Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

czy piszczaca w 3d karta moze byc podstawa reklamacji? i jaka jest szansa na to, ze 'nowa' karta bedzie rowniez sie tak zachowywac (ten sam producent/model)

 

p.s wydaje mi sie ze widzialem w tym temacie cos o zalanych klejem/silikonem cewkach? kondensatorach? moze to jest rozwiazanie?

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

his jest najlepszym 4850 ze względu na chłodzenie, nie kupilem go ze wzgledu na opozniajaca sie premiere, a GRID czekal :P

 

Bolus1

temperatury masz w normie

 

shadeRev2

piszczace cewki to norma - piszczy przy loading screenach w 3dmarku? przy graniu w Grid'a czy CoD4 mam cisze - tylko jak laduje tekstury to piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczace cewki to norma - piszczy przy loading screenach w 3dmarku? przy graniu w Grid'a czy CoD4 mam cisze - tylko jak laduje tekstury to piszczy

 

ostatnio zauwazylem, ze piszczy tez w trybie 3d (nie loadingi etc, tylko juz sama gra, np: niektore cutscenki, sceny dialogowe w mass effect) tylko ze zdecydowanie ciszej, dosc wysoki ton.. drazniacy

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

his jest najlepszym 4850 ze względu na chłodzenie,

MSI ma owiele lepsze,sonic na tym samym poziomie tu cena odgrywa rolę bo OC na podobnym poziomie.Znając życie uwas rynek zachowa się jak na zachodzie i cena będzie wyższa niż MSI i Sonic a nic lepiej nie będzie to w czym to ma być lepsze w cenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak na razie XP SP3 ale planuje go wywalić być może zainstaluje MX v6 albo RGB...

Bez obciążenia mam tak: Dołączona grafika

Najniższą miałem 37 stopni na nieobciążonej...

Aczkolwiek dużo zależy o temperatury w pokoju, pod obciążeniem COD4 nie przekraczało 55 stopni...Inną kwestia jest to, ze co jeden program to inaczej pokazuje tą temperaturę. Obecnie mam stery 8.9 Bez CCC (u mnie nie najlepiej się to sprawowało, temp. się wieszała itd). Co do szumu to oczywiście jest, ale mi to tak bardzo nie przeszkadza. W przyszłości zrobię może jakiś układzik, który dobierałby mi obroty względem temperatury...

Nie wiem o co Ci chodzi z "prędkościami", bo wentylator na DS nie ma kontroli obrotów i w GPU-z pokazuje jakieś bzdury jak widzisz..

 

Pozdrawiam

Z "prędkościami" to chodziło mi o procent obrotów wiatraka pokazuje to att tt i riva. A jeszcze jedno pytanie kartę masz tą co w tej recenzji: http://pcarena.pl/page/84883/3/7-wspanialy...-Radeonow-4850/

bo ja swoją kupiłem w mniejszym pudełku i z innymi dodatkami ( mniej płyt), tą z recki nazywają inaczej Sapphire Radeon 4850 Rev. 2 choć na stronie producenta ni widu ni słychu o takiej karcie i tak się zastanawiam czy by mi czasem podmiana biosu na ten z tej karty ( o ile to naprawdę jakaś rev. 2 ) nie obniżyła temperatur. Chociaż najprędzej wysokie temperatury mam dlatego, że bezpośrednio pod kartą jest karta tv a pod nią x-fi.

A i dodam że prędkość wiatraka jest zmieniana w zależności od temperatury tylko jest on podłączony pod kartę 2 kabelkami i dlatego nie ma dokładnego odczytu obrotów tylko att tt pokazuje procent obrotów.

Edytowane przez sokarsg-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

Umm... Występuje to tylko w Asusach czy we wszystkich?

I jeżeli to fakt to da się to jakoś wyłączyć/włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HD4870 Gainward'a i jedna rzecz mnie niepokoi... W trybie 3D na pełnym obciążeniu coś piszczy/skrzypi (wyraźnie to słychać przy przejściu z 2D do 3D LOAD). To na pewno nie chłodzenie bo nie jest podłączone do karty więc chodzi cały czas na pełnych obrotach nie zależnie od obciążenia. A z mojego śledztwa wychodzi na to że dźwięk wydobywa się z okolic karty, a poza tym z poprzednią kartą tego czegoś nie było.

Więc co to może być? Czy cokolwiek poza chłodzeniem może na karcie wydawać dzwięki? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HD4870 Gainward'a i jedna rzecz mnie niepokoi... W trybie 3D na pełnym obciążeniu coś piszczy/skrzypi (wyraźnie to słychać przy przejściu z 2D do 3D LOAD). To na pewno nie chłodzenie bo nie jest podłączone do karty więc chodzi cały czas na pełnych obrotach nie zależnie od obciążenia. A z mojego śledztwa wychodzi na to że dźwięk wydobywa się z okolic karty, a poza tym z poprzednią kartą tego czegoś nie było.

Więc co to może być? Czy cokolwiek poza chłodzeniem może na karcie wydawać dzwięki? :blink:

 

 

Ludzie, co sie dzieje. Kazdu od paru tygodni psioczy na nasze Radki! Czy firmie nie zalezy juz na wznoszacej sie z popiolow opinii? Ja kupowalem Powercolora w lipcu i z wielkim zdziwieniem od jakiegos czasu czytam o artach, popiskowaniach, jasnych ekranach czy niewlaczaniu sie w ogole :unsure: . Cos musi nie grac, u mnie nic zupelnie sie nie dzieje: w grach, Furmarku czy innych benchach. nie mowiac o grach. Jedyne co, to wymieniam we wtorek chyba wreszcie chlodzenie na AC S1 Rev.2 + 2x S-Flex bo wentyl zaczal terkotac i to wszystko. No, moze i dla wielu nie terkotalby wcale ale po fanswapie i Flexach w budzie on jest najglosniejszy. Co sie dzieje z tym ATI!?!?!?! Wspolczuje bardzo pechowcom naprawde!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmO83

moze proc cie ogranicza? jakiego masz procka?

postaw tez nowy system - pomaga

 

co do zgrzytania i piszczenia - CEWKI! to niczemu nie szkodzi, a wtak wysoki dźwięk dora obudowa powinna tłumic bez problemu

ja trzymam grata bez budy i nie przeszkadza

 

co do HiSa IceQ4 i Palita Sonic to jest spora różnica w głosności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piszczą cewki.

 

Miałem brać Radka, nawet tu o to pytałem - dziękuję raz jeszcze za odpowiedzi - ale wziąłem 260siątkę i na razie jest ok. Dla mnie nie tylko fps się liczy, mniejszy pobór prądu, niższa temperatrura i więcej ramu też robi swoje (wiem, są już 70 jednogigowe).

Tu "testy" + wrażanie z GTX-260 i HD4850: http://www.frazpc.pl/b/222999

 

Powiem tyle - 4850 jest za słaby do maksymalnych detali + aa w 1680x1050. Trzeba to ludziom uświadomić, bo jest wszędzie polecany, a wykresy na stronach pokazują jego "niesamowitą moc". Karta nadaje się do 1280 i koniec.

 

Cryzisem też się wszyscy podniecają, a ja nie wiem czym, bo i moja i wasze 4870 są o wiele za słabe do tej gry - chyba, że na 4gh prockach jest lepiej. Pewnie nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(smiglo83 @ 27 IX 2008, 22:07)

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

 

 

Umm... Występuje to tylko w Asusach czy we wszystkich?

I jeżeli to fakt to da się to jakoś wyłączyć/włączyć?

Ja sie z tym spotkalem w 2 razy. Przy instalce 4850 asusa u kumpla i instalacji sterów na swoim nowym kompie przy p5q-e + 4870 powercolora (nie moglem zainstalowac zintegrowanej dzwiekówki na mobo).

 

Pewnie sporo osob wie jak to zrobic ale sa problemy w XP przy SP3 o czym troche pisze w necie.

Nie bede sie rozpisywal i podam tylko link do tej stronki. Pewnie wielu osobom sie przyda:

 

http://forum.torrenty.org/printview.php?t=...6911c6d05ef9b94

 

Mam nadzieje ze sie przydalo?

pozdrawiam :-)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle - 4850 jest za słaby do maksymalnych detali + aa w 1680x1050. Trzeba to ludziom uświadomić, bo jest wszędzie polecany, a wykresy na stronach pokazują jego "niesamowitą moc". Karta nadaje się do 1280 i koniec.

 

Cryzisem też się wszyscy podniecają, a ja nie wiem czym, bo i moja i wasze 4870 są o wiele za słabe do tej gry - chyba, że na 4gh prockach jest lepiej. Pewnie nie jest :)

Zgadzam sie z pierwsza kwestia ... tez uwazam ze karta do 1280x1024 swietnie sie spisuje i pozwala zagrac prkatycznie w kazda gre w maxymalnych detlach.

 

 

co do drugiej kwesti nie moge sie zgodzic

obecnie przechodze Warheada na wszystkich ustawieniach ENTUZJASTA + 1280x1024

I gra sie doskonale .. gra smiga przecietnie ok 45 fps ... najnizej widzialem 33 fps na jednej planszy z zima w czasie ataku obcych :)

 

w moim odczuciu karta Warta swojej ceny .. bo prawde mowiac NIC lepszego sie nie kupi za takie pieniadze

(z tym ze kupujac ta karte trzeba sie liczyc z koniecznoscia PODKRECENIA - dopiero wtedy karta rozwija skrzydla - bo na def taktach .. to niestety rewelacji nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zgrzytania i piszczenia - CEWKI! to niczemu nie szkodzi, a wtak wysoki dźwięk dora obudowa powinna tłumic bez problemu

Dzięki za szybką odpowiedz, po prostu tego nie wiedziałem, prawdopodobnie dlatego że wcześniej nie było potrzeby by się dowiedzieć :rolleyes:

 

Jedyne co, to wymieniam we wtorek chyba wreszcie chlodzenie na AC S1 Rev.2 + 2x S-Flex bo wentyl zaczal terkotac i to wszystko. No, moze i dla wielu nie terkotalby wcale ale po fanswapie i Flexach w budzie on jest najglosniejszy. Co sie dzieje z tym ATI!?!?!?! Wspolczuje bardzo pechowcom naprawde!

Polecam te chłodzenie sam dzisiaj zamontowałem i temperatura w idle spadła z 51-54 do 33-34, trzeba troche kombinować przy montażu ale dla chcącego nic trudnego. Jutro jeszcze przetestuje w stresie i podam więcej informacji.

 

Właśnie się dowiedziałem co oznacza nieznane urządzenie po instalacji sterów do HD 4850. To Dżwiękówka która jest zawarta na karcie. A najciekawsze jest to że wymaga popawki KB888111 od Microsoftu której nie ma niestety na płycie ze sterownikami. Małe niedopatrzenie firmy Asus??

Miałem to w 3870 jak i 4870, po prostu wyłączyłem w menadżerze użądzeń te "nieznane użadzenie" i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam żadnych problemów z tą kartką, żadnych artów, zwiech, bsodów, przekłamań obrazu. Jedynie naklejka się odkleiła :P Przy OC z sygnaturki 55 stopni w idle, w stresie ok 65-70 - zależy od gry - na referencyjnym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chłodzenia mogę polecic takie cuś http://www.cooling.pl/coolink-gfxchilla,produkt,550688.html. Naprawdę przyzwoity cooler. Pasuje też na radka 4850. Jakby ktoś chciał to mogę fotki porobić

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś gram pomiędzy 1440x900 (rozdzielczość na 19'', np w Crysis) lub 1680x1050, natywnej, o ile gra dobrze chodzi (patrz: Grid)

Wracając do dzwiękówki "na karcie" - u mnie na Gigabycie też występuje, po wyłączeniu niej w menadrzeże nie widać różnicy w benchach. Jakiś pic na wode, albo może coś do złącza HDMI to jest.

 

I wracając wcześniej jeszcze: te piszczące cewki to tak same z siebie piszczą? Jak się je schłodzi to nie będą piszczeć? Czy może poprostu od piszczenia kiedyś eksplodują? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie maksymalne V można zapodać przez ATT?

Kurde śmiga mi karta na 720Mhz przy 1.12V, ale chciałbym ją podgonić więcej i nie wiem co max wpisać...

 

BTW. Strongmen nie wiesz przypadkiem jaka jest różnica w przypadku podkręconej grafy między taktowaniami 3.8 a 4.2 na procku?

Jeżeli różnica jest już fajnie odczówalna to wygospodaruje czas na zmianę biosa i walkę z pamięciami [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehem te tajemnicze dzwiekowki to sa w KAZDYM radeonie od czasow 2900 (nie wiem jak w nizszych modelach ale 2900, 38x0, 48x0 to maja)

 

Hmmm...nie zauwazylem aby sie cos zmienilo ws. ciszy karty od lipca, do ktorego mialem 8800GTS...nic nie pika czy trzeszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Strongmen nie wiesz przypadkiem jaka jest różnica w przypadku podkręconej grafy między taktowaniami 3.8 a 4.2 na procku?

Jeżeli różnica jest już fajnie odczówalna to wygospodaruje czas na zmianę biosa i walkę z pamięciami [;

roznica bedzie w Minimalnym Fpsie ktory to podskoczy troche do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmO83

moze proc cie ogranicza? jakiego masz procka?

postaw tez nowy system - pomaga

System instalowałem a proc to E2180 krecony 24/7 na 3.3 w marku 06 tylko 11.600 ptk to mój asus 8800gs TOP miał niecałe 11.200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strong, to kto ma problemy? :)

 

Wczoraj po podkręceniu karty w smarku miałem piskanie (zależnie od sceny), wcześniej karty mi nie piszczały (miałem 3870), a przynajmniej tak mi się wydaje ;)

 

Edit: smarki puszczaj dla jaj, gry do testów.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dzwiękówki "na karcie" - u mnie na Gigabycie też występuje, po wyłączeniu niej w menadrzeże nie widać różnicy w benchach. Jakiś pic na wode, albo może coś do złącza HDMI to jest.

 

Nie może tylko napewno , ostatnio grałem sobie w COH w 1900x1200 na 52" i dziwięk był podawany na TV przez HDMI , widok powala na kolana no i karty miały co robić nie nudziły się :D

 

W kwestii chłodzenia mogę polecic takie cuś http://www.cooling.pl/coolink-gfxchilla,produkt,550688.html. Naprawdę przyzwoity cooler. Pasuje też na radka 4850. Jakby ktoś chciał to mogę fotki porobić

Zapodaj fotkę jak to wygląda na karcie bo chciałbym coś do CF kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "prędkościami" to chodziło mi o procent obrotów wiatraka pokazuje to att tt i riva. A jeszcze jedno pytanie kartę masz tą co w tej recenzji: http://pcarena.pl/page/84883/3/7-wspanialy...-Radeonow-4850/

bo ja swoją kupiłem w mniejszym pudełku i z innymi dodatkami ( mniej płyt), tą z recki nazywają inaczej Sapphire Radeon 4850 Rev. 2 choć na stronie producenta ni widu ni słychu o takiej karcie i tak się zastanawiam czy by mi czasem podmiana biosu na ten z tej karty ( o ile to naprawdę jakaś rev. 2 ) nie obniżyła temperatur. Chociaż najprędzej wysokie temperatury mam dlatego, że bezpośrednio pod kartą jest karta tv a pod nią x-fi.

A i dodam że prędkość wiatraka jest zmieniana w zależności od temperatury tylko jest on podłączony pod kartę 2 kabelkami i dlatego nie ma dokładnego odczytu obrotów tylko att tt pokazuje procent obrotów.

Hmmm...ja mam wersje lite box, czyli bez dodatkowych programów(3Dmark itd) tylko stery. Ja pod swoją mam kartę Wi-Fi, i pewnie ona tez ogranicza przepływ powietrza. JA póki co nic nie kombinuje z biosem, temperatury ok...jestem po prostu zadowolony z tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...