Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

To, żeby pokazało się cokolwiek (np. BIOS) też wymagane jest usunięcie sterowników? Jakoś dziwnie to brzmi ale spróbuję :) Nic innego już mi nie zostaje.

 

Edyta:

Zgodnie z przewidywaniami noc to nie dało... Dalej zero obrazu.

 

Sprawdź dociśnięcie karty do slotu. Czasem tak jest że nie jest grafa dociśnięta i robi jaja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wciśnięta OK. Zresztą wkładana już był minimum 6 razy :)

 

Właśnie sprawdzam kolejną rzecz. P5K-E pozwala na 2 karty, więc wpięte są dwie :) 8800GT jako primary i 4870 jako secondary. Windows się uruchomił i o dziwo wykrył, że jest nowa karta graficzna z rodziny 4800.

 

Czy w związku z tym możliwe jest jakieś uszkodzenie karty?

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak zmusić ją do pracy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeszłość karty jest Ci znana?? Wiesz, że jest sprawna? Ewentualnie idź do kumpla i sprawdź ją, dobrze też gdyby miał lepszy zasilacz... jak będzie działać to weź do niego swój zasilacz albo do ciebie jego zasilacz i wyjdzie czy to wina płyty czy zasiłki.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie karta miała być sprawna.

 

Czy jest gdzieś we Wrocławiu jakiś serwis co postawi diagnozę co jest z kartą i w razie potrzeby ją naprawi?

 

Wpisz w google "A&D Serwis Wrocław", moja HD4850 Toxic jest tam aktualnie w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nabyłem niedawno referenta 4850. Jak założe chłodzenie Accelero L2 Pro to wystarczy żeby zbić temperature do ok 50 C w idle?

 

Ja w Idle mam 36 st. na Gigabyte multicore + wentylator 800 RPM 120 mm - więc na Accelero po dołożeniu wentylatora gorzej być nie powinno.

Edycja

sorry ... myślałem że to popularne S1 (pomroczność jasna) ... nie wiem jak będzie na L2

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś posiadam Referenta 4850 od Asusa i chce się zorientować w temacie o dwóch sprawach.

Uno, czy do kart od serii 3xxx do 5xxx warto bawić się w modowane sterowniki? Moja edukacja jeśli chodzi o Radki skończyła się na etapie 9550 i HD 2600.

Dos, nadal w przedziale cena/wydajność/jakość z rozwiązań chłodzących króluje Accelero S1 (wymagana przeróbka, right?)? Czy może pojawiło się coś nowego?

 

A i uprzedzając pytanie tak śmiga na Szefie z siga :) ale o oc na razie nie myślę.

 

Add: Fan Fix nie działa na C 10.6?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowalem sobie dzisiaj ATI Toola nowego, nie uzywalem z dobre 2 lata. Widze w nim opcje Voltage i tam lista i do wyboru rozne napiecia, aktualnie mam 1.082, moge oczywiscie mniej i wiecej. Powiecie mi Panowie czego to napiecie sie tyczy ? Warto wogole podnosic dla lepszego o/c ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowalem sobie dzisiaj ATI Toola nowego, nie uzywalem z dobre 2 lata. Widze w nim opcje Voltage i tam lista i do wyboru rozne napiecia, aktualnie mam 1.082, moge oczywiscie mniej i wiecej. Powiecie mi Panowie czego to napiecie sie tyczy ? Warto wogole podnosic dla lepszego o/c ?

 

Pozdrawiam

 

Jak zadziała zmiana to się nawet nie zastanawiaj :D 

 

 

Wiecej papu to generalnie wieksze OC. 

 

Pamiętaj tylko o większych tempach;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11@ nie kumam, jaka pietrucha :P? a z karty serii 5xxx wiem ze się ucieszy bo miałem 5770 i hulał :P

 

Czy nie masz pietra, czy sie nie boisz :P ;)

 

Witam, zainstalowalem sobie dzisiaj ATI Toola nowego, nie uzywalem z dobre 2 lata. Widze w nim opcje Voltage i tam lista i do wyboru rozne napiecia, aktualnie mam 1.082, moge oczywiscie mniej i wiecej. Powiecie mi Panowie czego to napiecie sie tyczy ? Warto wogole podnosic dla lepszego o/c ?

 

Pozdrawiam

 

Działa to to u Ciebie? To napięcie rdzenia, zara sam spróbuje :D

 

Edit:

U mnie nie idzie włączyć voltage. Bo sie domyślam, że w properties trzeba ptaszka przy voltage postawić, a u mnie sie nie zapamiętuje. Pamiętam, że jak edytowałem bios to mogłem zmienić do 1,15v ale wolałem nie robić tego w biosie bo nie wiem ile dokładnie jest na def...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić tego 4870 asusa - Karta graficzna Asus Radeon HD4870 1GB DDR5 (256bit), 2xDVI, HDCP, PCI-E, BOX (EAH4870/2DI/1GD5) w Morele.net

lecz martwi mnie to chlodzenie, a chcialbym jednak troche ja podkrecic.

da rade zrobić to oc czy raczej nie da rady na takim chłodzeniu?

Albo może lepiej wziac ta Karta graficzna HIS HD 4870 1GB GDDR5 (H487FN1GP) w Morele.net

Pozdrawiam

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem chłodzenie na Accelero S1 rev.2, i dopiero teraz zauważyłem spore różnice temperatur na Dispio, Memio i Shadercore. Pytanie, normalne zjawisko czy po prostu źle założyłem S1?

Poniżej screen z GpuZ

 

Dołączona grafika

 

W idle, różnica max 1-2 stopnie.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za naprowadzenie :) Już wszystko gra, w idle mimo niewygrzanej pasty mam 40 stopni, memio 38,5, shadercore 39,5.

W furmarku zbite aż 16 stopni oO i teraz max jaki widziałem 57 po 10 minutach burna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanko tutaj, bo tutaj są specjaliści od 4850.

Mam zamiar kupić nową grafikę. Chce wydać około 400zł i według poradnika Miguela to 4850 1 GB powinna być najlepszym wyborem. No właśnie, ale pojawia się problem wyboru producenta. Które karty podkręcają się lepiej? Na które łatwiej założyć Vmoda (tylko pencil) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was koledzy pytanko, zabrałem się za OC swojego Gigabyte 4850 512/GDDR3 Zalman

chłodzenie standardowe, bez radiatorów na pamięciach, na razie uzyskałem taki oto wynik:

Dołączona grafika

 

kręcić dalej razem z pamięciami, czy się zaopatrzyć w radiatorki?

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jabolek666

 

Tak się właśnie składa że mam tą samą kartę :)

Wyniki mam podobne ale nie daj się zwieść pozorną stabilnością, np. u mnie przy 800mhz na rdzeniu furmark i inne testy przechodzą bez problemu bez artów a tymczasem gra się wywala po 15-45min (myślałem że to wina proca a jednak to grafika :)

 

Radził bym ci porządnie przetestować stabilność, pograj sobie dłużej i sprawdź czy się nic nie dzieje, co do temperatur rdzenia to spoko jednak radził bym ci kupić jakieś radiator-ki na pamięci bo strasznie się grzeją, i też na sekcje zasilania bo strasznie skwierczy :P

 

Oto moja sztuka na pokładzie AC S1 rev.2

 

post-163110-083316700 1280134811_thumb.gif

 

post-163110-072035900 1280134826_thumb.gif

 

grafa fajnie się kręci jednak nie ma do niej żadnych Vmodów :/

A dodany programik GamerHud raz mi tylko zadziałał :P

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 800/1200 to ful stabilne jest grałem w NFS MW potem COD4 średnio po godzinie i żadnych zwiech, będę próbował dalej :)

aha, pobrałem najnowszy bios ze strony Gigabyte i go zmodyfikowałem przez Ati RBE, chodzi elegancko :)

btw

nawet relase date są identyczne :D

 

jak chcesz to masz tutaj link do mojego biosu:

http://www.przeklej.pl/plik/2d-625-993-1-120-3d-800-1200-1-158-rom-001b5o1vs2mv

aha, do sterowania kartą używam ATI Tray Tools

 

właśnie grałem sobie w COD4 na 810/2400 50min, zero wiech, średnio 60kl/s temp.~65C

podoba mi się ten Gigabyte :) po zmianie chłodzenia powalczę z pamięciami i spróbuje jeszcze podnieść GPU

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah banana, witam szanowne grono :D Może będziecie w stanie mi pomóc w pewnej sprawie... Otóż kupiłem radka 4870 uzywke i mam z nim pewien problem. Myślałem, że to wina systemu bo wcześniej gościł u mnie GF ale po postawieniu windy od nowa mam to samo. Gdy próbuję odpalić jakąś gre sterownik tak jakby ładował się i wyłączał (przez vpurecover jak mniemam). Ekran gaśnie i próbuję się załączyć i tak w kółko. Albo gość sprzedał mi wadliwą kartę albo zasilka nie wydala. Mam amacroxa 450W niby powinien wystarczyć ale nigdy nie wiadomo. A może macie inną koncepcje? Przez co może się tak kaszanić sterownik/karta? Sprawdzałem napięcia na zasilaczu na 12V ~11,8-11,9 5v ~4,9 7V ~6,7(trochę dziwne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...