Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykulik o Gigabajtach 4850 1GB pasywnym i OC na Fraz PC.

Bardzo fajny pasyw w przystępnej cenie i możliwością instalacji dodatkowego wentylatora na przykład 120 mm.

Cicho, zimno i wydajnie 20% OC na tym pasywie, polecam publikacje.

Może sami znajdziecie jakieś wady tych kart? Chętnie bym się o nich dowiedział, bo jak na razie to wyglądają na najlepszy wybór wśród Radeonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror:

Masz dobre chłodzenie, to sprawdz temperatury i kręć. Teraz uzyskałeś już jakieś wartości Mhz. Zobacz, jakie masz temp i czy masz jeszcze zapas. ( patrząc na chłodzenie, które masz na karcie, zapas powinnien jeszcze być. ) Więc pobaw się w pencilmoda i kręć dalej, cały czas kontrolując temperatury. Do pencilmoda potrzebny jest miernik. Sam mod jest banalny. Jeśli nie masz wprawy, bez miernika sie nie zabieraj. O samym pencilmodzie możesz poczytać w wielu miejscach bardzo dużo. Ja polecam XS, bo tam jest tego full. I między innymi dlatego referent IMO is the best. Bo jest najtańszy, pencilmody gotowe, tylko chcieć, wymienić chłodzenie na wydajniejsze na wszystkich podzespołach ( gpu, mem, zasilanie + jeszcze najlepiej wszystkie cieplejsze elementy ) i z pencilmodem osiągasz bardzo duże wartości. I większość nie-referent'ów tego nigdy nie osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sami znajdziecie jakieś wady tych kart? Chętnie bym się o nich dowiedział, bo jak na razie to wyglądają na najlepszy wybór wśród Radeonów.

1GB pamięci DDR3 z szyną 256 bit to w zasadzie wada :wink: .Za jakieś 20/30 PLN dopłaty to można dla pseudo prestige ale już więcej nieco to lepiej na piwo skoczyć.Pasyw to i owszem...po "zaktywowaniu" wentylem.Chociaż -do lata znów daleko :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Czy ATT bez pencil moda nie ruszy napiec? Temperatury mam w granicach 35-45C. Zapas jest. Tylko miernika brak :) Stad pytanie o ATT. I dlaczego mam reset kompa i paski na pulpice po ustawieniu wyzszego napiecia w ATT niz te, ktore sa juz podane w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak myślałem, zresztą jak autor arta, że pasyw plus duży wolnoobrotowy wentyl. Karta obecnie 520 pln + wysyłka www.skapiec.pl

Referaty można nabyć już za 450 pln na przykład Gainwarda więc wymiana chłodzenia samodzielnie się opłaca. Ale jak ktoś nie chce się bawić i ucieszy się z dodatkowego 1GB pamięci to karta na pełnym wypasie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maxymili

błagam o litość:

już słowo "referenty" jest nieprawidłowe, bo referent to osoba cos referująca - prawidłowa odmiana "referenci", ale przy kartach graficznych mozna na to przymknąć oko.

a co to jest referat to powinieneś wiedzieć ;)

 

te pasywy ciekawe, tylko po co 1GB ram tej karcie? wolałbym za tę samą kasę 512MB Samsungów 0,8ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Guru jest recenzja Gigabyte,a 1GB i konkluzja jest taka że warto:). Niektóre gierki dostawały małego "kopniaczka" ( Crysis np. ). Ciekawe czy podobnie będzie wyglądać z 4870 1GB:)? Jeśli tak, to może być bardzo ciekawa karta :)

 

hehehe, widzę że wraca dyskusja na temat "referatów" i referentów" hehehe ( sam kiedyś byka na ten temat strzeliłem :mur: :) )

Edytowane przez Kharibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czepiasz się trochę tych referatów? No chyba każdy wie, że chodzi o karty graficzne zgodne z modelem wzorcowym ATI, a nie o wypracowania ;)

Co do 1GB to wydaje mi się, że w fullHD to ma sens. Ja mam monitor 22" więc u mnie raczej jest to zbędne, ale do 24+ monitorów to całkiem przydatny gadżet. Poza tym zobacz jak te ramki się ładnie kręcą mimo, że 1ns.

Edit:

@Burning

Ramki oczywiście chodzi mi o pamięci nie o oprawę małych obrazów tudzież zdjęć :D :cool:

Edit2:

Przejrzałem aktualne ceny i faktycznie da się kupić powercolora za 420 złociszy więc cena za tego pasywa jest wygórowana. Wartość wg mnie ok 500zł jest tej karty i przydała by się wersja 512 mb za 470zł. Ale sama karta jest dobra co pokazały testy i nie ma co jej spuszczać w kiblu tylko dlatego, że dostała 1 GB :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 1GB to wydaje mi się, że w fullHD to ma sens. Ja mam monitor 22" więc u mnie raczej jest to zbędne, ale do 24+ monitorów to całkiem przydatny gadżet.

Np. w Crysysie w tej rozdziałce co masz (a dokładnie 1600x1200 ) jest widoczny ponad 10% wzrost wydajności w stosunku do 512MB. Generalnie różnica jest, ale nie zawsze duża ( z reguły kilka klatek ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy podobnie będzie wyglądać z 4870 1GB:)? Jeśli tak, to może być bardzo ciekawa karta :)

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak to jest z HD4870 1GB to trzeba kupić i testować :)

Sklep w Kraku - ja tam kupiłem jakiś czas temu swojego Sapphirka ( jeszcze 720 pln :D ) w wersji 512MB - niebieskie pcb (zadowolenie na maxa).

Sklep ogólnie godny polecenia - ceny tez oko

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...256_bit_PCI_E_/

 

ps: ciekawe czy ta karta tez jest na niestockowym pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pasywy ciekawe, tylko po co 1GB ram tej karcie? wolałbym za tę samą kasę 512MB Samsungów 0,8ns :)

A co niby w grach dadzą pamięci 0.8?Powiedzmy ,że nawet poszły o 100 wyżej....Odpowiem -całe nic, albo klatkę w tytułach ,które ich i tak mają "po pachy".Już prędzej uwierzę w przydatność 1GB :wink:

@Kharibi -cytat z linka od maxymili : "Crysis, Half-Life 2: Lost Coast, Test Drive: Unlimited i Tomb Raider: Legend - w każdym z tych tytułów wnioski są takie same. Dodatkowa pamięć to atut kart Gigabyte jedynie w przypadku papierowych porównań, w rzeczywistości ich wydajność nie odbiega od osiągów Radeona HD 4850 wyposażonego w 512MB pamięci."*

Zresztą w Crysis to i tak się na 4850 nie bardzo nacieszysz przy 1600x1200 :wink: .Oczywiście nie mówię o grafice "to chyba palma" tylko na maxa go....No i skąd te "ponad 10%" Ci się wzięło zysku w Crysis?

*kolejna recenzja jest np.na IN4 -też wykazała bezsens 1GB na 4850....i nie ona jedna.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiątki 0,8ns dadzą to, że pracują stabilniej przy tych samych taktach, a prawdopodobnie mają ciaśniejsze timingi od producenta

często wymagają niższych napięć dla tych samych taktów i timingów, zatem wahania napięć przy 1fazowym zasilaniu mniej na nie wpływają

 

ja mojego 4850 i tak nie kręcę, bo nie gram w 3dsmarki, a w grach 1280x1024 full detale AAx4 AFx16 niekręcona wystracza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiątki 0,8ns dadzą to, że pracują stabilniej przy tych samych taktach, a prawdopodobnie mają ciaśniejsze timingi od producenta

często wymagają niższych napięć dla tych samych taktów i timingów, zatem wahania napięć przy 1fazowym zasilaniu mniej na nie wpływają

U mnie chodzą bez zmiany napięcia na 2300 stabilnie i bez artów.Ponieważ zysk jest żaden opuściłem je na 2260 co jest dość powszechną wartością(bo to Quimondy, a im ufam jak politykom...).Ale ja pytałem co to da w grach ,że masz pamięci 0.8?Bo sztuka dla sztuki....no wiem -tez można.Bo 0.8 pójdą wyżej(o ile mają odpowiedni woltaż ,co wcale nie jest regułą).Cokolwiek nie powie się o OC pamięci na 4850 to nie jest ono zbyt ważkie dla gracza(a to główne przeznaczenie kart...).Sam kręcę i vmoduję ale wspomniany Vram zostawiłem w spokoju i nie zamierzam ruszać ,bo IMO to sensu nie ma.Przypuśćmy ,że polecą mi 0.8ki na 2400....Fraszka niewarta dopłaty jak uważam(o ile jest wymagana i spora, bo 20-30PLN to mało).Uważam ,że 560 za Gigabyte z 1GB pasywne to cena dramatycznie wysoka.Już nawet nie liczę wentyla dodatkowego...Ta druga też "świetny" pomysł -550 złociszy :blink: .Dla mnie horror hehe :D

@Kharibi -zerknij na podpis pod screenem : "Our test level - Crysis at medium image quality settings.".Zresztą -oni się mylą czy reszta testów?No cóż -pytanie dla mnie możliwe do zweryfikowania jedynie "u siebie" aby mieć 100% pewności ,a ja grafę już mam i wolę pograć :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB może być przydatny do CF na monitorach 24"+, jak wlaczymy wiecej AA i AF niz normalnie moglibysmy sobie pozwolic w przypadku jednej karty.

 

Hmm imho gigus ma sens jesli jest nie wiecej niz 100 drozszy od referenta .

 

PS. Gdzie te 4850 po 420 zeta? Bo na skapcu widze conajmnie 435 w roznych dziwnych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał to te śruby z tyłu karty, które mocują radiator na rdzeniu można odkręcić krzyżakiem 40mm. Zamontowałem w końcu S1 rev.2, musiałem dokupić radiatory akasa bo radiator na jednej kości nachodził na heatpipe (jest za wysoki). Na S1 założyłem pentagram 120mm (1200 obrotów) i ostatecznie jestem zadowolony, temperatury spadły i jest cisza.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miron72ja w ogole nie kreciłem grafy, więc wziąłem taniego, a w miare cichego i zimnego Palita

mówię tylko, że lepiej dać chyba 'lepsze' pamięci niż więcej - to GPU i tak nie wykorzysta 1GB

 

@ Michaelius

za 420zł to będą w lutym.. taka pora przyszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy ktokolwiek, wie że można u nas kupić kartę PowerColor PSC+ 4850 512MB z chłodzeniem ZEROTherm (nie zauważyłem w wątku). Super opinie na xtremesystems - cena 544zł w SIRIUSIE. Ja jej nie kupiłem tylko dlatego, że chłodzenie wystaje poza PCB i mojej budzie HTPC by się nie zmieściło, bo nie może wystawać więcej niż 1cm poza PCB. NO i mam referencyjną grzałkę GIGABYTE'a - 83 w idlu :-)

 

Oto ten PowerColor PCS+:

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wiec mam juz tego powercolora 4870 i cos jest ciach!owo

tempy 80 idle stres 99 to juz ok w miare norma

ale wynik w marku06 11700 to cos nie tego chyba image quality mam na high quality w control center stery 8.9

oplaca mi sie robic format ? bo stery nvidi mialem wczesniej ale niby usunalem drivesweeperem hm. bardzo mi sie nie chce instalowac windowsa...

 

aha proc c2d e6300 3ghz 4gb ram

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wiec mam juz tego powercolora 4870 i cos jest ciach!owo

tempy 80 idle stres 99 to juz ok w miare norma

ale wynik w marku06 11700 to cos nie tego chyba image quality mam na high quality w control center stery 8.9

oplaca mi sie robic format ? bo stery nvidi mialem wczesniej ale niby usunalem drivesweeperem hm. bardzo mi sie nie chce instalowac windowsa...

 

aha proc c2d e6300 3ghz 4gb ram

Ja kiedys po przesiadce z 7900gs na 2900xt nie zrobiłem reinstalki... 3Dmark ok 8.6k pkt. Na świeżej windzie ponad 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa: Accelero S1 Rev.2 + HD4870

Gosc o ktorym pisalem znalazl jednak ( :mur: ) brakujace srubki wiec przygotowuje sie do montazu AC. Czy moglby ktos podeslac mi fotki Radka z zalozonymi radiatorami? Poprosze info na PW i podam maila. Ciekawi mnie czy az tak duzo takze macie ;-]:

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=70379

..tak, to inny cooler ale karta ta sama :wink:

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wiec mam juz tego powercolora 4870 i cos jest ciach!owo

tempy 80 idle stres 99 to juz ok w miare norma

ale wynik w marku06 11700 to cos nie tego chyba image quality mam na high quality w control center stery 8.9

oplaca mi sie robic format ? bo stery nvidi mialem wczesniej ale niby usunalem drivesweeperem hm. bardzo mi sie nie chce instalowac windowsa...

 

aha proc c2d e6300 3ghz 4gb ram

^

|

 

ok to byl moj wczesniejszy post, teraz zabawa skonczona z ta karta zamontowane accelero s1 rev2 temp spadly o ok 25 stopni na wszystkim oprocz gpu vrm ktore dochodzi dalej do 102 stopni max.. nie wiem jak to schlodzic,

wynik 12700 juz calkiem niezle, powinno byc chyba wiecej no ale trudno jak narazie nie chce mi sie juz z ta karta bawic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...