Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Palita Sonic dwoma wiatrakami i jeden chłodzi procesor i jest on regulowany przez kartę, natomiast drugi (mniejszy) nie ma kontroli obrotów i chodzi cały czas na max. obrotach. Pierwszy jest niesłyszalny nawet pod obciążeniem natomiast drugi mocno hałasuje. Ja dorobiłem przejściówkę i podpiąłem go do regulatora obrotów.

Jaka przejsciowke?Mozesz zapodac fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie kupna HD4870, tylko się zastanawiam, który z modeli jest cichszy. Do wyboru Palit Sonic i Powercolor Zerotherm (150 zeta droższy :/). Właściwie przekonałem się do Palita, z uwagi na cenę najbardziej, ale chciałbym przeczytać waszą opinię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie kupna HD4870, tylko się zastanawiam, który z modeli jest cichszy. Do wyboru Palit Sonic i Powercolor Zerotherm (150 zeta droższy :/). Właściwie przekonałem się do Palita, z uwagi na cenę najbardziej, ale chciałbym przeczytać waszą opinię ;)

Oto moja opinia...

 

Wczoraj zamontowałem Palita Sonic 4870 i jestem w totalnym szoku....

 

Jak cos co z pozoru wygląda na ciche chłodzenie może byc az tak masakrycznie,nieprawdopodobnie głośne! :damage_wall:

To juz każde inne referyncyjne chłodzenie musi byc cihsze od tego uszojebnego szumu :damage_wall: .

Wentyl 80m jest w miare cichy ale ten drugi 70mm napie...a na max obrotach i musze powiedzieć że jeszcze głośniejszego wentylatora w życiu nie słyszałem.

 

Radze kupic byle jakiego referenta i nie dopłacac do zerotherma a za zaoszczędzone 150-170zl kupisz sobie Thermarlightya T-RAd2 i bedziesz miał wypas :razz:

 

Ja w niedziele sciągam tą plastikową szumowine i zobacze co będzie sie działo na zwykłym wentylu 120mm.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Radeon 4850 całkiem dobrze sobie radzi z 1680x1050 z 4xAA i 8xAF ... wiadomo że znajdzie się zawsze gra (np. Crysis) która na max detali spowoduje nieakceptowalny spadek przy wysokiej jakości renderingu (4-8xAA + 8-16xAF w np. 1680x1050) ale ogólnie jest dobrze.

 

 

siedze blisko, wiec jest ok a filmy (mimo czarnych pasków) doskonale mi sie oglada z wyra

Na monitorze 19" 5:4 film o proporcjach 2,35:1 Ci się dobrze ogląda ? Jaka to wtedy przekątna aktywnego okna filmu ? ... ~16,1" ? :huh: :lol2:

 

a ja celowo kupiłem monitor 19" klasyczny!! 4:3 1280x1024 bo to fajna rozdziałka jest

Ta ... baaardzo fajna ... chyba do worda. Ale nie do filmów i gier.

 

ps. Ponieważ nie istnieje taki LCD 19" 4:3 1280x1024 to rozumiem że kupiłeś CRT :lol2:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja opinia...

 

Wczoraj zamontowałem Palita Sonic 4870 i jestem w totalnym szoku....

 

Jak cos co z pozoru wygląda na ciche chłodzenie może byc az tak masakrycznie,nieprawdopodobnie głośne! :damage_wall:

To juz każde inne referyncyjne chłodzenie musi byc cihsze od tego uszojebnego szumu :damage_wall: .

Wentyl 80m jest w miare cichy ale ten drugi 70mm napie...a na max obrotach i musze powiedzieć że jeszcze głośniejszego wentylatora w życiu nie słyszałem.

 

Radze kupic byle jakiego referenta i nie dopłacac do zerotherma a za zaoszczędzone 150-170zl kupisz sobie Thermarlightya T-RAd2 i bedziesz miał wypas :razz:

 

Ja w niedziele sciągam tą plastikową szumowine i zobacze co będzie sie działo na zwykłym wentylu 120mm.

 

Tylko wspolczuc niestety. Jestem zdania, ze to skandal, ze te wszytskie coolery tak 'daja'. Wolalbym doplacic cos i kupic sprzed z cichym wiatrakiem. Coz ja bylem zmuszony...lub mialem nastepna 'szajbe' bo kolega mowil mi, ze chyba tylko ja slysze terkoatnie ;-] do wymiany oryg. chlodzenia i mysze Wam powiedziec, ze po podlaczeniu przez rozgaleznik do panelka sterowania- doslownie nie wiem, ze komputer sie odpala. Cisza i nic wiecej. Oczywiscie jak juz pisalem- sluze podpowiedzia co i jak robilem jesli fotorelacja nie jest zbyt jasna z powodu ciaglego mojego 'zalatania'. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już podawał linka do testu Palita 4870 i z wykresu wynika, że jest bardzo głośny:

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H...Edition/25.html

 

Asus z glaciatorem jak pisałem, również nie jest cichy a w dodatku posypała mi się w nim regulacja obrotów coolera. Jak na razie czekam na odp. od asusa, ale miałem już dość tego wycia więc wrzuciłem do kompa 1900GTO i jest błoga cisza... Ale w Crysisa nie pogra...

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekręcam - mówię, że często kwestia gustu

a z równania pitagorasa wychodzi mi, ze 20" w proporcji 16:10 jest 1/4 niższa od 19" w 4:3 *

Zacznijmy od tego, ze stosunek długości boków w 1280x1024 wynosi 5:4

5/4=1,25

1280:1024=1,25

zaś, 4:3=1,3(3)

 

Małe porownanie 1680x1050 do 1280x1024. Ciekawe w jakiej rozdziałce lepiej sie gra. :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem wczoraj swoja nowa 19", gdzie natywna rozdzielczosc to 1440x900. I jestem zmuszony nie zgodzic sie z twierdzeniem, ze bez AA nie da sie grac. W przypadku Stalkera CS caly obraz jest zdecydowanie ostrzejszy i bardziej wyrazny, niz w przypadku CRT 1280x960. Nie odnotowalem pikselozy - jak to mialo miejsce w monitorze CTR. Straszyliscie, ze dla 1440 minimum to 4xAA. W moim przypadku ta teoria sie nie sprawdza - na szczescie. Wieczorem podrzuce screeny dla potwierdzenia moich slow.

 

4850 radzi sobie swietnie w tej rozdzielczosci. I co ciekawsze - nie odnotowalem powaznego spadku wydajnosci. Raptem 2-5 fps. Przy 40-50 - to zadna strata.

 

@Kyle

Bzury opowiadzasz, ze nie ma monitorow LCD z natywna rodzielczoscia 1280x1024.

Oto przyklady:

 

Benq G900aD Silver-Black - LCD 19"

Acer V193bd - LCD 19"

NEC 93V - LCD 19"

Fujitsu-Siemens D19-1 - LCD 19"

Philips 190S8FB - LCD 19"

Samsung SyncMaster 943BM Pivot - LCD 19"

ViewSonic VA916 - LCD 19"

 

I tak dalej, i tak dalej...

 

@Novykomp.

Tutaj na przykladzie Stalkera masz porownanie rodzielczosci. Wydaje mi sie, ze Nev332 mial na mysli pole widocznosci w grach. I tu faktycznie, zdecydowanie lepiej wypadaja monitory "wide". Musi byc tylko spelniony 1 warunek. Gra musi obslugiwac takie ustawienia :)

 

Co ciekawe, jak widac na zalaczonym linku istnieje dosc spora roznica w widocznosci pomiedzy monitorami 16:9 a 16:10. W przypadku pierwszej wartosci pole widzenia jest znacznie rozszerzone na boki. 16:10 ma wiksze pole widzenia w pionie. Wydaje mi sie, ze w tym pojedynku wygrywa 16:9.

Najslabiej wypada oczywiscie 4:3, tuz za nim 5:4 (1280x1024). Jednak sa w moim odczuciu daleko za 16:10 i 16:9.

To sa moje wrazenia oparte tylko i wylacznie na podstawie zalaczonego linku. Nie mialem mozliwosci porownania "na zywo".

 

Ciekaw jestem czy z najwyzsza rozdzelczoscia poradzilby sobie 4870 1GB (chodzi o grywalnosc w zasobozernych grach), czy juz tylko 4870x2 2GB.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć co Cię ugryzło z tym Crysisem?

Nic mnie nie ugryzło, poprostu zdaje mi się że 2/3 forum nie wie że istnieją inne gry.

 

Co do powyższego posta:

Rzeczywiście, wypadało by żeby gry obsługiwały dobrze tryb wide, bo zdarzyło się mi w Bioshocku (nie patchowany) że ekran zostaje ucięty od góry i dołu.

Dołączona grafika

(Zdjęcie z Wiki, ale problem ten sam ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel w swierzo zlozonym tosterze ma tego palita sonic 4870. Nie wiem czy to jakas uszkodzona wersja czy one tak maja ale TAKIE GOWNO NIE POWINNO BYC SPRZEDAWANE ZE WZGELDU NA BHP. Przy tym sie nie da siedziec. Dla mnie to nie jest glosne, to jest ku@$#$#$#o glosne. Jedyna nadzieja to wywalic plastik i zalozyc jedna 120 mm@ 600 rpm. Ja autentycznie zaczalem sie zastanawiac czy to nie jakas wadliwa partia u nas jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chlodzenia palita non-sonic 4850 tez nie moglem zniesc i nie wiem jak takie cos mozna sprzedawac. Na noc pc musialem wylaczac poki karty nie zwodowalem, nawet ze sluchawkami to przeskadzalo.

Teraz juz cichutko i chlodno:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Szkoda tylko ze rdzen sie praktycznie niekreci, pamieci po zalozeniu radiatorkow robia 1200mhz bez niczego. Wiecej nawet nie probowalem bo to nic nie daje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel w swierzo zlozonym tosterze ma tego palita sonic 4870. Nie wiem czy to jakas uszkodzona wersja czy one tak maja ale TAKIE GOWNO NIE POWINNO BYC SPRZEDAWANE ZE WZGELDU NA BHP. Przy tym sie nie da siedziec. Dla mnie to nie jest glosne, to jest ku@$#$#$#o glosne. Jedyna nadzieja to wywalic plastik i zalozyc jedna 120 mm@ 600 rpm. Ja autentycznie zaczalem sie zastanawiac czy to nie jakas wadliwa partia u nas jest.

 

Tez myślałem w pewnym momencie ze mam jakąs wadliwą sztuke.Zrobie testy na 120mm i jezeli temp beda wysokie to zmieniam na Accelero albo aurasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem w pewnym momencie ze mam jakąs wadliwą sztuke.Zrobie testy na 120mm i jezeli temp beda wysokie to zmieniam na Accelero albo aurasa.

 

Chodzi Ci o ten radiator ?

 

http://www.cooling.pl/auras-fridge-zestaw-...ukt,550784.html

 

Zastanawiam się by nie dokupić go do tego Palita jeśli faktycznie jest taki głośny. Do tego zamontuje dwa wiatraki 80mm. Myślę,że styknie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

dziwne ze nie istnieje taki monitor - mam model w podpisie, sprawdz to :)

 

faktycznie jest to 5:4 - mój błąd o 3:20 :P

 

do worda to akurat wolę panoramę, bo odpalam worda na pół ekrany, a drugie pół edytor HTML i modzę co mi tam marketing wysłał

 

oglądam duzo starych filmów, które nie są panoramiczne, a w nowych.. daje rade

 

panorame może kiedys sobie sprawię, ale minimum 22" z jakąś nie przegiętą rozdziałką natywną - 20" panorama to na pewno nie jest 19" klasyk + pół z boku

 

aha - dodam, ze pasek windowsa mam pionowo z boku, wiec po prostu tak lubie

 

mam czasem wrazenie ze sie w gluetusach poprzewracało z dobrobytu ;) kilka lat temu 1024x768 było fajna rozdzielczością, a ja do pracy (webdesign) uzywałem 1152x864 na profesjonalnym CRT 17" i był to niezły wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten radiator ?

 

http://www.cooling.pl/auras-fridge-zestaw-...ukt,550784.html

 

Zastanawiam się by nie dokupić go do tego Palita jeśli faktycznie jest taki głośny. Do tego zamontuje dwa wiatraki 80mm. Myślę,że styknie.

Tak-dokładnie o ten radiator mi chodzi .Na ten radiator tylko i wyłącznie 2x92mm lub 1x120mm.Oczywiscie mozna dac 2x80mm ale to mija sie z celem poniewaz radiator jest juz przystosowany do montazu 2x92mm lub 1x120.Mozna tez zapodac 2x120mm przy niewielkiej kombinacji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie wiem co wybrac

 

accelero twin turbo

 

zalman VF1000

 

Akasa Vortexx NEO (tutaj mam mieszane uczucia bo wyglada jak gowniane stockowe chlodzenie hd4850)

 

THERMALTAKE DUORB

 

tyle opcji :/ slszyalem tez o jakim TR2 czy cos takiego bardzo niskie chlodzenie niestety niepamietam nazwy tylko cos mi sie obija oczy i uszy w nazwie jest taka mala dwojka jak w rownaniu do kwadratu :D

 

tak wiec mam totalny metlik i nie wiem co wybrac narazie sie zastnawiam nad twin turbo a vf1000 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost

 

Zapewne chodzi Ci o Thermalright T-Rad2 Heatsink.

 

Też się nad nim zastanawiam, bo Auras Fridge niestety u mnie odpada, ponieważ HeatPipe'y zasłaniają dojścia do podłączenia mostka CrossFire, a planuję za jakiś czas dokupić drugą kartę do CF.

 

Update: Ten T-Rad2 też zasłania dojścia do złączy CF <_<

 

No cóż będę się musiał zaopatrzyć w ten elastyczny mostek CF od ASUSa.

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gainwarda 4850 z podwojnym chlodzeniem. Temperatury sa bardzo fajne, bo na min obrotach do 40 w idle i do 55 w stresie, ale wentyl jest bardzo glosny i nie wchodza pod niego zadne radiatory na ram. Planowalem kupic accelero s1 rev2, ale znalazlem w szafie takiego pentagrama ze starej grafiki http://www.allegro.pl/item451971301_pentag...o_vga_cena.html i go zalozylem. Temp na max obotach to 35-35 idle, 52-53 stress, a na min 40 idle, 60 stress. Na max obrotach jest slyszalny, chociaz i tak polowe cichszy niz chlodzenie gainwarda, a na min nie slychac go wogole. Moje pytanie brzmi czy warto zmieniac tego pentagrama accelero s1 rev2 +2xwentyl 120mm? Czy moze to podniesc mozliwosci oc? Nie zmienialem jeszcze biosu i na chlodzeniu gainwarda karta szla 675/1030. Czy wogole samo zalozenie radiatorow na ram moze podniesc ich mozliwosci, czy dovoltowanie bedzie niezbedne? Karta jest na niereferencyjnym pcb i moze byc problem ze znalezienim vmodow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kencho dokadnie o ten mi chodzi :)

 

 

co do dual orba to tez mam opory jako ze na 12v jest on podobno glosny a mi jednak zalezy na wzglednej ciszy (zebym slyszal jedynie chroboczacy dysk w najgorszym scenariuszu)

 

ciagle najbardziej odpowiada mi twin turbo :) nie wiem tylko jaka zywotnosc maja wiatraczki bo jak pojda to [gluteus maximus] blada z wymiana ciezko bedzie, pozatym ciagle sie zastanawiam czemu twin turbo nie jest miedziane :/ szrzecze bylbym sklonny zaplacic te 30 zl wiecej za ta miedz (obecnie twin turbo jest za 90 zl bodajze) pozatym w zestawie daja radiatorki na pamiatki itp :D (nie wiem czy we wszystkich zestawach tak jest) no i podobno w jakims stopniu jest regulowany

 

ale wciaz vf1000 kusi mnie tym ze jest caly z miedzi nie wiem tylko czy nie ma problemow z montarzem i jaka jest wydajnosc gdyby go porownac z twin turbo (1 smiglo vs 2 :P)

 

 

czyli wzasadzie mam pojedynek:

 

zalman vf1000 vs arctic cooling accelero twin turbo

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czasem wrazenie ze sie w gluetusach poprzewracało z dobrobytu ;) kilka lat temu 1024x768 było fajna rozdzielczością, a ja do pracy (webdesign) uzywałem 1152x864 na profesjonalnym CRT 17" i był to niezły wypas

Taaaa, jakby wszyscy tak mysleli to dalej bysmy na Herculesach siedzieli z jakąś wypasioną rozdziałką np 320x240...to sie postęp nazywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kencho dokadnie o ten mi chodzi :)

 

 

co do dual orba to tez mam opory jako ze na 12v jest on podobno glosny a mi jednak zalezy na wzglednej ciszy (zebym slyszal jedynie chroboczacy dysk w najgorszym scenariuszu)

 

ciagle najbardziej odpowiada mi twin turbo :) nie wiem tylko jaka zywotnosc maja wiatraczki bo jak pojda to [gluteus maximus] blada z wymiana ciezko bedzie, pozatym ciagle sie zastanawiam czemu twin turbo nie jest miedziane :/ szrzecze bylbym sklonny zaplacic te 30 zl wiecej za ta miedz (obecnie twin turbo jest za 90 zl bodajze) pozatym w zestawie daja radiatorki na pamiatki itp :D (nie wiem czy we wszystkich zestawach tak jest) no i podobno w jakims stopniu jest regulowany

 

ale wciaz vf1000 kusi mnie tym ze jest caly z miedzi nie wiem tylko czy nie ma problemow z montarzem i jaka jest wydajnosc gdyby go porownac z twin turbo (1 smiglo vs 2 :P)

Twin Turbo ma finy aluminiowe, zaś rurki do rdzenia miedziane, podstawka również.

W moim wykonaniu nie jest słyszalne, chyba że są to obroty 80%+ (chociaż cały czas jadę na 40% i jest git, niesłyszalne i wydajne)

Radiatorki dają w każdym zestawie, radzę jednak kupić coś na sekcje zasilania, bo te dodane nie starczają na wszystko.

Regulowania możliwośc jest z Windowsa, lub po edycji biosa (z tego co wiem). Ja mam dopasowane wg. temperatur przez Ati Tray Tools ;) (ważne tylko żeby podłączyć chłodzenie do karty graficznej! nie do molexa!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...