Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Albo po prostu trafiles na padake.

Jesli ktos zastanawia sie nad 4870 z glaciatorem, to z gory mowie, ze pomysl to bez sensu. Nie ma radiatorow na pamieciach, wiec grzeja sie one ochoczo do 70-80 stopni, zas sam cooler jest nieslyszalny ale tylko do 15% obrotow :damage_wall: Oryginalnego biosu nie da sie edytowac, tzn da sie o ile ktos chce pocwiczyc flashowanie po omacku :lol2:

 

Niestety kolega ma racje dopiero jak sie ustawi 15% obrotów dla wentylatora to jakoś da sie spać przy nim i pracowac.

 

Mam prośbe czy mógłby ktoś jakiś fachowiec edytować nam biosa, obniżyć taktowanie, zmiejszyć V i obroty wentylatora podczas pracy 2D.

 

Załaczam link do oryginalnego BIOS'u do 4870 od Asusa Glaciator: http://www.sendspace.pl/file/VfsmWHC6/

 

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym biosem to nieco dluzsza zabawa, jak juz wspominalem po edycji biosu moja ggrafa nie wstala. Asus spapral sprawe - obroty wentyla to tragedia, czyli stale 100%, napiecia sa takie same w 2d i 3d (ok.1.2v, maks dostepny z edytora to 1.26 bodajze).

Pytanie do posiadaczy 4870 - jakie napiecia dla 3d macie zapisane w biosie? Czy napiecie rdzenia pod obciazeniem rozni sie od tego na pulpicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit - czyszczenie w awaryjnym , 2h Warheada + 2h rFactora , jedno po drugim , bez problemow.

to zawsze jako pierwsze no ale powinieneś wiedzieć :wink:

 

Po 4 dniach 4850 padl. Artefakty na pulpicie , w grach , w filmach.

 

Widze , ze referenty sa po prostu zwalone , pewnie ramy przewoltowane.

no ja je potraktowałem jeszcze wiekszym V i żyją,trafiłeś złą sztukę zdarza się i jednych jak i drugich :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja je potraktowałem jeszcze wiekszym V i żyją,trafiłeś złą sztukę zdarza się i jednych jak i drugich :wink:

Jakiej firmy miales ten wynalazek? De facto refy nie robia sobie producenci , Gigazlom nigdy nie robil rzeczy na czerownym laminacie. Cos mi sie wydaje ,ze tutaj inny producent to dostarcza.

 

Swoja droga , jak one (refy) maja nie padac jesli wiatrak bez fan fixa u mnie to 14% , karta po 5 minutach w Windowsie miala tak goracy radiator , ze wyjmujac ja z kompa mozna poparzyc sobie palce... Radiatora nie da sie dotknac , karte bralem bokiem. Smieszne , GSO grzal sie mocniej w sensie gpu , ale karta nie byla piekarnikiem...

 

Max , padaka? Eh , cos czuje ze to dluzsza zabawa , teraz pajacowanie z gwarancja , rekojmia , umowa , zaluje.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga , jak one (refy) maja nie padac jesli wiatrak bez fan fixa u mnie to 14% , karta po 5 minutach w Windowsie miala tak goracy radiator , ze wyjmujac ja z kompa mozna poparzyc sobie palce... Radiatora nie da sie dotknac , karte bralem bokiem. Smieszne , GSO grzal sie mocniej w sensie gpu , ale karta nie byla piekarnikiem...

Tak jak pisalem - ludzie tak pitolili za czasow 2900 na forach i w testach , ze teraz ati woli smazyc karty i zbierac pochwaly za cicha prace niz zapewnic normalne chlodzenie i miec powtorke z historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh , czy to wina ATI ? Oni daja czip , koncowi robia reszte , zas w przypadku referentow jestem pewien , ze robi to ktos trzeci. Ten sam laminat , ramy , chlodzenia , inne nalepy dla MSI , Asusa , Gigabyte , itd.

 

Wedlug mnie konstrukcyjnie jest to zj...i tyle. To nie jest nomalne , przez sam radiator ramy moga sie usmazyc jesli nie ma sie fana na 50% i najlepiej jeszcze tak jak ja - 3x80 na boku.

 

Znaczy sie tak jak mialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie tak jak mialem

Tak miałeś i wraz nie uchroniło to cię od gw... ale no powiedzmy, że to był niefart.

 

Zastanawiam się co się będzie działo, jak za kilka mies. wróci gorące lato i w wielu mieszkaniach będzie po 25-32 st C*.

 

btw: z tym Hotfix'em do FC2, to przesadzili. Ach... odrazu mi się przypomina nv z dawnych czasów np. seri fx5900.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co się będzie działo, jak za kilka mies. wróci gorące lato i w wielu mieszkaniach będzie po 25-32 st C*.

 

btw: z tym Hotfix'em do FC2, to przesadzili. Ach... odrazu mi się przypomina nv z dawnych czasów np. seri fx5900.

Ja mam prawie tyle (ponad 25 ale nie więcej niż 32 ;P ) w zimie zazwyczaj:) Nic się nie dzieje.

 

A ten brak tekstur to może być niezamierzony błąd. Zobaczymy czy 8.11 to naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i ponawiam swoje pytanko, bo w ferworze roznych postow sie zagubilo ;)

Czy ktos juz rozpracowal Vmoda na Gainward 4850 Golden Sample?

Na necie nic nie znalazlem o nim, ani o blizniaku Palit 4850 Sonic ;/

Karte chlodzi Accelero S1+2x92mm wentylki, sterowane przez samego radzia, wiec licze ze sie nie spali ;)

stabilne takty to 780/1150 co uwazam za slaby wynik ;/ te pamiatki powinny zrobic 1200 bez zajakniecia wedlug mnie (0.8ns Samsung) do tego zauwazylem dziwna rzecz, podniesienie GPU do 800 powoduje artefakty, chyba ze obnize taktowanie ramu gdzies w okolice fabryki (1100). Mysle ze Vmodzik pomogl by na moje problemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałeś i wraz nie uchroniło to cię od gw... ale no powiedzmy, że to był niefart.

 

Zastanawiam się co się będzie działo, jak za kilka mies. wróci gorące lato i w wielu mieszkaniach będzie po 25-32 st C*.

Jesli dobrze pojdzie to dzis bede mial zamiennik , ona ma dopiero pare dni , a tak umawialem sie ze sklepem. Teraz sprawdzaja czy niby mam racje , jesli potwierdzi sie - w co jakos nie watpie - to dzis bedzie sztuka za sztuke. Chce dac ATI jeszcze jedna szanse , tez na referencie. Mam swoje powody , widze pewne roznice po 7 latach z nV... Dlatego nie chce wymiany np. na GTX+

 

Tez sie tego boje , u mnie zawsze jest parowka taka , ze siedzac na fotelu leje sie z nas , komp lazacy w lato powoduje u mnie w pokoju wysokie temperatury do tego stopnia , ze nieprzyjemnie siedzi sie w nim , watpie czy ten moj 3x80 na full (3 wentyle AC zeszyte sznurowkami :D ) dadza rade :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak VPU rec, mam wlaczsone. Wczesniej na cat 8.10, po 30 min granai w coda gra sie zawieszala, niekiedy czesciej (przy wylaczonym VPU) Jedynie reset kompa wchodzil w gre, teraz czegos takiego nie zauwazylem.

 

A teraz wracajac do mojego problemu z podlaczeniem tej karty do TV samsuna 32" fullHD. Nie wiem j ak sie pozbyc zielonego mrowienia na czarnych elementach. Moze cos zle ustawiam ? Oto screeny z moich ustawien, napewno macie wiecej doswiadczenia wiec kazda sugestia mile widziana:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dodam, ze zielona sieczka znika jak dam odswierzanie na 24Hz. Ale oczy bola op paru minutach gapienia sie w ekran TV :(

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu na 7900gs nie bylo problemu, dzis wpadnie kumpel z 4870 i zobaczymy co bedzie sie dzialo.

 

Edit: Na nowych cat 8.11 beta nie dziala overclocking w rivatuner. Daje karcie 760/1110. GPU-z niby to widzi, wlaczam 3dsmarka06, i juz widze w miedzyladowaniach testow ze GPU-z pokazuje default ustawienia

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zaraz zobaczymy czy oszukuje 1920x1200 8x/16x

FIX

Dołączona grafika

8.10

faktycznie a to łajzy,nie w takim stopniu jak tam pokazane ale też jest

Oglądam te foty na monitorze w pracy i może mam za słabą jakość wyświetlania, ale za nic w świecie nie widzę tam różnicy. O co biega? Dokładnie możesz coś wskazać o co biega? Może zakreśl miejsca w których to się różni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole kamienie są "lekko" przezroczyste (te przy drodze). To pewnie oszczędza na cieniowaniu:)

 

ps.: doradźcie mi jak najlepiej podnieść limit OC w CCC. Wgrać do biosu certyfikat od innej karty? Od jakiej najlepiej?? Ile da się wycisnąć +/- (wiadomo - każda karta jest inna) na podbiciu napięcia z biosu?

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole kamienie są "lekko" przezroczyste (te przy drodze). To pewnie oszczędza na cieniowaniu:)

 

ps.: doradźcie mi jak najlepiej podnieść limit OC w CCC. Wgrać do biosu certyfikat od innej karty? Od jakiej najlepiej?? Ile da się wycisnąć +/- (wiadomo - każda karta jest inna) na podbiciu napięcia z biosu?

Karta z modowanym biosem gryzie sie z catalystami >8.7, wiec polecam Ati Tray tools.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakonczylem przygode z ATI. Nieudany eksperyment i tyle moge powiedziec. Faktycznie , sklep stanal na wysokosci zadania , wymiana sztuke za sztuka , ale juz nie na ATI. Czemu? W sumie ten obrazek dobrze oddaje czemu :

Dołączona grafika

Nie dajmy sie zwariowac. W nocy siedziec sie przy tym nie da , w dzien Vigoole musze mocniej dac lacznie z tym moim modem aka 3x80 aby karty nie ujarac , sama bez tego na def bez fan fixa grzeje sie tak ,ze lapy idzie poparzyc. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakonczylem przygode z ATI. Nieudany eksperyment i tyle moge powiedziec. Faktycznie , sklep stanal na wysokosci zadania , wymiana sztuke za sztuka , ale juz nie na ATI. Czemu? W sumie ten obrazek dobrze oddaje czemu :

Dołączona grafika

Nie dajmy sie zwariowac. W nocy siedziec sie przy tym nie da , w dzien Vigoole musze mocniej dac lacznie z tym moim modem aka 3x80 aby karty nie ujarac , sama bez tego na def bez fan fixa grzeje sie tak ,ze lapy idzie poparzyc. Dziekuje.

Latem przez tydzien miałem referencyjne chłodzenie i jakos działało. Nic sie nie spaliło, a karta w idle była całkiem cicha.

Mam wrazenie, ze radek spalił Ci sie jeszcze zanim trafił do twojego kompa. :lol:

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te foty na monitorze w pracy i może mam za słabą jakość wyświetlania, ale za nic w świecie nie widzę tam różnicy. O co biega? Dokładnie możesz coś wskazać o co biega? Może zakreśl miejsca w których to się różni?

kamienie drugi plan brak textur i cieni.ps.wizyta u okulisty sie kłania albo przegladasz to w 1280x1024 zdjęcia są 1920x1200 to powiększ jakmasz mniejsza rozdzialke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem przez tydzien miałem referencyjne chłodzenie i jakos działało. Nic sie nie spaliło, a karta w idle była całkiem cicha.

Mam wrazenie, ze radek spalił Ci sie jeszcze zanim trafił do twojego kompa. :lol:

Pierwsze uruchomienie - szachownica w biosie , przeszlo mu po instalacji sterow , lacznie pracowala moze 1 dzien - poprawnie 1 dzien z czego szachy mialem przy postach.

 

Nie wiem jaką miałeś wersję Radka, ale ja jestem bardzo zadowolony ze swojego referenta. W spoczynku mam ciszę, a wysokie temperatury ani trochę mi nie przeszkadzają, bo niby w czym?

Za bardzo dramatyzujesz :rolleyes:

Gigabyte , ale to nie jest istotne , ref nie jest klepany przez nich.

 

Cisze to ja mialem w windzie majac fana na 50% > 4400RPM i 55 stopni , co z tego. Wsadzajac wczoraj do kompa w celu upewnienia sie , jak i dzisiaj po nocy , czy aby czasem nie ozyla - karta lazila 5 minut w windzie. Temperatura , jako ze na defie mialo to 14% fana , byla tak wysoka , ze wyjmujac karte lapalem ja za rogi laminatu , zas nie dalo sie w ogole utrzymac palca na niej , nawet backplate ostro parzyl !!!

 

Soreks , ale ja o nia dbalem , wyzej nawiew. Skoro z tym nie potrafila pracowac nawet po fan fixie to co bedzie w lato , gdy temperatura wynosic bedzie po 35 stopni , a ona bedzie lazila tak jak ja zaprojektowano - 14% i okolo 1200 RPM...Smrod i dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

jak ma coś działać jak to wszystko na sznurki powiązane? ;P ;P joke

 

Mój Radek był referencyjny od połowy lipca do któregoś października. I wszystko działało jak trzeba - w największe upały. Teraz mam Twin Turbo. I w Far Cry 2 sporadyczne zwiechy sterownika...ale może to wina wersji 8.10 z HotFixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...