Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kartę graficzną Radeon HD4870 od prawie 4 lat, ostatnimi czasy dzieją się z nią dziwne rzeczy, np. odpalam filmik na youtube, czy przez odtwarzacz, filmik po chwili sie zwiesza po czym ekran zaczyna migać na czarno, czasem wyskakuje komunikat, który mówi że sterownik amd przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawnośc po czym komputer się zwiesza i musze go resetować, temperatura jest wporządku, nie przekracza 60stopni ponieważ gdy pierwszy raz mi sie to stało podkręciłem wiatrak do 50% i obniżyłem czestotliwość taktowania GPU do minimum, gdy odpalam bardziej wymagające gry(diablo 3) karta wydaje dziwny dźwięk przypominający brzmieniem ulatniające się powietrze, próbowałem już wgrywać nowe sterowniki, przeczyściłem całą karte dokładnie, nic nie pomogło dlatego piszę tutaj o pomoc. Niżej podaje reszte mojego sprzętu:

Karta Graficzna: PowerColor Radeon HD4870

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200

Zasilacz: Corsair 450W

Płyta główna: Asus P5K SE/EPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że są bardzo ok. Na moim Palicie HD 4870 z 512 ramu, przy fabrycznym chłodzeniu temperatury dochodziły czasami i do ponad 90 stopni. Nie mówię już o tym, że karta wyła jak potępiona. Po zdjęciu tego plastiku i założeniu 2 w miarę cichych wolnoobrotowych wentylatorów 92 mm, mam maksymalnie 85 stopni. Tak więc wydaje mi się, że u Ciebie są świetne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kombinować ze sterami - i tak żadne nie działały z tą kartą poprawnie Dołączona grafika

jak ją miałem to leciałem na najnowszych - problemów żadnych nie było.

 

ja miałem XFX z jakimś orbem z HP i 80mm wentylatorem - wyło i temperatura w furmarku po 10min 105*C Dołączona grafika sekcja zasilania 155*C Dołączona grafika 4870 tak ma ^^

 

zawsze mnie zdumiewały pasywne 4870 ^^ jak to działało ... :D

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak drastycznie to ja nie mam ;) ale problem polega w tym ze .. Kdbsync.exe przestał działać wyrzuca mi po restarcie raz i tyle. odpalajac gpu-z to wyskakuje blad ze sterownik od opencl jest ubity :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kazdymi tak jest jedynie z 10.1 tego problemu nie ma .. .tyle ze tam wydajnosc grafiki marna jest

btw, po zreinstalowaniu systemu i wgraniu sterowników , nie ma tego problemu wgralem 13.1 .Czytajac starsze posty natrafilem ze jeden z kolegów mowil ze wydajnosc w najnowszych spada o kilka fpsów?jedyny problem to znika z Catalyst zakladka w ktorej mozna podkrecac karte..

Edytowane przez mmx166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie bo mam teraz w starym lapku kartę hd 4650 : http://www.notebookcheck.pl/ATI-Mobility-Radeon-HD-4650.45939.0.html ( dlatego w tym temacie)

a pytanie - to jak ja porównać teraz do zintegrowanej grafy z i5 4444/4570? są na podobnym poziomie czy będzie jakas wielka różnica?  składam kompa i na razie chyba zrezygnuje z grafy - za parę mies kupie r9 270x (jak gry dodadzą :) ) i czy te gry co teraz mi chodzi np civ5 też na zintegrowanej będą działać na podobnych parametrach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu naszło mnie na zmodyfikowanie mojej grafiki, nigdzie nie mogłem znaleźć modyfikacji więc wziąłem sprawę w swoje ręce, i oto rezultat:

 

Karta to Radeon HD 4850 Zalman (gv-r485zl)

 

 

Rezultat :

 

 

Grafika jest w pełni stabilna max temperatura jaką zaobserwowałem podczas grania to 56 stopni, chłodzenie AC S1 rev.2

 

Jeśli ktoś będzie chętny mogę dokładnie wytłumaczyć jak zrobić tego moda :)

Sorry, za odkopywanie starego posta, ale czy możesz podać jakieś szczegóły na temat wykonania tego hard moda?  Gdzie podłączyłeś rezystor? Chcę przerobić swojego GV-R485ZL-512H ale nie moge znaleźć schematu dla tego PCB.

Edytowane przez Rossi90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co padło .

 

To mogą być zimne luty albo uszkodzenie pamięci karty , w pierwszym przypadku możesz spróbować wygrzać kartę w piekarniku .

 

Generalnie Vertex jakością nie grzeszy i nie grzeszył , ich karty dość często padały a HD4850 DDR5 to szczególnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić moją kartę graficzną. Szwankuje wyjście cyfrowe. Nie zamierzam inwestować w głębszą modernizację blaszaka.

Jakaś używka? Chociaż wolałbym nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MoBo ma złącze PCI-E 2.0 x16

Na razie pracuję na VGA i jest O.K.. Na DVI-D jest pikseloza (najpierw biało czarne romby) i na koniec zwiecha. Chyba nie mylę się z diagnozą, że to grafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to padł zasilacz. Wyczyściłem grafę, zmieniłem pastę podłączyłem i za chwilę wywaliło zabezpieczenie 16A. Wstawiłem zasilacz jaki miałem w domu i chodzi DVI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...