Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamontowałem Twin Turbo i jestem bardzo zadowolony :) Cisza ,cisza i jeszcze raz cisza :) Chciałem serdecznie podziękować uzytkownikom radziuinblack i domban214 za pomoc ;) Piwko dla was. Temperatury niżej(idle)...

post-162486-1224509263_thumb.jpg

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście ale oprócz Ice-Q jest też his 4850 ze zmienionym chłodzeniem robiony w stylu Glaciatora/Saphire'a:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,60993/

 

A sam ICE-Q zmienił dostępność na towar na zamówienie z data bliżej nie określona w kompuszrocie , więc chyba już są blisko :)

Dziwne, bo pc.pl ma juz na aukcji jedna sztuke.

Jesli oni maja to i ktr musi miec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie do uzytkownikow Visty. Czesto na 4850/4870 macie blad , a w zasadzie bsoda spowodowanego ATIKMDAG.SYS?? Czytalem , ze to bardzo czesto pojawia sie przy 2 monitorach, ale i przy 1 w czasie grania na Viscie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie do uzytkownikow Visty. Czesto na 4850/4870 macie blad , a w zasadzie bsoda spowodowanego ATIKMDAG.SYS?? Czytalem , ze to bardzo czesto pojawia sie przy 2 monitorach, ale i przy 1 w czasie grania na Viscie.

Źle czytałeś, ani razu nie miałem BSOD'a, a na 2 monitorach (właściwie 1 monitor i TV) też go nie uświadczyłem.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem w Palicie Sonic 4870, fanfixa poprzez odłączenie jednego z dwóch wentylatorów

po tej operacji zlikwidowałem ten przeraźliwy świst :)

 

kartę podkręciłem do 820/1100 w stresie wentyl wieje z prędkością max. 1100rpm (minimalnie słyszalny, bezgłośnie chodzi do 900rpm) temperatury wyglądają wtedy następująco:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

POzdr.

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie do uzytkownikow Visty. Czesto na 4850/4870 macie blad , a w zasadzie bsoda spowodowanego ATIKMDAG.SYS?? Czytalem , ze to bardzo czesto pojawia sie przy 2 monitorach, ale i przy 1 w czasie grania na Viscie.

Co 5 minut na 1 monitorze w wyniku przegrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Glaciatorów - czy macie wtyczkę 1x 6pin ?

 

Wiem, że tak jest, ale ja w Palicie Sonic miałem 1x 8pin.

 

No i na stronie Sapphire przy Dual Slot Fansink pisze normalnie 1x 6pin.

Zgadza się, w Asusie Glaciatorze jest wtyczka do zasilania 6-pinowa. W pudle jest też przejściówka 2 molex - 1x6pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty miales te karty, ze tak sie ochoczo wypowiadasz?

Dopiero leci do mnie. Wg Ciebie muszę mieć tą kartę żeby o niej się wypowiadać?

 

Na PCS+ normalnie można fanfixa robić?

 

Miguel707 dokupię sobie do crossfire'a tego Asusa co ty bierzesz albo HIS'a bo ma radiatory na sekcji zasilania a coolera podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Crysisem na maxa nie , reszta gier to smiga na tanszych kartach :)

Co 5 minut na 1 monitorze w wyniku przegrzania.

mowisz na powaznie? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie do uzytkownikow Visty. Czesto na 4850/4870 macie blad , a w zasadzie bsoda spowodowanego ATIKMDAG.SYS?? Czytalem , ze to bardzo czesto pojawia sie przy 2 monitorach, ale i przy 1 w czasie grania na Viscie.

Bsodow na 2 monitorach nie mialem, ale vpu recovery co chwile. Nie wiem z czym to moze byc zwiazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOG , czyli u Ciebie nadami momo modyfikacji itd (jesli dobrze pamietam to cos robiles z chlodzeniem) nadal resetuje sie sterownik?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy mam niskie - max 55C na 1.32V i 800mhz na gpu, a resety sterownika sa na 2 monitorach. Wogole dziwne rzeczy sie dzieja jak podepne drugi monitor, bo np po zmianie rozdzielczosci czy odswiezania na pare sekund wyskakuja kolorowe pasy na caly ekran. Na 1 monitorze wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bsodow na 2 monitorach nie mialem, ale vpu recovery co chwile. Nie wiem z czym to moze byc zwiazane.

Jak robi się to po OC wniosek jest jeden, przekręciłeś kartę bo u mnie nigdy się sterownik nie zrestartował sam z siebie, jedynie po zbyt wysokim OC bez podniesienia napięcia miałem reset sterownika.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam Gainward 4850 (ten podstawowy) i bardzo często wywala mi z gier na pulpit winXP 32bit. Czytając temat doszedłem do wniosku ze mógłby pomóc nowszy bios do niego ale nigdzie nie mogę takiego znaleźć . Może ktoś ma i się podzieli. z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niedokladnych zdjec ja tam widzialem 3 cewki , Palit ma 2. IMHO pcb jest dokladnie takie samo :)

Z tego co widzę to na SAPPHIRE HD4850 512MB Dual Slot Fansink (mam ta kartę przed sobą na biurku) są 3 cewki ale na palicie też są 3 cewki. Wychodzi 2 cewki na zasilanie Rdzenia Granicznego i 1 cewka na zasilnie pamięci. Tak samom jest w Palicie też są 3 cewki. Jedyna różnica miedzy nimi to to że Palit nie ma chłodzenia na sekcji zasilnia radzenia graficznego. Poz tym na SAPPHIRE HD4850 512MB Dual Slot Fansink są tylko 2 tranzystory (czy ja to się nazywa) które są odpowiedzialne za zasilanie sekcji pamięci a na palicie jest ich 3 sztuki.

 

Ps

Jedynie na referatach jest 4 fazowe zasilnie procesora graficznego. I na paru jeszcze innych kartach.

 

Ps 2

Powercolor Radeon HD 4850 PCS Też wygląda na to ze ma 2 fazowe zasilanie procesora graficznego

 

Ps3

SAPPHIRE 4850 TOXIC zaś wygląd mi ze ma 4 fazowe zasilnie procesora graficznego

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co tutaj się dzieje, co wchodze na ten temat to pełno nowych postów na temat problemow z tą kartą :/ Nigdy nie miałem VPU recovery, żadnego wywalania sterownika, no po prostu nic :/ Jednego Asusa ma znajomy (dodam ze niekrecony) i juz od 3miesięcy 0 problemów. Drugi znajomy również ma Asusa i równiez 0 problemów i co z tego ze sa to konstrukcje referencyjne i w stresie osiągają ~90*C :lol: Karta ma przede wszystkim działać prawidłowo. Sam miałem Gainwarda GS i był to jeden z tych wadliwych, wymieniłem na Asusa juz z chłodzeniem Glaciator i równiez juz od ponad miesiaca 0 problemów, nie krece, nie robie fanfixów bo i po co? ;) Tak wiec nie rozumie tylu problemów, ktore przychodzi mi tutaj czytac. Z obserwacji wynika, że głównie są one powodem OC, wiec moze warto się zastanowić, czy chcemy bawic sie w kręcenie i później płakać na forum, czy po prostu cieszyc się kartą i odżałowac te pare FPS ;)

Jak juz wspomniałem pisze to na podstawie własnych obserwacji karty Asusa, wiec moze jednak warto zastanowic sie nad firmą? Pozdrawiam

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: NIGDY nie miałem problemów na standardowym chłodzeniu i domyślnych taktach. Nie wiem...może niektórzy mają pajęczynę w budzie i przewiewu nie ma;)

 

Teraz jestem na Twin Turbo i po oc 720/1125 na jednym monitorze nie ma problemów (napięcie domyślne). Po podpięciu drugiego potrafi zresetować się sterownik lub nawet wyskakują czasami pasy na cały ekran (drugi robi się czarny) przy wyższym OC (przy mniejszym reset sterownika). Na domyślnych taktach jest ok. To samo było na Catach 8.9 (teraz mam 8.10). Na 8.7 i 8.8 nie wiem bo używałem jednego monitora wtedy.

 

Troszkę mnie to irytuję ale cóż...co zrobić;) Do tego nie wiem czy to przez dwa monitory czy przez stery 8.10 ale takty pamięci nie spadają mi do 750MHz w "IDLE". Rdzeń spada do 500MHz - tak jak powinno być. Wiecie coś o tym?:)

 

Karta referencyjna Sapphire. JESTEM BARDZO ZADOWOLONY (ale nie MEGA;))

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprę kolegę RazoreXa, skoro już tyle osób ma problemów z tą kartą to po co to kręcić, co da te parę Mhz w tą abo we wtą. Teoretycznie więcej punktów w jakimś Smarku a w praktyce tylko karta cierpi :P rozumiem kręcić karty co się do tego nadają (czyt. nie psują się przy tym) ale z tych postów co tu czytam to te egzemplarze się raczej nie nadawają. Sam posiadam taką, i przetaktowanie jej raczej niewiele się zdało w graniu. Przecież i tak większość tytułów na niej bez problemu śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić HD4870 wtedy będzie 750Mhz na rdzeniu :wink: wiem że znowu więcej pieniędzy i nie wszystkim się to uśmiecha ale i tak się to bardziej opłaca niż gdy przekręcona karta się zepsuje :P wiem że są gwarancje i takie tam ale ja bym raczej nie wytrzymał długo gdybym był bez karty graficznej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nie jestem nawet graczem:) Gram okazjonalnie a kartę kupiłem dla jej programowalnych procesorów bo mam zamiar się nimi pobawić osobiście w niedalekiej przyszłości. Gdyby nie to siedziałbym na czymś 4 razy słabszym. Gdybym był zapalonym graczem to bym kupił HD4870 ale X2 :)

 

Ja jestem za tym, żeby nie uznawali gwarancji na karty uwalone z winy użytkownika (to prawie jak oszustwo)- ale problem - jak do tego dojść i komu się chce:) Sam pewnie też bym oddał, hehe...

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymuszam AA w sterownikach - włączone jeśli gra obsługuje. Mass Effect, GRID (ale z AA 4x - reszta max), Bioshock (pardzo dużo fps z OC jak i bez), ogólnie gry na silniku U3, Timeshift, MoH Airborne, BiA: Hell's Highway, Call of Duty 4, Fifa 2009. DMC 4 i zapewne wiele innych. Wiadomo...Crysis też działa ale już nie na maxa. Zazwyczaj gry śmigają w okolicach 50-60 fps. A proca nie mam mocno wykręconego.

 

Gra w rozdziałce 1920x1200 a więc ciut więcej od "full HD" które jest 1920x1080.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców :P radek 4850 da sobie rade z grami i tv full hd ? czy lepiej dołożyć do 4870?

Zdecydowanie lepiej dołożyć. 4850 to tak do 1600x1200 (1680x1050) jest akurat. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie po przejsciach wczoraj dostalem nowego palita sonic 4870(pierwszy nie startowal w ogole) i moglem odpalic nareszcie dawno juz zlozonego nowego kompa. Pierwszy raz instalowalem viste i w sumie obylo sie bez komplikacji. Zainstalowalem drivery: do mobo z plytki asusa (automat all in 1 czy cos w tym stylu), od monitora no i grafiki (catalysty 8.10). Wszytsko ladnie poszlo ale jak juz wrzucilem natywna rozdzialke czyli 1920x1200 na niektorych tapetach pojawily sie migoczace pixele :damage_wall: wtf? zmniejszylem rozdzialke i juz ich nie bylo. Tylko na wysokich sie pojawiaja i zawsze w tych samych miejscach(mam wrazenie ze na poszczegolnych barwach), nie na calym ekranie ale w 2-3 miejscach takie skupiska(dotre do domu to wrzuce SS'y). Nic nie krecilem ani proca ani pamieci ani grafiki. Temperaturki na grafie sa w normie. Czy to najnowsze catalysty sie sypia? ktos moze spotkal sie z czyms takim?

A to specyfikacja calego kompa:

 

ASUS P5Q-E

E8400

A-Data Extreme Edition DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4

Corsair CMPSU-650TXEU 650W ATX PFC

HP LCD 24'' LP2475

Palit ATI Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 256bit PCI-E TV/2xDVI

Samsung F1 640GB

 

edit:

aha vista 32-bitowa + sp1+ jakies poprawki

drivery sa bez ccc, att jeszcze nie instalowalem. Nie odpalem jeszcze zadnego smarka ani gierki - pewnie dzis to zrobie

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...