Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ciekawe o ile wydajnosc skoczy i co będzie z AA(czy tak samo tragiczne jak w 38xx)??....i do tego jeszcze cena... czytałem za hd4870 ma byc za 230 dolców więc nie jest zle...

Sądzę że problemów z AA nie powinno być - w końcu chłopaki dobrze wiedzieli ze muszą to poprawić.... Co do ceny to myślę ze powinny być atrakcyjne jednak nie liczyłbym na kwoty rzedu 500-600PLN, a przynajmniej na wstepie.... Wiadomo, nowośc to i ceny z początku lekko zawyżone :wink: A jesli rzeczywiście HD4870 bedzie za te 230$ to bedzie znakomita sprawa i NVIDIA napewno bedzie musiała się pokusić o obniżke G92 które napewno dostanie od Rv770 po tylku.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że problemów z AA nie powinno być - w końcu chłopaki dobrze wiedzieli ze muszą to poprawić.... Co do ceny to myślę ze powinny być atrakcyjne jednak nie liczyłbym na kwoty rzedu 500-600PLN, a przynajmniej na wstepie.... Wiadomo, nowośc to i ceny z początku lekko zawyżone :wink: A jesli rzeczywiście HD4870 bedzie za te 230$ to bedzie znakomita sprawa i NVIDIA napewno bedzie musiała się pokusić o obniżke G92 które napewno dostanie od Rv770 po tylku.... :)

Pisałem już na innym forum już zaczeła ruchy

8800GT 512MB 139.99 $

8800GTS 512MB 179.99

będzie to bardzo dobry okres na kupienie dobrych kart za psie pieniądze,za 2-3 tygodnie jeszcze polecą.

Zapowiada się ostra walka cenowa tylko się cieszyć.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli rzeczywiście HD4870 bedzie za te 230$ to bedzie znakomita sprawa i NVIDIA napewno bedzie musiała się pokusić o obniżke G92 które napewno dostanie od Rv770 po tylku.... :)

skad ta pewnosc? imho poziom bedzie wyrownany, raz po stronie g92, raz po rv770, konkurowac beda tylko cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ta pewnosc? imho poziom bedzie wyrownany, raz po stronie g92, raz po rv770, konkurowac beda tylko cenowo.

Sam podawałeś linki do niby testów o ile teraz możemy mówić już o testach, gdzie rv770pro daje po grzbiecie 9800GTX a rv770xt jest o chyba 20% szybsze. Tak więc czy podawałeś czy nie zawsze i tak masz swoją linię, której bronisz wbrew danym, założeniom, czy przypuszczeniom, które z pewnością znasz.

Ja tam liczę, że będą lepsze, w końcu wyścig musi się toczyć, czasem ATI musi wyjść na prowadzenie :D choćby w klasie do 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podawałeś linki do niby testów o ile teraz możemy mówić już o testach, gdzie rv770pro daje po grzbiecie 9800GTX a rv770xt jest o chyba 20% szybsze.

mam na mysli ogolna wydajnosc, a nie 3dmarka, szczegolnie 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli ogolna wydajnosc, a nie 3dmarka, szczegolnie 06

Jeszcze nie było premiery, więc sterowniki z pewnością nie są dopracowane, nie wiemy też na ile zmiany w zarządzaniu procesorami wpłyną na wydajność w grach.Może akurat nie będzie strat w grach wobec smarków.

Ja się specjalnie nie przywiązuje do tych danych, ale zakładać, że 10-40% przewagi może nowa karta mieć nie będzie przesadą, zawsze można skorygować po testach swoje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...11&Itemid=1

According to a roadmap we've seen, the RV770XT, the card that ATI might brand as the Radeon HD 4870 512MB will be position to fight the Geforce 9800GTX 512MB.

 

The RV770XT should be as fast as a non-overclocked version of the Geforce 9800GTX 512MB or around that speed. This means that the RV770XT might be a bit faster or a bit slower than this Nvidia offering.

 

However, the RV770XT based 512MB cards won't be able to beat overclocked Geforce 9800 GTX 512MB cards, which implies that the RV770XT performance will be a bit below that of an overclocked G92 with 128 Shaders.

Jak to się potwierdzi to 8800GTS 512MB będzie schodził jak świeża bułeczka po 179.99$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie wtyczki w 4870? Po kiego, przecież to aż tak się nie różni od 4850... ja nawet nie mam dwóch wtyczek w swoim zasilaczu :D To dla podkreślenia, że to coś lepszego dali tę drugą zasilająćą PCI-E 6 pin? Jak by dali 8 pin i powiedzieli że karta żre prąd jak smok, dali inny rdzeń, to był uwierzył, ale to jest tylko podkręcona 4850 :P nie czje tego za chiny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jednak nie poczekam na Ati tylko kupie Galaxy 8800GT 512 Cooler master.... karta stoi ponizej 500zł... ma zworkę do O/C więc po podkręceniu powinna dorównać RV770 :rolleyes:

Bardzo optymistyczne, ale raczej nie da rady po OC tej karcie po OC. No ale zobaczymy ;) Za to na pewno jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje http://www.xbitlabs.com/news/video/display..._Solutions.html . W których to mamy wypowiedzi przedstawicieli obu firm. Sytuacja się niejako klaruje i niektóre informacje zdają się potwierdzać. Z artykułu wynika, że AMD pójdzie w stronę produkcji GPU o wydajności segmentu średniego, w segmencie wyższym będą łączyć takie układy na jednej płytce, bo uważają, że takie rozwiązanie jest bardziej oszczędne (energetycznie) :)

Przedstawiciel firmy nV mówi z kolei, że takie rozwiązanie może być bardziej oszczędne energetycznie lecz pozostanie problem pamięci na takiej karcie, która to nie może być współdzielona, więc de facto musi być tej pamięci dwa razy więcej (co podnosi zapotrzebowanie na energię) idąc dalej musi zostać wykorzystany mostek łączący obydwa układy (który to również potrzebuję zasilania) :?

 

BTW. Jeżeli AMD chce iść w tym kierunku to muszą naprawdę ciężko pracować nad sterownikami i poprawieniem komunikacji obu rdzeni :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos "nowego"

link

 

Dołączona grafika

 

biorac pod uwage, ze w realu 9600gt i 3870 to podobny poziom, mozna spokojnie przyjac, ze 4850/70 beda reprezentowac poziom 98gt/gtx, z przewaga, tak jak juz pisalem, raz jedengo, raz drugiego. te ceny z slajdu to tez fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedii nie ma, biorąc pod uwagę technologię 55nm, dobry zasilacz i wodne chłodzenie, wydajność powinna podskoczyć o jakieś 20% to mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos "nowego"

link

 

Dołączona grafika

 

biorac pod uwage, ze w realu 9600gt i 3870 to podobny poziom, mozna spokojnie przyjac, ze 4850/70 beda reprezentowac poziom 98gt/gtx, z przewaga, tak jak juz pisalem, raz jedengo, raz drugiego. te ceny z slajdu to tez fikcja.

Wciąż zakładasz że ATI nie poprawiło AA co wpływało na ogólny wynik jej kart, że nadal ma gorszą wydajność w grach niż w 3dm.

Nie ma żadnych podstaw by przyjmować takie założenia. Te cechy mogły ulec zmianie a nawet powściągliwy i bardzo umiarkowany pracownik AIT w Polsce który bardzo rzadko ujawnia jakieś szczegóły i nie obiecuje nic na wyrost jak do tej pory, zapewnia że problem z AA w serii 4xxx został już rozwiązany.

Powiesz, że przedstawiciel ATI więc ściemnia, a akurat nie przechwala się żadnymi cechami tych kart, ich wydajnością, nie ujawnia też daty premiery. Widać, ze ATI jest bardzo pewne poprawionego AA i być może w końcu będzie miało w tej dziedzinie przewagę :)

Takiego samego dowodu nie masz w temacie przełożenia wydajności w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zakładasz że ATI nie poprawiło AA co wpływało na ogólny wynik jej kart, że nadal ma gorszą wydajność w grach niż w 3dm.

no coz, "przewidywalnosc" produktow ati, nie jest jakos sczegolnie trudna, jezeli patrzy sie na to bardziej realistycznie, niz przez pryzmat martketingowej papki - dla kazdego cos milego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, "przewidywalnosc" produktow ati, nie jest jakos sczegolnie trudna, jezeli patrzy sie na to bardziej realistycznie, niz przez pryzmat martketingowej papki - dla kazdego cos milego ;)

Pracownika ATI przytoczyłem za przykład nie jako marketingowca, jak widziałeś wypowiada się na forum PCLAB, sam tam pisałeś w tym temacie więc wiesz o kogo chodzi. Człowiek pisze z własnej inicjatywy i nie wciska kitu. Nie jest marketingowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownika ATI przytoczyłem za przykład nie jako marketingowca, jak widziałeś wypowiada się na forum PCLAB, sam tam pisałeś w tym temacie więc wiesz o kogo chodzi. Człowiek pisze z własnej inicjatywy i nie wciska kitu. Nie jest marketingowcem.

jak nie jest, jak jest? w pracy mozg zostawia czy jak? ma taki zawod, pracuje, gdzie pracuje, wiec nigdy nie bedzie zle pisal o swojej firmie, bo nie sr. sie do swojego gniazda. tym bardziej na publicznym forum. zejdz na ziemie, taka jest prawda.

w kazdym badz razie, wiesz do kogo uderzac jak znowu sie okaze, ze cos nie wyszlo jak planowali ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie historia z Fenomenalnym procesorem,jaki on nie bedzie wydajny,jak rozlozy core2 w zegar w zegar,pozniej AMD ustalilo cene niska to wspaniale,ale jak uczy historia jak ustalaja nisko to jest porazka wydajnosciowa.Tanie o sredniej wydajnosci.Moze sie myle i lepiej zeby tak bylo ale po ostatnich donsieniach konkurencja dla 9800gt/9800gtx to ponizej oczekiwan jakie ja wiazalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi o ile to prawda, że nie zamierzają uderzać w rynek HighEnd! A tak było pięknie kiedyś z 1900XTX.

A mnie martwi, że przy cenie 500zł za 8800GT, spora część mid przechodzi na własność nVidii i to zapewne bardziej zaboli ATI, niż to, że będą mieli najmocniejszą kartę tylko dwa dni 16 do 18 czerwca 2008 ATI górą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi, że przy cenie 500zł za 8800GT, spora część mid przechodzi na własność nVidii i to zapewne bardziej zaboli ATI, niż to, że będą mieli najmocniejszą kartę tylko dwa dni 16 do 18 czerwca 2008 ATI górą :D

jeden ;P premiera gt200 przesunieta na 17, no i zapomniales o gx2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

tutaj porównanie z nowymi kartami od Nvidi, jak widać jest spora różnica cenowa,czy bedzię warto kupować karty nvidi? Okaże sie po premierze :wink:

 

Zobaczcie na tabelke "ROPs","Texture Filling Rate" oraz "TDP" jak myślicie nvidia zyska tym sporą przewage nad konkurentem?

Edytowane przez ziarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...