Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem fanfixa na TT i wystarczylo zmienic z automatic na manual i wiatraczki kreca sie z predkoscia 2000rpm. W zaden sposob nie da sie ich spowolnic, zmiana szybkosci obrotowej w procentach nie przynosi skutku. :mur:

 

A wpiac w mobasa sie chyba nie da bo ta wtyczka jest mniejsza(chyba, bo nie sprawdzalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Pamięci to i owszem(a zresztą może to być wynikiem zagrzania fazy za nie odpowiedzialnej jak sądzę.To ta "z boku"?Schłodziłem dla zasady...)ale jak im napięcia nie ruszysz i nie walczysz na upartego ,żeby poszły 2400....Sekcję trzeba schłodzić porządnie.Bo to co uchodzi w sensie temperatury przy braku OC płazem po podniesieniu napięć może być kulą ...eee -zabójcze.Przykład z sufitu -sekcja dla karty bez Vmoda może bujać (teoria!) 90*, a po Vmodzie może się okazać ,że 70 i "anielski orszak...".Wyższe prądy i całość staje się wrażliwsza.Więc nie wystarczy chłodzenie IMO sekcji "taka jak była gorąca ale nie bardziej".Ma być chłodniejsza.Inaczej to już chodzenie po linie w stanie "rosyjskim" :wink:

A pamięci to oczywiście ,że podejrzane -już za samą firmę należy im się uwaga moim zdaniem.O pilnowaniu miernikiem stabilności napięć w sprzęcie kręconym nie muszę chyba wspominać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrylem cos dziwnego :blink:

Tak na probe ustawilem wszystko tak jak bylo oryginalnie w pliku fanfix, czyli z manual na automatic i uruchomilem ponownie system i o dziwo wiatraczki dalej sie kerca na TT :damage_wall: i jest o wiele ciszej :blink:

Chyba zaczelo dzialac tak jak powinno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proofit ty podłaczyłes wentylatory pod karte? Do ktorych pinów, bo tam sa az 4?

Podlaczylem ta wtyczke 4-pinowa (bo sa dwie 3 i 4 pin) do karty graficznej ;) W stresie mam okolo 60 stopni :D

Nie jest zle ale moze byc lepiej.

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coooo -790 tak z marszu?Rety...Nawet na BIOS modzie byłby to opad szczeny :blink: .Zmierz jak możesz napięcie na grafie.

Ale 4870 chyba kazdy z takimi taktami sobie poradzi :blink: na nich robia nawet 820 na gpu, czy sie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coooo -790 tak z marszu?Rety...Nawet na BIOS modzie byłby to opad szczeny :blink: .Zmierz jak możesz napięcie na grafie.

przecież to nic takiego dla 4870-tki

miron72 chyba pomyliłeś z 4850 co?

Edytowane przez tom_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha -no to dałem czadu :damage_wall: .Nie będę usuwał ani edytował -jak się zagapiłem to muszę ponieść konsekwencje :wink: .Dla 4870 to pewnie ,że łatwe...ale mi po głowie chodziła 4850ka hihi :oops: ....Sorry za babola.Oczywiście już nie chcę znać napięcia na grafie.... :oops:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przestrzec przed zbytnim "kombinowaniem" z karta po zmianie chlodzenia i generalnie przed nieumiejetnym malarstwem ;)

Sam sie bawilem troche - zmienilem chlodzenie na s1 i bylo super. Do czasu....

Jak juz wiadomo w tej karcie nie procek najbardziej sie grzeje a sekcja zasilania a przy olowku jednak cos sie zlego dzieje z karta.

Ja naklejalem zwykle male radiatorki na sekcje zasilania - efekt dwie(!) karty zalatwione na max!! :mur:

Napiecia mialem ponizej 1.4V. Fakt - pierwsza padla przy zabawie na 900 core :) Ale juz druga umarla przy 750 na rdzeniu i 5min crysis!

Obie poszly sie je.... w ten sam identyczny sposob!

Duze obciazenie i reset - po odpaleniu kompa natychmiast artefakty - praktycznie identyczne i w tych samych momentach przy uruchamianiu systemu! System juz niestety nie odpalal sie. Uszkodzenie sprzetowe 100%

Dodam ze mialem na S1 dwa wentyle zalmana smigajace na max!

Jak juz sie zorientowalem to moje karty nie sa jedyne! I wszedzie sa TAKIE SAME objawy! Arty natychmiast po uruchomieniu.

Tak wiec ostroznie Panowie :)

Acha - obie karty to Gigabyte.

Heh, u mnie IDENTYCZNIE.

Karta poszła na RMA.

Dodam, że wcześniej miała tendencje do sypania artami @stock. Olałem,bo minęło.

Tak samo jak Ty bawiłem się w ołówki i Crysisy. W pewnym momencie w Furmarku crash, arty i przy starcie też arty. Też Giga.

vGPU 1.4v, Accelero, i fan (Acutake 120mm) nie nad GPU, a nad sekcją zasilania.

 

A teraz uwaga:

Wsadziłem do mobo jako zastępczą kartę GF 6600, odpaliłem ProStreeta dla testu i to samo -> Arty po wejsciu w 3d, potem arty przy boocie. Taka sama sytuacja jak na Radku.

 

Oddałem mobo na serwis i stwierdzili ze nie ma usterki :damage_wall:

 

A zasilacz pro82+

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przypomniałeś mi dziwny przypadek(opisywałem już tutaj) gdy po zmianie wentyla na grafie piknęła 8 razy i żadne przekładki i dociskania nie pomagały -8 razy pikacz i tyle.A wyjąłem ją i włożyłem tylko....Reset BIOSu mobo pomógł... :blink: .Karta 4850.Dziwneeee.....ale nie wnikam.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie IDENTYCZNIE.

Karta poszła na RMA.

Dodam, że wcześniej miała tendencje do sypania artami @stock. Olałem,bo minęło.

Tak samo jak Ty bawiłem się w ołówki i Crysisy. W pewnym momencie w Furmarku crash, arty i przy starcie też arty. Też Giga.

vGPU 1.4v, Accelero, i fan (Acutake 120mm) nie nad GPU, a nad sekcją zasilania.

 

A teraz uwaga:

Wsadziłem do mobo jako zastępczą kartę GF 6600, odpaliłem ProStreeta dla testu i to samo -> Arty po wejsciu w 3d, potem arty przy boocie. Taka sama sytuacja jak na Radku.

 

Oddałem mobo na serwis i stwierdzili ze nie ma usterki :damage_wall:

 

A zasilacz pro82+

Miałem robić dziś moda na zakupionej dzisiaj karcionce(GIGABYTE), ale jakoś mi się odechciało.

MATAS: Co miałeś naklejone na sekcje zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle Sekcji

 

co pamieci - padaja pamieci - nie sekcja...

A moga pasc pamięci od zbyt wysokich taktów, bez zmiany V?

Albo może po vmodzie GPU sekcja stała się bardziej wrażliwa i przez to padły mi pamięci...

 

@krzysiek: 2 x radiatory na Pamięć z zestawu Accelero S1 i 4 x radiatory na pamięć Pentagrama.

Do tego Acutake 120 @ 12V obejmujący je nawiewem...

 

IMO nie powinieneś się bać moda, z tym że chyba trzeba ostrożnie z tymi pamięciami. Jechałem pare h na 1200 i nie pokazywały żadnych artów, a po tym czasie zaczęły się sypać. Wydaje mi się że trzeba delikatnie podnosić taktowanie i długo testować, bo słabo widać arty na pamięciach (Furmark, Crysis). Do tego obciążona sekcja zasilania i karta padła.

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze opisy na tema niebezpieczeństwa pencil mod a ja za nic nie mogę uzyskać 1,45V jak by mój ołówek był z jakiegoś dielektryka a nie grafitu , próbowałem innnym ale HB, ogólnie jakos nie chce sie tam to trzymać chyba przemyje spirytusem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc a ja mam takie putanko odpalam gre crysis nowa gra itp gram sobie dwie minutki a tu nagle pionowe zielone paski na monitorze mam fanfixa temp. mam ok 50C i jest tak samo czasmi w 3dmarku moja karta powercolor 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj ją "potwornie" niech się wyjaśni -puść marki jakie masz na np. trzykrotnym powtórzeniu, dociągnij inne(Sanctuary Unigine 0.4, Gpu Caps Viewer i w nim FUR itp.).Wstaw jej w d... to będziesz coś wiedział.Puść bench wbudowany w Crysis ,zassij demo Lost Planet i przejdź.Jak ma paść to od razu i na gwarę.Reszta sprzętu pewna?Mocny zasilacz?Wszystko podpięte, podociskane?Pro forma zmień gniazdo na karcie z którego sygnał na monitor idzie -u mnie pomogło na sporadyczne kropki TYLKO przy starcie systemu widywane.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek e2180

plyta Asus P5K Pro Intel P35 (Socket 775)

zasilacz Tagan TG400-U33 400w 2-Force II PSU

ramy Crucial Ballistix 2GB (2x1GB) DDR2 PC2-6400C4 800MHz Dual Channel Kit

 

 

Wszystko podpięte, podociskane? tak -mam ochote sprzedac ta karte bo mnie juz denerwuje

zobacze przetestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie IDENTYCZNIE.

Karta poszła na RMA.

Dodam, że wcześniej miała tendencje do sypania artami @stock. Olałem,bo minęło.

Tak samo jak Ty bawiłem się w ołówki i Crysisy. W pewnym momencie w Furmarku crash, arty i przy starcie też arty. Też Giga.

vGPU 1.4v, Accelero, i fan (Acutake 120mm) nie nad GPU, a nad sekcją zasilania.

Heh - witam w klubie ;)

Ciekawe czy miales tak samo: pierwszy ekran po odpaleniu kompa - arty, drugi - czysto, trzeci arty itp?

Mi na tej drugiej karcie jeszcze wszedl do windy jeden raz a potem juz kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze opisy na tema niebezpieczeństwa pencil mod a ja za nic nie mogę uzyskać 1,45V jak by mój ołówek był z jakiegoś dielektryka a nie grafitu , próbowałem innnym ale HB, ogólnie jakos nie chce sie tam to trzymać chyba przemyje spirytusem :P

To i tak dobrze jak max 1,3 olowek 4b juz nie wiem jakiego olowka uzyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...