Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zainstalowalem nowe stery (10.10) i zeby zobaczyc roznice wydajnosci wzgledem starych 10.9 odpalilem furmarka i po tescie GPUZ i moim oczom ukazalo sie:

 

PCIE @ x8 O_o

 

techPowerUp GPU-Z Validation exvww

 

nie moge nigdzie znalesc zmiany na x16, nie wiem od kiedy tak mam ale wczesniej bylo x16 i tego jestem pewien. W biosie nie moge znalesc zadnej opcji do zmiany.

 

Everest, RivaTuner, GPU-Z, CPU-Z potwierdzaja to samo.

Nie jest to zaden tryb oszczędzania energii bo przy wlaczonym furmarku jest to samo.

 

Karta jest wcisnięta w dobry slot na Mobo.

 

Graty jak z podpisu. Gdzie to zmienic na x16 ??

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zainstalowalem nowe stery (10.10) i zeby zobaczyc roznice wydajnosci wzgledem starych 10.9 odpalilem furmarka i po tescie GPUZ i moim oczom ukazalo sie:

 

PCIE @ x8 O_o

 

techPowerUp GPU-Z Validation exvww

 

nie moge nigdzie znalesc zmiany na x16, nie wiem od kiedy tak mam ale wczesniej bylo x16 i tego jestem pewien. W biosie nie moge znalesc zadnej opcji do zmiany.

 

Everest, RivaTuner, GPU-Z, CPU-Z potwierdzaja to samo.

Nie jest to zaden tryb oszczędzania energii bo przy wlaczonym furmarku jest to samo.

 

Karta jest wcisnięta w dobry slot na Mobo.

 

Graty jak z podpisu. Gdzie to zmienic na x16 ??

 

Moja validacja przed instalacją 10.10:

techPowerUp GPU-Z Validation 3edfr

 

zaraz pobiorę najnowsze i sprawdzę jak to się ma...

 

Po zmianie sterow wszystko w normie,

techPowerUp GPU-Z Validation a48bs

nie bawiłeś się przypadkiem Ati RBE? może coś w biosie napierdzielone?

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz po zrobieniu biosu @def

 

techPowerUp GPU-Z Validation khmhm

 

WTF?? Najlepsze jest to ze nie ma zadnego spadku wydajnosci (bench z furmarka)

Czy to jakis tryb oszczedzania po aktualizacji biosu mobo P 1.70 ??

 

w RBE nic nie grzebalem.

 

spróbuj przywrócić ustawienia domyślne bios'u po czym wyłącz CnQ, może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede w domu to zrobie resa CMOS.

 

Wyczytalem jeszcze ze mozna zwiększyć mhz PCI na 105mhz i do tego NB na 1.3v, ale czy to pierwsze nie będzie niebezpieczne? Z tego co wiem to nie powinno się tego podnosić. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W ATT po OC rowniez fps nie wzrastaja bardzo.

CPU ma 2.66GHz.

 

No właśnie jak powiedział ArreatPL CPU nie nadąża to i karta nie ma co wyświetlać. Szczególnie w BFBC2 procesor jest ważny. Podkręć tak ok 3.3-3.5GHz a zaczniesz zauważać różnice w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie potestowalem procesor podkrecilem do z 2.66GHz na 3.2GHz(wyzej nie ma szans, moja plyta max fsb jakie wyciaga to 405-410)

W trzeciej mapie po OC samego proca widac wyrazny wzrost wydajnosci, dajmy na to w jednym miejscu mam 66fps, po podkreceniu grafiki na 750MHz dokladnie w tym samym miejscu mam 66-67fps, kompletnie radeon nie zyskuje wydajnosci po OC.

Sprawdze jeszcze 3dmarkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie potestowalem procesor podkrecilem do z 2.66GHz na 3.2GHz(wyzej nie ma szans, moja plyta max fsb jakie wyciaga to 405-410)

W trzeciej mapie po OC samego proca widac wyrazny wzrost wydajnosci, dajmy na to w jednym miejscu mam 66fps, po podkreceniu grafiki na 750MHz dokladnie w tym samym miejscu mam 66-67fps, kompletnie radeon nie zyskuje wydajnosci po OC.

Sprawdze jeszcze 3dmarkami...

 

Coś mi się wydaje że Twoim problemem przy tak rozbudowanym configu komputera może być zasilacz...ale głowy nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dziala stabilnie, nie mam zadnych restartow czy BS.

Ale jesli chodzi o zasilacz to mierzylem miernikiem po podkreceniu proca i tak:

 

Na linii 12V(molex)

idle 11.91

stress (furmark, linx) 11.84

 

Na linii pcie(wtyczka do karty)

idle 11.91

stress 11.76

 

 

Moze to faktycznie zasilacz?

Ale znowu tez dokonywalem pomiarow (watomierz) i tak, caly zestaw razem z monitorem(led) i glosnikami w stress pobiera:

Niepodkrecony: 240W

Po OC proca i grafiki: 295W

 

Wiec jeszcze powinien byc jakis zapas?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zasilacz byl kupiony chyba z dwa lata temu na allegro jako uzywka/lezak.

Wiec co myslec o nowym zasilaczu jeszcze przed planowana wymiana 4850 na GTX460?

 

Mozna kupic jakis sensowny do tego konfigu za okolo 100zl? (cisza wazna, ten seasonic bardzo ladnie pracuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSa 4850 z Glaciatorem - hałasuje to nieziemsko. Zmodyfikowałem bios przez RBE i chciałem go wgrać przez Winflash. Komp zawiesił się (potem zawiesza sie w roznych momentach po odpaleniu winflash) w trakcie flashowania, ale po resecie wszystko działa, tyle że nie moge wgrac nowego biosu na karte. Winflash mowi ze rom nei moze byc wyczyszczony, a pod dosem w ATIflash wyskakuje podobny komunikat. Co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę pytanie. Otóż dzisiaj grałem sobie w Darksiders i uruchomiony był program EVGA Precision który pokazuje temp. GPU podczas gry. W pewnym momencie temperatura zaczęła wzrastać. Najpierw z 82C na 90C a po 5 minutach było już 102C. Wyłączyłem grę bo bałem się o grafę. Dodam że w spoczynku jest 65C. WTF?

 

PS.: Grafika to Ati HD 4870 512MB z chłodzeniem Glaciator

Edytowane przez Pieterl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chodzi? Sprawdź czy przyspiesza wraz ze wzrostem temperatury. Jeśli tak, to czas na wymianę pasty.

 

Wentyl chodzi. Przy tych 100C działał na 100%. Pastę wymieniałem tydzień albo dwa tygodnie temu na Ocz Freeze. Ech, załamać się można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zasilacz byl kupiony chyba z dwa lata temu na allegro jako uzywka/lezak.

Wiec co myslec o nowym zasilaczu jeszcze przed planowana wymiana 4850 na GTX460?

 

Mozna kupic jakis sensowny do tego konfigu za okolo 100zl? (cisza wazna, ten seasonic bardzo ladnie pracuje)

 

Dorzuć troche. Zasilacz to podstawa komputera. Chcesz porządny sprzęt na kiepskim zasilaczu trzymać? Na tym szczególnie nie warto oszczędzać.

 

Wentyl chodzi. Przy tych 100C działał na 100%. Pastę wymieniałem tydzień albo dwa tygodnie temu na Ocz Freeze. Ech, załamać się można

 

To może źle zamontowałeś cooler albo za dużo tam pasty jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój problem jest powiązany z Radeonem HD 4870 512 od Gigabyte. Sięgając 2-3 miesiące wstecz,zacząłem mieć sporadyczne problemy z błędem sterownika ekranu (sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność ...)co było powiązanie z błędem pliku amdkmdap.sys,niestety bez bliżej nie znanych mi przyczyn. Jednak to co zaczęło się dziać później jest jeszcze większą tajemnicą i problemem.Żeby określić jasno sytuację: Po odpaleniu "tostera" Radek wkręca się na maksymalne obroty,jedyna reakcja karty to paląca się dioda o oznaczeniu D1601 (pierwsza od grzbietu karty)zero jakiejkolwiek innej reakcji.Układ był juz kilka razy rozbierany i konserwowany,tak też było teraz,bez skutku.

 

Mobo: Abit Ab9 QuadGT

CPU: Quad Q6600 2.4 @ 3.2 ghz

RAM: 8GB Patriot Memory PDC24G6400LLK (5-5-5-12) 2.0 V

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450 Pnf

 

Zaznaczam,że karta chodziła bez najmniejszych problemów,przez długi okres czasu (zakupiona niedługo po premierze) na obecnej konfiguracji,problem nastąpił mówiąc kolokwialnie "z dnia na dzien". Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google mówi ze dioda D1601 sygnalizuje przegrzewanie się jakiegoś elementu, ale skoro karta już nie wstaje to ..... wysyłaj na gwarancje jeśli jeszcze możesz

 

 

Niestety wysyłka na gwarancję nie wchodzi w rachubę. Co istotne, wczesniej problem z pełną mocą wiatraków i palącą się diodą przy odpalaniu kompa był losowy ,bo nie raz grafika odpalała normalnie.Teraz jest to juz niestety stały problem. Na początku zakładałem te,że to może zasilacz lub slot pci-e płata mi figle ( a co dziwniejsze,karta po przełożeniu do drugiego slotu odpalała-do czasu.)Jednak inne karty są dowodem na to,że to nie slot i nie zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzanie innych kart nie pomoze Ci w sprawdzeniu czy to zasilacz. Musial byś zasilacz pozyczyc , albo chociaz sproboj obnizyc taktowanie procka i wtedy odpal grafe.

 

 

Tak,wiem,że to żadna metoda.Dodam tylko,że obecnie używam GF 9800 GX2,który też do ekonomicznych układów nie należy-więc to,też potraktowałem jako swoistą wskazówkę,odnośnie niedobodru mocy dla grafiki.Odpalałem komputer w różnych "konfiguracjach",zarówno z fabrycznymi ustawieniami taktowania jak i w minimalnej konfiguracji (jedna kosc ramu, dysk, grafika)efekt był ten sam. Niestety nie mam u kogo sprawdzić jak karta reaguje na innych zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz. CZY U WAS TEŻ TEMPERATURA W SPOCZYNKU TO - 56-57 C (RDZEŃ) I 60 C (pamięć), zaś "w stresie" odpowiednio nawet do - 95-96 C i 100-102 C? U mnie to właście tak wygląda. Dodam, że mam dobrze wentylowaną budę, do tego radiatory zalmana (niestety aluminiowe) na pamięciach...pomiar przez riva tuner...

 

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Moja karta to 4850 plun twin turbo.

Zainstalowalem najnowsze sterowniki (poprzednie jakie mialem to chyba 8.10 lub 9.10) i nie moge przelaczyc na reczne sterowanie predkoscia wentylatora (zaznaczam "wlacz reczne sterowanie wentylatorem" nastepnie po kliknieciu zastosuj odznacza sie ta opcja)przez co temperatura karty oscyluje w granicach 80-83 stopni C.

Cos zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...