Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Radiatory były (teraz aktualnie jest chłodzenie referencyjne zamontowane) zamontowane na zasilanie. Nie były przykręcone jedynie dociśnięte. Nie odpadły - były przyklejone cały czas. Sprawdzę jak będę w domu jakie są teraz temp. na zasilaniu. Ja cały czas odnoszę wrażenie że coś się za mocno grzeje - karta wystudzona działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam. Nikt mi nie pomoże z tą kartą ??

 

To może powtórzę pytanie:

 

Czy jest już w sprzedaży karta 4870 1GB ze zmienionym chłodzeniem ??

 

Jak nie to którą 4870 1GB i w jakim sklepie proponujecie zakupić, oraz jakie chłodzenie będzie najciekawsze na tą kartę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam. Nikt mi nie pomoże z tą kartą ??

 

To może powtórzę pytanie:

 

Czy jest już w sprzedaży karta 4870 1GB ze zmienionym chłodzeniem ??

 

Jak nie to którą 4870 1GB i w jakim sklepie proponujecie zakupić, oraz jakie chłodzenie będzie najciekawsze na tą kartę.

 

Pozdrawiam

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=17013 cos takiego ma sie pojawic niebawem kolo 10 pazdziernika z tego co wiem, sam sie nad tym zastanawialem ale raz nei chce mi sie juz czekac a 2 ze troche za droga impreza kolo 880zl. jesli chodzi o to czy jest sens kupowac 4870 1GB to wydaje mi sie ze tylko do tej nawyzszej rozdzialki czyli 2560 x 1600, a do grania w 1920x1200 i oczywiscie ponizej mysle ze wersja z 512MB ramu w wiekszosci przypadkow spokojnie jeszcze da rade. podawalem pare postow wczesniej link do testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos moze do czynienia z 4870 od palita badz gainwarda (chodzi mi o wersje z dwoma wentylami)? Interesuje mnie, czy jest mozliwosc regulacji predkosci wentylatora spod windy.

ja mam swojego palita 4870 sonic oddanego na gwarancji pewnie w przyszlym tygodniu bede juz go mial z powrotem. nie zdarzylem zainstalowac visty takze nie wiem jak jest z ustawieniami obrotow coolerkow ale z tego co wiem to tylko jednym mozna sterowac tym wiekszym ktory chlodzi gpu (on wlasciwie sam sie ustawia w zaleznosci od temp) ten mniejszy od sekcji zasilania ma tylko 2 kabelki takze nie da rady - dziala zawsze na 100% no i troszke szumi:/ ale zawsze mozna go odpiac ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo. Czy ktos probowal zamontowac 'blache' ktora jest w zestawie Accelero S1 Rev.2 i sluzy do chlodzenia sekcji zasilania 4850 na sekcje w 4870? Poprosze o podpowiedz oraz wrazenia z temperatur VDDC. Druga sprawa: w poscie #5083 jest moja fotorelacja ze zmiany coolera. Na jednej z fotek wiadac na zblizeniu thermopad, ktory przylegal do kostek sekcji zasilania. Widac w nim ubytki tasmy. Czy ktos wie gdzie cos takiego na wszeli wypadek kupic? To jest cos grubszego niz zwykla tasma termo aby dopasowywalo sie do kosci po skreceniu, nie jest tez jak widze chyba z dwoch stron klejacy i ma konsystencje jakby byl wyprodukowany z celulozy (dziwne?). Czy ktos takze wie jakie sa maksymalne bezpieczne temperatury sekcji zasilania w 4870? Nie moge znalezc miarodajnej opinii. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego palita 4870 sonic oddanego na gwarancji pewnie w przyszlym tygodniu bede juz go mial z powrotem. nie zdarzylem zainstalowac visty takze nie wiem jak jest z ustawieniami obrotow coolerkow ale z tego co wiem to tylko jednym mozna sterowac tym wiekszym ktory chlodzi gpu (on wlasciwie sam sie ustawia w zaleznosci od temp) ten mniejszy od sekcji zasilania ma tylko 2 kabelki takze nie da rady - dziala zawsze na 100% no i troszke szumi:/ ale zawsze mozna go odpiac ^^

Dzieki za odp, nie wiem tylko co ma vista do wentyla. Nie probowales przypadkiem przez att badz rive?

Co do tego wentyla 70mm, to nie powinien stanowic problemu - post nr 22 http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=201605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, nie wiem tylko co ma vista do wentyla. Nie probowales przypadkiem przez att badz rive?

omg chodzilo mi o to ze nie dalem rady systemu nawet postawic przez to ze od poczatku mialem uwalona ta grafe:/ a tak btw zawsze uzywam att i do krecenia i do coolerka

 

Co do tego wentyla 70mm, to nie powinien stanowic problemu - post nr 22 http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=201605

no w sumie gainward = palit, ale czy przejdzie z moja karta palita tego nie wiem:/ Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Palita Sonic dwoma wiatrakami i jeden chłodzi procesor i jest on regulowany przez kartę, natomiast drugi (mniejszy) nie ma kontroli obrotów i chodzi cały czas na max. obrotach. Pierwszy jest niesłyszalny nawet pod obciążeniem natomiast drugi mocno hałasuje. Ja dorobiłem przejściówkę i podpiąłem go do regulatora obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka a ja mam nastepujacy problem:

 

hd 4850 asusa ze stockowym chlodzeniem (niestety)

 

i tak karta po kupnie swiezutka az smierdaca :)

 

temperatura w idle byla na 50 C

temperatura w stresie max 70 C

 

teraz juz minely z 2 miesiace moze 3 i tak

 

temperatura w idle to 60~65 C

temperatura w stresie to 85~90 C (tu juz sie boje i chyba daruje sobie granie do wymiany chlodzenia bo to az strach)

 

i moje pytanie brzmi co jest qrfa ze taka roznica po 2~3 miesiacach ??? pasta termoprzewodzaca wyparowala czy co ???

 

teraz tak w idle ustawienia wiatraczka mam na auto czyli chodzi na 50 % obrotow tak mysle

 

w stresie jest suszara czyli maksymalne obory

 

nic nie rozkrecalem ani nie wymienialem chlodzenia jest stockowe

 

do kontroli smigielka na karcie uzywam asus smar toctor czyli bodajze to co bylo na plytce ze sterami

 

czy ta karta sama sobie reguluje oborty wiatraka czy trzeba miec oprogramowanie takie jak smart doctor ??

 

 

teraz tak poniewaz ta suszara doprowadza mnie juz do obledu musze ja wymienic

 

co lepiej wybrac

 

accelero twin turbo

 

Zalman VF1000

 

czy tez moze cos innego (bylbym wdzieczny za sugestie bo sam sie nie domysle :P)

 

i ostatnie pytanie tak na wszelki wypadek czy zmieniajac chlodzenie trace gwarancje i czy jest jakas plomba na hd4850 od asusa ???

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka a ja mam nastepujacy problem:

 

hd 4850 asusa ze stockowym chlodzeniem (niestety)

 

i tak karta po kupnie swiezutka az smierdaca :)

 

temperatura w idle byla na 50 C

temperatura w stresie max 70 C

 

teraz juz minely z 2 miesiace moze 3 i tak

 

temperatura w idle to 60~65 C

temperatura w stresie to 85~90 C (tu juz sie boje i chyba daruje sobie granie do wymiany chlodzenia bo to az strach)

 

i moje pytanie brzmi co jest qrfa ze taka roznica po 2~3 miesiacach ??? pasta termoprzewodzaca wyparowala czy co ???

 

teraz tak w idle ustawienia wiatraczka mam na auto czyli chodzi na 50 % obrotow tak mysle

 

w stresie jest suszara czyli maksymalne obory

 

nic nie rozkrecalem ani nie wymienialem chlodzenia jest stockowe

 

do kontroli smigielka na karcie uzywam asus smar toctor czyli bodajze to co bylo na plytce ze sterami

 

czy ta karta sama sobie reguluje oborty wiatraka czy trzeba miec oprogramowanie takie jak smart doctor ??

 

 

teraz tak poniewaz ta suszara doprowadza mnie juz do obledu musze ja wymienic

 

co lepiej wybrac

 

accelero twin turbo

 

Zalman VF1000

 

czy tez moze cos innego (bylbym wdzieczny za sugestie bo sam sie nie domysle :P)

 

i ostatnie pytanie tak na wszelki wypadek czy zmieniajac chlodzenie trace gwarancje i czy jest jakas plomba na hd4850 od asusa ???

 

O jakie wartosci chodzi? Zrob zrzut z GPU-Z i zobaczymy. Nie mialem Zalmana ale mam Accelero S1 (bralem pod uwage twin turbo ale balem sie tych wiatraczkow) sprawuje mi sie cool, temperatury na procesorze spadly mi o 30st!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślał nikt nad tak prostym rozwiazaniem jak sciagneicie w cholere tego plastiku z tymi zwydziwianymi wentylami i zamontowanie tego:

http://www.allegro.pl/item447274579_arctic...ydajny_aab.html

 

I tak zeby zdjac ten czerwony reflektor- musisz sciagnac caly cooler i odkleic thermalpady wiec jak juz to sie robi....... A widziales gdzies taka konfiguracje z tym wentylem? Rozumiem, ze oryginalny wyjec zostaje i dwunastka wspomaga czy malucha tez wywalamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zeby zdjac ten czerwony reflektor- musisz sciagnac caly cooler i odkleic thermalpady wiec jak juz to sie robi....... A widziales gdzies taka konfiguracje z tym wentylem? Rozumiem, ze oryginalny wyjec zostaje i dwunastka wspomaga czy malucha tez wywalamy?

Chyba jednak nie trzeba:

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H...ges/cooler1.jpg

 

Pokrywa trzyma sie chyba tylko na dwóch śrubkach od spodu.Wystarczy je odkrecic i sciagnąc pokrywe.

 

Ja dostane ta karte w swoje rece w piątek tak że przez weekend bede kombinował z chlodzeniem zamiennym.Na pewno nie zotawie tego wyjca na nim.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja problemu z #5107 postu:

 

 

Zainstalowałem 8.9 mod - to samo :/ właczyłem system w trybie vga i pojawia się komunikat:

The Catalyst Control Center is not supported by the driver version of your enabled graphics adapter. Please pudate your Ati graphics driver or enable your ATI adapter using the Displays Manager.

Chyba nie muszę tłumaczyć. Zmiana sterów na najnowsze nic nie dała. Karta jest włączona w managerze urządzeń. Dodatkowo zainstalowałem sterowniki do monitora (17" CRT Daytek 755DF) i to samo. Gdy próbowałem włączyć inną rozdzielczośc monitor przechodzi w stan czuwania, a gdy zmieniam odświeżanie pokazuje się to co na początku: Out of range...

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie trzeba:

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H...ges/cooler1.jpg

 

Pokrywa trzyma sie chyba tylko na dwóch śrubkach od spodu.Wystarczy je odkrecic i sciagnąc pokrywe.

 

Ja dostane ta karte w swoje rece w piątek tak że przez weekend bede kombinował z chlodzeniem zamiennym.Na pewno nie zotawie tego wyjca na nim.

 

Hmmm, odkrecilem wszystkie i jakos mi sie trzymalo to wszystko....pewnie masz racje, sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, odkrecilem wszystkie i jakos mi sie trzymalo to wszystko....pewnie masz racje, sorry

Być moze sa jeszcze jakies zatrzaski.Zdam relacje w weekend z tego skromnego moda.Porownam temp na stockowym chłodzeniu i na zmodowanym-zobaczymy.

 

Tyko musze w moich gratach poszukac jakiegos odpowiedniego wentylatora.... :lol2:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja problemu z #5107 postu:

 

 

Zainstalowałem 8.9 mod - to samo :/ właczyłem system w trybie vga i pojawia się komunikat:

 

Chyba nie muszę tłumaczyć. Zmiana sterów na najnowsze nic nie dała. Karta jest włączona w managerze urządzeń. Dodatkowo zainstalowałem sterowniki do monitora (17" CRT Daytek 755DF) i to samo. Gdy próbowałem włączyć inną rozdzielczośc monitor przechodzi w stan czuwania, a gdy zmieniam odświeżanie pokazuje się to co na początku: Out of range...

 

Any ideas?

Może sugestia trochę głupia, ale zainstaluj stery 8,7 lub jakieś wcześniejsze, co prawda 8,8 i nowsze nie chcą działać z kartami z modowanym biosem, ale po tym co wczoraj zobaczyłem u znajomego w szafirze to mnie już nic nie zdziwi. Karta zakupiona jako nowa w sklepie, a bios na zmienionych taktach pamięci na 1000mhz i na 8.9... out of range.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

no i prosze jeszcze wiekszy szok wedlug gpu-z w idle mam 71 C -_-

ze nie wspomne o innych (powinni im kary wlepiac za takie gowniane chlodzenia)

 

zapomniaelm dodac ze karty nie krecilem i tym bardziej takie temperatury mnie szokuja

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura w idle byla na 50 C

temperatura w stresie max 70 C

 

teraz juz minely z 2 miesiace moze 3 i tak

 

temperatura w idle to 60~65 C

temperatura w stresie to 85~90 C (tu juz sie boje i chyba daruje sobie granie do wymiany chlodzenia bo to az strach)

 

i moje pytanie brzmi co jest qrfa ze taka roznica po 2~3 miesiacach ??? pasta termoprzewodzaca wyparowala czy co ???

Odpowiem tak - mam tą samą kartę i nie narzekam - tylko wymieniłem od razu chłodzenie na accelero s1 rev2

 

 

czy ta karta sama sobie reguluje oborty wiatraka czy trzeba miec oprogramowanie takie jak smart doctor ??

Karta sama reguluje obroty z biosu.

 

co lepiej wybrac

 

accelero twin turbo

 

Zalman VF1000

 

czy tez moze cos innego (bylbym wdzieczny za sugestie bo sam sie nie domysle :P)

Ja mam accelero rev1 plus dwa wentylki 12 cm i jest OK.

 

i ostatnie pytanie tak na wszelki wypadek czy zmieniajac chlodzenie trace gwarancje i czy jest jakas plomba na hd4850 od asusa ???

Nie ma żadnej plomby - nie tracisz gwarancji.

 

A teraz troszkę faktów - po zmianie chłodzenia temperatury rdzenia po OC na 730/1100 w idle to max 26-28 st C a w stresie 56 - 58 st C i to po 3 miesiącach więc na pewno jest wygrzana.

Więc na pewno warto wymienić chłodzenie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne bo ja nie zauwazylem zeby krata sama sobie sterowala wiatrakiem wrecz przeciwnie karta jesty cicha do zaladowania sie systemu i wlaczenia smart doctora dopiero wtedy zaczyna sie chlodzic (bo robi sie suszara) z 80 C bo smart przejmuje kontrole dziwne.....

 

moze mam jakis stary bios i dlatego

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

no i prosze jeszcze wiekszy szok wedlug gpu-z w idle mam 71 C -_-

ze nie wspomne o innych (powinni im kary wlepiac za takie gowniane chlodzenia)

 

zapomniaelm dodac ze karty nie krecilem i tym bardziej takie temperatury mnie szokuja

 

No ja mialem 76 stopni i chodzilo ale najwazniejsze- jakie masz temperatury na trzech VDDC- zjedz ekranem ponizej. Tam jest sekcja zasilania i dopiero tam jest piekarnia. Moze ktos z takim samym Radkiem porowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem 76 stopni i chodzilo ale najwazniejsze- jakie masz temperatury na trzech VDDC- zjedz ekranem ponizej. Tam jest sekcja zasilania i dopiero tam jest piekarnia. Moze ktos z takim samym Radkiem porowna?

co masz na mysli mowiac zjedz ekranem ponizej ja tam wiecej opcji wyboru nie widze, a jezeli chodzi ci o te 3 temperaturki na dole okna to wiem ze istne pieklo ale teraz nic z tym nie poradze chlodzenie mi przyjdzie dopiero w przyszlym tygodniu (a i tak musze sie zdecydowac jakie kupic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sugestia trochę głupia, ale zainstaluj stery 8,7 lub jakieś wcześniejsze, co prawda 8,8 i nowsze nie chcą działać z kartami z modowanym biosem, ale po tym co wczoraj zobaczyłem u znajomego w szafirze to mnie już nic nie zdziwi. Karta zakupiona jako nowa w sklepie, a bios na zmienionych taktach pamięci na 1000mhz i na 8.9... out of range.

Spróbuję. kartę kupiłem używaną. Jak ktoś ma jakiś inny pomysł to dawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak - mam tą samą kartę i nie narzekam - tylko wymieniłem od razu chłodzenie na accelero s1 rev2

 

 

 

 

Karta sama reguluje obroty z biosu.

 

 

 

Ja mam accelero rev1 plus dwa wentylki 12 cm i jest OK.

 

 

 

Nie ma żadnej plomby - nie tracisz gwarancji.

 

A teraz troszkę faktów - po zmianie chłodzenia temperatury rdzenia po OC na 730/1100 w idle to max 26-28 st C a w stresie 56 - 58 st C i to po 3 miesiącach więc na pewno jest wygrzana.

Więc na pewno warto wymienić chłodzenie.

 

pozdrawiam

To masz Accelero Rev 1 czy Rev 2???Bo ja chce wiedziec ze zamontuje Rev 1 na 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja problemu z #5107 postu:

 

 

Zainstalowałem 8.9 mod - to samo :/ właczyłem system w trybie vga i pojawia się komunikat:

 

Chyba nie muszę tłumaczyć. Zmiana sterów na najnowsze nic nie dała. Karta jest włączona w managerze urządzeń. Dodatkowo zainstalowałem sterowniki do monitora (17" CRT Daytek 755DF) i to samo. Gdy próbowałem włączyć inną rozdzielczośc monitor przechodzi w stan czuwania, a gdy zmieniam odświeżanie pokazuje się to co na początku: Out of range...

 

Any ideas?

powtórzę się - wgrałeś drivery od płyty głównej ? - graphics - ATI... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakies odniesienie to bedzie ale ja z procem na 3.4 i 88gt mam 13422... Nie jestes 1 osoba na forum ktora ma dziwnie niski wynik w 2k6 na nowych radkach ale co z tego tak na dobra sprawe? w grach twoj atik zre mojego bidoczka na sniadanie, a przeciez o to wlasnie chodzi :wink:

To chyba jakis pojedynczy przypadek. Ja niedawno robilem marka06 tylko ze z procem na 3.6GHz i wyszlo mi 14700, wiec chyba raczej przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...