Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczenia z zasilacza:

Megabajt MGB-300ATX czy to znaczy, że mam obudowę atx? Jeśli tak to wejdzie do niej?:

 

MSI P45 Neo3-FR

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320gb

Chieftec GPS-500AB-A 500W

A-Data DDR2 2x1024MB EE 800CL4

Taki zasilacz do takiego sprzętu i jeszcze do tego HD4850? Czarno to widzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i wszystko inne ze starego kompa będzie wymienione na

MSI P45 Neo3-FR

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320gb

Chieftec GPS-500AB-A 500W

A-Data DDR2 2x1024MB EE 800CL4

hd4850

 

jeśli ta obudowa jest atx to nie będę jej zmienił, szczególnie jeśli chcę dołożyć do 4850. Tylko teraz jak ten sprzęt i radek będą się czuły w tak ciasnej przestrzeni? Obudowa i tak będzie otwarta, jeśli to coś da. I jeszcze mam pytanie czy karta sama z siebie może se przegrzać podczas grania? Tak żeby się zepsuła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie usunelem - Overdrive do 900na GPU

bo u niektorych uzytkownikow - powodowalo to bledy ze sterownikami

 

ale u niekotrych "sprytniejszych" Dziala - calkiem normalnie i dobrze (kilka postow wyzej ktos o tym pisal)

 

ale

lepiej bylo usunac a zeby bylo mniej klopotow

 

prawda taka ze bez Vmodow nikt nie zblizy sie nawet do 900

 

a AMD GPU TOOLS tez mozna krecic

 

 

- WERSJA z ograniczeniem w Overdrive - 100% bezpieczna

 

 

WERSJA z odblokowanym Overdrive - u czesci uzytkownikow chodzi dobrze na Oficjalnych steronikach

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak kolega się troszeczkę zmobilizował i troszkę pomyślał? Już kiedyś wklejałem linka do strony z biosami i teraz na samym początku tej strony ponownie masz wklejonego linka. Wystarczy zmienić kartę na 4870 i oto co znalazło:

 

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.p...=&memSize=0

 

Lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku posiadania karty ASUS 4870 512 MB z oryginalnymi taktami 750/900, to ktory bios moge wgrac? Czy brac ten gdzie sa takie same oryginalne takty,czy moge uzyc tego mocniejszego (815/925 - tyle ze CCC pokazuje mi max ustawienia 790/1100, wiec pamieci jakby poza zasiegiem)? Sa 4 dostepne BIOSy:

BIOSy 4870

Rozumiem, ze wersje musza byc zgodne z tym co mam obecnie czyli 003?

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem sygnaturkę bo się ktoś tam burzył

Nie "ktoś tam się burzył"(co ma niezbyt przyjemny wydźwięk i sugeruje agresję) tylko ja żartowałem...połowicznie.Bo podałeś wyniki ,a nie do końca podałeś na czym.Nie kręcone 4870 i ostro modowane 4850 mogą być zbliżone na tyle wydajnością ,że zafundowałeś zgadywankę ,a akurat wyniki 4850 na v64 mnie interesują w miarę.Chcesz się dzielić wynikami?Podaj na czym to inni będą mieli odniesienie.Nie chcesz?A to wtedy bankowo mi Twoja sygnaturka nawet w oko nie wpadnie :wink: .Z całą uprzejmością więc proszę nie pisz ,że się "burzę" skoro żartem napisałem abyś sprostował co i jak z tym wynikiem ok? Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiadomośc - sa juz bloki full cover na radki 4850:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....20Water%20Block

 

zła wiadomość - nie w polsce, i cena - bez wysyłki do Polski to ok 300zł :P

To akurat jeden z droższych sklepów w europie. Są lepsze miejsca np TUTAJ 10 funtów taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -sam marzę o full coverze ale jak mi padła zapinka to założyłem tymczasowo badziew z CPC i na 1.21V mam max po długim wygrzewaniu FUR 56*(miałem -w najgorsze upały).Więc przyzwoite bloczki stykają skoro ten w miarę wydala.Do tego "jeżyki" na pamięci i coś na sekcję plus lekki nawiew na te elementy z 12ki choćby i jest ok.Koszta śmieszne wręcz przy tamtych cackach.Dotykając chłodzenia na sekcji sądzę ,że da radę i na Vmoda -radiator ledwo ciepły(ale bez nawiewy już mocno więc działa).Oczywiście nie ma jak dedykowane pełne bloki ale ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem pencil mod z łączeniem ścieżek ale udało mi sie tylko 1,24V uzyskać i teraz pytanie ołówek złej jakości B5 ? bo już więcej sie nie da zamalować szyba że sąsiednie dwa punkty które wygląda na to że są takie same jak te co sie maluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem pencil mod z łączeniem ścieżek ale udało mi sie tylko 1,24V uzyskać i teraz pytanie ołówek złej jakości B5 ? bo już więcej sie nie da zamalować szyba że sąsiednie dwa punkty które wygląda na to że są takie same jak te co sie maluje

a czasem nie B4 powinien być. aż sprawdze w domu bo mma taki jeden jak malowałem 7300GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sm3.0 - 6835

to mój wynik. sm3.0 idento :lol2:

tem. przy 750 to 48C ale kwestia napięcia bo musze je zmierzyć. Ma ktoś zapisane zdjęcie albo link do punktu pomiarowego VGPU?

I jeszcze jedeno pytanko co oznacza to zielone miejsce trzeba połączyć czy jak ? Po pencil modzie mam 4.76 ale nie miałem czasu testować narazie karty w każdym razie na 770 śmigała.

post-125336-1218467333_thumb.jpg

post-125336-1218470877_thumb.jpg

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gigabyte jest tak

(mialme ich Kilka wiec wiem)

 

minimalne napiecie jakie mozna ustawic poprzez biosa w 2d to

 

0,88-0,92 (w zaleznosci od modelu) u innych firm jest zazwyczaj 0,96v

 

maxymalne napiecie jakie mozna ustawic poprzez biosa w 3d to

 

1,17 - w kazdym testowanym gigusie - to byl MAX

 

u innych firm np powercolor, shappiere

 

mozliwe jest 1,20-1,21

 

To tyle roznic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gigabyte jest tak

(mialme ich Kilka wiec wiem)

 

minimalne napiecie jakie mozna ustawic poprzez biosa w 2d to

 

0,88-0,92 (w zaleznosci od modelu) u innych firm jest zazwyczaj 0,96v

 

maxymalne napiecie jakie mozna ustawic poprzez biosa w 3d to

 

1,17 - w kazdym testowanym gigusie - to byl MAX

 

u innych firm np powercolor, shappiere

 

mozliwe jest 1,20-1,21

 

To tyle roznic ;)

A wiesz co to za zielona ścieżka na rysunku który dałem po postu? bo 800 na gpu bez problemu wychacze teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...