Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z radeonem Power Color HD4870 512MB podczas testów w programie OCCT przy standardowych ustawieniach (770/900) pojawiają się artefakty, znikają po obniżeniu taktowania pamięci o jakieś 50MHz. Co ciekawe po ponownym uruchomieniu komputera w testach artefaktów już nie ma, ale po kolejnym uruchomieniu i testach artefakty znowu się pojawiają. Rzec można że artefakty raz są raz ich nie ma... coś tutaj chyba padło, ale trochę dziwnie. Kartę sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby (inna płyta, inny zasilacz, świeży system, inne stery, poprawiane chłodzenie). Dodam, że w grach jak na razie nie widziałem artefaktów, pojawiają się tylko w testach syntetycznych i drobne śmietki w ostatnim teście 3DMarka06 "Deep Freeze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zdarzały się referenty z piszczącymi cewkami(?) bądź jakimiś innymi elementami. Pojawił mi się swoisty pisk występujący po obciążeniu i czasami znika jak się na krótko obciąży grafikę bądź dopiero na kilka godzin po wyłączeniu PC (np. wyłączyć na noc i rano nic nie skwierczy). Pisk w benchu z ATT w różnych fazach obrotu statku zmienia swoje natężenie.

Dopuszczam jeszcze na myśl zasilacz, bo już swoje ma na karku, ale nie jestem pewnien. Nie mogę dokładnie zlokalizować miejsca, z którego wydobywa się dźwięk :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że piszczenie przyszło nagle, a po kupnie nie było. Po zmianie biosu na ten z taktami 160/250 zaczęło pojawiać się częściej, a teraz już nie widzę jakiegoś w 100% powtarzalnego schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dalej waham miedzy 5750 a 4850. Dreczy mnie jedynie pobor mocy. Mam sprzeczne informacje wiec zapyttuje was czy miedzy tymi kartami w stresie jest naprawde w okolicach +- 35W ?

 

ATI Radeon 5750 - Przegląd 5 kart - Pobór energii • PCArena.pl

 

 

Bo jesli tak to wezme ASUS Radeon HD4850 CUCORE TOP 1GB DDR3 256BI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje zażenowanie ta sytuacją, a zwłaszcza tą kartą graficzną sięga już maksimum i zaraz będę w stanie wyjąc ta kartę z mojego pc i po prostu rzucić nią o ścianę.

Problem chyba dość często występujący, z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach nie jestem jedyny.

Problem wygląda następująco: Bez względu w jaka grę będę grał, bez względu na jakich taktowaniach rdzenia i pamięci, beż względu na temp. karty, bez względu na sterowniki (10.5, 10.6, 10.7, 10.8, 10.9) w czasie rozgrywki odczuwam znaczące spadki fpsów, np. grając w cod4 poruszając kamera w prawa czy w lewo obraz skacze, tak jakby zatrzymuje sie na ułamek sekundy, próbowałem z włączonym i wyłączonym v-sync. Podobnie jest nawet w furmarku (to ciasteczko co chwile się zatrzymuje na ułamek sekundy) jak i w 3dmarku. Odinstalowywałem sterowniki programem Driver Sweeper, mam najnowszego dx, net framework najnowszy zainstalowany, dysk defragmentowany, sprawdzany pod kątem błędów, rejestr czyszczony. Karta nie przegrzewa się (Accelero twin turbo pro), jak i żaden z podzespołów.

Nie będę ukrywał, że coraz bardziej żałuje zakupu karty od ati, naprawdę nie spodziewałem się takich problemów. Czy jest ktoś w stanie rozwiązać ten problem? System: Win7 64bit

Pozdrawiam.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z funkcja fan control w RBE, moj Referent Powercolor 4850 ma zalozone Twin turbo pro i w rive ustawilem stale obroty na 25% to jest ~685 obr i przy tych obrotach karta na w

idle 32st

w stresie najwiecej uzyskalem po godzinie occt gpu 52st

wiec temperatury sa git

 

w RBE można kontrolować obroty tylko tym 1 sposobem i właśnie jak to ustwic odpowiednio do moich temperatur chce to zeby bylo rivy tylko zeby karta sobie sama ostawiała obroty?

 

(wentylatory sa podlaczone pod karte, bez rivy chodza caly czas na ~1290obr i dosc mocno je slychac)

 

Pomoze ktos?

post-127109-039875400 1286655330_thumb.gif

post-127109-024261300 1286655368_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje zażenowanie ta sytuacją, a zwłaszcza tą kartą graficzną sięga już maksimum i zaraz będę w stanie wyjąc ta kartę z mojego pc i po prostu rzucić nią o ścianę.

Problem chyba dość często występujący, z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach nie jestem jedyny.

Problem wygląda następująco: Bez względu w jaka grę będę grał, bez względu na jakich taktowaniach rdzenia i pamięci, beż względu na temp. karty, bez względu na sterowniki (10.5, 10.6, 10.7, 10.8, 10.9) w czasie rozgrywki odczuwam znaczące spadki fpsów, np. grając w cod4 poruszając kamera w prawa czy w lewo obraz skacze, tak jakby zatrzymuje sie na ułamek sekundy ...

 

eee nikt nic nie pisal o zadnych poroblemach a ja juz mojego podrasowanego asusa zamowilem ;p Sluchaj nie napisales najwazniejszego. Jaki dokladnie model karty posiadasz. Chyba ze chodzi o 4870 z podpisu to mnie to chyba nie dotyczy bo kupilem 4850 ;p

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pudeleczko

Mam radeona hd 4850 cucore i jest strasznie głośny więc chciałbym zakupić jakieś chłodzenie... Więc jakie polecacie?

Budżet ok. 100

Edytowane przez Pudeleczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje zażenowanie ta sytuacją, a zwłaszcza tą kartą graficzną sięga już maksimum i zaraz będę w stanie wyjąc ta kartę z mojego pc i po prostu rzucić nią o ścianę.

Problem chyba dość często występujący, z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach nie jestem jedyny.

Problem wygląda następująco: Bez względu w jaka grę będę grał, bez względu na jakich taktowaniach rdzenia i pamięci, beż względu na temp. karty, bez względu na sterowniki (10.5, 10.6, 10.7, 10.8, 10.9) w czasie rozgrywki odczuwam znaczące spadki fpsów, np. grając w cod4 poruszając kamera w prawa czy w lewo obraz skacze, tak jakby zatrzymuje sie na ułamek sekundy, próbowałem z włączonym i wyłączonym v-sync. Podobnie jest nawet w furmarku (to ciasteczko co chwile się zatrzymuje na ułamek sekundy) jak i w 3dmarku. Odinstalowywałem sterowniki programem Driver Sweeper, mam najnowszego dx, net framework najnowszy zainstalowany, dysk defragmentowany, sprawdzany pod kątem błędów, rejestr czyszczony. Karta nie przegrzewa się (Accelero twin turbo pro), jak i żaden z podzespołów.

Nie będę ukrywał, że coraz bardziej żałuje zakupu karty od ati, naprawdę nie spodziewałem się takich problemów. Czy jest ktoś w stanie rozwiązać ten problem? System: Win7 64bit

Pozdrawiam.

 

Postaw system od nowa na nie podkręconym sprzęcie, jeżeli problem będzie nadal występował to reklamuj grafe, lub spróbuj wgrać najnowszy bios do niej. Sam miałem 4870, a teraz mam 5770 i nigdy problemów nie miałem, również na zagranicznych forach nie wyczytałem o problemie o którym mówisz, prawdopodobnie jest to ewidentnie dolegliwość twojego egzemplarza.

 

Pudeleczko nie ma nic bardziej opłacalnego niż Accelero S1.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z wymiana karty na Radeona 4850 1GB, moje pytanie brzmi czy ponizszy zestaw bedzie bardzo ograniczal ta karte, nie chodzi mi o to by w pelni ja wykorzystac, tylko zeby zauwazyc roznice w fpsach. Dodam, ze gram w world of warcraft, wiec gre juz nie najnowsza i nie interesuje mnie wydajnosc karty w jakichs grach z mega wymaganiami

 

Z gory dzieki za odpowiedz

 

konfiguracja:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2 4000+ (am2)

Płyta: DFI Infinity nForce ultra II-M2/G

Grafika: Palit GeForce 8600GT sonic+ 256mb

HDD: Samsung 320GB 8mb cache SATA II

Zasilacz: Corsair HX 520W

Pamięć: 2x DDR II 1GB PC800 GoodRam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie radeona 4850 512mb firmy powercolor na chłodzeniu zerotherm! Wiec sprawa wygląda tak miałem załączonego kompa i w pewnym momencie się wyłączył, włączyłem na nowo i nie było obrazu, odkręcam obudowę patrze i się wiatrak nie kreci i się pali dioda od napięcia ze niema wiec co może być przyczyna. Może się spaliła albo by trzeba chłodzenie wymienić tylko czy to będzie to i dla tego tutaj pisze może ktoś miał taki problem. PS przed tym wszystko działało i nie było ruszane ani podkręcane!!!! Reszta części działa normalnie po podłączeniu innej karty tzn geforce 7300gs śmiga bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cwikla

Nie chcę krakać ale prawdopodobnie usmażyło się gpu jak padł wentylator. Ściągnij to chłodzenie i przyjrzyj się dokładnie okolicom gpu czy nie ma przebarwień, nałóż nową warstwę pasty zamontuj chłodzenie z jakimś innym sprawnym wentylatorem i sprawdź czy karta odpali.

 

@GeMtin1

Miałem ten sam problem na xp 64-bit na jakiś starszych sterownikach (chyba 10.5), problem znikł po zainstalowaniu 10.9a hotfix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem kartę nie widzę tam żadnych zabarwień, może jednak chłodzenie poszło muszę je sprawdzić czy działa tylko chłodzenie jakie ma zasilanie żebym je przypadkiem sam nie spalił go. Dodaje foto może coś będzie widać najlepsze zdjęcie;)

post-183763-065127700 1286738279_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam Rada 4870 i proszę o porady do downclockingu.

Gram tylko w Tremulousa ( iquake3 silnik) i sporadycznie w Stunt GP [ew. czasem, rzadko CoD:MW czy World in Conflict] - więc jak skręcić kartę "mniej" niż jest dostępne w ATi OverDrive i jak zmniejszyć napięcie zasilania rdzenia?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

a mnie sie robi cos takiego jak gram, zawiesza sie komp i pomaga tylko reset-pomozcie.

 

temperatury testowane i oscyluja w granicach 73 stopni, system stawiany na nowo, nie wazne jaki catalyst , robi sie to samo. zasilacz 600W pentagram silent force. nie wiem gdzie lezy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

 

Mozę sie ktos orientuje czy radeon HD4850 od gigabyte w wersji zalman Oc edition ma czujniki temp na sekcji zasilania?

 

Cholerka wszytskie temp w gpu-z zakładka sensor mi sie pokazują oprócz sekscji zasilnia. Wiem ze na innch kartach sie pokazuje np HD4870. Robie OC i przy 750mhz na rdzeniu i 1020 na pamieciach mam najwyższą temp (memory) na 73C. GPu na 70C. Nawet OK biorąc pod uwage brak radiatorów na pamieciach. no ale martwi mnie ta sekcja bo nie ma zadnego chłodzenia.

 

I przy okazji mozę polecicie mi jakies chłodzonko do 180zł na tego radka. Odrazu mówie ze s1 i s2 odpada bo wygina PCB. Takie żeby nadało sie na Hd6xxx - mocowania będa na 100% takie same jak w czwórkach i piątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pokazują Ci się odczyty tem. z sekcji zasilania to karta nie ma czujników, a chłodzonko np. takie

Arctic Cooling TWIN TURBO PRO • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Scythe MUSASHI • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Thermalright T-RAD2 GTX BP • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

P.S.

Ja na swojego 4890 założę Thermalright T-Rad2 GTX BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twin turbo jest spoko, ladnie trzyma tempy(i jest cichutkie). Ja swoje niestety skopałem(albo gniazdo na karcie zasilające wentyle) i zdjełem te nakładkę, jest przykręcony zefirek 92 i wistarcza by po odsiwezeniu pasty 4 dni temu trzymac temp furmarku ponizej 55 stopni....

 

a paste zmieniałem bo sie pojawiły artefakty na ekranie...okazało się że jeden z radiatorków stykał sie z heatpipem i chyba pobierał dodatkowe ciepło, radiatorek przesunięty 'pipa' podgięta, pasta odswiezona (stara chyba wyparowała, zostal sam srebrny osad ;/)i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...