Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta zasiłka z zestawów (Pentagram PSF-460-P12S) uciągnie tego Palita HD4870 sonic? Miał być zwykły palit ale niby brakło, a że miałem wątpliwości co do zasiłki już przy zwykłym. W skrócie, czy jeśli chodzi o zasilanie to zwykły HD4870 od sonic się czymś rożni? Czy nie muszę się przejmować i mogę brać tą 460 (karty raczej kręcić nie będę)?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam właśnie Palita HD4850 Sonic i zasilacz Pentagram 460W i widzę, że zasilacz ma wtyczkę 6 pin, a karta 8 pin z przelotką na 6 pin. Czy ta mniejsza ilość zasilania nie wpłynie na OC ?

Ale w zestawie z karta masz przelotke wiec bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie jest to stricte w temacie , ale zasluguje na to aby wkleic :D

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=406958&hl=

Ehh i dlatego wkurzaja mnie teksty bierz referenta + accelero w kazdym topiku o 4850/4870 :) Bo potem ludzie odwalaja dziwne numery albo biora sie za modowanie sprzetu bez pomyslunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh i dlatego wkurzaja mnie teksty bierz referenta + accelero w kazdym topiku o 4850/4870 :) Bo potem ludzie odwalaja dziwne numery albo biora sie za modowanie sprzetu bez pomyslunku.

Oj przyjacielu , dalbym Ci z tone postow , gdzie mocno sprzeciwialem sie pomyslom , ktore padaly odnosnie modowania tych kart , bo referent sie grzeje , zas non referent musi miec moda na sekcji. Oczywiscie , jako osoba postronna , widze problem dotyczacy temperatur , ale beton na Labie nie zauwaza problemu , a pozniej taki kwiatki.

 

Skoro juz jestesmy w temacie to zobacz na to..

 

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5745101

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5775794

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5702426

 

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5703577

 

 

Hardkor , przesada. Od poczatku mowie , ze 4850 powinny wygladac jak HISY z "ickiem" , a nie jak te , ktore obecnie mozna kupic. Cena z czegos wynika...

 

PS , pomijajac to czy ktos jest pro ATI , czy pro NV , to uwzam ze w cenie takiego Sonica mozna miec GTX+ i w sumie problem z glowy , zas to co czytam o tych radkach mnie po prostu przeraza. Moze nie tyle same mody co swiadomosc ich samych wzgledem ceny , ktora niska nie jest i oscyluje w granicach 500-550 zlotych , gdy GTX+ sa wlasnie w tym przedziale , a tutaj nie pajacuje sie.

 

 

Tak na marginesie , wlasnie sam uwazam podobnie (kupuje refa i nic z nim nie robie , albo doplacam) , ale tutaj wynika cos jeszcze - one po prostu tego wymagaja...

 

 

 

Edit

Kolejny sprytny mod...

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=406993&hl=

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o problemach kart z serii HD4850, mam coraz większe wątpliwości, którą kartę wybrać. Moim faworytem był Palit Sonic. Teraz czytam, że są z nią problemy. To samo Geinward GS. W dodatku ceny zamiast spadać, to ostatnio podskoczyły. Czy warto więc dopłacić i brać Sapphire'a Toxic? To już wydatek 600 zł, a to max ile mogę wydać. Głośność karty mnie nie przeraża. Natomiast zmiany chłodzenia nie wchodzą w gre. Karta ma po prostu działać i tyle. A może kupić coś ze stajni konkurenta-GeForce'a 9800GTX+? W 600 zł bym się zmieścił. Na GTX 260 niestety mnie nie stać. Więc co mi radzicie? Pozdro.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na idg nie zagladam od ponad roku , ale tam ponoc sa wlasciciele Toxicow , z tego co mowil mi znajomy mod wynika , ze nie sa zadowoleni bo ponoc karty padaja. Poszukaj u nich odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Godzinke temu dostalem mojego 4850 sonica, nie slysze aby cos w niej piszczalo, wiec to pewnie zalezy od egzemplarza, zeby nie bylo ze kazda piszczy.

 

Mozecie poradzic jakies fajne sterowniki (standartowe/modowane) ?? Jako, ze moimi ostatnimi 3 grafikami byla nvidia :) takze nie siedze w temacie.

Czym najlepiej podkrecac grafike ? Oraz czym najlepiej mierzyc temperatury ? Rivatuner pokazuje temp. ale jest tam tego dosc duzo, na ktore zwracac uwage najbardziej ??

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

hmm za szybko chwalilem, a mianowicie jak puszczam 3dmarki czy wlacze gre jakas (cod4, crysis - narazie te odpalilem) co jakis czas mam spadki ilosci fps z 30-40 w crysisie do 4-5 fps ale po paru sekundach wraca, w 3dmarku tak samo... co to moze byc ??

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padlina powstała z grobu czy to możliwe żeby po zmianie sterowników przestały piszczeć cewki i wróciła pełna stabilność czy coś po prostu się chwilowo przygrzało i jest ok zapusciłem furmark i sobie leci zobaczymy może padnie ;), z 5 kart greficznych jakie zakupiłem w tym roku 2 sprawiły problemy (8800gt palita padł po 1,5 mieś. i teraz ten gigazłom) w sumie to najbardziej polecam referenty Palato który zakupił od mnie gigusa referenta smaży go na ac i karta mu smiga bez problemu, ja sie staram kupuje bloczki radiatory kombinuje z nawiewem a i tak szlag trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardkor , przesada. Od poczatku mowie , ze 4850 powinny wygladac jak HISY z "ickiem" , a nie jak te , ktore obecnie mozna kupic. Cena z czegos wynika...

 

PS , pomijajac to czy ktos jest pro ATI , czy pro NV , to uwzam ze w cenie takiego Sonica mozna miec GTX+ i w sumie problem z glowy , zas to co czytam o tych radkach mnie po prostu przeraza. Moze nie tyle same mody co swiadomosc ich samych wzgledem ceny , ktora niska nie jest i oscyluje w granicach 500-550 zlotych , gdy GTX+ sa wlasnie w tym przedziale , a tutaj nie pajacuje sie.

 

Tak na marginesie , wlasnie sam uwazam podobnie (kupuje refa i nic z nim nie robie , albo doplacam) , ale tutaj wynika cos jeszcze - one po prostu tego wymagaja...

No ja w sumie mam filozofie , ze nie gmeram w sprzecie jesli nie jestem gotow wywalic go na smietnik i wymienic na nowy.

 

Inna sprawa , ze jeszcze z dwa tygodnie temu taki GTX+ kosztowal wiecej niz niereferencyjne radki , dopiero teraz zblizyl sie do poziomu sonica czy GSa. Wtedy sie nie oplacal , teraz to juz ciekawa alternatywa.

 

Mam tez wrazenie , ze ATI pada ofiara syndromu 2900 xt - wtedy zebrali koszmarne ciegi za glosnosc chlodzenia i od tamtej pory uzywaja zdecydowanie niewystarczajacych ustawien wentylatorow (wszystkie 3850, 3870, 4850 z pierwszych serii grzaly sie koszmarnie i wymagaly jakichs fanfixow).

 

Ehh jak ja sobie teraz pluje w brode , ze nie mialem kasy by lyknac na raty 260gt jak byly na raty po 709 zeta w morelach (po oprocentowaniu 760 zeta ze splata w pol roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Sam mam grafike z pierwszej serii. Polecialem do sklepu w dniu, kiedy sie pojawily na polkach. Nalezy tez dodac, ze oficjalne sterowniki pojawily sie jakies 2 tygodnie po premierze karty! No i oczywiscie nastepnego dnia po kupnie karty odwiedzilem ten sam sklep. Musialem zakupic alternatywne chlodzenie. Jestem zwolennikiem pelnej automatyzacji, dlatego podpialem wiatrak 12cm do 12v i mam swiety spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o modzie na Palicie Sonic 4870 gdzie w stresie tem były w okolicach 74*C.Wsadziłem tam Fandera 92mm i jeden wspomagający wentyl na sekce zasilania i mam teraz...uwaga....56*C w stresie

 

 

Dołączona grafika

 

I po co mi mi inne chłodzenie jak sonickowy radiator z wentylem 92mm ma tak dobre wyniki Zobaczymy co bedzie po o/c.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob zrzut z 'samolocika, ATT, porownam. Wrzuc fotke jak 'toto' teraz wyglada :rolleyes:

Samolocika?Sory...ale nie kumam

 

no właśnie też mnie zastanawia jak wygląda teraz chłodzenie z tym fanderem

POzdr.

Jak tylko dopadne aparat to zrobie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzajace sa te spowolnienia, w 3dmarku srednio na caly test mam tak 2-3 razy i zamiast byc 80 kfps mam 1 przez 6-7 sekund grrrrrr slytszal ktos kiedys o czyms takim ?? Jest na to rada jakas ?? Help panowie !

fixa do smarkow masz zainstalowanego?

U mnie 3dmark 03~37100 / 05~15719 (cos malo w 05 :unsure: )

 

 

Plomby zostaja, co do temp:

 

Idle

2008-10-08 23:10:02 , 500.0 , 1000.0 , 46.0 , 50 , 0 , 1256 , 46.0 , 55.0 , 51.0 ,

 

Stres

2008-10-08 22:55:20 , 685.0 , 1000.0 , 56.0 , 50 , 90 , 1234 , 56.5 , 66.5 , 62.0 ,

Max co widzialem to ~70*

Tylko odrazu mowie ze moja obudowa to kilkuletni codegen i ciasno tam jak w pip... wiec przewiew mam marny + sezon grzewczy w bloku :wink: co odbilo sie na temp mobo i procka (temp skoczyly jakies +5 up) Stad sadze ze jak ktos ma zamiar lykac 4850 musi zadbac by cyrkulacja byla wzgledna.

 

Natomiast mam 2 pytania, czy u was czesc zaznaczona na zdjeciu jest tez taka goraca?? w idlu jest baaardzo ciepla, przy smarkach... parzy... :blink:

 

Dołączona grafika

 

I.. co mnie lekko zaskoczylo karta piszczy... (slychac to bylo dobrze przy smarku 03 w tzw momentach "przjescia" z jednego testu do innego...) Przy zamknietej obudowie + np muzyce w sumie nieslyszalne...

 

Chlodzenie baardzo ciche, pozytywnie mnie zaskoczylo, dopiero jak karta wejdzie w okolice ~70% zaczyna byc slyszalna.

 

to tyle z pierwszych wrazen :)

 

update (17.10.2008)

 

Po zrobieniu porzadku z kablami oraz zmianie ciasnej, nie przewiewnej obudowy na cos normalnego :) temp karty bardzo ladnie spadly:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Sekcja zasilania jest dosc ciepla ale spokojnie mozna trzymac na niej palec, nic nie parzy :P

Imo tak jak pisalem wczesniej do kart pokroju 48xx trzeba miec przewiew w budzie

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jeśli podkręcasz, to oklej całą sekcje zasilania radiatorami. Bo jej nagość mnie wręcz przeraża :).

Moja piszczy dopiero jak dostanie 1.33V i 800Mhz na GPU.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fixa do smarkow masz zainstalowanego?

U mnie 3dmark 03~37100 / 05~15719 (cos malo w 05 :unsure: )

 

I.. co mnie lekko zaskoczylo karta piszczy... (slychac to bylo dobrze przy smarku 03 w tzw momentach "przjescia" z jednego testu do innego...) Przy zamknietej obudowie + np muzyce w sumie nieslyszalne...

 

Chlodzenie baardzo ciche, pozytywnie mnie zaskoczylo, dopiero jak karta wejdzie w okolice ~70% zaczyna byc slyszalna.

 

to tyle z pierwszych wrazen :)

 

Fixa nie mam, mozna go pobrac na stronie futuremarka ? Co do wynikow to na c2d 3400mhz, pamieci niecaly 1000mhz 5-5-5-15. Grafa podkrecona na okolo 740/1095 i w 3dmo6 mam 12500, 3dm05 mam 18900, 3dm03 - 43000. ]

 

Co do piszczenia to czasem rzeczywiscie popiskuje, i tak samo jak u Ciebie w czasie przejscia jednego testu w drugi.

 

Jesli chodzi o te spowolnienia to wczesniej zrobilem lbad i n ie odinstalowalem nvidii starych sterow i od razu wlozylem grafe i zainstalowalem stery od ati. Przed chwila driver cleanerem wywalilem wszystko od nvidii i juz jesty lepiej przechodza, czasem raz na krocej sie cos zatrzyma do 1-2 fps. Jest cos skuteczniejszego zeby wyczyscic system ze starej grafy nvidii ??

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tray Tools- Ustawienia sprzetowe- Ustawienia podkrecania...- i klikasz 'Pokaz animacje'.

Kreci sie wtedy taki samolocik jak mysliwiec z Gwiezdnych wojen. GPU idzie na 100% a Ty patrzysz na temperatury w GPU-Z...szczegolnie na 3 x VDDC

Prosze bardzo...790/950

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to najwieksze zmartwienie przynosza wlasnie VDDC- czyli temperatury sekcji zasilania. W Furmarku ze zmieniona nazwa pliku odpalajacego EXE- potrafia dojsc w 4870 do 120st. Nie mam pojecia dlaczego nie masz...

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo zbaczać z tematu i go zaśmiecać, ale im więcej czytam o tych problemach z 4850/4870 tym bardziej przekonuje się w tym, aby wstrzymać się z wymianą grafy. Przynajmniej do czasu, aż nie wyjdzie coś nowszego (wydajniejszego nawet od 4870 i GTX 280). Za GTX 280 podziękuję, bo to za drogi interes jak na razie. Myślałem, aby wziąć Palit 4870 Sonic, ale przez te plomby mogę mieć problem z wymianą chłodzenie. Te zamontowane jest ponoć strasznie głośne. Może ktoś już wypatrzył jakiś model z dobrym chłodzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia dlaczego nie masz...

Bo 4850 nie ma czujników w tym miejscu.

 

Ja nie rozumiem swojej karty (gainward GS). Gram we wszystkie gry bez problemów ale wystarczy że po dłuższym graniu wyjdę do windowsa i następuje zwiecha (szczególnie jak odpalam firefoxa). Może to wina rivatunera? (mam tam ustawione profile wiatraka). Mam naklejone radiatorki na strefie zasilania ale to chyba problem nie tkwi ani w tym ani w pamięciach, tylko w samej karcie. Może ktoś ma podobny problem? :sad: na gwarę ją? (jest niby program wymiany tych GSów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...