Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jedną rzecz. CZY U WAS TEŻ TEMPERATURA W SPOCZYNKU TO - 56-57 C (RDZEŃ) I 60 C (pamięć), zaś "w stresie" odpowiednio nawet do - 95-96 C i 100-102 C? U mnie to właście tak wygląda. Dodam, że mam dobrze wentylowaną budę, do tego radiatory zalmana (niestety aluminiowe) na pamięciach...pomiar przez riva tuner...

 

Proszę o opinie.

 

Jest bardzo prosty sposób. Wystarczy zdjąć ten idiotyczny plastikowy otok z radiatora i temperatura zarówno na pamięciach jak i na rdzeniu spada o około 15 C. Git;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5 miesiaca bede bardzo blisko to moge wpaść ;p

 

 

Myślę,że za 1,5 miesiąca będą mnie trapiły już inne problemy ;)(odpukać w niemalowane).A ten w taki lub inny sposób naprawię.Czy przyczyną takiego stanu rzeczy może być np. uwalony w ten lub inny sposób Bios karty graficznej ?

Edytowane przez Anielskooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anielskooki

 

raczej nic na to nie poradzisz. Ten problem mnie też dopadł z HD4850 na sterach z serii 9 (sczególnie w 2D). Na 10tkach nie wystepuje (no moze po 2 godzinach w trybie 3D). Niektórym pomagało obnizanie taktów karty , u innych było źle zrobione OC - róznie bywa - dzieje sie to na geforcach jak i radeonach. U mnie wyskakiwało na standardowych taktach i po OC do 815/1200mhz wiec obniżanie nic nie daje.

 

Wysle karte na gwarancje dopiero po swietach bo nie będze sie nudził przez tyle czasu a problem nie jest uciązliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, szybkie pytanie - jakie polecacie sterowniki do radeona hd4850 512ddr5 ?

Ściągnąłem najnowsze oficjalne, to pierwszym problemem jest brak mojej rozdziałki (1440x990) Ustawić mogę jedynie 1440x900.

Na poprzednich nie było problemu. Wcześniej miałem jakieś modowane jednak nie pamiętam nazwy (lol) Mój system to XP32bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem dziś Asusa 4850 z Glaciatorem. Na urodziny (styczeń) planuję sobie kupić jakieś chłodziwo(swoją drogą większego pudełka od grafiki nie widziałem). Pytanie brzmi - czy bez podkręcania wytrzyma to do zmiany chłodzenia? Czyli jakieś 1,5 miesiąca ;) Jeśli tak, to co kupić? S1 + wentyl, czy AC TwinTurbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem dziś Asusa 4850 z Glaciatorem. Na urodziny (styczeń) planuję sobie kupić jakieś chłodziwo(swoją drogą większego pudełka od grafiki nie widziałem). Pytanie brzmi - czy bez podkręcania wytrzyma to do zmiany chłodzenia? Czyli jakieś 1,5 miesiąca ;) Jeśli tak, to co kupić? S1 + wentyl, czy AC TwinTurbo?

 

 

chesz miec fajne chłodzenie na tego radka to szukaj używek thermalright hr-03. Ja dorwałem go za 9 dyszek. Szukaj wersji z kwadratową zapinką. THERMALRIGHT HR-03 GTX | GTX200 | 8800GTX (1321830319) - Aukcje internetowe Allegro

 

tutaj masz mój opis :

http://peb.pl/3895790-post1068.html

Edytowane przez pawel199224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że masz upierdliwego asuska, kiedyś ten producent stosował podobne zabezpieczenia w kartach i płytach głównych, jeżeli nie działa kontrola obrotów w CCC/Asus smartdoctor/ Ati traytools to zostaje jedynie zmienić chłodzenie albo pozbądź się grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam radka 4850 referencyjnego on ma dwa wyjscia DVI oraz jedno ala S-Video tyle ze z wieksza iloscia styków czy tam poprzez przejsciówke mozna wyprowadzic port hdmi czy to sie jakos inaczej podpina ?

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi o to czy z s-video zrobie hdmi tylko czy to łacze to nie jest miejsce na wyprowadzenie hdmi jako ze nie ma miejsca na sledziu. Radka kupiłem uzywke bez zadnego okablowania dodatkowego dlatego pytam.

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to inne pytanie czemu z sterownikami do radka tez sie instaluja sterowniki hdmi? Skoro nie ma takiego łącza na karcie ?

 

Bo hdmi jest w DVI! Przecież nawet Ci to napisano o przejściówce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki problem, obraz sie wygasza, obroty wzrastają [gluteus maximus] muszę restartować, (nie mam przycisku na klawie stanby wake), parę dni temu po pół godzinie jak sie rozgrzał to mu nic nie było ale tera juz nie chce.

 

Dzieje sie to nawet w w biosie, czy ekranu ładowania, co prawda wtedy obraz sie pojawi na pulpicie ale następuje po chwili kolejne wygaszenie.

 

 

Gigabyte 4870 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymontowywałem ją, przedmuchałem, co prawda widzac troche kurzo na radiatorze tam głeboko ale nie mam jak siegnąć tam

 

 

mama objawy jak kolega silesiaster z innego forum (nie wiem czy można wklejać linka ???)

 

=================================================================

Witam

 

Od paru miesięcy mam problem sprzętowy, myślę, że jest on związany z kartą grafiki radeon 4870. Komputer często zawiesza się poprzez karte grafiki tzn. pojawia się na monitorze napis no signal i wentylator zaczyna wariować i wtedy można go tylko zrestartować. Nie jest to związane raczej z softem jako że, crash ten występuje przy startupie oraz pod windowsem - nawet w czasie bezczynności. Któregoś razu nie mogłem nawet dostać się do biosu tak szybko się sypał. Zauważyłem, że czasami pomaga wyciągnięcie kabli zasilających karty grafiki i podmienienie ich kolejności albo niedociskanie tychże, kabli do końca wtyczki - czasem komputer popracuje bez zwiechy nawet parę dni ale problem zawsze wraca. Czy ktoś z Was orientuje się na czym może polegać ten problem, lub wie jak przeprowadzić odpowiednią diagnostykę by dowiedzieć się co jest slabym ogniwem w hardwerze?

 

Pozdrawiam

=================================================================

Mode Com Feel III 500W płyta główna gigabyte ep45 ds3r

=================================================================

"ytanie zapla ci się któraś dioda na karcie podczas tych crashów? Od kogo ten radeon( jakiej firmy )"

 

 

Gdy zwiesza się z poziomu windowsa to nie świeci się żadna dioda natomiast gdy zwiecha następuje przy startupie świeci sie czasem 4 czyli pierwsza od storny płyty głównej - występuje wtedy też sygnał z płyty głównej świadczący o "monitor or graphics card error" jest to referencyjny radeon od powercolor.

=================================================================

Zobacz postvirus93, o 11 Marzec 2010, 22:21, napisał(a):

D1603 - sygnalizuje brak zasilania na gniazdku B hmm czyli skłaniamy się w kierunku zasilacza. rozumiem ze podłączasz przez przejściówkę weź zobacz czy wszytko z nią w porządku, no i sprawdź na innej zasiłce.

 

 

właśnie przed chwilą znowu mi się zwiesił i przy starcie również i wtedy zaświeciła się 3 dioda tj. 2 od strony płyty głównej - próbowałem znaleźć w instrukcji co to znaczy ale nic tam na ten temat nie ma...

=================================================================

Odświeżam temat - miesiąc pracował bez zarzutu - pewnie dlatego, że nie grałem w żadne gierki ostatnio znów zacząłem i problem powrócił. Zastanawia mnie czy przypadkiem problem nie jest związany z końcówkami od zasilacza - zrobiłem fotki - przepraszam za jakość ale robione wysłużonym telefonem.

 

Dodaj obrazek wejścia zasilania karty

 

Dodaj obrazek pierwszy kabel zasilania (6)

 

Dodaj obrazek drugi kabel zasilania (5)

 

Czy przypadkiem drugi kabel zasilania nie powinna posiadać tyle samo końcówek co pierwszy?

 

pozdrawiam

=================================================================

problem rozwiązałem: jeden z kabli zasilających się przegrzewał i był brak styku - trzeba było końcówki doginać i teraz działa

=================================================================

 

może komuś to pomoże, ja też sparawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymontowywałem ją, przedmuchałem, co prawda widzac troche kurzo na radiatorze tam głeboko ale nie mam jak siegnąć tam

 

Odkurzacz na pełną moc z wąską końcówką wszystkiemu da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wcześniej tutaj wspominanym brakiem audio poprzez dvi-hdmi. Dostępu do wnętrza komputera nie mam (plomby), komputer przyszedł jako cało jednostka bez żadnych dodatkowych pudełek od karty graficznej itp., co za tym idzie brak dedykowanej przejściówki dvi-hdmi, więc dokupiłem osobno za ~12zł, obraz bez problemu poszedł, ale dźwięku nie ma. Nie próbowałem jeszcze bawić, się we właściwościach karty dźwiękowej. Na płycie głównej mam zintegrowaną grafikę z wyjściami dvi, d-sub oraz hdmi tylko niestety nie mogę zmusić, żeby cokolwiek wyświetliła. Domyślam się, że przyczyną mogą być trzy rzeczy: nieodpowiednia przejściówka dvi-hdmi; brak kabla między grafiką, a dźwiękówką; zła konfiguracja w systemie. Wielki plus, że można skalować sprzętowo inną rozdzielczość i proporcję, między monitorem, a np. tv.

 

btw. te grafiki to jakieś niewypały, miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami. Jedna sztuka u kolegi po kilku mc zaczęła walić artami (pionowe paski), jakiś rok później ten sam model znalazł się u mnie w jednym z komputerów i po kilku mc efekt ten sam + czasami blue screeny podczas ładowania systemu, tylko niestety w tym przypadku trzeba odsyłać cały komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejsciowka dvi->hdmi da ci tylko obraz, jak to wyobrazasz sobie ze z normalnego gniazda gdzie idzie TYLKO obraz, pojdzie ci tez dzwiek?

musisz pocignac dzwięk osobno. np przez przejsciowke jack->chinche (nie wiem jaki masz TV i jakie on tam ma wejscia).

 

lub przez SPDiF jezeli masz wyjscie w mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejsciowka dvi->hdmi da ci tylko obraz, jak to wyobrazasz sobie ze z normalnego gniazda gdzie idzie TYLKO obraz, pojdzie ci tez dzwiek?

musisz pocignac dzwięk osobno. np przez przejsciowke jack->chinche (nie wiem jaki masz TV i jakie on tam ma wejscia).

 

lub przez SPDiF jezeli masz wyjscie w mobo.

 

Tak, właśnie sobie to wyobrażam.

 

 

We właściwościach dźwięku włączyłem "Cyfrowe urządzenia audio (HDMI)" i pod spodem wyświetliło się info "2 - urządzenie zgodne ze standardem High Definition HD; Nie podłączone"

Więc zostaję chyba brak kabla, albo przejściówka nie obsługuje audio.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...