Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zależy mi na jakimś demonie wydajności czy podkręcania. Chce sobie pograć w dobre/nowe gry na rozsądnych ustawieniach, a ten radek z pewnością mi na to pozwoli.

 

Yyyy??

Ten Palit odstrasza juz samym wygladem.

Ja wlasnie testuje Asusa 4850 z Glaciatorem(referentow firma juz nie montuje) i jestem zadowolony.

Podkrecilem ja do 685mhz/2100 czyli do taktowan wersji TOP i wszystko jak narazie jest ok. aczkolwiek dluzej niz godzine nie gralem w zadna z gierek czyt. Crysis, Grid, UT3 no i Furmark.

 

Cena tego Asusa to 465zł

 

 

EDIT>>Warto jeszcze dodac, ze chlodzenie jest baaardzo ciche. duzo cichsze niz accelero X2

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej mówisz? to ten? Zdjęcie mnie zwiodło, ale w komentarzach widzę, że faktycznie.

Tak, ale jeszcze jestem w trakcie testow.

Ciekawe, ze Furmark potrafi karcie dowalic 20 stopnii wyzsza temperature od np. Grida...

w Gridzie jest 58 stopnii.

 

Asus na pamieciach ustawil domyslne tektowanie na 1004Mhz czyli 6Mhz wyzej od innych referencyjnych konstrukcji :banana:

 

ps. Chcesz zdjecia karty??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit jest cichutki i zimny - jedyna wada jest brak chłodenia zasilania pamięci - reszta daje rade

 

grid hula na moim zestawie na max, a mam PCI-Ex4

 

karta jest si, a gdy ja kupowałem była znacznie tańsza od innych - nawet referentów - dostępnych od ręki w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palit jest cichutki i zimny - jedyna wada jest brak chłodenia zasilania pamięci - reszta daje rade

Asus tez nie ma i jest to dosc perfidne ze strony firmy, bo otwory na kolki mocujace sa...

Nie wiem czy to czasem nie ma na celu ograniczyc OC karty.

grid hula na moim zestawie na max, a mam PCI-Ex4

No ja mam 1GB ram i proca SanDiego@3Ghz(1 jajowiec) :lol2:

palit jest cichutki i zimny

Wgraj stery ponizej 8.8 czyli np. 8.7 i zapodaj na 20 minut Furmarka.

Zobaczymy jaki jest naprawde "zimny" :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze jak chwalicie się niskimi temp... to dochodzę do wniosku że tez mam się czym pochwalić :)

 

Dołączona grafika

 

oczywiście to temp w spoczynku co widzicie po taktach.. jak chcecie temp w stresie to powiedzcie czym testy robić :)

wiem że max jaki widziałem to był 60 stopni.. i to po kilku h w crysis. TOXIC od sapphire to jest z małym doładowniem

Edytowane przez Bolus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

furmarkowi zmieniłem nazwe pliku wykonywalnego :)

a test z lostplanet demo tez jest uznany za 'gorący'

To ile masz w takim razie we Furmarku po 20 minutach??

Ja mam 78 stopni na 8.7 i jakos nie chce mi sie wierzyc abys Ty mial np. 55 stopnii zwazywszy na gabaryty obydwu coolerow...

No chyba, ze masz wiecej obrotow, duzo wiecej tzw. suszara...

Sprawdz na 8.7 no chyba, ze zmiana pliku wykonywalnego rzeczywiscie daje takie samo grzanie na 8.8 co na sterach 8.7.

W Gridzie tak jak pisalem mam 58-60, wiec ty bys musial miec 40 :wink:

Pamietaj, ze na Accelero S1+2x120mm ludzie maja ok 50-55 stopnii we Furmark.

 

ja mam niewiele (37/47/41) cieplej, na normalnych taktach i 2% wiatraka (niesłyszalny)

Ty naprawde myslisz, ze wiatrak kreci sie na 2%?? :rolleyes:

 

Ta, jak można ;p

Laduje akumulator, wiec najpozniej jutro w poludnie beda. Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut Furmarka 55 stopni tez uwazam ze to smiech chyba ze na LC

To niby ten Palit??

Osobiscie w to nie wierze i zeby byla jasnosc nie pisze tutaj o WC!

Wg. mnie Palit jakis walek robi z tempami, albo to przez te grzebanie Ati w sterach 8.8.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby ten Palit??

Osobiscie w to nie wierze.

Wg. mnie Palit jakis walek robi z tempami, albo to przez te grzebanie Ati w sterach 8.8.

Od wczoraj tez mam tego palita (w sklepie bylo zdjecie karty referencyjnej, a temat niestety juz po zakupie poczytalem) i pokazuje mi podobne temperaturki w GPU-Z, tez takie niskie. Radiator po dotknieciu nie jest specjalnie goracy tylko ze ten went glosno wyje wiec nic dziwnego. Ati overdrive nie dziala a w rivie da sie tylko minimalnie obroty zmniejszyc. ATT powoduje restart pc. I tak na dniach bede ja wodowal wiec poki co go zniose.

Problem mam jednak z OC GPU - standardowo na 675 juz sie gry wieszaja i vpu recover wyskakuje (fajna funkcja, wyskoczy zmniejszam takty a gra leci dalej). Po edycji napiec w biosie nie ma zadnej roznicy w OC gpu (moze to nie dziala z tym palitem a nie mam jak sprawdzic). Pamiatki samsunga na dzien dobry 1150 smigaja ale radiatorow jescze nie mam dlatego wyzej sie nie bawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Asus

W to tez nie wierze :wink:

Jakie sa tempy pisalem wyzej, wiec u mnie takich fikusnych wynikow nie ma.

Musze zapodac stery 8.8 i zobaczmy co sie bedzie dzialo z temperaturami.

 

Problem mam jednak z OC GPU - standardowo na 675 juz sie gry wieszaja

No u mnie std to 625, ale jak narazie rdzen chodzi spoko na 685mhz.

Jak narazie Asusa polecam, choc jeszcze musze zrobic kilka testow.

 

tak patrze jak chwalicie się niskimi temp... to dochodzę do wniosku że tez mam się czym pochwalić :)

Chwalic to sie mozna tempami na poziomie 40 stopni w stresie :wink:

Ja bym to nazwal dyskusja na temat "ktory najtanszy 4850 jest najlepszy"

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby ten Palit??

Osobiscie w to nie wierze.

Wg. mnie Palit jakis walek robi z tempami, albo to przez te grzebanie Ati w sterach 8.8.

proszę (full cover)

post-148026-1221329753_thumb.jpg

Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę (full cover)

No, ale Ty mnie chyba nie zrozumiales??

Czy ja gdzies napisalem, ze na full cover(jak rozumiem blok wodny?)takie tempy to walek??

 

Caly czas pisze o AC i tym skroconym Palicie.

 

 

fajne macie tempy :P

Oj juz konczymy tylko tak sie jakos rozpedzilismy.

Ale przynajmniej jestes wyspany :wink:

 

ps. Czy W Crysisie bedzie duzy przyrost wydajnosci po zainstalowaniu drugiej grafy??

Chodzi mi o to czy dwie sztuki 4850 dorownaja jednej 4870?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Burning ma temperatury niższe od Twoich przy wiatraku na 2%, tak? Teraz czaisz o co mi biega?

Oczywiscie 2% to nie mozliwe bo wentylator wtedy zupelnie 'STOI' jak mialem zlozone org chlodzenie to przy 30% temp byly porownywalne do moich ale w "idlle"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...