Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie , kupilem Sapphire 4870 i mam problem z benchmarkami, 3dmark 06 wiesza sie podczas startowego logo a aquamark zaczyna test i po 10-20sekundach robi czarny ekran a pozniej sie zamyka, zainstalowalem najnowsze stery i jest tak samo, mam xp czy ta karta wymaga dx10 i visty? chyba nie. Komp i karta nominalnie bez oc, grac mozna bez problemow, moze cos podpowiecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę (full cover)

Jaja sobie robisz z tymi temperaturami co nie??Nna dwóch 50C po modzie nie uświadczam na GPU (jedna idle jedna stress w tym durnym programie)

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź łaskaw napisać jakiego konkretnie bloku używasz.
3097000[/snapback]
Jaja sobie robisz z tymi temperaturami co nie??Nna dwóch 50C po modzie nie uświadczam na GPU (jedna idle jedna stress w tym durnym programie)
ale Ty masz 4850 a ja 4870 a to duza roznica w temp sekcja zasilania robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem pierwszy raz test tym nowym Vantage(długo miałem xp) i nie jest źle. Jakby ktos był zainteresowany ile wyciągłem to wyszło 7300 na performance.

Co do chłodzenia to miałem accelero s1 rev 2 ale był za duży z wentylatorami i zmieniłem na Zalman VF1000.Na accelero były mniejsze temperatur(idle jakies 30, stress o ile dobrze pamietam to cos 47).Na zalmanie idle 33-34, a stress 53-55 ale za to jest cicho i miejsce w budzie sie zrobiło. Temperatury może z 2 stopnie były by mniejsze gdyby nie filtry na kurz co troche ogranicza przepływ powietrza. Karta podkrecona 670/2070 bez vmodow procek 8400@3.9

Bawi mnie jeszcze użycie pamięci na Viscie, gram w Crysis i widze że prawie 2,5Gb użyte, jak wyłączyłem pamięc wirtualną to pograłem może z 3 minuty i odrazu ponad 3Gb sie zapchało.W XP max dochodziło do 1.6Gb bez pamięci wirtualnej...

 

EDIT karta to Asus 4850

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj stałem się dumnym właścicielem karty Asus EAH4850. Po ponownym zainstalowaniu systemu mam następujący problem. W menedźerze urządzeń pojawiły mi się dwie pozycje które mnie zadziwiły. Czy ktoś z was miał tak jak ja i jak sobie z tym poradził? Poza tym wydajność tej karty czy w 3Dmarku czy w grach jest mniejsza niż mojego poprzedniego Gf 9600GT. A co najciekawsze to nie włącza mi się ATI Overdrive.

post-151180-1221383108_thumb.jpg

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steve69 - cos masz nie tak z tym fullcoverkiem.

Ja podałem tempki z fullcoverem EK i temp w stresie nie dochodzi nawet do 39 stopni na gpu.

Lepiej przypatrz się dobrze temu bloczkowi i sprawdz czy na pewno dobrze przylega, ewidętnie masz coś nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steve69 - cos masz nie tak z tym fullcoverkiem.

Ja podałem tempki z fullcoverem EK i temp w stresie nie dochodzi nawet do 39 stopni na gpu.

Lepiej przypatrz się dobrze temu bloczkowi i sprawdz czy na pewno dobrze przylega, ewidętnie masz coś nie halo.

Kurcze wiem ze cos jest nie teges ale wszelkie proby dokrecania(lub odkrecania) srubek splywaja na niczym jak za mocno dokrece to wykrzywia mi sie cale PCB z tym fullcowerkiem chyba jest faktycznie cos nie chalo i napewno temp podnosi mi sekcja zasilania(musze sprawdzic czy bloczek jest prosty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wydajność tej karty czy w 3Dmarku czy w grach jest mniejsza niż mojego poprzedniego Gf 9600GT. A co najciekawsze to nie włącza mi się ATI Overdrive.

ad.1 To moze wgrales strey od NV, ze masz gorsza wydajnosc od 9600gt?? :lol:

 

ad.2 Oblokowales aktywnosc zakladki Overdrive??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj stałem się dumnym właścicielem karty Asus EAH4850. Po ponownym zainstalowaniu systemu mam następujący problem. W menedźerze urządzeń pojawiły mi się dwie pozycje które mnie zadziwiły. Czy ktoś z was miał tak jak ja i jak sobie z tym poradził? Poza tym wydajność tej karty czy w 3Dmarku czy w grach jest mniejsza niż mojego poprzedniego Gf 9600GT. A co najciekawsze to nie włącza mi się ATI Overdrive.

Z asusem jest płytka gdzie znajduje sie program SmartDoctor mozna tam podkrecac oraz ustawiac predkosc wiatraka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego

 

 

ale Ty masz 4850 a ja 4870 a to duza roznica w temp sekcja zasilania robi swoje

sekcja umnie jest inaczej chłodzona,te 4850 są po modzie i mają podniesione napięcie więcej niż twój 4870 ma więc różnic nie ma na moją korzyść.Za grzanie sekcji umnie można dodać drugą grafę bo też ciepło oddaje nawet w idle coś masz nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymm, co wy macie za wentylki że na 2% wam działają?

Ja miałem podobną sytuacje jak mojego Twin Turbo na molexa podpiąłem, regulować se mogłem do woli (bez skutku), pokazywało 1RPM a hałas był caaaały czas.

dobre :D jak ty chcesz regulowac obroty skoro podpinasz do molexa w ktorym jest tylko napiecie i masa - zadnej kontroli ;) musisz podlaczyc tylko do karty

tez mam twin-turbo na gigabyte hd4850 podlaczone bezposrednio do karty i moge regulowac obroty do woli :) ale trzeba fanfixa zrobic bo wiatraczki sie nie obracaja przy 15% (albo cos kolo tego - jak referent) Polecam cos ok 37-45% obrotow - 45% wystarcza nawet po oc

A te 2% to stawiam ze pokazuje tyle jak sie odlaczy wiatrak

 

edit: przeczytalem dokladniej drugi raz co napisales i zauwazylem ze wszystko w czasie przeszlym ;) czyli chyba miales tak ale juz nie masz ?;>

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale trzeba fanfixa zrobic bo wiatraczki sie nie obracaja przy 15% (albo cos kolo tego - jak referent) Polecam cos ok 37-45% obrotow - 45% wystarcza nawet po oc

 

no właśnie ja mam problem bo też nie mogę regulować obrotów na swoim TOXIC'u.. starałem się zrobić FAN FIX'a ale nie szło, nie umiem.. miałem opis po angielsku, a mój angielski nie jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam problem bo też nie mogę regulować obrotów na swoim TOXIC'u.. starałem się zrobić FAN FIX'a ale nie szło, nie umiem.. miałem opis po angielsku, a mój angielski nie jest najlepszy

w Toxic'u sie po prostu nie da, dlatego odpouscilem sobie ta karte.

Choc nadmienic trzeba, ze Sapphire nie kombinowal z wtyczkami i bardzo latwo (o ile sie nie myle) mozna zamontowac sprzetowy regulator obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie asus smartdoctor pokazuje mi taktowanie pamieci na 1800Mhz a jak klikam zeby przywrocil ustawienia domysle ( u mnie jest to 2800) to wyskakuje blad i nie chce zmienic ustawien. to normalne? rozzumiem ze to 1800 mam sobie pomnozyc razy 2 i wtedy bedzie 3600 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na tempy ok. 63-66C idle i 78-85C w stresie na referencyjnym chlodzeniu i BEZ fanfixa (powercolor 4850)? Zdawalo mi sie, ze powinno byc karcie duzo cieplej a tu mile zaskoczenie. Bude mam niezle chlodzona, wiatrak z przodu, nawiew z boku bezposrednio na proca i wiatrak dodatkowy pod zasilaczem. Wszystkie na 5V wiec jest cicho (do dzisiaj najglosniejszy byl stary dysk twardy, ktorego sie pozbylem). Do powercolora nie daja kabla 6-pin zasilajacego, wiec musialem sobie takowy sam zrobic. No i nie podlaczylem jednej z trzech linii 12V (srodkowej), bo przeczytalem gdzies, ze nie jest koniecznie potrzebna niepradozernym kartom. Moze to poskutkowalo taka temperaturka? Stery to 8.8, pomyslalbym, ze oszukuja, ale karta nie parzy. Ktos chce zakombinowac z odlaczeniem u siebie jednego pinu (srodkowy, zolty, 12V) i sprawdzeniem czy to ma jakis wplyw? Bo ja u siebie go nie moge podlaczyc, bo nie mam juz wolnej linii 12V i za duzo byloby z tym babrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steve69 i jak bloczek??

sprawdzales jak przykega do rdzeznia, powinno na bloczku ladnie sie wszystko odcisnac po jego zdemontowaniu...

Jutro demontuje caly uklad wiec zobacze co sie dzieje ale wydaje mi sie ze to brak wydajnosci bloku na sekcji zasilania... niestety

steve69 - cos masz nie tak z tym fullcoverkiem.

Ja podałem tempki z fullcoverem EK i temp w stresie nie dochodzi nawet do 39 stopni na gpu.

Lepiej przypatrz się dobrze temu bloczkowi i sprawdz czy na pewno dobrze przylega, ewidętnie masz coś nie halo.

 

Wlasnie przyjzalem sie twojemu bloczkowi i sam zobacz co masz za material na sekcji zasilania(u mnie jest czysta miedz i dlatego troche sekcja podgrzewa wode B-) ) a poza tym dotknij plytki to sie dowiesz czy jest tam wysoka temp :rolleyes:

Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisałem, ze mam po 20min furmarka 55stopni :)

z ciekawości wieczorem sprawdze ile

 

i nie uwazam, ze na 2% się kręci wiatrak, ale jest ustawiony na 2% i jest względnie cicho

a w trybie 3D mam już inne ustawienia wiatraka, ale na tyle, zeby nie przeszkadzało w graniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre :D jak ty chcesz regulowac obroty skoro podpinasz do molexa w ktorym jest tylko napiecie i masa - zadnej kontroli ;) musisz podlaczyc tylko do karty

tez mam twin-turbo na gigabyte hd4850 podlaczone bezposrednio do karty i moge regulowac obroty do woli :) ale trzeba fanfixa zrobic bo wiatraczki sie nie obracaja przy 15% (albo cos kolo tego - jak referent) Polecam cos ok 37-45% obrotow - 45% wystarcza nawet po oc

A te 2% to stawiam ze pokazuje tyle jak sie odlaczy wiatrak

 

edit: przeczytalem dokladniej drugi raz co napisales i zauwazylem ze wszystko w czasie przeszlym ;) czyli chyba miales tak ale juz nie masz ?;>

No raczej.

 

Mam automatycznie kontrolowane z poziomu ATT, podpięte do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebałem. Wszystko nowe, świeżo poskładane. Tak chodzi od samego początku.

 

Zapisałem bios z karty Gpu-Z, otworzyłem w RBE i na zakładce fan settings pokazało mi coś takiego:

 

post-126368-1221407365_thumb.jpg

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...