Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo można poczytać tutaj o tych kartach i waszych problemach. I tak samo o konkretnych modelach danych firm vs. referenty.

 

Ale tak w praktyce czy już rozgryźliście, czy modele danych firm lepiej się kręcą od referentów na gpu/mem, dają wyżesz możliwości zwiększania napięć na gpu/mem, czy też tylko to wasze nieszczęsne chłodzenie, o którym w zasadzie jest duża większość całego topicu?

 

Osobiście uważam, że o ile OC jest porównywalne, to co najwyżej wybrać model, gdzie jest jakieś dobre chłodzenie pamięci i układów zasilających a na samo gpu wsadzić jakiś sprawdzony radiator, najlepiej blok. Albo jak te radiatory seryjne są takie kiepawe, to o ile referenty mają taki sam potencjał to referenta kupić, blok typu mcw60-r i zestaw jakiś radiatorów na pamięć i układ zasilający.

Tylko cały czas, jak jest z tym OC ref vs no-ref?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Ja jednak nie przeceniałbym możliwości gtx'a który nie jest królem overclockingu, a w dircie na viscie zdarzały mi sie spadki fpsów nie mówiąc już o cysysie, w korym musiałem zjechac z detalami na medium. Oprócz tego monitora mam jeszcze tv full hd, na którym czasami bedę grywał jednak chciałbym grać na full detalach na tym 19'' monitorze.

 

Gtxa opchnałem za 700zł miesiąc temu(nic nie straciłem bo nie było w co grać). Jako że zbliżaja sie premiery nowych gier postanowiłem kupić wydajną grafike ze średniej półki. Wymiana na karte która jest szybsza o te 15% i 250zł tańsza jest dobrym wyborem tym bardziej, ze będzie potem będzie służyła w starym kompie prze dłuższy czas. Proszę doradźcie mi jeszcze, który model z niereferencyjnym chłodzeniem wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dostałem mojego Asusa 4850 dzisiaj :]

Mam wersję z Glaciatorem :D :D

Temperatury w idle koło 49 stopni, w stresie po 1,5 h grania w GRID dobiła do 70 stopni (standardowe takty -> sprawdzałem na szybko)

I co najważniejsze, pierwsze odczucie po graniu w Grida po przesiadce z 2900xt : Jezu, jakie to jest ciche !! Wentylator od procka jest teraz znacznie głośniejszy niż ten na grafie :] Normalnie różnica jest pod tym względem olbrzymia :]

A dosłownie dzień po tym jak złożyłem zamówienie, to cena skoczyła o 45 zł :D Także ja z zakupu jestem jak najbardziej zadowolony. :]

BTW: Zainstalowałem narazie stery 8.6 (na płycie były 8.5) Warto przy nich zostać (nie mam z niczym problemów) czy od razu zapodać 8.7 ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie siedzi już Arctic Twin Turbo. Faktycznie zestaw zawiera wszystko co potrzebne, instalcja w sumie prosta, trochę zabawy z dystansami przy przykrecaniu radiatora. W sumie "fyrtak" ok. :wink:

 

Gdzie podlaczyles wtyczke? Nie musiales pilowac radiatorow jak w linku???? Slychac mocno wentyle?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz big thx dla Proofita, zimne piwko dla Ciebie. :wink:

Trzymam za slowo ;)

Wracajac do tematu.

Nie wydaje ci sie ze jak masz podlaczone chlodzenie do molexa nie jest za glosne? Ja tak wytrzymalem pol godziny :D

Wolalem podlaczyc bezposrednio do grafiki i ustawic na sztywno w rivie obroty na 65-70%, tempy mam nie wiele wyzsze od twoich ale jest cisza :D Auto tez dziala, ale przy temperaturze 50 stopni wentylatorki sa ustawione na 84% co jest troche za glosne.

 

Wie ktos moze jak zmienic ustawienia temperatur i ilosci procentowej obrotow witraczka w rivie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mysle, ze pojde w tym kierunku: Accelero S1 rev.2,0 + 'dwunastki' 2x Scythe S-Flex 1200obr/min podlaczone na 5V lub pod panel. Ciekawe to jest: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry5516738 . Co myslicie. Zawsze polecam S-Flexy bo sprawdzilem kilka i sa bezglosne i nie wykrywam wibracji w 'normalnych' obrotach. Co myslicie???

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Musiałem dzisiaj podjąć szybką decyzję i wybrałem HD4870 od Palita...

coś takiego:

http://g1.pcworld.pl/news/5/6/56145

 

Wyczytałem na necie w jakimś teście że jest niemiłosiernie głośny, o ile pamiętam było to jakieś 45dB O.o

 

Chłodzenie wygląda na solidne, więc może uda się zmienić wentylatory i jakoś chłodzić ten sprzęt.

 

Posiada ktoś tego Sonica?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pobawic sie tym w ATT? Jeszcze na stock`u grzebalem w Rivie i cos nie bardzo, w ATT dziala wyśmienicie. :wink:

 

No wlasnie...ale mam nieaktywna zakladke 'Fan'. Czy nalezy w poprzedniej zakladce utworzyc profil wtedy i fan bedzie aktywny??? Czy mozesz podrzucic jakies fotki jak masz ustawiona zakl. 'Fan'??

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wersja 1.5.8.1250 link do pobrania .:wink:

 

Mialem inna wersje...a sadzilem, ze najnowsza ;-[. Teraz jest ok ale mam wlasnie takie same defaultowe ustawienia. Popatrze sobie ;-]

Korca mnie takze te nowe Scythe do S1: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,49273/ czy ktos ma je moze? Jak sie sprawuja? Takie dwa 1200obr. na kilka V beda pewnie ciche ale ta liczba lopatek bedzie pompowac cala mase powietrza... To jak z tym ATT? Moze latwiej, lepiej i pewniej jest poustawiac temperatury wlasnie w tym programie niz skakac w razie potrzeby manualnie pomiedzy profilami? Moze to zbyt proste mi sie wydaje?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z ATT - powodował mi 'zwiechy' w grze (konkretnie GRID - w inne na razie nie gram ;) )

nawet bez kręcenia (tylko ustawione obroty wentyla w profilu) gra potrafiła sie zatrzymac na kilka sekund z czarnym ekranem (monitor sie nie wyłączał), a dźwięk leciał

 

po chwili wracało do normy, ale było to cholernie irytujące :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Dawno nie bylo niczego ze swiata wc w topilku o 4870/4850. A wiec ja cos dopisze.

Wczorj kupiona ASUS 4870 TOP + bloczek EK. Wyglada to nastepujaco.

 

Front:

 

post-146712-1221133333_thumb.jpg

 

Tył:

 

post-146712-1221133429_thumb.jpg

 

Temperatura idle:

 

post-146712-1221133616_thumb.jpg

 

Później jeszcze dorzucę temp. w stresie ale wiele sie nie różnią od idle.

Jeśli ktoś się zastanawia na fullcoverkiem to polecam EK 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gainward 4850 golden sample ma jedną faze wiecej od referenta?ktoś sie orientuje?

Ten model wygląda bardzo fajnie,pamiątki 0.8ns. i na starcie 700mhz rdzeń,tylko czy są hard-mody do niej?

jakby ktoś mógłby mi podac jakiś link do modów tej karty,byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie?? Tak - wersja top - na rdzeniu standartowo ma 815 MHz na gpu, puscilem tez atitoola na czestotliwosci 845 i tez nie widzialem zadnych artów. Więc jeszcze karta ma potencjał.

Tylko te temp VDDC mnie niepokoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pobawic sie tym w ATT? Jeszcze na stock`u grzebalem w Rivie i cos nie bardzo, w ATT dziala wyśmienicie. :wink:

U mnie ATT nie dziala za dobrze na viscie x64 :mur: gdzy wlaczylem automatyczna kontrole to wentylatorki w ogole sie nie krecily :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem się pytać o swoje. U mnie podobnie do 95 st dochodzą przy max obciązeniu karty. :unsure: Czy ktoś może sprawdzic ile na stock chlodzeniu mają te temperatury programem GPU-Z 2.0.7?

 

To moje Idle w 0.2.7

 

Dołączona grafika

 

 

 

Aaaa, o ja blondyn- chciales w stresie! ;-] Sorry

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy do tej karty -> http://allegro.pl/item436038066_saphire_hd..._gw_zabrze.html

bedzie pasowal accelero s1 rev2 ? domyslam sie ze tak skoro na 1 stronce o tym chlodzeniu na forum jest podane, ze niby pasuje do 4850 ale jeszcze chce sie upewnic ? :) accelero juz wyslane do mnie razem z wiatraczkiem acutake 120mm teraz tylko musze kupic karte

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze- 801/1001:

 

Samolocik:

 

Dołączona grafika

 

Test ATT:

 

Dołączona grafika

 

3DMARK'06:

 

....dzizassss- nie zapisal mi sie zrzut- bylo pod 14500-15000pkt ;-[

 

 

Amo ze ktos wrzuci benchmark dla porownania???

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje informacji jakie teperatury maja/mialy wasze 4870 na standardowym chlodzeniu, kupilem Sapphire 4870 i strasznie sie grzeje , teraz gdy pisze ma 75stopni i cala plyta karty jest wrecz goraca, obawiam sie czy wszystko z nia jest ok, mam calego nowego kompa i nie wiem moze cos w biosie jes zle ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje informacji jakie teperatury maja/mialy wasze 4870 na standardowym chlodzeniu, kupilem Sapphire 4870 i strasznie sie grzeje , teraz gdy pisze ma 75stopni i cala plyta karty jest wrecz goraca, obawiam sie czy wszystko z nia jest ok, mam calego nowego kompa i nie wiem moze cos w biosie jes zle ustawione.

Temperature masz normalna jak na stockowe chlodzenie ;) Zrob fanfixa i ustaw obroty conajmniej na 40% i tempy powinny znacznie spasc, tyle ze halas bedzie na znacznym poziomie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...