Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Dla tych co mają problemy z wyłączaniem czy innym syfem - z ciekawości dajcie oryginalny BIOS, czyściutkie stery bez fan fixów i innych modyfikacji i sprawdzcie.

 

U mnie od 1.5 miecha zero problemów, karta 90 stopni w stresie, 70 w idle (bo wieje na nią 120 mm wentyl), ostatnio komp chodzi 24/7 teraz prawie 4 dni i jakoś wszystko działa idealnie. Różnica taka że nie ruszałem zupełnie nic w kwestii modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na przycisk z kropkami leżący obok standardowych, tam tworzysz/edytujesz nowe

wartości - wpisujesz np. 1200, jeżeli interesuje cię napięcie 1.2 v.

Ale zawiesza windę albo resetuje kompa przy ustawieniu własnych napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palato -dzięki za sugestie.Sam patrzyłem na najnowsze ATT(działa mi cacy z v64) ale...no po prostu patologia u mnie z systemem -wywalam co się da i kroję co się da :wink: .Chciałem uniknąć ładowania softu do OC ze startem ale jak się nie da....Więcej napięcia niż z BIOSu nie wskoczy o ile wiem przy ATT(program Vmoda nie zrobi).Ołówki naszykowane -ten weekend pokaże czy karta zostaje u mnie czy ...pada hehe.Inna sprawa ,że odżyła moja zagojona dawno złość do sterowników Ati.Bo owszem -da się obejść problem ale...po kiego go wywoływać!? :blink:

Dobrze ,że to Att chociaż jest całkiem udane -świetny program i lepszy IMO od Riva(a na bank intuicyjny ,a nie udziwniony w obsłudze).Brakowało mi go nieco na NV, a teraz....przyzwyczajony jestem do Rivy :rolleyes: .Ech ta ludzka natura.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ale jak zrobię 800mhz na maksymalnym V z tego programu (1.158) to będe zadowolony :D

Też byłbym ale raczej się nie spodziewaj.A zresztą -skoro można podnieść do maksimum BIOSowego....Bo podobno można.Ja dziś nie omieszkam zerknąć czy faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ATT jest całkiem spoko, ale powie mi ktoś czy jest gdzieś opcja żeby kręcić 2 karty na raz bo wszystkie wartosci ktore zmieniam dzialaja tylko na 1 karte ;)

 

A i czy ma ktoś może problemy z GRIDem w CF?

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może czy istnieje jakaś strona aby skontaktować się z AMD/ATI w sprawie błędu ze sterownikami?

Chodzi mi dokładniej o to, iż włączenie synchronizacji pionowej (niezależnie czy w grze czy w sterownikach) wiąże się z kosmicznymi opóźnieniami myszki ;S

O ile na CRTkach nie jest to problem, tyle na LCD które ma 60Hz, a gra działa powyżej tej wartości to wygląda tak jakby się masakrycznie haczyło.

 

Edit:

Rotfl. Podkręciłem pamięci na grafie do 2000mhz i opóźnienia znikły ;o

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje trzy grosze odnosnie HD4870... i powiem krotko ufff znowu z ATI :)))

 

Dzis przyszlo do mnie cacuszko pt. PowerColor HD4870 512MB PCS+ z chlodzeniem Zerotherm.

 

Na pierwszy rzut oka... krzywy radiator ;) ale jakos sie przezyje :)

 

Ogolnie na temat wydajnosci sie na razie nie bede pisal, bo kazdy wie jak z nia jest. Zegary na def czyli 800/3800.

 

Teraz odnosnie chlodzenia. Karta po podlaczeniu jest dosc cicha, ale ze wzgledu na to ze w biosie sa strasznie dziwne wartosci ustawione odnosnie predkosci wiatraka. np przy 60-65stp wiatrak jest ustawiony na 2% i dopiero po przekroczeniu 70stp wiatrak wchodzi na 38%. Do tego spotkala mnie dosc dziwna rzecz, bo po odpaleniu komputera karta po 5min zaczela poprostu syczec. Do tego byla strasznie goraca, bo w sumie jak mialaby nie byc skoro wentylator ledwo sie ruszal. Do tego to syczenie czasami ustepowalo podczas grania i nasilalo sie w dziwnych momentach. Np przy przewijaniu stron internetowych... Coz myslalem ze karta pozyje z 15 min i pojdzie zaswiaty jednak zrobilem fanfixa i syczenie momentalnie ustapilo! Przy 38% wiatraka jest to jednak mala suszarka, ale w idle 44stp i w stresie 58 jest wynikiem calkiem znosnym :)

 

Niestety bios albo sama karta jest skonstruowana w dosc dziwny sposob ,bo nie mozna w pelni plynnie sterowac wiatrakiem. Dajac 2% w ATT lub przez profile (aka fanfix) wiatrak staje... dajac 7% wiatrak zaczyna dzialac sprawnie i w miare cicho utrzymujac temp w idle na poziomie 48stp i w load 67stp. Idac dalej niestety wybierajac 10-20-30% jest zawsze 38% wiatraka i mamy dosc spory szum. Wyzej to juz niestety niezly helikopter w domu wiec nie ma sensu nawet sie tym bawic.

 

Suma sumarum po paru godzinach uzytkowania nowej karty. ATI to jest to i po makabrze 7 miesiecznej z zielonymi jestem szczesliwy ze wracam do ATi. Jak na razie wszystko chodzi idealnie (oprocz malych problemow z wiatrakiem ;) ) Nic sie nie blokuje, nie freezuje, nie mam rozowej szachownicy itp ;) Wydajnosc w porownaniu z 8800GTS 512 wyzsza i to widac golym okiem zwlaszcza w 1680x1050. Do tego zauwazylem ze na ATI nie mam input laga na moim eizo i w koncu da sie grac w CSa. Na NV byl minimalny i w csie mnie to ostro denerwowalo.

 

Ciekawy jestem tylko czy PowerColor wyda poprawiony bios odnosnie tego wiatraka, bo poczatkowi userzy moga byc lekko zdziwieni ze maja niezla grzalke w kompie zwlaszcza w IDLE.

 

Jezeli cos jeszcze odkryje to napisze... Aha podkrecac jeszcze nie podkrecalem. Za to sie zabiore jutro ,bo dzis juz czasu mi raczej zabraknie :)

post-869-1219433476_thumb.jpg

post-869-1219433485_thumb.jpg

post-869-1219433493_thumb.jpg

post-869-1219433510_thumb.jpg

post-869-1219433520_thumb.jpg

post-869-1219433531_thumb.jpg

post-869-1219433544_thumb.jpg

post-869-1219433554_thumb.jpg

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaczniemy dyskusje o nowym sterowniku od AMD.ATI ?

 

Testował / Porównywał ktoś CCC 8.8 do 8.7 ? :P

Jak się sprawuje np. CoD4, Crysis, Assassin's Creed etc.. :P czy są z nim problemy?

Czekam na jakiejś opinie przed wgraniem :P obecnie śmigam na 8.7..

 

Widziałem porównanie na jakiejś stronce i różnica wynosi 2,43% na korzyść 8.8.

Dołączona grafika

Edytowane przez TeGeSiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karas

 

Kup kontroler Pentagrama albo Zalmana za 15zł i problem z głowy (bo widziałem tam 3 pin). Walniesz sobie na przedni panel i np. w grze sobie podkręcisz troszkę obroty ;) ja sobie zrobiłem fanswapa w zasilaczu i wenty jest tak właśnie podłączony i jest mega-genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zamiarem kupienia 4850 i mam dylemat odnosnie zasilacza. Bylyby jakies problemy jakbym wsadzil ta karte, bo z tego co slyszalem to 110w bierze w stresie chyba, do kompa z siga? Zasilacz to delta 400, kiedys polecany i rzekomo bardzo dobry, teraz to nie wiem.... :wink:

 

@radiergummi, dzieki za pomoc :smile2:

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cygan21

 

Parę dni temu z kuzynem robiliśmy testy na nowej maszynie E8400@ 3.6GHz, płyta P45, 2GB, HD4850, HDD, DVD, zasilacz ModeCom 400W

 

W IDLE to pobiera max 120W, orthos + furmark 230-250W. W 3DMark 06 jakieś 220W mierzone miernikiem.

 

Także twoja zasiłka styknie ze spokojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karas

 

Gdzie kupiłeś i za ile?

 

Pzdr.

A tutaj

 

Co do wiatraczka to znalazlem jeszcze jedno ustawienie gdzie jest idealnie cicho i tempy nawet w miare. W idlu 50-51stp a do 3D ustawilem sobie ten ciutke szybciej i jest wypas. Szkoda tylko ze Powercolor od razu tak tego nie ustawil. Moze do nich napisze... ciekawe co mi odpisza.

 

W miedzyczasie biore sie za OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tego nie lubicie ale nie mam wyboru.. starałem się przeczytać cały temat ale jest to nie możliwe :/ szukałem mianowicie czym najlepiej podkręcać tą kartę.. ten wspaniały CCC ma skale tak małą -,- (max 700 na rdzeniu) na screenach widziałem że ludzie jakoś to zwiększali ale nie mam kolorowego pojęcia jak.. też przeczytałem że v-mody na 4850 robi się poprzez biosik (wypas.. tym razem obejdzie się bez lutowania) to chciałbym widzieć czym ten bios przerabiać i flashować.. jakie max temperatury wytrzymują te karty

i szczególnie pytanie czy ten zalman co jest na toxicu od sapphire to jest coś co może być.. czy raczej wymieniać? mam możliwość założenia jeszcze Accelero S2 o ile pasuje.. mam jeszcze Thermalright HR-03 i thermaltake schooner

 

prosiłbym o nie mówienie mi że jestem leniwy czy coś.. powtarzam że starałem się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w tym wątku ale jest On już za duży. Na google mnie nie odsyłajcie bo google mnie odeśle na pure pc:)

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto powiedzial

ze Quimonda musi byc - kupa ;)

mem - 2.0v Gpu - 1,31v

testowane w Lost Planet, Gridzie , Gothic3 , Crysis , Stalker

 

Dołączona grafika

 

 

Ati tool b.czuly jest na Arty - pierwsze pojedyncze kropki wywala na 2480

w grach 2500 full czysto -

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto powiedzial

ze Quimonda musi byc - kupa ;)

mem - 2.0v Gpu - 1,31v

testowane w Lost Planet, Gridzie , Gothic3 , Crysis , Stalker

 

"ht1a1.jpg[/img

 

 

Ati tool b.czuly jest na Arty - pierwsze pojedyncze kropki wywala na 2480

w grach 2500 full czysto -

 

Czym go chłodzisz? Też bym chciał tak swoją podkręcić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto powiedzial

ze Quimonda musi byc - kupa

Nikt tego nie pisał, jedynie to że Q nie tolerują wyższych napięć.

 

Wiem że tego nie lubicie ale nie mam wyboru.. starałem się przeczytać cały temat ale jest to nie możliwe :/ szukałem mianowicie czym najlepiej podkręcać tą kartę.. ten wspaniały CCC ma skale tak małą -,- (max 700 na rdzeniu) na screenach widziałem że ludzie jakoś to zwiększali ale nie mam kolorowego pojęcia jak.. też przeczytałem że v-mody na 4850 robi się poprzez biosik (wypas.. tym razem obejdzie się bez lutowania) to chciałbym widzieć czym ten bios przerabiać i flashować.. jakie max temperatury wytrzymują te karty

i szczególnie pytanie czy ten zalman co jest na toxicu od sapphire to jest coś co może być.. czy raczej wymieniać? mam możliwość założenia jeszcze Accelero S2 o ile pasuje.. mam jeszcze Thermalright HR-03 i thermaltake schooner

 

prosiłbym o nie mówienie mi że jestem leniwy czy coś.. powtarzam że starałem się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w tym wątku ale jest On już za duży. Na google mnie nie odsyłajcie bo google mnie odeśle na pure pc:)

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Wyłącznie ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu z kuzynem robiliśmy testy na nowej maszynie E8400@ 3.6GHz, płyta P45, 2GB, HD4850, HDD, DVD, zasilacz ModeCom 400W

 

W IDLE to pobiera max 120W, orthos + furmark 230-250W. W 3DMark 06 jakieś 220W mierzone miernikiem.

Jak rozumiem tyle ssie całość a nie sama karta. Bo tak się zastanawiam czy nabyć 4870 czy 4850. Może mi ktoś powiedzieć czy te nowe radki, a zwłaszcza 4870, są bardziej prądożerne niż mój poczciwy 1950PRO? Na chłopski rozum to ciągnąć powinny mniej, bo to niby niższy proces technologiczny jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto powiedzial

ze Quimonda musi byc - kupa ;)

...

EE? A dopiero co tak sie martwileś o te pamięci...

 

Testuj jeszcze do oporu, bo to zbyt piękne jest.

Dziwi mnie od dawna ze np. na hwbocie mało kto ma mem@ 1200 mhz lub więcej, więc to troche podejrzane ;)

Wg. moich obserwacji te pamięci lubią sobie pochodzic bez artefaktow, by potem po paru godzinach zacząć sypać strumieniami.

 

No ale gratki. Zapuść jeszcze Furmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna odpowiedź:) tylko nic nie rozumiem.

Ati Tray Tools.. tym zmienię taktowania.. a co z vmodami?

W ATT można napięcia podnosić o wartości jak w BIOSie.U mnie np. bez wpisywania własnych typu 1400 dla 1.4V(zwiecha z miejsca) daję max programowy(1.158?Chyba...) i mam miernikowe "to co z BIOSu po udanej edycji" czyli 1.21.I OC identyczne -adekwatne do wartości napięcia, takiego samego z BIOS jak i przez ATT uzyskanego.Co prawda ja jestem miłośnikiem ustawienia w BIOS co trzeba ale Att to miłe i przyjemne, a program poleca nawet ostatnie wydanie "Przyjaciółki"!*

Cieszcie się ze mną Bracia -8.8 działają i OC nie kłóci się z nimi.Dzięki ATT właśnie.Co do pencil moda czy hard....nie chce się wciąż :rolleyes:

* żart oczywiście.Nie czytam "Przyjaciółki"(zresztą -kto wie :wink: ).Ale sądzę ,że gdyby mieli w niej kącik "czym podkręcamy Ati drogie Panie" poleciliby ATT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...