Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze tylko 1 pytanie co do stalkera.

 

Czy na 4850 tez macie taki efekt cienia na kilka metrow (w sumie to okrag) przed soba i idac on idzie razem zwami ;) nie wiem gdzie tkwi problem. Bo o dziwo w ustawieniach grafiki nie moge dac opcji odleglosc oswietlenia jest zablowkowane a widac ze ledwo co suwak jest ruszony.Domyslam sie ze to jest przyczyna ale czy napewno?

Wyglada to tragicznie grajac w dzien ;) ciagniemy za soba noc hee.

Aha zauwazylem dziwny bajer zaraz na poczatku gry jak tylko wychodzi sie z budynku mamy przed soba wschod slonca jest godz. ok 6.30 w tym momencie mam 30fps ;) za ok 1.3h czasu gry mam juz 80fps ;) i tak trzyma sie az do 18 bo dluzjej nie chcialo mi sie czekac.

Ale jedno jest pewne wiem co zabija wydajnosc ;) wschod slonca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko

 

ze stalker CS jest w pelni Grywalny na dobrze wykreconym 4850

pod XPekiem - z maxymalnymi detalami jakimi da sie ustawic

w rozdzalce 1680x1200 a moze nawet i 1920x1200

 

pisze to na podstawie swoich obserwacji

ja gram na fulla co sie da + 1280x1024 (lcd19)

 

i praktycznie poza obozem czystego nieba mam caly czas te 60-70 fps

w obozie w najbardziej drmaatycznych miejscach ok 40 przy wschodzie slonca i reflekasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma lepsze zasilanie i ciche chłodzenie, ale w grach i tak sie nieco rozkręci

 

Glaciator doskonale zdawał egzamin w 8800GT, ale radki są 'nieco' cieplejsze :P

 

btw: nie ma ktoś może 1 zbędnego radiatorka o wymiarach podstawy ok 12x12mm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jak bez kondensatorów rozwiązali układ prostowniczy?

chyba, że sie sporo w elektrotechnice zmieniło od czasów moich studiów ;]

hihi w elektrotechnicznych ukladach prostowniczych kondensatory sa chyba zbedne (jakis prostownik typu dioda czy cos nastarczy)

 

rozmawiamy o ukladze zasilajacym typu PWM - kondensatorow i cewek uzywa sie glownie do wygladzania napiecia wyjsciowego - robi to dolnoprzepustowy filtr LC, jednak ze wzgledu na duze czestotliwosci pracy i inteligentne sterowanie aktualnie wyglada na to, ze mozna konieczne pojemnosci uzyskac z kondensatorow stalych - dzieki temu sekcja zasilajaca moze pracowac w wysokiej temperaturze zabójczej dla elektrolitow... (w radku 4870 praktycznie wszystkie elementy sa przystosowane do pracy w 125 stopniach przy pracy ciaglej po 40A dla kazdego z 3 kanałow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - jesli chcemy uzyskać prąd stały, a nie tylko 'pół sinusoidy' to kondensatory są konieczne

 

kondensator elektrolityczny na karcie graficznej w dzisiejszych czasach nie ma prawa bytu, a dla tych napięć i prądów cermiczny też może mieć kłopoty.

 

specem nie jestem, ale w moim 4850 jest problem z potwornie gorącą cewką przy zasilaniu pamieci - nawet w idle parzy.

reszta w idle zimna, a w stresie jest 'dotykalna'

 

stąd potrzeba założenia radiatora na tę jedną konkretną cewkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro stanę się posiadaczem Radosława 4850 od Asusa :]

Zamówiłem go w Proline za 440 zł + wysyłka. A wiele wskazuje na to, że dostanę wersję z chłodzeniem Glaciator :D

Zdam relację jutro: temperatury, oc itd, jeśli tylko kurier przyjedzie bez przeszkód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma na to wskazywac, za ta cene bym na to nie liczyl ^^

To, że Asus prawdopodobnie zrezygnował z chłodzenia referencyjnego na kartach 4850 oraz 4870 :D

Najtańszy ASUS 4850 jest konstrukcja nie referencyjna z całkiem innym rozmieszczeniem elementów elektronicznych.

Oczywiście zawsze można trafić na złóg magazynowy czyt. Asus z referencyjnym chłodzeniem.

 

Zdjecie zrobione przez uytkownika michal575

3093909[/snapback]

A wiele wskazuje na to, że dostanę wersję z chłodzeniem Glaciator :D

Ja tez zamówiłem wczoraj dosłownie moment przed podbiciem ceny do 485zł i wydaje mi się, że jak i u mnie będzie Glaciator tzn. ze firma wysłała referenty do piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Naprawde odpadam...przeczytalem juz wiele stron tego tematu i poprosze jednak o podpowiedz gdzie moge znalezc info nt. fanfixa do hd4870. Tak, tak- szukajka- wszystko generalnie odwoluje do tego tematu. Czy ktos moze tez wie gdzi mozna kupic Twin Turbo? Widze jedno na Allegro i cisza lub nie szukam tam gdzie powinienem. Zatstanawialem sie tez nad Accelero S1 rev.2,0 lub Coolink'iem GFXChilla. Czy ktos ma doswadczenia z tymi chlodzeniami, moze porownaywal sprawe? Bede wdzieczny za pomoc...dostalem oczoplasow ;-]

Pzdr,Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem , że ten cały glaciator to konstrukcja strasznie banalna - mówię o chłodzeniu. Wydajne to zbytnio nie jest- od razu bym to zmieniał na S1. Miałem cos takiego na 8800gt od Asusa ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem , że ten cały glaciator to konstrukcja strasznie banalna - mówię o chłodzeniu.

Banalna jak najbardziej(wyglada wrecz biednie), ale wydajniejsza i cichsza od referenta i o to wlasnie chodzi.

 

Moim zdaniem oferta warta rozpatrzenia.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma na to wskazywac, za ta cene bym na to nie liczyl ^^

Właśnie że za 445zł (teraz 485) były do kupienia Asusy 4850 w Proline. Za tyle zamówiłem w środe (-myśłałem że referenta) i przyszedł w piątek ale z chłodzeniem :-) GLACIATOR. Na stronce Proline nie sugerujcie się zdjęciemn stronie sklepu -jest nieaktualne. Chyba że pomylili sie przy wysyłce- pakowaniu. Ktoś juz pisał wczesniej na forum że Asus odchodzi od zwykłego chłodzenia.

Aby uniknąć pytań -

taktowanie GPU 625MHz ,

taktowanie pamięci 993MHz

Jak mi przyjdą radiatory to spróbuję podkręcić

Temperatura w spoczynku :55st C

Po 20minutach grania w Stalkera Czyste Niebo1650x1050 na maksymalnych ustawieniach i max wygładzaniu 66st. C

chodzi płynnie i cicho(Jest cichsza od mojego wentylatora na procku i zasilacza) głośność porównywalna do Galaxy GF 7900GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Asus prawdopodobnie zrezygnował z chłodzenia referencyjnego na kartach 4850 oraz 4870 :D

Najtańszy ASUS 4850 jest konstrukcja nie referencyjna z całkiem innym rozmieszczeniem elementów elektronicznych.

Oczywiście zawsze można trafić na złóg magazynowy czyt. Asus z referencyjnym chłodzeniem.

Tez zamowiłem Asusa i licze na referenta. Bloki full cover od WC sa tylko na takie konstrukcje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybką reakcję. Jeszcze tylko mam 2 pytania, czy te radiatory na zasilanie są w komplecie? I czy poza tymi radiatorami ktore są, czyli pamięci i sekcja zasilania karta nie wymaga jeszcze jakis dodatkowych "jeżykow"? :rolleyes: Oczywiście karta po zmianie chlodzenia bedzie kręcona na max (800\1100) wiec wole sie upewnic czy to co jest na pewno wystarczy.:wink:

radiatorow dolaczonych w komplecie jest wystarczajaco (jeden od sekcji zasilania jest za duzo ;) ).

Ja karte mam aktualnie podkrecona 800/1000 i tempy mam 50/max64 a wentylatorki mam zapuszczone na 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twin turbo najtaniej mozna zamowic na polskiej stronie producenta. http://www.aac.com.pl/chlodzenie-vga-ati-c-24_52.html

 

mam pytanie : czy na 4850 wydajniejsze jest błogosławione na tym forum s1 rev2 czy twin turbo ?

 

pytam bo obawiam sie samodzielnego montazu s1 a twin turbo jest juz gotowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może to pytanie powinno się znalesc w dziale co kupić ale tutaj chyba uzyskam więcej odpowiedzi. Stoję przed zakupem radeona 4850 po pół roku będzie wymiana na coś z nowej linii produktów ati lub nvidii. Referenty odpadają przy wyborze będę się kierował podniesionymi fabrycznie taktowaniami oraz napięciem i przede wszystkim chłodzenie(sekcja zasilania). Do wyboru mam sapphire toxic, asus glaciator oraz gainward golden sample. Proszę o pomoc użytkowników tych kart w wyborze modelu, który najlepiej spełnia moje oczekiwania. Z accelero daję sobie spokój bo to karta na pół roku, a potem dam do starego kompa. Cena około 500zł.

 

Pozdro B-)

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeMeQ

imho nie kalkuluje Ci się zmieniać 8800GTX na 4850 dla tych 15% wydajności, skoro to tylko na pół roku..

lepiej odłozyć kaske i czekac na GTX280B (55nm) albo Radki 5xxx w 40nm w przyszłym roku, bo na 8800GTX to jeszcze wszystko hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron72

wiem, ale dałem skrajny przypadek, bo tyle max może byc w specyficznych sytuacjach :)

a prundu tyż żre podobnie, więc po co? dla lansu, bo przyszła moda na czerwone?

 

szczerze to ja wziąłem 4850 zamiast 8800gts 512 TYLKO I WYŁĄCZNIE jako wyraz walki z odgrzewanymi kotletami :]

ale nie żałuję

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron72

wiem, ale dałem skrajny przypadek, bo tyle max może byc w specyficznych sytuacjach :)

No racja -są bowiem gry....Ja przeskakiwałem z 88GT ,bo trafiłem kupca-marzenie więc....I jest różnica oczywiście.Ale 88GTX to jednak mocniejsza karta.Tak czy siak nie warto się pakować w zmianę w tym wypadku jak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Troche sie wczytalem bardziej w temat, otrzymalem tez cenne uwagi na PW za ktore dziekuje. Mam nadzieje, ze i moje spostrzezenia np. co do Vendetty sie przydaly. Ale wracam do tematu: wybiore napewno cos z tych trzech zawodnikow do mojego 4870:

Accelero S1 rev.2,0

Coolink'iem GFXChilla

AC Twin Turbo

generalnie sa w podobnym przedziale cenowym. Poprosze o krotka opinie/podpowiedz co wybrac osob, ktore cos z tego maja. Jak wiadomo pewne plusy 'dodatnie i ujemne' jednak wychodza po zalozeniu samemu. Np- tytaj jest ladnie przedstawione co sie dzieje z radiatorkami AC: http://forums.techpowerup.com/showthread.p...9548#post959548 . Nie zalezy mi na SLI- moze zajmowac trzy czy wiecej slotow, nie zwracajmy uwagi na cene. Nie bede podkrecal karty wiec potrzeba mi czegos bardzo cichego bo moj wentyl zaczal w Idle nawet niznosnie terkotac i jest najglosniejszym elementem w budzie. Nie chce robic jednak fanswap'a bo moge zapomniec o zmianie profilu podczas gierowania i klopot gotowy. Chcialbym podlaczyc wentyl/wentyle pod karte- i tu pytanie- dot ustawienia obrotow i temperatur w 'automacie'. Probowalem cos wykombinowac, na wzor zrzutow ekranu z ustawien ATT. Sciagnalem najnowszego ATT ale zakladka: hardware - overclocking settings - fan...jest nie aktywna u mnie. Wyskakuje komunikat: 'no supported hardware found' ;-[. Tam wlasnie ktos zmienial caly zakres 'procentowo-obrotowy'. A moze z uwagi na generalnie nizsze temperatury na tych coolerach- program karty nie 'piluje' wentyli tak bardzo i nie trzeba zbytnio ingerowac?Kolejna wazna sprawa: co z oryginalnymi tasmami dwustronnie przylepnymi, ktore sa na radiatorkach. Ktos pisal, ze sa do kitu...jesli warto wymienic to co radzidzie- Akase, 3M...?

Pozdrawiam,Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zamowiłem Asusa i licze na referenta. Bloki full cover od WC sa tylko na takie konstrukcje :/

No ciekawe co Ci przysla, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby Asus posiadal kazda z kart(4850 i 4870) w dwoch odmianach czyli z Glaciatorem i bez...

Podobnie bylo z HD3650, takze gdybym zamierzal zakladac WC i posiadal ow blok to dla pewnosci wolalbym zakupic np. zwyklego sapphire'a.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...