Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ymmm...

Wie ktoś jak odpalić ATT pod Windowsem Vista 64bit?

Te wymuszanie podpisanych sterów mnie do szału doprowadza...

W czasie bootowania systemu wciskasz f8 i wybierasz odpowiednią opcje.

 

Natomiast na stałe się nie da (od momentu wprowadzenia którejś z poprawek systemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie opor na rezystorze po pencilmodzie ? chodzi mi glownie jakie napiecie przy jakim oporze uzyskaliscie. Bo nie chce sie bawic w lutowanie a bez tego raczej nie sprawdze V na GPU.

Zrobiłem kilakrotnie pencil moda, bo nie mogłem dobrać odpowiedniego oporu. Oto wyniki:

R=1,183K ohm Vidle=1,203V Vload=1,314V

R=1,320K ohm Vidle=1,186V Vload=1,290V po 2 godzinach: R=1,200K ohm Vidle=1,199V Vload=1,309V :mur:

R=1,400K ohm Vidle=1,165V Vload=1,270V po 2 godzinach: R=? Vidle=1,174V Vload=1,284V

 

Mam referencyjnego ASUS 4850 z chłodzeniem zmienionym na Accelero S1. Bios jest własnoręcznie robiony :-) (RBE+ tabela timingów od Powercolor 4850 PCS+). Na ostatnich z wyżej wymienionych śmigam sobie 760/2200 na co dzień (temp idle=39/load=56). Pencil mod metodą na malowanie rezystorka ołówkiem B5.

 

!!! UWAGA !!!

Nie ja jeden to zauważyłem, pisałem już o tym na forum Xtremesystems. Okazuje się, że 2-3 godziny po zrobieniu pencil moda, rezystancja spada i to czasem znacznie. Sytuacja po jakimś czasie stabilizuje się, ale to nie jest regułą że rezystancja nie spadnie jeszcze. Grafit pod wpływem temperatury i przewodnictwa prądu zmienia swoją strukturę i zaczyna przewodzić lepiej. Mój poprzedni pencil mod w końcu podbił tak napięcie, że karta przestała być stabilna. Ogólnie moje HD4850 pozyżej 1,3V jest niestabilna niezależnie od taktowania.

Niedługo zrobię voltage-moda z potencjometrem (BEZ LUTOWANIA CZEGOKOLWIEK) i jeśli się uda na HD4850, to opiszę to tutaj na forum. Metoda z potencjometrem jest o wiele bezpieczniejsza, bo nie ma zmian rezystancji względem temperatury i czasu. Od razu piszę niedowiarkom, że jest to możliwe i jak najbardziej w 100% usuwalne, więc nie tracicie gwarancji. Sprawdziłem wcześniej tę metodę na moim HD3870 i działa!

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli z pencilmoda, zamalowujac rezystor moge uzyskac max 1.45v tzn. ze po dluzszym czasie napiecie mi juz nie wzrosnie bardziej? 1.45v jest bezpiecznym napieciem na codzien, przy dobrym chlodzeniu?

Z niecierpliwoscia czekam Arroyo na opis Twojej wersji vmoda.

 

Sorry ze dodaje linka ale nie chce mi się pisac jeszcze raz tego w raz z linkami.

O to moje małe zapytania w tym linku.

http://www.in4.pl/nb_forum.htm?forum_id=11...;post_id=367156

Ja dzisiaj montowalem accelero S1 +2x120 na referencyjnego Asusa 4850. Co porawda troche sie musialem nakombinowac z odpowiednim dociskiem podstawy chlodzenia do gpu, ale w koncu sie udalo (z 5 razy zakladalem). Radiatorow na ram uzylem tych z zestawu, po przyklejeniu nie trzymaja sie prawie wcale, wystarczy lekko ruszyc i odpadaja, ale po kilkugodzinnym wygrzaniu juz sie trzymaja bardzo dobrze. Na zasialanie dalem 2 podluzne radiatory rowniez z zestawu i 3 pentagramy. Odtluszczalem szpirytusem :) Ogolnie polecam, temperaturki bardzo przyjemne - 35C idle, 45-47 stress. Tylko rada ode mnie: zwroc uwage na docisk do rdzenia. Dopoki stosowalem plastikowe kolki z zestawu to nie bylo praktycznie docisku - na podstawie zostawalo tylko pare plam z pasty, a nie elegancki prostokacik. Dopiero zastapienie ich gumowymi podkladkami z pentagrama dalo oczekiwany efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie znowu pytam jakie radiatorki na sekcje zasilania hd 4850 :/ najlepszy by byl taki ktory dalo by sie zamocowac na te dziurki od srubek (czyli ten na zdejciu ponizej)

 

Dołączona grafika

 

wiem ze jestem meczacy ale chce miec chociaz raz cos zrobione porzadnie :)

 

dlatego prosze zeby ktos podal mi nr takiego radiatorka model czy cokolwiek a jezeli nie to jakie kupic ?? (tutaj fajnie by bylo jakby mialy juz nalozonego gluta)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit sonic z podpisu, kręcona czy nie (OC 735/2100) stabilna, cicha, jedynie zasiłka niedomaga ewidentnie.

Ta karta naprawdę potrzebuje 500 tki albo więcej.

... ja mam bequiet straight power 450w i jakos 4870 daje rade

w stresie ciagnie z gniazdka max 350w (344 widzialem) +-3% idle 239w

taktowanie 800/1000 procek e6300 1.36w 3.15ghz

 

Ymmm...

Wie ktoś jak odpalić ATT pod Windowsem Vista 64bit?

Te wymuszanie podpisanych sterów mnie do szału doprowadza...

W czasie bootowania systemu wciskasz f8 i wybierasz odpowiednią opcje.

 

Natomiast na stałe się nie da (od momentu wprowadzenia którejś z poprawek systemu)

czytac readme jak zrobic zeby dzialalo, dodam tylko ze wcale nie trzeba uac wylaczac bo dziala spoko przy wlaczonym jedynie trzeba instalator uruchomic jako administrator ;p

 

Driver Signature Enforcement Overrider 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze , to o tym

3120514[/snapback]

Na labie panuje plaga dzialajacych inaczej uzytkownikow :P
Posiadam konto tutaj i na labie - tzn. że jak działam, inaczej? Możesz mi wyjaśnić o co ci chodziło?

 

 

Dla tych co uważają że Glaciator na 4870 jest cichy nagrałem filmiki.

 

Karta Asus 4870 z niereferencyjnym chłodzeniem Glaciator, cooler ustawiony na Auto:

http://www.wrzuta.pl/film/rs30M55nKp/asus_...ciator_fan_auto

 

Karta Asus 4870 z niereferencyjnym chłodzeniem Glaciator, cooler ustawiony na 10% - zaznaczam że regulacja po tygodniu się popsuła i cooler nie da się wyregulować ani Smart doctorem ani ccc od ati i sobie tak oto "faluje":

http://www.wrzuta.pl/film/h4ub1Hqzib/asus_...laciator_fan_10

 

Jak ktoś mi napisze że można przy czym takim wytrzymać to polecam od razu kupić taką kartę i używać. Zimna, wydajna a że chuczy jak odkurzacz to nic.

 

Jak już pisałem na Labie nowy bios przysłali, wgrałem i nic się nie zmieniło. Wysłałem jeszcze raz meila do asusa i czekam na odpowiedź.

Takie zarejestrowałem obroty po wgraniu biosu:

Wentylator dalej nie reaguje na program smartdoctor. i tak:

Tryb "Auto":

- 50% - 2430rpm

- SmartCooling - 20% - 39*C - 2300rpm

Tryb "Manulal":

- 1% - 2250rpm,

- 5% - 2330rpm,

- 10% - 2270rpm,

- 20% - 2290rpm,

- 30% - 2340rpm,

- 40% - 2400rpm,

- 50% - 2450rpm,

- 60% - 2490rpm,

- 70% - 2530rpm,

- 80% - 2550rpm,

- 90% - 2580rpm

- 100% - 2590rpm

 

Im mniejsza ustawiona prędkość to występuje większe falowanie, nawet jak ustawię na chwilę prędość 1% to i tak się kręci

jak przy 30-40%.

W nowym biosie zmieniono obroty coolera w 2d na 20% ale karta podaje wyższe.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto tutaj i na labie - tzn. że jak działam, inaczej? Możesz mi wyjaśnić o co ci chodziło?

Nikogo nie chcialem urazic, ale jak czasem poczytam laba to po prostu sie slabo robi i wszystko opada. Nie mowie, ze sa tam same nooby czy cos, tylko po prostu z tego co widze jest tam sporo wiekszy niz tutaj odsetek userow, ktorzy nie maja bladego pojecia o czym pisza i ich posty pasuja tylko na żal.pl. Ale koniec z tym offtopem i nie bierz tego do siebie, bo nie do Ciebie to bylo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest wstanie udzielic mi odpowiedzi na moje wczesniejsze pytanie ?? Czy poprostu mnie zlaliscie poniewaz gdzies tam wspomnialem o GTX 280 :|

 

Czy karta 4870 w CF jest stabilna jak skala ?? Czy nie ma z nia zadnych problemow ?? Czy moze jesli chce miec spokoj to mam ORT: ORT: wziąć GTX 280 ?? Bo po tym co tu czytam to sam niewiem. A w loteryjki niechce sie bawic, 3 miesiace jestem bez kart po ostatniej loteryjce i teraz klade duzy nacisk na niezawodnosc.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buziak

Większą wydajność będzie miał 4870x2 niż 4870 w crossfire. Radził bym Ci zadać powyższe pytanie właśnie w tamtym wątku. Cena też niższa niż dwie 4870 tki.

Co do stabilności, to nie słyszałem aby były niestabilne, na pewno znane błędy z 3870 CF i x2 zostały w serii 4xxx wyeliminowane.

Mogę Ci tylko polecić bardzo dobry zasilacz BeQuite 550W do takiego zestawu albo nawet 600 tkę (z małym zapasem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie polecam, temperaturki bardzo przyjemne - 35C idle, 45-47 stress. Tylko rada ode mnie: zwroc uwage na docisk do rdzenia. Dopoki stosowalem plastikowe kolki z zestawu to nie bylo praktycznie docisku - na podstawie zostawalo tylko pare plam z pasty, a nie elegancki prostokacik. Dopiero zastapienie ich gumowymi podkladkami z pentagrama dalo oczekiwany efekt.

Ja zainstalowałem przedwczoraj Twin Turbo i przy 990-1000 RPM i taktach 720/1110 mam w IDLE (display IO/memory IO/shader core): 37/51/44 a w stresie 53/76/66. Jak widać temperatura memory IO znacząco wyższa od reszty. Też doszedłem do tego, że to wina słabego docisku ale narazie nie mam czasu po raz 3 zakładać TT (za pierwszym razem memory IO w spoczynku miało 80 stopni a podstawa radiatora nie była nawet ubrudzona w paście nałożonej na rdzeń). Myślę, że to bezpieczne temperatury przy tych taktach? Na razie zostawiam ale poprawię przy najbliższej okazji stąd moje (może głupie) pytanie: skąd dokładnie te gumowe podkładki masz - sprzedawane są oddzielnie czy z innego kompletu?:) Ja chyba zmodyfikuje istniejące ale nie wiem jeszcze - muszę rzucić okiem na nie.

 

ps.: ja ze swoim Radkiem (referencyjny HD4850 Sapphire) na standardowym chłodzeniu nie miałem problemów. Nawet z podkręconym na 690/1100.

 

Może jakieś małe porównanie zrobimy HD4850 z GTX+ w 1920x1200?? Jest jakiś posiadacz GTX+ chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buziak

Większą wydajność będzie miał 4870x2 niż 4870 w crossfire. Radził bym Ci zadać powyższe pytanie właśnie w tamtym wątku. Cena też niższa niż dwie 4870 tki.

Co do stabilności, to nie słyszałem aby były niestabilne, na pewno znane błędy z 3870 CF i x2 zostały w serii 4xxx wyeliminowane.

Mogę Ci tylko polecić bardzo dobry zasilacz BeQuite 550W do takiego zestawu albo nawet 600 tkę (z małym zapasem).

Dzieki wielkie ale zasilki nie potrzebuje, patrz sig Szef 850W. A co do X2 to czytalem w testach ze w grach ktore nie obsluguja dwoch GPU X2 wypada gorzej niz 4870 w CF ( Do tego moj Q6600 chodzi na 3,4 Ghz wyzej nie pojdzie ze wzgledu na temp :P I tak jest goracy w prime95 chodzi stabilnie ale potrafi miec ponad 75 stopni ). Odrazu mowie, ze chce kupic to co stabilne i dobre, sklaniam sie w strone ATi ale te niektore opinie ... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja mam bequiet straight power 450w i jakos 4870 daje rade

w stresie ciagnie z gniazdka max 350w (344 widzialem) +-3% idle 239w

taktowanie 800/1000 procek e6300 1.36w 3.15ghz

Driver Signature Enforcement Overrider 1.0

No to oswieć mnie z łaski swojej bo ja mam ból, wiem że to dobra zasiłka choć jedna już mi się skopsała, obecna jest nówka prosto z wymiany.

a mam tak: CPU E8400@4050 (1,25bios-1,22 win)

mobo: asus p5q deluxe

ram 4x1GB kingston hyperX 2,2v

hdd: 3x sata (1x160, 2x120)

napęd: DVDRW liteon

fans: 3x140 (2led) 1x80 + ten od aurasa na cpu też led

 

no i mam lipe, czasem gaśnie monitor (brak sygnału) i dostaje komunikat od karty gpu że przeszła w tryb bezpieczny itd...

chciałem podłączyć jeszcze jeden fan 140 i gdy to zrobiłem to w nic zagrać nie mogłem, grafa się tak wywalała jakby zepsuta była (arty na ekranie), gdym tego nie widział to nigdy bym nie uwierzył. Po odpięciu wiatraka wszystko wróciło do normy (+/- normy)

pic1

pic2

Edytowane przez TigerA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skąd dokładnie te gumowe podkładki masz - sprzedawane są oddzielnie czy z innego kompletu?:) Ja chyba zmodyfikuje istniejące ale nie wiem jeszcze - muszę rzucić okiem na nie.

Z kompletu od pentagrama xc 70cu. Ale mysle, ze skrocenie tych plastikow od accelero tez da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kompletu od pentagrama xc 70cu. Ale mysle, ze skrocenie tych plastikow od accelero tez da rade.

O czym wy mowicie? Czy ja zcegos nie zamontowalem? :D O ile pamietam to w Accelero sa tylko cieniutkie podkladk pod sruby. Zadnych plastikow nie uswiadczylem.. chyba. Prosze, wyjasnijcie mi, bo zaczynam sie bac o montarz mojego AC :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszce takie 4 czarne podkładki między accelero a dolną stronę grafy (mają za zadanie chronić aby nie poskręcać tego za mocno ;). Ale nie martw się, poprzednio działałem bez podkładek i jeśli temp masz odpowiednie to sie nie przejmuj.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, te podkladki :) Uff. Zamontowalem je przy pierwszej instalacji. Potem jeszcze 2 razy zmienialem paste i szczerze mowiac kopletnie o nich zapomnialem. Ale raczej zauwazylbym, jak odpadaja... Dla switego spokoju sprawzde pozniej, czy sa zamontowane tam, gdize byc powinny.

 

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic Gainwarda GS 4850, czy jest jakis sposob by sprawdzic kiedy karta zostala wyprodukowana (kod producenta czy cos), bo z tego co czytalem te po 18 wrzesnia sa juz z nowym biosem i poprawionym chlodzeniem, podobno nie wywalaja czarnych ekranow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malyna

sprawdzic mozna w GPU-Z w polu "relase date" (chyba) ;) (przynajmniej u mnie cos pisze xD - Jun 19, 2008 a niecaly miesiac pozniej go kupilem)

 

a teraz takie pytanie odemnie...

czym/jak zmodyfikowac bios aby obroty wentylatoworw byly ustawione na minimum 37% (ponizej accelero staje) i tak do 60°C osiagalo 45% a powyzej tej temperatury np 60% (te 60% to tylko tak awaryjnie bo nawet odblokowany furmark nie wygrzeje bardziej niz 60-65° przy 45%)

ewentualnie moglo by byc stale 45% i dopiero przy bardzo wysokiej temp przyspieszal...

 

Aktualnie obroty ustawiam w ATT ale troche mnie to denerwuje bo jak system sie nie wlaczy to wentylatory stoja i grafika sie tak nagrzewa ze az kabel do monitora sie robi cieply :D (ostatnio testowalem pamiec w dosowym memtescie i o karte mozna bylo poparzyc paluchy)

 

edit: @majkick - moze Acutake? mam w zasilaczu i jak na te cene sprawuje sie dosc dobrze

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...