Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

też nie wierze w to żeby 4850 to osiągnął...

HD4850 lekko oc na 690/1110:) Komp z sygnaturki. A te wyniki dobre? Pytam bo nie miałem porównania. Wpadł mi w ręce programik do testów to zrobiłem. Test na lodowej mapie. Mogę zrobić wieczorem na innej.

 

To min fps to w momencie wybuchów:/ Do tego dysk mi "mielił" już przed testem (pewnie Winda coś robiła). Testy powtórzę ale nie liczę na więcej.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB może być przydatny do CF na monitorach 24"+, jak wlaczymy wiecej AA i AF niz normalnie moglibysmy sobie pozwolic w przypadku jednej karty.

 

Hmm imho gigus ma sens jesli jest nie wiecej niz 100 drozszy od referenta .

 

PS. Gdzie te 4850 po 420 zeta? Bo na skapcu widze conajmnie 435 w roznych dziwnych sklepach.

Po 420 pln jest tutaj, ale nie mają odbioru osobistego a przesyłka 20 pln.

http://www.profnet24.pl/index.php?products...mp;prod_id=8375

Sklep bardzo tani i ma dobre opinie.

Skąpiec jest drogi ;) bo ogłoszenie kosztuje 100zł za produkt, a jak masz mały tani sklep z niską marżą to nie stać Cię na taką reklamę. Puszczasz wtedy dwa trzy najpopularniejsze produkty na skąpca i liczysz, ze klient znajdzie po tym sklep i resztę będzie już u Ciebie kupował. Tak mi się wydaje, że tak pomyśli sprzedawca.

PS. skąpiec nie publikuje części negatywnych opinii na temat produktów. Mojej nie opublikowali, a byłem na prawdę zawiedziony robotem AEG. Kombinują aby zwiększyć zysk, kto by im zapłacił za reklamę produktu, który ma tylko złe opinie. Skąpiec jest skąpy :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten sklep to tak zwani garazowcy - siedziba w mieszkaniu prywatnym, nie robia odbioru osobistego a nizsze ceny kompensuja sobie droga wysylka.

 

Za to znalazlem GB pasywnego za 522 w agito co wyglada o wiele ciekawiej :)

Agito to dopiero niepoważny sklep, nie uznają gwarancji, podobnie jak e-market, kombinują aby oszukać klienta jak mogą, nie polecam. To już lepsi wg mnie uczciwi garażowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skapiec nie jest taki drogi, jak masz umowe od kliknięcia :)

 

a 4870 1GB nowem królem wydajności w wysokich rozdziałkach i wymagających tytułach (w Crysisie na poziomie GTX280 :o )

mam nadzieję, że ceną będzie słuszna i niewiele wyższa niż 512MB, choć teraz święta idą...

 

czekam więc na serie 5xxx w procesie 40nm i niech 'odgrzeją kotleta', bo mi zasmakował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz mnie meczy sprawa napiec.

Czy ktos wie, czy CCC gryzie sie z ATT? Czy nalezy odinstalowac control centre przed podnoszeniem V w ATT?

Czy do zmiany napiec w ATT (wyzszych, niz w polu wyboru) wymagany jest wczesniejszy "pencil mod"?

 

Jak bezpiecznie podnosic napiecia na karcie, bez uzycia Pencil moda (i miernika - bo go nie posiadam)? I ostatnie pytanie. Czy zmiany napiec w Biosie plyty glownej tez sa wymagane, by V w ATT zadzialalo prawidlowo?

 

Z gory dziekuje za wszelke porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Burdoror

 

MoBo nie ma nic do napięćna karcie graficznej, gdyż karta pobiera prąd prosto z zasilacza

 

do podniesienia napięć w ATT nie jest wymagany PencilMod, aczkolwiek zakres bez Pencil Moda jest ograniczony do 1,21V na rdzeń, nie ma regulacji napięć pamięci

 

nie wiem czy ATT gryzie się z CCC, ale u mnie nie było problemów jak miałem oba programy - teraz mam tylko ATT bo mi się bardziej podoba, a po co zawalać system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skapiec nie jest taki drogi, jak masz umowe od kliknięcia :)

 

a 4870 1GB nowem królem wydajności w wysokich rozdziałkach i wymagających tytułach (w Crysisie na poziomie GTX280 :o )

mam nadzieję, że ceną będzie słuszna i niewiele wyższa niż 512MB, choć teraz święta idą...

 

czekam więc na serie 5xxx w procesie 40nm i niech 'odgrzeją kotleta', bo mi zasmakował ;)

Fudzilla bodajże pisała, że dadzą 1200 procesorów strumieniowych. Bajka, nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 pażdziernika mało komu się opłaca robić obniżki, ale ja wierzę w spiskową teorię dystrybutorów i sklepów ;] i mam po temu podstawy

 

PS: fudzilla dużo pisze i mało z tego wynika, mnie interesuje mniej prądożerny 4870 1GB za uczciwą kasę - trochę pewnie poczekam, ale natenczas 4850 wystarczy :]

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ludzie wierzą kościołowi katolickiemu, to i w obniżki przed 'sezonem' tym bardziej ;]

 

pewnie seria 5xxx też wejdzie w lipcu/sierpniu, zeby najpierw cenę zawyżała nowośc, a potem 'sezon' - więc grafę zmienię za 1,5 roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna sie na ponizszej kwestii bo nie wiem nic zupelnie w sprawach napiec. Mam zamiar sprobowac podlaczyc po zalozeniu AC na HD4870- dwa S-Flex'y poprzez jedna wtyczke do gniazda zasilania wentylatora na karcie. Pobor pradu w przypadku Flex'a 1200obr/min jest 0,15A a przy 1600obr/min- 0,20A. Czy w takim razie zsumowane: 0,30A lub 0,40A (waham sie ktore wybrac) nie spowoduja problemow? Zdaje sie, ze pow. wartości sa podawane dla 12V, na ktorym nie przewiduje aby te dwa wentyle chodzily. Oczywiscie pozniej zabawa w ATT z obrotami lub podlacze w przypadku problemow pod panel. Bardzo prosze o pomoc.Pzdr,Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz podłączał szeregowo, czy równolegle?

w pierwszym przypadku wentyle dostaną po połowie przewidzianego napięcia..

chyba lepiej je wpiąć przez molex lub wyjście płyty głównej imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz podłączał szeregowo, czy równolegle?

w pierwszym przypadku wentyle dostaną po połowie przewidzianego napięcia..

chyba lepiej je wpiąć przez molex lub wyjście płyty głównej imho

 

No wlasnie- nie wiem motyla noga jak podlaczyc! Moze rownolegle? Gdy podlacze pod MOBO...jak bedzie z regulacja obrotow? Jaki czujnik bedzie to regulowal? Masz/Macie moze doswiadczenia w tej kwestii? Nie radzisz podlaczenia do Radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie- nie wiem motyla noga jak podlaczyc! Moze rownolegle? Gdy podlacze pod MOBO...jak bedzie z regulacja obrotow? Jaki czujnik bedzie to regulowal? Masz/Macie moze doswiadczenia w tej kwestii? Nie radzisz podlaczenia do Radka?

ja to bym radzil jednak do zasilacza podlaczyc wentylki, u mnie sprawa prosta bo w bequiet sa juz specjalne kabelki do wentylatorow na 7-9v zaleznie od obciazenia niby. ale ogolnie mozna kupic fajne przejsciowki z molex na 2x12v i 2x7v wyjscia

 

ok moje pytanie jest takie.

Jakie macie temperatury na radkach 4870 tego czegos

 

post-3886-1222358499_thumb.png

 

w stresie ofc u mnie ok 99 stopni raz widzialem 102 nawet..

 

jeszcze taka ciekawostka co do woltow - przy bequiet straightpower450 w stresie zjada max 315 srednio tak 305 idle 233, wczesniej na 7900gs bylo idle 189 stres 260 ( mowa o calym kompie z monitorem 22cali lcd. bez monitora nalezy odjac 30W. spodziewalem sie wiecej a jest calkiem niezle.

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim Glaciatorze wentylator przestał reagować na regulacje prędkości. Obraca się pomiędzy 2300-2500rpm oczywiście w 2d przy 40*C. Nie działa regulacja w SmartDoctorze i tak samo w profilach CCC. No teraz to już chyba czeka mnie gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś to pamięci.

 

 

Ojjj, po wgraniu sterow 8.9 Everest nie widzi danych karty...a moze to cos innego??? Dam znac jakie u mnie gdy sie z tym uporam

 

===================

 

Ok, nowa wersja chodzi. W idle mam 65st.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi? Tutaj wykrywa GPU Clock 750MHz, a tu 500MHz.

Gdy odpalam GPU-Z i przechodze w sensors widzę przez sekunde 750MHz a nagle zeskakuje na 500MHz.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Zdaje sie, ze w2D wskazuje 500. W ATT (Idle) mam 500/900

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Karta 4850 Golden Sample od Gainwarda + VGA coolers od Pentagrama. Radiatorki pasują dobrze, po dwa te tranzystory na jedną kostkę. Powierzchnia styku tylko jakieś 50% ale i tak powinny mieć lżej niż bez niczego (sry za słabą jakość)

 

Aha dodam że gdyby chcieć założyć radiatory za pamięci to mieszczą się pod radiatorem! ale trzeba go zdejmować a nie trudno uszkodzić plombę (jeszcze specjalnie ponacinana :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym radzil jednak do zasilacza podlaczyc wentylki, u mnie sprawa prosta bo w bequiet sa juz specjalne kabelki do wentylatorow na 7-9v zaleznie od obciazenia niby. ale ogolnie mozna kupic fajne przejsciowki z molex na 2x12v i 2x7v wyjscia

 

ok moje pytanie jest takie.

Jakie macie temperatury na radkach 4870 tego czegos

 

post-3886-1222358499_thumb.png

 

w stresie ofc u mnie ok 99 stopni raz widzialem 102 nawet..

 

jeszcze taka ciekawostka co do woltow - przy bequiet straightpower450 w stresie zjada max 315 srednio tak 305 idle 233, wczesniej na 7900gs bylo idle 189 stres 260 ( mowa o calym kompie z monitorem 22cali lcd. bez monitora nalezy odjac 30W. spodziewalem sie wiecej a jest calkiem niezle.

a to któś jeszcze podłancza monitor pod zasilacz komputerowy ?? wogóle są jeszcze zasiłki z wejściem i wyjściem ?? ;p no chyba ze mierzysz prosto z gniazdka w pokoju gdzie stoji zestawik ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pe pare porad ws. moich rozterek gdzie podlaczyc 2xS-flex'y. Chcialbym jednak podlaczyc je do karty i jakos przeregulowac ich obroty metoda prob i bledow w idle i stresie. Czy karta 'pociagnie' 0,30 lub 0,40A przy max obrotach, czy mozna to wyregulowac w ATT (przeciez jest tam dosc fajna-wydaje sie zakladka), a moze zrobic fanfixa ( http://pl.youtube.com/watch?v=n7FxuTowL24 )? Co do pokazanego sposobu ( dotyczy 4850 ale powinno byc podobnie) - gostek zwiekszal obroty w spoczynku aby temperatury spadly w idle wlasnie. Czy w taki sposob mozna ustawic procentowo obroty w wiekszym zakresie temperatur, czy chocby tylko- drugi raz- podczas stresu ( czyli ustawianie regulacji obrotow w idle i stresie jedynie) aby automatycznie sie wszystko zmienialo?Sorry za nawrotki z problemem ale wolalbym aby obroty sie same dostosowywaly do temperatur bo nie chcialbym zapomniec o ich podkreceniu w czasie gier. Mam oczywiscie panel, pod ktory chyba wszystko juz mam podlaczone lacznie z zasilaczem ale 4870 jednak maja zbyt duze przeskoki temperatur aby sobie 'bimbac' z manualnej regulacji. A moze to jest tak, iz zmiana obrotow moze jedynie nastapic po wybraniu utwozonego wczesniej jednego z profili? No, jesli tak to latwiej jest podlaczyc wszystko pod panel,prawda?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...