Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko. mam problem z moją kartą graficzną. mianowicie, wyświetla mi taki oto komunikat (http://screenshooter...4074782/ovyuyha) w grach. co ciekawe, nie zależy to od wymagań gry, a nawet w tych ze średnią grafiką wyskakują te komunikaty (np. Sid Meier's Railroads!, Call of Duty: Modern Warfare II) a w bardzo wymagających (np. Company of Heroes, GTA IV) nie zdarza się. klikam Don't Send i mogę kontynuować zabawę. ale jeśli wyskoczy ok 3-4 razy podczas jednego uruchomienia gry niestety trzeba już ponownie uruchamiać komputer bo sterowniki zachowują się jakby okroić ich funkcje (gry nie działają, okna w systemie nie przesuwają się płynnie(!)).

 

Athlon 7750 BE, Radeon HD4850 Sonic, 3GB RAMu, A770 CrossFire

 

z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że pod w7 (ze sterownikami 10.7) w idlu karta nie obniża taktowania dla pamięci, a jedynie dla GPU. Natomiast na XP w idlu taktowanie jest obniżane zarówno dla GPU jak i pamięci. Zainstalowałem najnowsze sterowniki 10.9 ale nadal jest to samo. Czy u innych też ten problem występuje? Jest na to jakiś sposób?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przeszedlem na czerwona strone mocy z 4850 ;), jako ze to moj 1szy radek mam 2 pytania :

 

- jak ustawic zeby w 2d ta suszarka chodzila na minimalnych obrotach (poki co dalem 24% (minimum) na sztywno w overdrive, ale chcialbym tak z 5-10% wolniej + zeby sie ustawialo to dynamicznie), bo defaultowo ma 50% w 2d -.-

- wraz z karta doszedl jakis kontroler audio, jak sie nazywa do tego sterownik + czy oplaca sie go instalowac (uzywany nie bedzie), w ogole jak to sie nazywa bo ciekawi mnie co to potrafi.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie z biosem to zrobilem, swoja droga dziwnie bo jak dalem "plynna" regulacje wentyla, to wentylator sie wylaczal po jakims czasie calkowicie o0, pochodzil na tych 20% i buch. Stopniowe ustawienie pomoglo,15% do 50*C i jej nie slysze :D a temp nie rosnie. Ludzie od aussa to chyba nasrane w glowach maja, nawet opcja 'recomended" w tym programie byla nizsza.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie umiem znaleść żadnych recenzji w których było podbijane napięcie. Czytałem o 4870 matrix, gdzie napięcie podbili do 1.425 i osiągneli 870 mhz na rdzeniu. Tak szczerze to 4870 nie kręci się jakoś wybitnie, 70mhz na rdzeniu bez podnoszenia napięcia to raczej mało. I nie wiem czy jest sens podnosić napięcie z 1.26 do 1.4 aby uzyskać jakieś 30 mhz więcej na rdzeniu, chyba że w wydadku 4870 każde 10 mhz daje dużego kopa..

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wuw jaki zasilacz

zmien to zanim cos sie spali

2 sprawa cos mi sie kojarzy ze to moze byc tez od przegrzewającego rdzenia, wiec warto to tez sprawdzic

 

Nie ladnie tak klamac, moze nie jest to jakiś super zasilacz ale też nie jest to żadna kaszana w stylu codegen'a , feel'a.

Spokojnie moze go używać bez jakiś większych obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie umiem znaleść żadnych recenzji w których było podbijane napięcie. Czytałem o 4870 matrix, gdzie napięcie podbili do 1.425 i osiągneli 870 mhz na rdzeniu. Tak szczerze to 4870 nie kręci się jakoś wybitnie, 70mhz na rdzeniu bez podnoszenia napięcia to raczej mało. I nie wiem czy jest sens podnosić napięcie z 1.26 do 1.4 aby uzyskać jakieś 30 mhz więcej na rdzeniu, chyba że w wydadku 4870 każde 10 mhz daje dużego kopa..

 

To zależy od konkretnej sztuki. Np mój matrix bez zmiany napięcia robi 800 a przy 1.34V 860MHz.

Kumpla 4870 matrix ok 900 dobijał, więc nie możesz powiedzieć że Ci nie pójdzie dopóki nie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire bym odrzucił z powodu sklepu.

HIS ma krótszą gwarancję od Asusa, ale lepsze chłodzenie.

Zobacz jeszcze jeszcze HD5770.

Jeżeli Ci się nie śpieszy z zakupem karty to poczekaj przynajmniej tydzień i sprawdź ceny GTX 460.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafirek 4870 za 323 zł z dobrym/cichym chłodzeniem, nic tylko brać.

SAPPHIRE TECHNOLOGY RADEON HD 4870 - 512 MB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.0 (11133-98-90R) kupić tanio

 

P.S.

Czasami przesyłki długo idą bo są wysyłane z magazynów w Niemczech/Francji

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to nie wiem skąd mi się wzięła informacja, że te GTXy wymagają nie wiadomo jakiej mocy.

 

Czyli do takiego sprzętu:

Chieftec 450W

i5 760

8GB Ramu

+ ten GTX 460

spokojnie ten zasilacz wystarczy?

W takim wypadku zastanowię się poważnie nad poczekaniem, szykuje się jakaś większa obniżka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to mozliwe, ze krecenie rdzenia w 4850 nic praktycznie nie daje?

 

Testowalem w Furmarku i na taktach 685/1000 mam:

2303punktow

 

Na taktowaniach 750/1000 mam:

2374punkty

 

 

Troche malo prawda?

Podobnie w grze the ball, w jednej lokacji mam powiedzmy na def taktowaniach 35fps, podkrecam i dalej ten sam wynik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to mozliwe, ze krecenie rdzenia w 4850 nic praktycznie nie daje?

...

 

Nie wiem skąd tak słabe wyniki ale ogólnie mówiąc daje i to sporo.

 

Odpal ATiTrayTools i tam jest taki sześcian do testowania stabilności i podaje jednocześnie fps. Powinna ci mocno rosnąć liczba wraz z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanawiam kiedys jak mialem 4850 1GB jeszcze na starym cpu i xp to w Crysis po podkreceniu z 640 na 700 byl zauwazalny wzrost wydajnosci tyle, ze wtedy podkrecalem tez pamiec karty.

 

Teraz tez testowalem Battlefield Bad Company 2 w scenerii zimowej mam na poczatku w jednym miejscu 42fps, po podkreceniu rosnie moze 1/2fps max.

(podkrecam skrotami klawiszowymi - profile w ATT)

Zauwazylem tez, ze uzycie proca mam np 75%, a GPU czasem 99, czasem tez kolo 70% wtedy fps spada do okolo 28(walka w miescie)

 

 

W ATT po OC rowniez fps nie wzrastaja bardzo.

CPU ma 2.66GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...