Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

@miron72 Komputer jest nowy, nie podkrecane nie bylo jeszcze nic, postawilem czysty system. Komputer skladali mi w sklepie komputerowym, ale moge sprawdzic czy wszystko jest dobrze docisniete itp. Jeszcze przez 3 dni moge wymieni karte od reki , i chyba tak zrobie, gorzej z wysylaniem , dodatkowe koszta itp...

@Strongmen i co oddales na gware, wymienili Ci , i wszystko juz dziala w porzadku?

Wymienisz na sprawny egzemplarz i będzie wszystko w porządku. Sterowniki ze strony ATi muszą się dać zainstalować.

Spradź jeszcze z otwartą obudową czy jest różnica.

 

I poczytaj troche ten wątek to odpowiedzi na pytania znajdą się same ;) To bardzo dobre karty, lepsze od nVidii..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tray Tools v1.5.8.1250 48xx support :razz:

http://cid-a50350ea7a969f0c.skydrive.live....ic/attsetup.exe

 

Works fine on Vista x64...

 

Driver signing fix: http://citadel.x10hosting.com/readydriverplus/

 

After install use BCDEdit to change "boot" drive to "C:" (or D: or whatever) for the ReadyDriver entry.

 

Edit: I dunno about fan control; I'm watercooling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zasilacz Ci nie wyrabia....Spokojnie -żartuję B-) .Pod jakim systemem testujesz(może ma to znaczenie)?Ja piszę z kompa na 9550 AGP więc nie sprawdzę ,bo bez sensu, a na V64 dopiero jutro będę wiedział.A profile itp. działają?Tam jest jeszcze link do jakiegoś FIXa czy coś...

 

@umówmy się na niebieski kosmiczny samolocik :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ja siedzę na V64 i sobie fixa już zrobiłem żeby sterki do ATT działały, a ten cholerny niebieski kosmiczny samolocik mi ucieka jak tylko okienko uruchamiam, dodatkowo program ma muła albo się wiesza jak za szybko się poruszam po opcjach... Jak już mówiłem ten ATT to [gluteus maximus] jakich mało, możliwe też, iż fix nie pracuje za dobrze. Profili nie robiłem bo testy tego programu już sobie odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro forma nie zważając ,że się ośmieszam ,sprawdziłem toto na Szafirku 9550(nawet nie modowanym na 9600 hihi) no i tutaj działa oczywiście jak należy i CholNKS też jest i "się kręci".Trochę mi mina zrzedła OCM4n14k po Twoich problemach...A już się cieszyłem :sad: .Wieczorkiem zobaczę u siebie i napiszę jutro co wyszło z worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ja siedzę na V64 i sobie fixa już zrobiłem żeby sterki do ATT działały, a ten cholerny niebieski kosmiczny samolocik mi ucieka jak tylko okienko uruchamiam, dodatkowo program ma muła albo się wiesza jak za szybko się poruszam po opcjach... Jak już mówiłem ten ATT to [gluteus maximus] jakich mało, możliwe też, iż fix nie pracuje za dobrze. Profili nie robiłem bo testy tego programu już sobie odpuściłem.

Probowalem ATT i AT na v64 i powiem tak , tylko riva tuner sie nadaje zeby uzywac z tym systemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Całkiem wiarygodne plotki krążą że ATi specjalnie ograniczyło wydajność w furmarku aby ograniczyć wydzielanie ciepła w nim.

2. Zegar w 2D nie ma prawie żadnego wpływu na pobór prądu, natomiast 700mhz na pamięciach w 2D to około 40W, nie znam danych z 3D.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ja siedzę na V64 i sobie fixa już zrobiłem żeby sterki do ATT działały, a ten cholerny niebieski kosmiczny samolocik mi ucieka jak tylko okienko uruchamiam, dodatkowo program ma muła albo się wiesza jak za szybko się poruszam po opcjach... Jak już mówiłem ten ATT to [gluteus maximus] jakich mało, możliwe też, iż fix nie pracuje za dobrze. Profili nie robiłem bo testy tego programu już sobie odpuściłem.

No coz, zeby ten program dobrze działał to trzeba go pierw rozpracowac. :rolleyes: Ostatnim razem korzystałem z niego za czasów X1900XT, czyli jakies 2 lata temu i jak do tej pory wiele sie nie zmienił. Takze konfiguracja zajeła mi jakies 5min.

3074714[/snapback]

Probowalem ATT i AT na v64 i powiem tak , tylko riva tuner sie nadaje zeby uzywac z tym systemem :)

ATT ma wiecej funkcji niz RT, a podkrecanie jest bajecznie proste wiec gdzie widzisz ta przewage RT?

 

Hmm no niby dziala to ATT ale predkosc pamieci mam ograniczoną do 1000

Dołączona grafika

Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z niego za czasów X1900XT

Wiesz ja korzystałem z niego jak miałem 9550 i 9800, ale teraz mam dziwaczne problemy z tym okienkiem od animacji. Ty masz V64 czy V32? Możliwe, że coś u mnie się kopie, a i jeszcze jakie sterowniki do Radeona posiadasz?

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od razu zaznaczę, aby nie traktować mnie jak jakiegoś trolla :) Po prostu traktujcie mnie jako kolesia, który dotychczas w ogóle nie obcował z radosławami (ach ta nvidia :P) i ma problem (dość ważny dla niego :/)

 

A więc tak, najpierw moja specyfikacja:

Intel E7200, Gigabyte EP-43-DS3L, OCZ 2gb, oraz nieszczęsny Gaindward Radeon 4850. Zasilacz to Chieftec 450W

 

Na razie mam XP, więc włożenie drugiej kości ram nie miałoby większego sensu (bo kupiłem 2x2gb), dlatego jadę z jedną kością w signalu. Problemy z radkiem zaczęły się chyba od samego początku. Najpierw było to niespodziewane wyłączenie się obrazu (tak jakby po poprostu karta przestała działać) Potem na szczęście zaczęło się pojawiać coś bardziej sensownego - błąd stop, w którym mogłem przeczytać, że problem najprawdopodobniej pochodzi od pliku atidvi.dll (dokładnie już nie pamiętam nazwy, ważne że chodzi o bibliotekę sterownika ati), dodatkowo windows uraczył mnie informacją że błąd pojawił się przy "zapisywaniu do pamięci fizycznej". Oczywiście takie wykrzaczanie zdarzało/zdarza się bardzo często (naprawdę bardzo). Sterowniki jakie posiadam to najnowsze 8.7. Zasilacz wydaje mi się że jest w porządku (podobno dobry i ma w zupełności starczyć na ten config) Chłodzenie w mojej obudowie to oprócz coolera na procek, jeszcze dwa wiatraczki (przód; tył), zresztą obudowa jest cały czas otwarta. Do wyświetlania obrazu używam przejściówki DVI-D-sub ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

 

Słuchajcie, nie mam pojęcia co mam robić. Zasilacz ok, chłodzenie ok, takie rzeczy nie powinny występować! Procek był podkręcany raz, do 2,7Ghz, ale po takich ekscesach, przywróciłem mu domyślną wartość... Gdybyście chcieli jeszcze jakieś dane, to piszcie.

 

Z góry naprawdę dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja korzystałem z niego jak miałem 9550 i 9800, ale teraz mam dziwaczne problemy z tym okienkiem od animacji. Ty masz V64 czy V32? Możliwe, że coś u mnie się kopie, a i jeszcze jakie sterowniki do Radeona posiadasz?

Vista x64, sterowniki 8.7. Przeinstaluj ATT, musisz miec cos skopane bo u mnie działa az miło. :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od razu zaznaczę, aby nie traktować mnie jak jakiegoś trolla :) Po prostu traktujcie mnie jako kolesia, który dotychczas w ogóle nie obcował z radosławami (ach ta nvidia :P) i ma problem (dość ważny dla niego :/)

 

A więc tak, najpierw moja specyfikacja:

Intel E7200, Gigabyte EP-43-DS3L, OCZ 2gb, oraz nieszczęsny Gaindward Radeon 4850. Zasilacz to Chieftec 450W

 

Na razie mam XP, więc włożenie drugiej kości ram nie miałoby większego sensu (bo kupiłem 2x2gb), dlatego jadę z jedną kością w signalu. Problemy z radkiem zaczęły się chyba od samego początku. Najpierw było to niespodziewane wyłączenie się obrazu (tak jakby po poprostu karta przestała działać) Potem na szczęście zaczęło się pojawiać coś bardziej sensownego - błąd stop, w którym mogłem przeczytać, że problem najprawdopodobniej pochodzi od pliku atidvi.dll (dokładnie już nie pamiętam nazwy, ważne że chodzi o bibliotekę sterownika ati), dodatkowo windows uraczył mnie informacją że błąd pojawił się przy "zapisywaniu do pamięci fizycznej". Oczywiście takie wykrzaczanie zdarzało/zdarza się bardzo często (naprawdę bardzo). Sterowniki jakie posiadam to najnowsze 8.7. Zasilacz wydaje mi się że jest w porządku (podobno dobry i ma w zupełności starczyć na ten config) Chłodzenie w mojej obudowie to oprócz coolera na procek, jeszcze dwa wiatraczki (przód; tył), zresztą obudowa jest cały czas otwarta. Do wyświetlania obrazu używam przejściówki DVI-D-sub ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

 

Słuchajcie, nie mam pojęcia co mam robić. Zasilacz ok, chłodzenie ok, takie rzeczy nie powinny występować! Procek był podkręcany raz, do 2,7Ghz, ale po takich ekscesach, przywróciłem mu domyślną wartość... Gdybyście chcieli jeszcze jakieś dane, to piszcie.

 

Z góry naprawdę dzięki za pomoc.

 

Wgraj najnowszego biosa do plyty glownej ze strony gigabyte, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...