Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Na Pronoxie pojawiły się referenty 4850 po 400zł, kto twierdził że nie tanieją? :)

Będą tanieć, nieco wolniej niż gdyby to był czerwiec sierpień, ale będą.

Za duża konkurencja by nie taniały. ATI chce do końca roku zająć połowę rynku, bez obniżek cen nie miało by na to szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku września mieli 40% i dalej im rosło. Więc realne ale nie łatwe. nVidia nie śpi.

A skąd takie informacje wspaniałe,podaje się fakty a nie domysły <_<

Poparte zródłem :D

W tym wypadku brak.

http://www.digitimes.com/mobos/a20080627PD209.html

chcieć mieć dwie różne sprawy :lol2:

A tu masz udziały w rynku

http://www.xbitlabs.com/news/video/display...e_in_Years.html

do Q2 2008 nie wykonalne żeby podskoczyło do 40%

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki

 

Powyżej zapodałem fotki do zassania z tym chłodzeniem( CoolinkGFXChilla). Dodam od siebie że jest ono bardzo ciche a zarazem ma niezłą wydajnośc. Jeżeli komuś nie wystarczają standartowe wentylatory to można zmienic je na dowolne 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki

 

Powyżej zapodałem fotki do zassania z tym chłodzeniem( CoolinkGFXChilla). Dodam od siebie że jest ono bardzo ciche a zarazem ma niezłą wydajnośc. Jeżeli komuś nie wystarczają standartowe wentylatory to można zmienic je na dowolne 80mm.

Całkiem całkiem, ale moim zdaniem brakuje chłodzenia na sekcje zasilania ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm chlopaki mam maly problem ne moge odpalic crossfire tzn przy probie wlaczenia opcji zwiecha kompa i po jakims czasie bluescreen ze sterownikiem ati stery zmienane ????? wtf ?????? moze ktos mial podobny problem ???????

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie informacje wspaniałe,podaje się fakty a nie domysły <_<

Poparte zródłem :D

W tym wypadku brak.

http://www.digitimes.com/mobos/a20080627PD209.html

chcieć mieć dwie różne sprawy :lol2:

A tu masz udziały w rynku

http://www.xbitlabs.com/news/video/display...e_in_Years.html

do Q2 2008 nie wykonalne żeby podskoczyło do 40%

Nie bardzo mam ochotę szukać, ale czytałem chyba na ITBiznes.

Prawdopodobnie w twojej tabeli uwzględniono zintegrowane układy graficzne o czym świadczy wysoka pozycja Intela. Ja natomiast pisałem o rynku grafik nie zintegrowanych. Tam podział był prosty.

nVidia + ATi to 98% rynku.

W Q1 AMD miało ok 30% a już w sierpniu 40%. Plany AMD są takie by osiągnąć 50% do końca 2008 roku. Ale nie na rynku integr, bo nie robią chipsetów pod Intela więc nie mają szans w tej konkurencji z oczywistych powodów.

Co zresztą sam cytujesz w pierwszym z linków zacząłem czytać od drugiego ;)

see AMD's discrete graphics card market share as having a chance to increase to 40% in the third quarter this year from around 30% at the beginning of 2008.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmO83

a jak z fps'em w grach? pewnie lepiej skoczył do góry :)

a wynik średni, bo u mnie na e4600@2800 i PCI-E x4 jest 11388

ale smark to smark, a gry to gry

Dzis zakupilem i zamontowalem Accelero S1 Rev.2 temperaturki piekne ale martwi mnie to ze w Furmarku mam arty ale w grach i markach jest OK CCC sam podkrecil mi karte na 690/1150 w crisisie w 1440x900 w Hight bez AA trzyma sie na poziomie 30-40 ale w marku 06 tylko 12.400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym noobkiem w O/C. Mam problem z podkreceniem Palit Radeon HD4850 i prosze was o pomoc. Po podkreceniu Engine Clock i Memory Clock w AMD GPU Clock Tool po ponownym uruchomieniu komputery wartosci EC i MC wracaja do podstawki a gdy klikne w Show Current Clock MC pozostaje bez zmian a EC spada do 500 !! Inne programy powoduja reset kompa. Moja Plyta to gigabyte EP45-DS3R. O co chodzi ? Prosze o pomoc.

 

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hrust

ustaw, zeby ladowało wartosći o/c w trybie 3D - podniesie takty jak zaczniesz grać

a w trybie 2d obniza takty gpu do 500 zeby prunt oszczedzac

 

EmO83

12400 to daje rade :)

a jak w grach jest ok, to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat : warto brać Gigabyte HD4850 1GB pasywną (dołożyłbym wentylator później) za ok. 550 zł ? Mam pewne obawy, bo z takim Gigabyte 8800GT bywały problemy... Jest to najtańszy HD4850 z 1GB - te droższe są już nieopłacalne w stosunku do HD4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpalam furmarka i tu zdziwienie ani jednego artefaktu wynik 5998 dziwne ze wczoraj sypal artami przy tych samych ustawieniach.

 

Jest to mozliwe ze mnie zasilka ogranicza??? i dlatego te arty???

Edytowane przez EmO83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co bedzie wydajniejsze/cichsze na 4850 - Accelero s1 rev.2 + jakas 120 czy ACCELERO TWIN TURBO?( link http://allegro.pl/item447905930_arctic_coo..._nowosc_fv.html )

 

Czy zakup pasty termoprzewodzącej jest koniecznością? Jakies opinie na temat Silver 5 ?

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja z montazu Accelero S1 Rev.2 na HD 4870 i wyniki

 

Generalnie wszystko jest na zdjeciach. Srubki wyjatkowo latwo odkrecilem ( czytalem o problemach w niektorych przypadkach), male modyfikacje widoczne sa na zdjeciach, dodalem z nadmiaru radiatorow trzy wokow gniazda 4 pin- nie zaszkodzi, uzylem pasty OCZ, 2x12cm Scythe S-Flex 1200obr/min podlaczone pod panel sterujacy (5-12V) poprzez handmade trojnik. W razie szczegolowych pytan- sluze pomoca. Poprosze jednoczesnie o opinie nt. temperatur. Widze jednach, ze po 2 godz. pracy jakby minimalnie spadly w stos. do zalaczonych zrzutow. Tasmy termo wymienilem na Akase, na dlugim pozostawilem oryginalna- maloprzylepna ale za to bardziej gabczasta- zapewne bedzie lepsza jesli na koncach ten radiator dociagniemy do plyty (mniejsze ryzyko uszkodzenia sekcji zasilania przy nierownym/mocnym scisnieciu).

Ejoy ;-]

 

 

Smarki na procesorze i plycie:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Zakladam radiatory:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

i na sekcje zasilania (można wykorzystac po pewnej modyfikacji oryginalny radiator:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

kolidujące z heatpipe’m radiator po prostu pilujemy:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

widok z gory z zaczepami:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

podgladamy rownolegle:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

mocowanie 2x12cm S-Flex’ow:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

i druga strona, chyba takie mocowanie to dobry pomysl:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

siedzi w budzie 1:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

siedzi w budzie 2:

Dołączona grafikaDołączona grafika

I temperatury:

 

Idle na 5V:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Idle 12V:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Stress (ATT) 5V:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Stress (ATT) 12V:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frencci

według mnie to masz za wysokie temperatury jak na s1 i 2 wentyle 120mm ja na swoim s1 i 2x92mm Idle 38 stopni a stres to najwięcej na furmarku ok 55 stopni ;)

 

a u mnie to tak wygląda :D

Dołączona grafika

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre tempy, 4850 jest chłodniejsza z accelero od Twojej karty :)

 

No tos mi wlal miod do serca bo juz szedlem po 0,75 i karton 'grejpfruta' :D Dodam jeszcze, ze uzywalem rewelacyjnego bi'specyfiku Arcticlean (dwie buteleczki). Bawie sie juz dosc dlugo w 'rozne rzeczy' ale ten oczyszczacz/odtluszczacz mam od dwoch lat i uwazam, ze jest najlepszy. Polecam naprawde, sa bardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kiku miesięcy jestem pozbawiony dostepu do internetu ,a że niedlugo szykuje sie do zmiany mojej karty graficznej mam pytania. Czy warto brać Radeona HD4870 1GB jeśli tak to czy brać jakiegos z referencyjnym chlodzeniem czy modowanego? A może nie warto przeplacac i kupić 512MB? A może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gtx260? Gdy jeszcze mialem net'a najbardziej oplacalo sie brac 4870 512mb(nie bylo jeszcze wersji 1GB) dlatego się zastanawiam czy jest sens brać 1GB zaznaczam mam monitor 24''. Nie wiem jak jest teraz wiec prosze o pomoc nie chce wyrzucić pieniedzy w błoto.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...