Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

@aLfr3d

 

Najpierw pożyczył bym od kogoś (jeśli masz taką możliwość) inny zasilacz.Bo może przy obciążeniu na którejś lini jest skok i jeszcze kartę uwalisz.

Jakie masz temperatury ?

Jaka płyta główna ?

Daj zrzuty z cpu-z z zakładki mainboard, i z GPU-z

 

Jeśli wszystko z tego co napisałem wyżej będzie ok, to tylko pozostaje uwalona grafika :)

 

edit.

spróbuj jeszcze podpiąć zasilanie grafiki przez przejściówkę molex na 6pin jeśli taką masz w zestawie..

pozdr.

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze rozumiem, że MSI Afterburner powinien mi pozwolić na zmianę napięcia rdzenia na referencie? U mnie z nie znanych powodów to pole jest wyłączone z eksploatacji.

 

Czy do tego trzeba jakoś modować biosa czy jak? Szukajka zawodzi...

 

A jak już jestem przy kwestii modowania biosu, powoli myślę o zwiększeniu napięć tam (jeśli żadna aplikacja mnie nie uratuje), tylko pytanie czy tam działać będzie zmiana napięcia na zasadzie różne dla trybu 2d i 3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze rozumiem, że MSI Afterburner powinien mi pozwolić na zmianę napięcia rdzenia na referencie? U mnie z nie znanych powodów to pole jest wyłączone z eksploatacji.

 

Czy do tego trzeba jakoś modować biosa czy jak? Szukajka zawodzi...

 

A jak już jestem przy kwestii modowania biosu, powoli myślę o zwiększeniu napięć tam (jeśli żadna aplikacja mnie nie uratuje), tylko pytanie czy tam działać będzie zmiana napięcia na zasadzie różne dla trybu 2d i 3d?

 

 

Pencil mod i nic więcej i odpowiednia modyfikacja biosu. 

 

MSI działa o ile dobrze pamiętam na referencie 4870 z cyfrową sekcja zasilania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że mam problem z ATT, potrafi się u mnie sypnąć i pomaga tylko hardreset, np zmiana prędkości obrotowych wentylatora na karcie (jak jeszcze miałem referencyjne chłodzenie). Może jakaś starsza wersja czy coś. A można w ATT zrobić tryby 2/3d z automatu czy wszystko ręcznie?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, patrze na te wasze screeny z gpu-z i jakoś coś mi nie pasuje. Chłodzenie mam Glaciator, podczas wygrzewania GPU MEMIO mi dochodzi do 100*C, tak zawsze było. Dałem nawiew na sekcje zasilania ale niewiele dało. To nie za dużo? Paste już po kupnie nałożyłem MX-2, (cieniutka warstwa uprzedzając pytania - dziesiątki razy nakładałem pastę), w grach GPU oscyluje w granicach 75-80* teraz latem. Wiosną w spoczynku było 40-42*C, teraz latem ~48. Zresztą radiator gorący a gpu-z pokazuje:

 

post-164893-001609200 1281466496_thumb.jpg

 

Chodzi mi o MEMIO i SHADER dochodzące do 95 - 100*, w spoczynku mają teraz ~56, a Wy na Accelero tyle macie w stresie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem dlaczego mam problemy z grami. Dobrze, że radek sie jeszcze trzyma bo ten cholerny amacrox zdycha. 3,7V na 5, 1,8V na 3,3 i 10,5V na 12. Jednym słowem padaka. Ten badziew uśmiercił mi 88gt dlatego teraz kupiłem radka=/ Jest sens naprawiać ten zasilacz czy lepiej kupić nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu naszło mnie na zmodyfikowanie mojej grafiki, nigdzie nie mogłem znaleźć modyfikacji więc wziąłem sprawę w swoje ręce, i oto rezultat:

 

Karta to Radeon HD 4850 Zalman (gv-r485zl)

 

post-163110-009320700 1282410032_thumb.jpg

 

Rezultat :

 

post-163110-095871700 1282410074_thumb.jpg

 

Grafika jest w pełni stabilna max temperatura jaką zaobserwowałem podczas grania to 56 stopni, chłodzenie AC S1 rev.2

 

Jeśli ktoś będzie chętny mogę dokładnie wytłumaczyć jak zrobić tego moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to śmiga trzeba przyznać :wink:. Mógłbyś dać znać ile stopni jest na gpu jak włączysz Furmarka na powiedzmy 5 minut? Jaka temperatura w idle?

Idle napięcie obniżone do 0,999V :)

 

post-163110-083646100 1282475358_thumb.gif

 

Stres Furmark 5 min :

 

post-163110-080269600 1282475402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Potrzeba mi taniego chłodzenia na referencyjnego HD 4850. Czy ktoś może zakładał NV silencera 5 na tą kartę? Pasuje? Z tego co wiem to chłodzenie pasuje na 8800GT a rozstaw otworów jest taki sam w hd 4870/4850.

Może ktoś doradzi jakieś inne, tanie chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ref. 4850 ma jakiś czujnik na sekcji zasilania lub bezpiecznik przy przegrzewaniu? Odkleił się jeden radiator(od S1) z 2 pierwszych czarnych kostek, na całość wieje 120mm wentylator i podczas upałów nie zaobserwowałem zawieszek czy restartów kompa. Mogę to tak na razie zostawić?

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne te temp masz na tym S1. Domyślam się ze 2x120 wieje tam?

 

Nie ;) 2x92

i dodam że w momęcie pomiaru temperatury w pokoju miałem 28 stopni :P

 

@master4life

 

Referenty mają wytrzymałą sekcję więc jeśl nie masz powyżej 100 stopni to ok,czujników brak, bezpiecznik ? jak się przegrzeje to będzie zwiecha :P a co to za problem ponownie przykleić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master4life

 

Referenty mają wytrzymałą sekcję więc jeśl nie masz powyżej 100 stopni to ok,czujników brak, bezpiecznik ? jak się przegrzeje to będzie zwiecha :P a co to za problem ponownie przykleić ?

 

Taki, że to już nie pierwszy raz kiedy się odkleił i taka zabawa nie ma sensu zbytnio. Tylko jak nie ma czujników na sekcji to jak sekcja będzie się "przegrzewać" to może upalić grafe, tak miałem w przypadku gf 76gt więc się pytam :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu nie mogę w swojej karcie uruchomić AA praktycznie w żadnej grze jest to tym bardziej denerwujące bo kompa mam mocnego i poradzi sobie ze wszystkimi wodotryskami więc proszę o pomoc bo te kanty spać mi nie dadzą i do tego Mafia 2 wyszła i bez AA na mojej max rozdziałce 1280/1024 to aż mi się nie chce grać :/

 

Prosze o pomoc !

 

stery 10.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś się orientuje gdzie można nabyć takie same śrubki, jak te którymi przykręca się chłodzenie w referencie 4870 dookoła rdzenia ? Pytam, bo karta padła, a moje śrubki zrobiły się już okrągłe i zastanawiam się czy mi przyjmą na gwarę.

Czy miał ktoś tutaj zwodowaną 4870 z blokiem EK ? Pamięci to smaruje się pastą czy daje się na nie termal pady ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobic w jakis sposób reguły dla ktorych działałby wentylator w moim Gigabyte 4870 z referencyjnym chłodzeniem.Cos w stylu 60*C=40% max rpm,70*C=60% max rpm. Da sie to zrobic bez dłubania w biosie?

 

 

Edit:ok juz w Rivie to ogarnąłem.Jak by ktos ni wiedział to w zakładce Power User znajdujemy opcje AutoFanControl i ustawiamy ja na 3,zaznaczamy ptaszek i restartujemy rive.Po odpaleniu w zakładce Fan zaznaczamy opcje"Enable low-level control" i zazaczmy opcje "auto".Teraz po podwójnym kliknięciu na dane przedziały możemy ustawić pożądane wartości.Baaardzo pomocna opcja.

 

Edit 2: Nie działa jednak:( Po ustawieniu wartości, ktore mnie interesowały i wcisnieciu "zastosuj" prędkość wzrasta nie wiedzieć czemu do 84% i jak jej nie zmienię opcja fixed, to na takim poziomie zaczyna pracowac po restarcie i ładowaniu sie CCC. :huh: Nigdzie tej wartości nie mam wpisanej poza nieruszana wartością "spinup cycle" Wie ktos o co kaman?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATT mozesz ustawić wedle upodobania, temp = ile% fana

 

O widzisz!No i teraz juz bez problemów.Dzieki za odpowiedz.

 

Edit: Obecnie 825/1050 przy 42% rpm referenta i w furmarku nie widze artów.Czym jeszcze testujecie stabilność?ATItoolem?Musze protestować czyms innym bo wydaje mi sie, że prędzej ja "przekręcę" niz zobaczę arty w furmarku :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł, szczególnie że Phenom też jest dość prądożerny. Lepiej coś mocniejszego.

 

750Watt to będzie mało? To ja się zaczynam bać, bo mam 4850.. co prawda nie robie OC narazie, ale chce a mam tylko 500Watt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zasilacz już został zmieniony, poprzednio miałem chieftec'a gps-400W.

Jakie max bezpieczne napięcie mogę ustawić w ATT na Radeonie hd4870? Chłodzenie AC Accelero Twin turbo pro + spory radiator zakrywający cała sekcje zasilania.

 

Edit: 11k GPU w zasięgu.

Dołączona grafika

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...