuję Att, a tu stolec na obrusie... :mur: . Po akceptacji zegary jakie mi przy suwakach wyświetla wprawiają w drżenie rąk -jakie 9xx dla GPU i ponad 3000 dla memek. GPU-z pokazuje to co ustawiałem ale coś nie gra -to jasne. Gdzieś o tym czytałem -szukam i za diabła. A to chyba nie jest nowy błąd :angry: . Att najnowsze to samo...Stery 10.4a.

Kojarzy ktoś co może być grane?

Ustawiam np. 700, daję zatwierdzenie i na suwakach skacze do końca skali pokazując dla GPU ponad 900, działając 700...Cie choroba hehe.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner / Riva Tuner szefie. ATT to nieporęczny paść, a oc z CCC to już w ogóle żart, choć ma tą zaletę, że nie tracisz trybu 2d (o ile go masz). Dla tego ja ogólnie radki sprawdzam Rivą, a potem wstukuję optymalne takty do biosa karty, żeby mieć spokój raz na zawsze. Jest to łatwiejsze i szybsze do zrobienia niż większości się wydaje, więc zawsze wszystkim polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem -Riva jest git. Przy Nvidii używałem jej po "erze" Power Stripa, lecz właśnie o tryb 2D mi chodzi. Bo właśnie w Riva wszystko z zegarami ok. Docelowo tak jak piszesz -edycja BIOSu, bo jak uzyskam co chciałem(czyli stable) to faktycznie w BIOSie najwygodniej.

Wczoraj po testach wyszło, że karta kończy się ok.730 na GPU i właśnie 1090 na memkach, a Vmoda do tego modelu nie znalazłem :angry: .

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie vmod nic nie dał. Bez niego karta kończy się też na 730 a z dość mocno podbitym napięciem poszła około 750, więc stwierdziłem, że nie warto. Za to będę próbował pomontować z biosem od innych kart, bo jestem ciekaw czy to ma jakikolwiek wpływ na potencjał rdzenia.

PS. W rivie i afterburnerze, masz opcję tworzenia profili dla 2d i 3d. Szczególnie MSI afterburnera obadaj, bo tam cała operacja jest wręcz banalnie prosta.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam -nie używałem do tej pory tego programu. Poprzednia grafika(4850 ref. z 512mb) po vmoddzie(pencil) szła 820/22??(skleroza). Bez była wyjątkowo cienka.... Obecnie mam chwilę to działam na BIOSie z RBE 1.25 i...zonk: "p/n mismatch", czy zmienię tylko zegary, czy/i napięcia. Znam program, znam metodę...co jest kurde? Dziwoląg niereferencyjny się broni?

BTW -zapewne mierzyłeś wzrost napięcia po modzie? Bo coś dziwnie mało poszła u Ciebie...

OK -poszło. Walczę dalej.

 

Nie no -zatęskniłem za referentem :angry: . MSI-a nie pozwala ustawić nic powyżej limitu w CCC. Limit zmienić w BIOS? Spoko -to nie da się sterownika wgrać. Zrezygnować z CCC? No tak -ale czasem coś tam graficznego wymuszam, więc dograć pewnie potem wypada Att, czy inne... :lol: .

Poniżej zaś limitu "700" nie ustawia w/g żądań, lecz sporo mniej. Poronione w użyciu jak serwis MSI :blink: . Przynajmniej u mnie...

Błędne koło. Ustawiam by BIOS zegary i chodzą. Dopóki CCC nie włączę.

Na ten moment zostałem z 700/1080 by BIOS i...po dwóch latach coraz większą tęsknotą za NV :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, bo tylko z HD48XX od MSI są takie problemy i akurat to musiałeś kupić...

Mierzyłem napięcie. Podbiłem chyba z 1.25 do 1.35 a potem na próbę nawet trochę wyżej i efekty były mizerne.

 

Aha i jak chwilę pomyślałem, to chyba wiem czemu sterownika Ci nie wykrywa. Robisz podstawowy błąd: taktowania Clock 00 nie zmieniaj.

 

Clock 00 - "Boot" taktowanie przy uruchamianiu systemu. Nie zmieniaj tego w ogóle, to służy sterownikowi ATI do rozpoznania karty, zmienisz coś i się driver nie załaduje

Clock 01 - tryb 2D (niskie obciążenie) Polecam się pobawić underclockingiem. W riva tunerze/MSI afterburner znaleźć najniższe stabilne takty i je wrzucić. I RBE jeszcze pobawić się napięciem. Ja w Sapphire HD4830 z 300/500 zszedłem na 100/166 przy obniżonym napięciu. Różnicy w wydajności 2d nie ma, a sprzyja ciszy, temperaturom i oszczędzaniu prądu.

Clock 02 - tryb 2D (średnie obciążenie) Zostaw fabryczne, Jeśli podnosisz napięcie Clock 03 -> Clock ostatni, to tu też podnieś. Może to trochę poprawić stabilność przy przechodzeniu karty z trybu 02 do 03, przy wysokich taktach.

Clock 03- aż do ostatniego - tryb 3D (wysokie obciążenie) Wiesz co robić. ;-) Dodatkowo polecam się pobawić wyższym napięciem jak się da.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, bo tylko z HD48XX od MSI są takie problemy i akurat to musiałeś kupić...

Sapphire...Taką dostałem na wymianę.

Mierzyłem napięcie. Podbiłem chyba z 1.25 do 1.35 a potem na próbę nawet trochę wyżej i efekty były mizerne.

 

Ja dawałem więcej ale też nie walczyłem o 900 na GPU, więc chyba ponad 1.45V nie było. Karta miała bloczek i chłodzone sekcje zasilania gpu, pamięci no i pamięci miały radiatory plus nawiew na całą kartę.

Aha i jak chwilę pomyślałem, to chyba wiem czemu sterownika Ci nie wykrywa. Robisz podstawowy błąd: taktowania Clock 00 nie zmieniaj.

 

Eeee -wiesz co, tak mnie podejrzewać...zresztą słusznie :lol: , Faktycznie poleciałem z tym ustawieniem na barana :oops: .

A przecież wiem do czego służy to powinno coś w bańce drgnąć, a tu nic hehe. Coś mi tylko lekko świtało, że sterownik niby wchodzi ale w momencie "dokowania" jakby go karta ugryzła :lol:

Underclockingu nie ruszam -ta karta przechodzi na 160GPU 500MEM, więc już nie ma co kombinować. Ale i owszem -pomysł wart uwagi.

Dziękuje Ci bardzo za rady -okazuje się, że nawet znając temat potrafię głupot narobić :-P .

Dziś jak będzie chwila to wracam do zabawy. Ciekawe ile moja karta ma na rdzeniu napięcia -jest stabilna w grach/testach przy 725, czyli całkiem przyzwoicie na ustawienia V=def.

O v-modzie nie myślę. Nie widziałem do tej konstrukcji, a rezać z miernikiem po PCB...nie na moją głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kartę radeon 4850 Sonic firmy Palit. Karta posiada standardowo podniesione zegary 675/1000. ( referent ma 625/993)

Zabrałem się do overclockingu. O ile rdzeń podkręca się do w miarę satysfakcjonujących wartości - 740 o tyle pamięci dociągają tylko do 1040. Powyżej tej wartości pojawiają się artefakty. Chciałem się więc zapytać - czy vmod może polepszyć sprawę (zlikwidować artefakty) powyżej taktowania pamięci 1040 czy artefakty związane są tylko z temperaturą i vmod mógłby wręcz sprawę pogorszyć??

 

Dodam że pod obciążeniem karta ma około 75 stopni - gorąco więc nie jest.

post-172736-127393296199_thumb.jpg

 

PROSZĘ O POMOC !!

Edytowane przez james000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v-mod jeśli to ta sama płytka co HD4830 jest banalny.

 

Coś takiego:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak myślisz? :wink: Obecnie chodzi z BIOSu 715/1081(z zapasem lekkim bezpieczeństwa), lecz mam niesmak po poprzedniej -chodziła dużo wyżej z vmodem. A do tej nie wiem co i jak...Ktoś może na coś trafił? Niezbyt częsty model ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę model taki jaki w sygnaturce tylko ten mały wiatraczek strasznie hałasuje, zastanawiam się nad jego odłączeniem. Obudowa NZXT dobrze wentylowana, jak sądzicie karta wytrzyma bez tego wiatraczka, który chłodzi sekcje zasilania na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ostatnio mój Radeon HD 4870 zaczął sypać artefaktami. Jak się okazało w jakiś sposób urwałem 4 malutkie kondensatory na PCB karty i właśnie to powoduje problemy. Mam więc pytanie: gdzie mogę dostać takie kondensatory i jakiej pojemności są mi potrzebne? Załączam podglądowe zdjęcie tej karty z zaznaczonymi 4 kondensatorami, które w mojej karcie są urwane (2 wieksze i 2 mniejsze)

http://i49.tinypic.com/11cb6nc.jpg

Jeśli ktoś z Was posiada tego Palita HD4870 Sonic 512MB i miałby możliwość zmierzenia ich pojemności to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ostatnio mój Radeon HD 4870 zaczął sypać artefaktami. Jak się okazało w jakiś sposób urwałem 4 malutkie kondensatory na PCB karty i właśnie to powoduje problemy. Mam więc pytanie: gdzie mogę dostać takie kondensatory i jakiej pojemności są mi potrzebne? Załączam podglądowe zdjęcie tej karty z zaznaczonymi 4 kondensatorami, które w mojej karcie są urwane (2 wieksze i 2 mniejsze)

http://i49.tinypic.com/11cb6nc.jpg

Jeśli ktoś z Was posiada tego Palita HD4870 Sonic 512MB i miałby możliwość zmierzenia ich pojemności to byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

 

To są rezystory ;-), idź do dobrego elektronika pokaż mu karte a powinien bez problemu je dobrać i przylutować. Ale pomoc kogoś z forum odnośnie ich rezystancji też przybliży drogę do sukcesu ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę model taki jaki w sygnaturce tylko ten mały wiatraczek strasznie hałasuje, zastanawiam się nad jego odłączeniem. Obudowa NZXT dobrze wentylowana, jak sądzicie karta wytrzyma bez tego wiatraczka, który chłodzi sekcje zasilania na karcie ?

 

Oszalałeś czy jeszcze gorzej??? Jedynie zmiana całego chłodzenia cię ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotychczas używałem 8800GT z siga. Dzisiaj włożyłem do komputera Sapphire 4870 i po właczeniu monitor nic nie pokazuje (brak sygnału).

 

Podłączone mam 1 dodatkowe zasilanie 6pin (nieważne gdzie podłączę i tak nic to nie zmienia).

Dla pewności zresetowałem BIOS zworką... dalej nic

No i dla pewności przedmuchałem jeszcze złącze PCI i styki na karcie.

 

Co może być tego przyczyną?

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to mało oczywiste? Chyba więcej energii kosztowało napisanie problemu na forum niż spróbowanie podłaczenia obydwu kabli skoro karta ma dwa gniazda... Od parady nie są, troche prądu ta grafika bierze, tagan 430w może sie trochę grzać :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem oba kable 6PIN i dalej to samo.

Zaraz po włączeniu wentyl chwilowo chodzi na maxa, później spowalnia. W międzyczasie mrugną jeszcze diody: 1,3,4 i gasną. Z tego co wyczytałem to normalne.

Później nie zapala się żadna dioda.

 

 

Chwilowo komp jest po resecie BIOS-u na płycię, więc wszystko chodzi na def bez OC.

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń stare sterowniki i dopiero potem włóż kartę.

 

To, żeby pokazało się cokolwiek (np. BIOS) też wymagane jest usunięcie sterowników? Jakoś dziwnie to brzmi ale spróbuję :) Nic innego już mi nie zostaje.

 

Edyta:

Zgodnie z przewidywaniami noc to nie dało... Dalej zero obrazu.

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...