Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

zalozylem nowy temat i dopiero zauwazylem ten watek, ciezko tutaj cos znalesc wiec zapytam

 

otoz ma problem z hd4850 powercolor

podczas grania w nowsze gry takie jak crysis czy grid, gdy uruchomie gre i gram przez chwile wszystko jest w porzadku lecz po jakims czasie wyskakuja dzwine artefakty i gra sie strasznie przycina, natomiast wszytsko wraca do normy gdy zminimalizuje do windowsa i zmaksymalizuje gre, lecz po jakims czasie znow sie zacina

zainstalowalem najnowsze sterowniki, directx'a i nic sie nie zmienilo, podkrecilem nawet lekko wiatrak na karcie i nic, co wiec moze byc problemem?

moj komp to q6600 i 4gb ram na windowsie xp

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem nowy temat i dopiero zauwazylem ten watek, ciezko tutaj cos znalesc wiec zapytam

 

otoz ma problem z hd4850 powercolor

podczas grania w nowsze gry takie jak crysis czy grid, gdy uruchomie gre i gram przez chwile wszystko jest w porzadku lecz po jakims czasie wyskakuja dzwine artefakty i gra sie strasznie przycina, natomiast wszytsko wraca do normy gdy zminimalizuje do windowsa i zmaksymalizuje gre, lecz po jakims czasie znow sie zacina

zainstalowalem najnowsze sterowniki, directx'a i nic sie nie zmienilo, podkrecilem nawet lekko wiatrak na karcie i nic, co wiec moze byc problemem?

moj komp to q6600 i 4gb ram na windowsie xp

 

prosze o pomoc

Wylacz dzwiekowke ktora jest w menadzerze zadan (dzwiekowke ATI). Mi to pomoglo na sciecia w grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka sprawa, że mam do wydania trochę sumki i za jakiś tydzień kupowałbym Radka 4850 tylko nie wiem jakiego konkretnie... Zależy mi żeby zmieścić się do 500zł ale zastanawiam się nad Gainwardem Golden Sample - czy warto dołożyć 40zł? Jak z tym chłodzeniem? (niereferencyja karta to znaczy taka ze zmienionym chłodzeniem, a referent to standardowa?)

Trzeba będzie zmienić też zasilacz, myślałem nad Pentagram 500W CAV-500-A12S. Taki na przyszłość, bo chciałbym kiedyś zmienić platformę na Intela i pobawić się w OC więc myślę że ten zasilacz wystarczy.

Mój obecny konfig:

AMD X2 6000+ 3GHz

MOBO: ECS AMD690GM-M2

I do tego bardzo budżetowego sprzętu chciałbym dołożyć ATI potwora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steve69

 

Jak rozmawialem z Markiem (cooling.pl) to radzil mi bym bral ek bo jest sporo wydajniejszy od aquacomputer.

Z reszta wątpie by zasilanie na karcie podnosiło temp o ponad 20 stopni w porównaniu z moim blokiem. Ogólnie aquacomputer ma mniej wydajne bloki czy to na ati czy nv ze wzgledu nawet i na swoje gabaryty (mała powierzchnia oddawania ciepla) ale to i tak nie na tyle by ta różnica dochodziła do ponad 20 stopni. Szczerze radze przyjrzeć się bloczkowi. Pozdrówka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka prezentacja Asus Radeon 4850 512MB-konstrukcja niereferencyjna.

CENA~465zł

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Jak widać Asus oznacza również zmienione chłodzenie na pudełku, także żadnej loterii nie ma.

Taktowanie standardowe wynosi 625Mhz dla rdzenia oraz 1004Mhz dla pamięci.

 

TEMPERATURY(wentylator na 100%):

-Gry/3dmarki~62 stopnie stress

-Furmark~77stopnii stress

 

OC:

rdzeń-690Mhz(może da się więcej, ale na razie nie próbowałem)

pamięci-1075Mhz(2150) i tutaj jest raczej maks., bo na 1100mhz we Furmarku pojawiaja sie arty no i VPU recovery

 

Temp. po OC:

Gry/3dmarki: 66 stopnii

Furmark: 79 stopnii

 

Testy we Furmark'u przeprowadziłem na Catalystach 8.7 czyli niby tych, które lepiej wygrzewają kartę

 

Hałas:

wentylator da się regulować, chyba ma też auto-regulacje natomiast nawet na 100% jest bardzo cichy, także mam go ustawionego cały czas na maks.

 

To było by na tyle :wink:

Pzdr

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chce kupic radka, jakiej firmy polecacie? Na karcie wyladuje WC, wiec jak najlepsze OC mnie interesuje.

 

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc.

Jakie wc?? Myślisz o fullcoverze?? Jeśli tak to tylko referenty wchodzą w grę. A jak referent to najlepiej najtanszy dostępny model. Jesli natomiast nie referent to ponoć glaciator (od asusa) jest ok ze wzgledu na rozwiazanie zasilania gpu i mem.

A co do oc to nie bądź zaskoczony jak ktoś napiszę "a co, ja wrozka jestem??"

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka prezentacja Asus Radeon 4850 512MB-konstrukcja niereferencyjna.

CENA~465zł

Hałas:

wentylator da się regulować, chyba ma też auto-regulacje natomiast nawet na 100% jest bardzo cichy, także mam go ustawionego cały czas na maks.

 

To było by na tyle :wink:

Pzdr

 

A jak wyglądają temperatury na sekcji zasilania (bo widze że Asus zrezygnował z radiatora)?

Jaka jest odległość od radiatora gpu do pamięci, czy da się jakieś radiatorki na pamięci założyć?

 

Pytam bo będę go kupował, chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tos dolozyl do pieca, zlamales mi serce ;-]. Wrzuc fotke jak wygladaja te blizniaki w budzie. 3Dmark wrzucaj z wszystkimi danymi. Ide sie napic ;-]

Post stary, ale odpowiem. Nie zarzucę foty, bo już Reactor ode mnie zabrał karty. Jak chcecie, mogę zarzucić wam wyniki CrossFire w porównaniu z GTX 280 AMP! i Asus 9800GX2 TOP. Teraz czeakam na 4870 X2 : ).

 

Wkurza tylko, że w Trackmanii nie działa CrossFireX, a w GRID i DiRT multi gpu jest wolniejsze od jednej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają temperatury na sekcji zasilania (bo widze że Asus zrezygnował z radiatora)?

Chyba zrezygnował też z czujników na sekcji zasilania :lol:

GPU-Z nie pokazuje zakładki VDDC, a o ile się nie mylę jest to wlaśnie układ zasilania...

 

Wrócę z roboty to sprawdzę metoda na palec :wink:

 

Jaka jest odległość od radiatora gpu do pamięci, czy da się jakieś radiatorki na pamięci założyć?

Spokojnie wejda dość spore radiatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj stałem się dumnym właścicielem karty Asus EAH4850. Po ponownym zainstalowaniu systemu mam następujący problem. W menedźerze urządzeń pojawiły mi się dwie pozycje które mnie zadziwiły. Czy ktoś z was miał tak jak ja i jak sobie z tym poradził? Poza tym wydajność tej karty czy w 3Dmarku czy w grach jest mniejsza niż mojego poprzedniego Gf 9600GT. A co najciekawsze to nie włącza mi się ATI Overdrive.

Nieznane urządzenie to audio HD. Jak nie używasz tvoutu to nie potrzebujesz tego więc usuń te urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem karty

Gainward 4850 Golden Sample.

 

Mam z ta karta spore problemy, mianowicie podczas uruchamiania jakiejkolwiek aplikacji 3D (gry, benchmarka itp.) po pewnym czasie monitor przechodzi w stan czuwania, poczym znowu sie wlacza, potem pojawiaja sie artefakty, komputer sie zawiesza, a gdy mam wlaczone VPU Recovery wyswietla sie komunikat o restarcie sterownika.

Bledy wystepuja roznie, czasem po 1-2 minutach, czasem po kilkunastu.

 

W przypadku programu "Video Card Stability Test" restarty zaczynaja sie po ok. 1 minucie pracy. Wtedy to temperatura karty wynosi ok 60 stopni.

Jesli ustawie obroty wiatraka na 100%.. karta jest stabilna troche dluzej, ale bledy tez sie pojawiaja.

W Ati Try Tools gdy wyswietla sie obraz krecacego samolotu - rowniez po kilku minutach sterownik sie resetuje.

Obudowe mam dobrze chlodzona.

 

Temperatura karty w 2d to ok. 40-50stopni. W 3d ok. 60-65 stopni.

 

Wyglada na to ze karte "szwankuje" przy ok. 60stopniach.. ale powinna wytrzymywac znacznie wiecej :/

Jak ustawie wiatrak na 100% jest niemilosiernie glosny i w 3d utrzymuje temperature ok 45stopni.. karta wytrzymuje w 3D troche dluzej ale i tak po kilku-kilkunastu minutach dzieje sie to samo:(

 

Moja konfiguracja:

Geil 4GB (2x2GB) PC800 CL5

Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S

Intel Core 2 Duo E7200

Gigabyte EP35-DS3

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Gainward Radeon HD4850 GoldenSample

2x 250GB Samsung w RAID

 

Wgrany najnowszy bios na plycie, sprawdzalem tez z 1 koscia pamieci.., procesor nie jest podkrecony.

Eksperymentowalem z roznymi sterownikami itp. bez rezultatu.

Karta instalowana na swiezym windowsie xp

 

Na zagranicznych forach wyczytalem ze ludzie maja podobne problemy..

Orientuje sie ktos cos moze byc nie tak???

Czy oddawac na gwarancje? i ile moze trwac "serwisowanie" tej karty w ESC ?

 

POMOCY :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem karty

Gainward 4850 Golden Sample.

.....

 

POMOCY :(

 

Mam tą samą kartę i te same problemy, również próbowałem juz wszystkiego i nic to nie dało ;( Dałem juz sobie spokoj z tym i jutro odsyłam tego Gainwarda i biore Asusa bo mialem juz wczesniej 2 takie i nie bylo problemow ;)

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałes wyłączyc kontroler dźwięku?

 

ponoc to czasem pomaga

Probowalem.. no i nic :(

 

 

Mam tą samą kartę i te same problemy, również próbowałem juz wszystkiego i nic to nie dało ;( Dałem juz sobie spokoj z tym i jutro odsyłam tego Gainwarda i biore Asusa bo mialem juz wczesniej 2 takie i nie bylo problemow ;)

ehh no szkoda..

czyli pozostaje serwis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was Asusa 4870 z Glaciatorem? Jak powinny wyglądać obroty coolera w stosunku do temperatury?

Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem i tak to wygląda:

do 40*C - 30% prędkości coolera - 2080rpm,

41*C - 49*C - 50% prędkości coolera - 2450rpm,

50*C - 60*C - 60% prędkości coolera - 2540rpm.

 

Dzisiaj mam w pokoju 19*C więc wentyl chodzi na 30%, wczoraj było cieplej i cały czas miałem 50%.

Chłodzenie nie schodzi poniżej poziomu 30%, to jest normalne?, mam reklamować kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym moze byc zawieszanie sie GTA: SA?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Moj sprzet jak jak w podpisie czyli:

Intel Xeon E3110 /3.0GHz BOX,

Asus P5Q-E, A-Data 4GB (2x2GB) PC1066,

Samsung 640GB F1,

Sapphire Radeon HD4870 512MB,

Cooler Master Dominator 690, BeQuiet DarkPowerPro 550W

 

System Windows XP 32bit

 

Wysypuje sie na Catalystach 8.6, 8.7, 8.8

 

Wygląda to tak:

http://pl.youtube.com/watch?v=NImhGgDLQYo

 

Komputer nie byl kręcony w zaden sposob, wszystko ustawione jako default lub auto.

 

Benchmarki przechodzi: 3DMark06, 3DMark05, 3DMark03, Super PI itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy wystepowaly ci bluescreeny??

Bo mi sie kiedys tez monitor wylaczal i potem z powrotem wlaczal, poczym pokazywal sie zolty trojkat w traju lub wywalal sie bluescreen z BCCode 116 (gdzies wyczytalem ze to wina sterow), teraz juz to nie wystepuje od kiedy mam rive i za pomaca tego programu robie fanfixa i podkrecam karte :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralph03

 

Ja mam to samo na moim Gainwardzie HD4850GS. Identycznie.. normalnie jakbym moj monitor widzial, nawet te same kolorki.. :/

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proofit nie bylo zadnych bluescreenów. Po prostu pojawiaja sie te kwadraciki w grze i cala gra wisi lub pojawia sie ekran w kolorze jak na zdjeciu lub po prostu czarny ekran i monitor przechodzi w stan czuwania.

 

Kilka razy po pojawieniu sie kwadratów gra ruszyla dalej by za pare chwil znow sie rozkrzaczyc. Najczesniej jednak konczy sie to nacisnieciem przycisku reset...

 

Gdy gram w demko Battlefielda 2, to nie mam zadnych problemow. W GTA SA po kilku/kilkunastu minutach zabawy musze przymusowo resetowac komputer.

 

 

Kolejna ciekawostka czyli kolejne zdjecia:

 

Dołączona grafika

tak wygląda FurMark

 

Dołączona grafika

i nie mam pojęcia dlaczego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proofit nie bylo zadnych bluescreenów. Po prostu pojawiaja sie te kwadraciki w grze i cala gra wisi lub pojawia sie ekran w kolorze jak na zdjeciu lub po prostu czarny ekran i monitor przechodzi w stan czuwania.

 

Kilka razy po pojawieniu sie kwadratów gra ruszyla dalej by za pare chwil znow sie rozkrzaczyc. Najczesniej jednak konczy sie to nacisnieciem przycisku reset...

 

Gdy gram w demko Battlefielda 2, to nie mam zadnych problemow. W GTA SA po kilku/kilkunastu minutach zabawy musze przymusowo resetowac komputer.

 

 

Kolejna ciekawostka czyli kolejne zdjecia:

Jakie masz sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Glaciator jest ultra cichy wg mnie. :]

Tymi 30% bym się nie martwił na Twoim miejscu... Ważne, żeby było cicho i chłodno :]

Chłodno jest, ale nie cicho. Jak chodzi na 15% to wtedy jest cicho. Ale skoro tak ma być to trudno.

Wcześniej miałem X190XTX i nie była za bardzo cicha, myslałem że 4870 pod tym względem będzie lepsza.

W każdym razie dzięki serdeczne wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodno jest, ale nie cicho. Jak chodzi na 15% to wtedy jest cicho. Ale skoro tak ma być to trudno.

Wcześniej miałem X190XTX i nie była za bardzo cicha, myslałem że 4870 pod tym względem będzie lepsza.

W każdym razie dzięki serdeczne wszystkim za pomoc.

Czyli Glaciator na 4870 jest duuuzo glosnijeszy najwyrazniej.

Moj 4850 z Glaciatorem jak juz wczesniej wspominalem nawet na 100% jest cichutki.

Porownac mozna CHYBA do wentylatora 120mm/900obr.

 

 

BTW. Asuski 4850 widac po sklepach, ze rozchodza sie jak swieze buleczki...

Mam nadzieje, ze jakas jeszcze dla mnie zostanie do CF na przyszlosc :wink:

 

 

ps. jak bede mial czas to porownam Glaciatora z s-flexem 120mm/1200rpm oraz z Xthermalem 120mm/max. rpm

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...