Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaka może być przyczyna tego,że na XP karta w OC wyciąga 700MHz.Przechodzi testy w FurMarku i 3DMarku06.A Na Win 7x64 już przy 680-90MHz karta już wywala błąd w 3DMark, taki oto (IDirect3DDevice9:: Present failed: utracone urządzenie (D3DERR_DEVICELOST),a w grach pojawia sie czarny ekran na chwile,potem zaskakuje gra i znów czarny ekran i tak sie to powtarza.W furmarku jednak jest stabilna i nic sie nie dzieje.Ja z tego już nic nie rozumiem.Przeinstalowałem już sterowniki,próbowałem starsze instalować,używałem Drive Swepera,CClenera nic to nie daje,nadal czarny ekran w grach.Nie ma żadnego Bsod-a ani artefaktów.Po prostu nie idzie na Win 7 wyciągnąc tyle z OC co na XP.

Sprzęt to.

Radeon Povercolor HD4850(referent) załozone chłodzenie Arctic Cooling Accelero S1+Turbo Module w stresie nie przekracza 50 stopni,zasiłka to Chieftec 450W.Radiatory na sekcji zasilania i na pamięciach założone.

Edytowane przez nerowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze po raz kolejny zastanowilo mnie dlaczego moja karta jest wyjatkiem i w stresie osiaga 110 stopni postanowilem sciagnac radiator i... naleza sie pochwaly firmie HiS - pasta termiczna byla wszedzie, tylko nie na gpu, natomiast po nalozeniu artic silvera znowu naleza sie pochwaly dla HiSa :) wentylator na 30% zamiast 80% i na karcie 60 stopni zamiast 100 :D nareszcie jakos to wyglada i przede wszystkim jest cisza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem. Na żadnej wersji catalistów powyżej 9.9 nie działa mi odświeżanie na poziomie 75hz. Max to 60. jeżeli wymuszę w ccc 75hz to mogę maksymalnie wybrać rozdzielczość 1280x800. Mam monitor , który obsługuje 1440x900 w 75hz i na catalistach do 9.9 nie mam problemu. Jakieś pomysły?

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rly? a czytać umie? ;-)

 

 

Problem już rozwiązany, ale nie do końca, bo mimo, że już wszystko działa, to Radeon HD4850 od connect3D to największe padło świata. Nawet 700/1000mhz stabilnie nie latał(w co nie mogłem uwierzyć) i stąd problemy. O kiepskiej sekcji zasilania ciągniętego tylko z pci-e (toż nawet mój hd4830 ma gniazdko 6-pin) nawet nie chce mi się mówić, tak jak o braku jakiej kolwiek regulacji obrotów wentylatora, który non-stop wesoło sobie lata na 100% nawet w 2D (które zresztą nie zmniejsza zegarów jakby to był problem wpisać mniejsze w biosie.) Ogólnie żeby było gorzej musiałaby się już tylko zepsuć bez powodu. Nie wiem jak Miguel mógł przez bite kilka miesięcy spać spokojnie w nocy, podpisując swoją ksywką zestawy, w których siedział ten szajs.

 

Czy idzie coś z tą kartą zrobić? Resetuje mi system raz na parę dni. Jest jeszcze na gwarze - co zakombinować aby odesłać na gwarancję? Nie lubię mojej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci przechodzą wielogodzinny test (co najmniej 4 godziny).

W dzienniku błędów jako przyczyna bsoda jest pokazywany problem z kartą graficzna.

Coś takiego zdarza się raz na kilka (kilkanaście) uruchomień komputera i zawsze w ciągu pierwszych 30 minut pracy - potem może chodzić dniami i się nic nie wydarzy.

Ciekawostka.

Komputer czyszczę regularnie raz na kwartał - wszystkie radiatory i wentylatory są doprowadzane do stanu jak w nowości. Mam taki zwyczaj od szeregu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jeszcze furmarka i zobacz temperatury. Sprawdź też napięcia na zasialczu pod obciążeniem(OCCP: Power Supply test). Rozumiem ze sterowniki są zainstalowane najnowsze. Zaktualizuj BIOS na mobo. Jeśli wszystko bedzie Ok, najlepiej się wymienić na kilka dni na karty z kimś innym.

 

Nie mam więcej pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podłączyłem pod monitor drugi komputer (laptop), ale teraz już z tego nie korzystam.

Problem polega na tym, że Win7 wykrywa mi dwa monitory:

1. SyncMaster

2. Display Device on S-Video.

 

... i przy każdym uruchomieniu systemu, uruchamiana jest opcja "Multiple Displays" - "Extend these displays". Skutkuje to tym, że myszka ucieka mi za ekran.

 

Przestawiałem już tą opcję na "Show desktop only on 1", odinstalowywałem lub wyłączałem ten monitor w "Device Manager", ale bez skutku. Sprawdzane najnowsze i starsze wersje sterownika.

Jak wspomniałem wyżej, po ponownym uruchomieniu Windowsa, problem powracam.

Jak się tego dziadostwa pozbyć?

 

Karta to ATI Radeon HD 4850 (RV770)

Wersja sterownika 8.801.0.0

System: Windows 7 x64 Build 7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka HD4850 od Asusa, chłodzonego przez Glaciatora bodajże.

 

Ostatnio karta zaczęła się przegrzewać. Po zajrzeniu do brzuszka okazało się, że to wiatraczek. Mianowicie kręci się on za wolno mimo ustawień... Kiedy pojawiło się to po raz pierwszy po restarcie wróciło do normy, jednak znów się to powtarza. Macie jakieś pomysły co może powodować ten stan rzeczy i jak sobie z tym radzić?

 

Jeśli potrzebne inne dane odnośnie komputera to mówcie co to ma być, bo nie wiem co może w tej sytuacji być mieć znaczenie.

 

Znów chodzi, ale ewidentnie coś z nim jest nie tak... wiatraczek hałasuje (tak jakby o coś zawadzał, jednak nigdzie o radiator, najwyżej w samym silniczku) i jeśli wyłączony kręcę palcem to wyraźnie zauważam opór, działa skokowo i po małej chwili przestaje się kręcić. Inne wiatraki w budzie kręcą się "luźno", nie ma żadnego oporu i po odcięciu zasilania potrzebują jakieś 4x więcej czasu żeby stanąć niż ten od grafiki.

 

Co może to powodować? I czy mogę to sam naprawić, a jeśli nie to jaki rodzaj wiatraczka mam tam wpakować żeby się sprawdzał?

 

Wiatrak wiatrakiem, nawet jeśli kręci się wolniej to chyba nie powód żeby karta dochodziła do 100 stopni podczas normalnego korzystania z Windowsa (przeglądarka czy oglądanie filmu?

Edytowane przez bochrap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie ale co tam :P Otóż chciałbym kupić sobie grafikę do PC który będę składał i planowałem kupić za 50 zł (drogo chyba) chłodzenie od 4870 Dark Knight a potem kupić jakiegoś referenta z czarnym PCB 4870 lub 4850. W związku z czym mam pytanie czy różnią się czymś otwory montażowe na tych kartach? Da się tego DarkKnight zamontować? Czy to w ogóle ma sens? I którzy producenci mieli wersje z black PCB :P

 

Ps. Wiem że durne ale ja jestem durnym estetą i mam bude z oknem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podłączyłem pod monitor drugi komputer (laptop), ale teraz już z tego nie korzystam.

Problem polega na tym, że Win7 wykrywa mi dwa monitory:

1. SyncMaster

2. Display Device on S-Video.

 

... i przy każdym uruchomieniu systemu, uruchamiana jest opcja "Multiple Displays" - "Extend these displays". Skutkuje to tym, że myszka ucieka mi za ekran.

 

Przestawiałem już tą opcję na "Show desktop only on 1", odinstalowywałem lub wyłączałem ten monitor w "Device Manager", ale bez skutku. Sprawdzane najnowsze i starsze wersje sterownika.

Jak wspomniałem wyżej, po ponownym uruchomieniu Windowsa, problem powracam.

Jak się tego dziadostwa pozbyć?

 

Karta to ATI Radeon HD 4850 (RV770)

Wersja sterownika 8.801.0.0

System: Windows 7 x64 Build 7600

 

Pozwolę sobie podbić pytanie. Bardzo irytujące jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 nie obsługiwała programowej zmiany napięcia chyba że seria Matrix Asusa. Wtedy korzystasz z fabrycznego programu iTracker.

Miałem, służył mi dobrze przez 2 lata, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam PowerColora HD 4870 512MB tak jak opisałem tu http://forum.purepc.pl/Ekstremalne-Podkrecanie-f32/PowerColor-HD-4870-podniesienie-napiecia-t334605.html nie mogę tego programu zgrać z Rivą MSI Afterburner działa ale nie podświetla się zmiana napięcia. Instalowałem też ATI Tray Tools jdnak tam napięcie jest największe 1,22 jak dopisywałem 1,3 to nie chciał mi przeskoczyć.

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia możesz edytowac w BIOSie i tylko w ograniczonym zakresie, jesli chesz mieć pełną kontrolę nad napięcami i pobawić się na poważnie to albo vmod albo przesiadka --> Asus Matrix.

 

Coś tam jeszcze Gigabyte pozwalalał regulowac ale chyba tylko w niewielkim zakresie.

 

Zobacz jeszcze Ati Tray Tools, j.w.

 

MSI Afterburner - z tego co pamiętam obsługuje tylko niektóre karty(i chyba tylko MSI kótre mają możliwość regulacji napięcia).

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Znaleźliście jakiś sposób na głośnego Gigabyte 4850 OC 1024mb ?

Przymierzam się do obniżenia napięcia z 12V na 7V, i mam pytanie czy to nie wpłynie na negatywnie na kartę ?

Chłodzenie Zalman od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Znaleźliście jakiś sposób na głośnego Gigabyte 4850 OC 1024mb ?

Przymierzam się do obniżenia napięcia z 12V na 7V, i mam pytanie czy to nie wpłynie na negatywnie na kartę ?

Chłodzenie Zalman od Gigabyte.

 

Spróbuj, ale ja na swojego 4850 z Zalmanem znalazłem chyba najlepszy sposób i wymieniłem go po prostu na AC Accelero + 120 mm Zephyr. Teraz jest i cicho i chłodno.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie kieruję się ciszą :) temp. w normie nie przekraczają 44'C :) tylko szum mnie bardzo irytuje ...

pod kartą tak czy siak są 2x92mm puszczone na 5V. Dzięki wielkie jak zrobię zarzucę foto po efekcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Znaleźliście jakiś sposób na głośnego Gigabyte 4850 OC 1024mb ?

Przymierzam się do obniżenia napięcia z 12V na 7V, i mam pytanie czy to nie wpłynie na negatywnie na kartę ?

Chłodzenie Zalman od Gigabyte.

 

... a trzeba było kupić wersję pasywną tego producenta + domontować wentylator 120mm @700RPM. Tobie pozostaje wymiana całego chłodzenia by na prawdę kartę wyciszyć bez gotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przewertowalem w miare mozliwosci ten temat ale dla zasady opisze jeszcze moj problem. Jesli juz byl opisany dokladnie taki sam to z góry sorry, musialem przeoczyc jedną z 360 stron...

 

Więc do sedna - od kilku dni borykam sie z problemem z moim Sapphire 4870 512. Zaczęło sie od pojawiania zielonych kropek ale w ciagu 2 dni doszło juz do braku przejrzystosci windowsa. Filmy juz w ogole sie nie odpalaja tylko doprowadzaja do pelnej zwiechy kompa, nie wspominam nawet o odpaleniu gry bo to mission impossible.

 

Temperatury sa takie same (stabilne) jak w przeciagu 2 lat idealnego działania.

Grafia przetestowana na innym kompie z porzadniejszym zasilaczem (Tagan 800) - te same objawy.

Został ponownie przeflashowany bios w grafice jak i uaktualniony na plycie gł.

Rozebrane chłodzenie ( Accelero ver 2 + wentyl 120) i nałozona swieza pasta.

Stery oczywiscie najswiezsze i system od wczoraj nówka.

 

W tej chwili nawet nie jestem w stanie odpalic furmarka bo nastepuje zwis, multum kwadratowych artefaktów na całym ekranie + czarny ekran czyli wylaczony monitor lub czasami restart kompa - takie lotto.

 

Juz mi sie skonczyły pomysły co moge jeszcze zrobic. Czyzby padniete pamieci na karcie?

 

Nizej zamieszczam zdjecie jak wyglada windows swiezo do odpaleniu kompa (dodatkowo jest duzo zielonych kropek ale cos sa malo widoczne na fotce)

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek rady/informacje.

Edytowane przez ol4nder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę: wina rdzenia karty, sprawdź chłodzenie, Jeśli nie pomoże -> serwis.

 

Chłodzenie juz 2 razy zdejmowalem zeby sprawdzic czy na pewno jest dobrze załozone ale wszystko z nim ok. Temperatury trzyma cały czaa bardzo dobre jak przed awaria. Co do serwisu to gwarancja sie juz skonczyla wiec chyba odpada... i zostałem z ręka w nocniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...