Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Ostatnio kupiłem HD4850 Sapphire Dual slot Fansink..i mam mały problem...Otóż wentylator po wyjściu ze stanu oczekiwania nie startuje. Zauważyłem że nie za każdym razem tylko po dłuższej chwili np. godzina. Karta pracuej na płycie Asus`a P5Q-E i E8400.

Mam podwójny starty wówczas wentylator karty po włączeniu kompa włącza się na jakieś 2 s następnie wyłącza się i startuje normalnie dopiero po załadowaniu sterowników (ładowanie windy), czyli normalnie. Tylko nie wiem dlaczego nie startuje po wyjściu ze stanu wstrzymania...

Dodam, że wentylator bez PWM i kontroli obrotów (tylko dwa przewody)....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mial ktos moze przy wlaczaniu efekt szarosci? Tzn. po wlaczeniu komputera, albo uruchomieniu ponownie, obraz jest szary, a zaraz zmienia sie w odcienie szarosci, na dole ekranuczarny, ku gorze przechodzi do bialego( nie wiem jak to nazwac) Pierwszy taz mialem tak gdy podkrecalem proca. Wydawalo mi sie ze to wlasnie z tego powodu , wiec nie ruszalem nic od tej pory (komp chodzi 2.0@2.6 z wlaczona funkcja obnizania mnoznika i napiecia w idlee.) Dzisiaj odpalam kompa , i znowu ten sam efekt. Wydaje mi sie ze to karta graficzna ale nie jestem pewien. (karta byla juz raz wymieniana na nowa, sprawa z wylaczaniem monitora podczas gier) Czy mial ktos podobna sytuacje? Dodam jeszcze ze zaobserwowaqlem cos dziwnego. Podczas wlaczania komputera, tuz przed piknieciem glosniczka systemowego , slysze tak jakby cichsze i bardziej przesteroiwane pikniecie. Czy HD4850 ma jakis glosniczek czy cos, co to moze byc za dzwiek? Dodam ze ze stara karta grafiki tego nie mialem , albo nie zdazylem zauwazyc , bo mialem ja tylko kolka dni. Prosze o pomoc, i z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD 4850 GOLDEN SAMPLE...

 

Po wymianie problemow brak:)

Wyglada na to ze faktycznie czesc pierwszej partii tych kart mogla byc wadliwa..

 

 

Dostalem nowa karte z nowym biosem (011.008)

 

i troche rozniaca sie od poprzedniej...

 

radiator w poprzedniej byl mocowany na same srobki

 

w nowej jest metalowa podkladka:)

...

odnosnie samego biosu 011.008

Gainward 4850 GS zamowiony... mam nadzieje ze to juz bedzie 'nowa' wersja...

 

BTW. moze ktos dac linka do wiadomosci Gainwarda o wymianie wadliwych egzemplarzy?

 

jeszcze jedno, czy oprocz ccc i driverow musze cos instalowac dla hdmi (dzwiek)?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim Glaciatorze wentylator przestał reagować na regulacje prędkości. Obraca się pomiędzy 2300-2500rpm oczywiście w 2d przy 40*C. Nie działa regulacja w SmartDoctorze i tak samo w profilach CCC. No teraz to już chyba czeka mnie gwarancja...

albo format C:\ :lol2:

Jakoś nie pomogło:

 

post-126368-1222520115_thumb.jpg

 

 

System postawiony na nowo a wentylator dalej wieje "po swojemu" i na nic nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem: co sadzicie o wydajnosciach kart Nvidii gdy wyjda sterowniki, ktore spowoduja, ze karty od 8800gts w gore beda pracowac jak z karta fizyki? Ano, kolega pochwalil sie, ze w 3dmarku Vantage odnotowal wzrost o 1500pkt przy 8800GTS 512, E8400 na default. Slyszeliscie podobne opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem: co sadzicie o wydajnosciach kart Nvidii gdy wyjda sterowniki, ktore spowoduja, ze karty od 8800gts w gore beda pracowac jak z karta fizyki? Ano, kolega pochwalil sie, ze w 3dmarku Vantage odnotowal wzrost o 1500pkt przy 8800GTS 512, E8400 na default. Slyszeliscie podobne opinie?

A o ile wzroslo mu w grach ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem: co sadzicie o wydajnosciach kart Nvidii gdy wyjda sterowniki, ktore spowoduja, ze karty od 8800gts w gore beda pracowac jak z karta fizyki? Ano, kolega pochwalil sie, ze w 3dmarku Vantage odnotowal wzrost o 1500pkt przy 8800GTS 512, E8400 na default. Slyszeliscie podobne opinie?

To podnosi tylko wynik testów fizyki/cpu, w normalnych grach przy użyciu physx jest jeszcze mniejsza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Myślę że konstrukcja 4850 przewiduje duże obciążenie dla sekcji zasilania i to jest trudne do uniknięcia (może inaczej - łatwo na to trafić)

ok, tylko ze przy trybie 3d (gry etc~) nie piszczy (albo ja nie slysze) natomiast tam gdzie jest 3d z duza iloscia fps pisk jest bardzo wyrazny i glosny, boje sie, ze moze to uszkodzic karte (taki np scan for artifacts)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ostatnio kupiłem HD4850 Sapphire Dual slot Fansink..i mam mały problem...Otóż wentylator po wyjściu ze stanu oczekiwania nie startuje. Zauważyłem że nie za każdym razem tylko po dłuższej chwili np. godzina. Karta pracuej na płycie Asus`a P5Q-E i E8400.

Mam podwójny starty wówczas wentylator karty po włączeniu kompa włącza się na jakieś 2 s następnie wyłącza się i startuje normalnie dopiero po załadowaniu sterowników (ładowanie windy), czyli normalnie. Tylko nie wiem dlaczego nie startuje po wyjściu ze stanu wstrzymania...

Dodam, że wentylator bez PWM i kontroli obrotów (tylko dwa przewody)....

 

Pozdrawiam

Mam tą samą kartę, podwójny start, a stan oczekiwania sprawdzę w poniedziałek bo wcześniej nie będę miał czasu. Tylko jaki masz system i sterowniki do grafy bo ja mam Windowsa 2008 servera i stery 8.9 a twoje problemy mogą tak mi się wydaje wynikać np. z błędu właśnie w sterach albo w windzie.

 

A moje pytanie do ciebie tyczy się głośności tego chłodzenia tzn. czy tylko u mnie wyje czy to standard w tych grafach, a i nie obraziłbym się jak byś podał tempy i odpowiednio prędkości jakie masz na tej karcie w stresie i pulpicie (zrzut z GPU-Z od biedy może być)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieci, teraz się chwalić.. :) chce NAJLEPSZE chłodzenie POWIETRZNE dla mojego radka 4850.. mam tego zalmana z TOXIC'a i dosłownie żal :) Ci którzy się znają niech mi odpowiedzą wydaje mi się że najlepsze będzie jakiś pasywniak i dołożyć do niego wentyle bo mam ich trochę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

No nie mów coś ty??? Ale odkrycie...

 

 

 

A tak dla zainteresowanych - właśnie zwodowałem 4850 MCW60. Temp w idle 30-33st. Na mosfetach i ramach radiatory swifetcha. Niestety klej się zestarzał i odpadają. Trzeba będzie użyć dodatkowo kleju termoprzewodzącego.

I mała uwaga co do instalacji bloku - trzeba użyc fabrycznej blachy która jest na górze karty bo ta dołączona do bloku koliduje z ukladami na PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem wczoraj nowego kompa p5q-e + e8400 + 2x a-data 800 + corsair tx650w + no i wlasnie z karta palit sonic 4870 komp mi nie wstaje :blink:: pikanie plyty sugeruje ze mobo nie wykrywa grafiki z reszta podpialem kumpla gf7300 galaxy i odpalil bez problemu :mur: oczywiscie wszystkie czesci nowe lacznie z palitem...jakos nie chce mi sie wierzyc ze grafika az tak jest uwalona, zeby w ogole mobo jej nie widziala :sad: any ideas? bo mi sie juz wyczerpaly....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

a tego nie wiedzialem- moze dlatego ze mam viste

ja instaluje sterownik od realteka do hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz temperatury w normalnej pracy i w czasie gier czy marków ?

w normalnej pracy i w czasie gier.. :> :)

 

inaczej teraz jak jest ciepło w pokoju.. 28 stopni w pokoju GPU-Z pokazuje

GPU temp. 41

GPU temp#1. 42

GPU temp#2. 49

GPU temp#3. 43

 

dodam że trochę dowoltowałem kartę i mam teraz 1.22V w 2d i 1.33V w 3d

 

pod obciążeniem temp wyglądają:

 

GPU temp. 71

GPU temp#1. 72

GPU temp#2. 86

GPU temp#3. 77

 

do tego denerwuje mnie ten wiatrak.. niby normalnie jest na 50%.. jakies 1800rpm.. (max ma 2600) patrze jak wygrzewam kartę to GPU-z Pokazuje że wzrasta prędkość wiatraka.. przy tych tempach co podałem wyżej jest 75% i co? i dalej 1800RPM -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą kartę, podwójny start, a stan oczekiwania sprawdzę w poniedziałek bo wcześniej nie będę miał czasu. Tylko jaki masz system i sterowniki do grafy bo ja mam Windowsa 2008 servera i stery 8.9 a twoje problemy mogą tak mi się wydaje wynikać np. z błędu właśnie w sterach albo w windzie.

 

A moje pytanie do ciebie tyczy się głośności tego chłodzenia tzn. czy tylko u mnie wyje czy to standard w tych grafach, a i nie obraziłbym się jak byś podał tempy i odpowiednio prędkości jakie masz na tej karcie w stresie i pulpicie (zrzut z GPU-Z od biedy może być)?

Ja mam jak na razie XP SP3 ale planuje go wywalić być może zainstaluje MX v6 albo RGB...

Bez obciążenia mam tak: Dołączona grafika

Najniższą miałem 37 stopni na nieobciążonej...

Aczkolwiek dużo zależy o temperatury w pokoju, pod obciążeniem COD4 nie przekraczało 55 stopni...Inną kwestia jest to, ze co jeden program to inaczej pokazuje tą temperaturę. Obecnie mam stery 8.9 Bez CCC (u mnie nie najlepiej się to sprawowało, temp. się wieszała itd). Co do szumu to oczywiście jest, ale mi to tak bardzo nie przeszkadza. W przyszłości zrobię może jakiś układzik, który dobierałby mi obroty względem temperatury...

Nie wiem o co Ci chodzi z "prędkościami", bo wentylator na DS nie ma kontroli obrotów i w GPU-z pokazuje jakieś bzdury jak widzisz..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez luki55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_4850_IceQ4

 

cena sugerowana 30$ wiecej od referenta

4 fazowe zasilanie

pamieci 0.8

z podkreconym zegarem ciagnie mniej pradu niz referencyjne 4850 (inny wiatrak?)

oc do 775/1171

temperatura 42/64 idle/load

 

Czyzby najlepszy 4850 jaki istnieje ? (tylko zeby sie pojawil w sklepach z normalnymi cenami , a nie tylko w komputroniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_4850_IceQ4

 

cena sugerowana 30$ wiecej od referenta

4 fazowe zasilanie

pamieci 0.8

z podkreconym zegarem ciagnie mniej pradu niz referencyjne 4850 (inny wiatrak?)

oc do 775/1171

temperatura 42/64 idle/load

 

Czyzby najlepszy 4850 jaki istnieje ? (tylko zeby sie pojawil w sklepach z normalnymi cenami , a nie tylko w komputroniku)

moze, ale znajac zycie, czyli Polska + znikoma dostepnosc, cena bedzie ze 100zl wyzsza od np. Gainwarda 4850 Golden Sample...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_4850_IceQ4

 

cena sugerowana 30$ wiecej od referenta

4 fazowe zasilanie

pamieci 0.8

z podkreconym zegarem ciagnie mniej pradu niz referencyjne 4850 (inny wiatrak?)

oc do 775/1171

temperatura 42/64 idle/load

 

Czyzby najlepszy 4850 jaki istnieje ? (tylko zeby sie pojawil w sklepach z normalnymi cenami , a nie tylko w komputroniku)

różnica w cenie na dzisiaj wynosi więcej niż 30$ względem RF,a taniej jest MSI z 4HP za 160$ (lepsze chłodzenie)a ten HIS to koszt [powyżej 200$ za tą wersję 685Mhz 650kosztuje 199$,a najtańszy Palit koszt 140$

a tu polski test wszystkich kart w tym HIS

http://pcarena.pl/page/84883/7-wspanialych...-Radeonow-4850/

mało opłacalny zakup jak ktoś płaci w $

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...