Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gainward 4850 GS wreszcie dotarl, najprawdopodobniej nowa wersja bo ma juz ta blaszke na reversie...

napewno nowa... bios 008 i w idle wiatrak 50% - ale cichutki jest...

 

ale moje pytanie tyczy sie wyposazenia pudelka, dostalem w pudelku tylko - karte, przejsciowke dvi-dsub, przejsciowke zasilajaca, insterukcje, plyte ze sterami... - wy tez macie tak skromne wyposazenie? - myslalem ze bedzie jeszcze przejsciowka hdtv, przejsciowka dvi-hdmi, no i zlacze do crossfire...

 

BTW. z dobrym wietrzeniem budy - temp. 52-53 w stresie max!! /// nice /// nic tylko krecic... ale PO CO??

na sprzecie z podpisu 11325 w smarku 06 - chyba dobry wynik?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Przy okazji sterów beta 8.10 puściłem jak rzadko 3D06 i...no coś nie chwatit.Z procem na 3.4 ,a grafą 730/2260 mam lekko ponad 11100 :sad: .Wiem ,że marki to...itp. ale było dużo więcej wcześniej na tym sprzęcie.Ok -wracam do 8.9 i..dalej pupa.Oblukałem ATT i CCC czy coś nie ustawione na sztywno i dalej zagadka.Mści się lekkie podejście -testowałem grafę na stabilność nie dbając o wyniki punktowe i obserwując tylko czy jest przyrost(skuteczność OC).W grach..grając.I teraz nie mam prócz marka(i też zgrubnie tylko) wykładni "ile do tyłu".Bankowo miałem 12kę z przodu -tyle pamiętam.Trzęsę się czy nie ma to przełożenia na FPS w grach ale też chole..a nie puszczałem FRAPSa nigdy ,a tylko czasem zerkałem wbudowanymi licznikami(np.Crysis) na min.FPS.Ale tu tez nic mi to nie da -konfig ciągle grzebany i ...nie pamiętam wyników.Po prostu gram :rolleyes: .Dźwiękówka wyłączona ,gry nie szarpią, artów niet, zwiech brak. temperatury banalne, system cacy....Ki diabeł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Przy okazji sterów beta 8.10 puściłem jak rzadko 3D06 i...no coś nie chwatit....

Nie wiem czy jakies odniesienie to bedzie ale ja z procem na 3.4 i 88gt mam 13422... Nie jestes 1 osoba na forum ktora ma dziwnie niski wynik w 2k6 na nowych radkach ale co z tego tak na dobra sprawe? w grach twoj atik zre mojego bidoczka na sniadanie, a przeciez o to wlasnie chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz -akurat się z 88GT przesiadałem(też fajna grafa).Chodzi mi o to ,że miałem więcej sporo(ale i tak mniej dużo niż na 88GT co jest oczywiste) ,a teraz uklękło.Niemniej masz rację -osikałem problem ,bo skoro w grach nie kwękałem widać karta mi pasuje :wink: .Może wreszcie tego Vmoda...ale nie kce mi się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kiku miesięcy jestem pozbawiony dostepu do internetu ,a że niedlugo szykuje sie do zmiany mojej karty graficznej mam pytania. Czy warto brać Radeona HD4870 1GB jeśli tak to czy brać jakiegos z referencyjnym chlodzeniem czy modowanego? A może nie warto przeplacac i kupić 512MB? A może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gtx260? Gdy jeszcze mialem net'a najbardziej oplacalo sie brac 4870 512mb(nie bylo jeszcze wersji 1GB) dlatego się zastanawiam czy jest sens brać 1GB zaznaczam mam monitor 24''. Nie wiem jak jest teraz wiec prosze o pomoc nie chce wyrzucić pieniedzy w błoto.

Pozdrawiam.

do FullHD opłaca się już brać 1 GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpalam furmarka i tu zdziwienie ani jednego artefaktu wynik 5998 dziwne ze wczoraj sypal artami przy tych samych ustawieniach.

 

Jest to mozliwe ze mnie zasilka ogranicza??? i dlatego te arty???

chyba zartujesz z ta zasilka :wink: Dwa takie pcty uciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w rozdzialce 1920x1200 (monitor 24') 4870 1GB daje duzo wiecej niz taki z 512MB? ma ktos moze 1GB wersje i testowal ja w wysokich rozdzialkach? http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3415&p=2 tu sa niby testy i az tak ogromnej roznicy nie ma, a czasem nawet zadnej, a moze dopiero w najwyzszej rozdzialce czyli 2560x1600 ma to sens? roznica to jakies 100zeta (+-) wiec calkiem sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest test 4850 1GB , czasami jest nawet wolniej . Tylko nie wiadomo jak to wygląda w grze bo co z tego że będzie 60 FPS jak podczas zczytywania nowych textur może zarwać przy mniejszej ilości pamięci . Ktoś kto grał w gry musi sie wypowiedzieć czy na 512 przycina od czasu do czasu nieco bardziej niż na 1024 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 4850CF.

 

Czy wystepuja u Was przycinki w grach na CF wymieniane przez niektore serwisy internetowe np. PcLab??

chodzi ci o micro nie brak

http://pl.youtube.com/watch?v=AcnnUvj1O58

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis program procz rabita do edycji biosu bo ten mi wywala blad sciagnelem juz kilka wersji i z kazdym to samo. A chcial bym uzyskac pare mhz wiecej na rdzeniu :D a sam na vmoda raczej sie nie zdecyduje bo nigdy nie robilem chyba ze jest ktos chetny z okolic Katowic, Gliwic, Zabrza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest RBE (Radeon Bios Editor) chociaz jak usilowalem nim sflashowac 2900 pro to bez spektakularnych sukcesow bo sumy kontrolne sie nie zgadzaly i nie chcialo mi rozpoznac po flashu karty w windowsie, ale nie wiem czy 4850 tez tak sprawdza sumy kontrolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, czy widzieliście już może w sprzedaży 4870 1GB ze jakimś niereferencyjnym chłodzeniem ??

 

Bo nie wiem czy kupować od razu 4870X2, czy 4870 1Gb + jakieś chłodzenie typu Accelero, aby podciągnąć tą grafę do ok 800/4000 i za jakiś czas dokupić drugi identyczny zestaw do Crossfire.

 

Proszę też o doradzenie producenta: czyli która z wersji 4870 podkręca się najciekawiej i najlepiej pracuje, bo widziałem już różne wypowiedzi na temat PowerColor ( zrypany bios i PCB ) i Gigabyte ( jakieś problemy z flashowaniem biosu i OC ).

 

Pozdrawiam

 

PS. nie zwracajcie uwagi na Wyniki 3DM* bo zrobione były na 8800GTS 320MB, a teraz mam chwilowo 6600GT którą najchętniej walnął bym o ścianę bo wkurzają mnie jej piszczące cewki ( mimo iż potraktowałem je lakierem do paznokci co je trochę uciszyło ) <_<

 

PS2. Interesuje mnie wersja 1GB bo zamierzam kupić LCD 26" FullHD ( 1920x1200 ) :) i fajnie by było w takiej rozdzielczości coś pogiercować :)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie 4850, włączam (bez sterów) wszystko ok, instaluję sterowniki, uruchamiam komputer ponownie, winda się ładuje i wyskakuje czarny ekran z napisami:

OUT OF RANGE

HF: 20.0KHz

VF: 59.0Hz (przy ponownym każdym uruchomieniu wartości się zmieniają o ~1)

 

Co z tym zrobić? Dalej się nic nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, potrzebny? Z tego co wiem to 3dmarki nie chodziły bez hotfixa, ale że cały komp się nie chciał włączyć?

 

Włączyłem tryb awaryjny i odinstalowałem stery - działa. Ściągnę sobie jakieś inne.

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt... od wersji chyba 8.9 nie potrzeba.

 

Może przez to że miałeś wcześniej 8600GT to stery się gryzą ... Jeżeli na innych będzie to samo to przeczyść kompa po starych sterach (driver cleaner).

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, potrzebny? Z tego co wiem to 3dmarki nie chodziły bez hotfixa, ale że cały komp się nie chciał włączyć?

 

Włączyłem tryb awaryjny i odinstalowałem stery - działa. Ściągnę sobie jakieś inne.

Prawdopodobnie wskakuje Ci zbyt wysokie odswieżanie ekranu. Tryb awaryjny lub VGA i zmień na właściwe. Restart i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt... od wersji chyba 8.9 nie potrzeba.

 

Może przez to że miałeś wcześniej 8600GT to stery się gryzą ... Jeżeli na innych będzie to samo to przeczyść kompa po starych sterach (driver cleaner).

Stare sterowniki odinstalowe, poza tym używałem 6700xl jako przejściową po 8600gt.

 

 

Prawdopodobnie wskakuje Ci zbyt wysokie odswieżanie ekranu. Tryb awaryjny lub VGA i zmień na właściwe. Restart i po kłopocie.

Spróbuję.

 

 

EDIT: Wchodziłem na awaryjnym i ccc pokazuje mi, że karta nie ma popranych sterowników (czy coś takiego) czyli nie mogę zmienić odświeżania :/

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 4850 GS wreszcie dotarl, najprawdopodobniej nowa wersja bo ma juz ta blaszke na reversie...

napewno nowa... bios 008 i w idle wiatrak 50% - ale cichutki jest...

 

ale moje pytanie tyczy sie wyposazenia pudelka, dostalem w pudelku tylko - karte, przejsciowke dvi-dsub, przejsciowke zasilajaca, insterukcje, plyte ze sterami... - wy tez macie tak skromne wyposazenie? - myslalem ze bedzie jeszcze przejsciowka hdtv, przejsciowka dvi-hdmi, no i zlacze do crossfire...

Tak wyposażenie jest żałosne aż sam się zdziwiłem, wcześniej miałem HD3870 sapphire toxic i było dosłownie 2.5x więcej wszystkiego...

Już nie lubię tego Gaiward/Palit crapu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyposażenie jest żałosne aż sam się zdziwiłem, wcześniej miałem HD3870 sapphire toxic i było dosłownie 2.5x więcej wszystkiego...

Już nie lubię tego Gaiward/Palit crapu

I co, spales z tymi wszystkimi gratami w lozku? :P Ja tam wole zatrzymac 50zl w kieszeni, niz miec mnoswtwo plytcd i innego badziewia, ktorego nie wyjme nawet nigdy z pudelka od grafy:) Szczegolnie, ze za 450zl kupilem gainwarda z chlodzeniem od golden sample, a w tym momencie najtanszy referent gigabyte to na allegro to 480zl, a asus 519.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyposażenie jest żałosne aż sam się zdziwiłem, wcześniej miałem HD3870 sapphire toxic i było dosłownie 2.5x więcej wszystkiego...

Już nie lubię tego Gaiward/Palit crapu

Tia obecny Gainward z producentem najlepszych kart geforce sprzed kilku lat ma wspolna glownie nazwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam "mały"problem z Radkiem 4870. Zmieniłam chłodzenie z oryginalnego odkurzacza na Accelero Twin Turbo. Samo układ chłodzenia jest okej, miałem problem z radiatorami na sekcję zasilania - po prostu nie trzymały się dosyć mocno (pamięci z początku też się słabo trzymały jednak po dogrzaniu zaczęły mocno się trzymać). O ile temperatura samego jajka była zadowalająca (w stresie max 62) o tyle zaniepokoił mnie pomiar temp. MEMIO bo sięgał 90. Wtedy zaczęły pojawiać artefakty i po chwili zwis systemu. Po restarcie artefakty stały się normą. Zmieniłem z powrotem chłodzenie na odkurzacz - nic to nie pomogło. Dodam, że przed całą zamianą wszystko było dobrze przy normalnych ustawienia jak przy OC dostępnym w CCC (790 core i 1100 mem). W bios dodanie obrotów wentyli też niewiele pomaga. Wgrałem kilka biosów ale też bez efektu. Teraz zapominam o OC a i tak jest źle. To że coś zwaliłem to wiem. Pytanie gdzie był błąd. Może jakaś rada (poza kupnem nowej karty:-)).

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam "mały"problem z Radkiem 4870. Zmieniłam chłodzenie z oryginalnego odkurzacza na Accelero Twin Turbo. Samo układ chłodzenia jest okej, miałem problem z radiatorami na sekcję zasilania - po prostu nie trzymały się dosyć mocno (pamięci z początku też się słabo trzymały jednak po dogrzaniu zaczęły mocno się trzymać). O ile temperatura samego jajka była zadowalająca (w stresie max 62) o tyle zaniepokoił mnie pomiar temp. MEMIO bo sięgał 90. Wtedy zaczęły pojawiać artefakty i po chwili zwis systemu. Po restarcie artefakty stały się normą. Zmieniłem z powrotem chłodzenie na odkurzacz - nic to nie pomogło. Dodam, że przed całą zamianą wszystko było dobrze przy normalnych ustawienia jak przy OC dostępnym w CCC (790 core i 1100 mem). W bios dodanie obrotów wentyli też niewiele pomaga. Wgrałem kilka biosów ale też bez efektu. Teraz zapominam o OC a i tak jest źle. To że coś zwaliłem to wiem. Pytanie gdzie był błąd. Może jakaś rada (poza kupnem nowej karty:-)).

Pozdrówka

 

VDDC SLAVE #1/2/3 to sa te trzy kosteczki przy jednej duzej z nadrukiem 'VITEC', do ktorych przy 4870 nie pasuje oryginalne chlodzenie na sekcje zasilania. Moze odpadl Tobie jakis radiator? Mam nadzieje, ze tego dlugiego nie zostawiles na nich bez przykrecenia bo jak zauwazylem- jest tam jedynie taki grubszy thermalpad, ktory sam sie nie ma trzymac ale poprzez docisciecie radiatora srubkami (tak ma byc oryginalnie) dopasowuje sie do kostek i przewodzi cieplo. O ile sie nie myle to spaliles ta sekcje i chyba nic sie nie da zrobic domowym sposobem. Czytales moj opis zmiany AC kilka postow wyzej? Pozostaje jedynie proba z gwarancja. Jeli sie myle to poprosze o sprostowanie.

A nawiasem mowiac- jakie macie max temperatury w tych sekcjach?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...