Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Po co 10x zadajecie glupie pytania?

 

Napisz do Zonca , do kazdego z non refem , ktory oradiatrowal vrm , przeciez tego nie trzeba robic.

To Twoje odpowiedzi sa glupie. Narzekasz na referenta i wyskakujesz teraz z non ref. Tak wogole to mialem przez miesiac non ref gainwarda bez zadnych radiatorow na vram i bylo z nim 0 (slownie "zero") problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje odpowiedzi sa glupie. Narzekasz na referenta i wyskakujesz teraz z non ref.

Brak zrozumienia?

 

Wolalem refa bo mial oradiatorowana sekcje i ramy , zas non refy tego nie maja i ludzie to robia , przelec calosc tematow o 4850 na PCL , zobaczysz o czym mowie. Skoro mam placic o 100 wiecej do non refa i dokupic radiatory to wole refa. Tak , wlasnie taka kierowalem sie logika , ale co z tego skoro ramy padly i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zrozumienia?

 

Wolalem refa bo mial oradiatorowana sekcje i ramy , zas non refy tego nie maja i ludzie to robia , przelec calosc tematow o 4850 na PCL , zobaczysz o czym mowie. Skoro mam placic o 100 wiecej do non refa i dokupic radiatory to wole refa. Tak , wlasnie taka kierowalem sie logika , ale co z tego skoro ramy padly i tak.

Do ciebie nic nie dociera, jestes niererformowalny. Wybrales najslabsza opcje chlodzaca i masz pretensje do niewiadomo kogo. Nie obchodzi mnie co ludzie robia, a szczegolnie na PCL, jezeli producent nie daje radiatorow to znaczy, ze nie musi, a w razie czego jest gwara. Za 54zl mozesz miec accelero, ktore jest x razy wydajniejsze od kazdego mozliwego chlodzenia fabrycznie montowanego. No ale Ty chlodzenia nie wymienisz, wolisz tylko "dotykac" karte i mowic: "alc, jak parzy". A z tego co mowisz to ramy nie padly, tylko byly padniete a to zasadnicza roznica.

Koniec offtopa z mojej strony, nie chce mi sie juz z Toba klocic, bo i tak przeciez wiesz swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam ICE-Q zmienił dostępność na towar na zamówienie z data bliżej nie określona w kompuszrocie , więc chyba już są blisko :)

IMHO nie ma sensu na dziś tam zamawiać. Sam zamówiłem w pierwszym dniu gdy wstawili tego IceQ4 Turbo do oferty Komputronika, ba zrobili "promocję" na 519 zł jak wersja orbowa. I co z tego jeśli przedstawiciele Komputronika odwołali ma zamówienie. Wg przesłanych informacji będą najwcześniej za 3 tygodnie, ale podobno w Komputroniku nie znają daty dostawy więc równie dobrze może być i za 1,5 miesiąca, podobnie jak "witrualnie" dostępny HiS R4830. Być może miało to też związek z dobrą ceną za jaką zamówiłem tą kartę, bo kilka godzin później podnieśli z 519 na 739 zł. IMHO szkoda sobie zawracać głowy takimi zakupami w tym sklepie. Chciałem mieć kartę z dobrym chłodzeniem fabrycznym i dlatego zamawiałem tego HiSa, a przez to zeszły mi w lokalnych sklepach (w sieciowych zresztą też) ostatnie sztuki R4850 w starych cenach. Przez te jazdy z Komputronikiem jestem w plecy co najmniej 100 zł. Po takim numerze nie mam ochoty nic więcej tam zamawiać. W efekcie zamówiłem w lokalnym sklepie Asusa z Glaciatorem (ale nie TOP) za 550 zł. I tak na dziś dobra cena. W sumie czekałem na R4830, ale po tym co się porobiło z dolarem dochodzi do chorych sytuacji, że R4830 jak będą dostępne mogą być w wyższych cenach niż R4850 ze starych zapasów, a czekać do stycznia-lutego aż się sytuacja ustabilizuje nie mam czasu i ochoty. Chlera, a miałem nie wywalać na grafikę >500 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gainwarda GS i mam 46 stopni w stresie no nie wiem czy accelero przebija wszystko :P

Niezła temperatura:) Teraz jeszcze tylko zdefiniuj stres...jak ją obciążasz. I hałas...bo S1 raczej ciche, nawet moje Twin Turbo na 900 obrótów ciche.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gainwarda GS i mam 46 stopni w stresie no nie wiem czy accelero przebija wszystko :P

http://www.digit-life.com/articles3/video/gain-3-p2.html

z tymi 2 HP <_< no już prawie zima

to jest to samo co palit sonic więc wiemy jakie tam temp. panują.

http://pcarena.pl/page/84883/13/7-wspanial...-Radeonow-4850/

http://www.firingsquad.com/hardware/palit_...view/page10.asp

accelero porównywać do tej konstrukcji to śmiech na sali ale niektórzy mają złudzenia

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś dwóch miesięcy ujeżdżam Gainwarda HD4850. Generalnie karta wypas, wydajność świetna, karta jest gorąca podczas pracy, ale jest chłodniejsza od 8800GTS które miałem włożone wcześniej. Na tym Gainwardzie mam chłodzenie niereferencyjne, ale jakies tandetne, wzorowane na to z edycji GS ale tylko wozorowane, po OC i pod obciążeniem jest mocno słyszalne. Gainward dał ciała z umieszczeniem plomby gwarancyjnej na blaszce trzymającej radiator, szkoda że tak szanowana firma nie chce aby userzy zmieniali chłodzenie.

Zastanaiam się nad posadzeniem na tym 4850 chłodzenia COOLINK GFX Chilla 2x80mm. Użytkował ktos ten wynalazek, jak wrażenia ?

Generalnie uważam że to bardzo udany produkt pod względem stosunku cena/jakość, zwłaszcza że ja załapałem się na niego za 430 zł :)

Edytowane przez ZeroSuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sensu na dziś tam zamawiać. Sam zamówiłem w pierwszym dniu gdy wstawili tego IceQ4 Turbo do oferty Komputronika, ba zrobili "promocję" na 519 zł jak wersja orbowa. I co z tego jeśli przedstawiciele Komputronika odwołali ma zamówienie. Wg przesłanych informacji będą najwcześniej za 3 tygodnie, ale podobno w Komputroniku nie znają daty dostawy więc równie dobrze może być i za 1,5 miesiąca, podobnie jak "witrualnie" dostępny HiS R4830. Być może miało to też związek z dobrą ceną za jaką zamówiłem tą kartę, bo kilka godzin później podnieśli z 519 na 739 zł. IMHO szkoda sobie zawracać głowy takimi zakupami w tym sklepie. Chciałem mieć kartę z dobrym chłodzeniem fabrycznym i dlatego zamawiałem tego HiSa, a przez to zeszły mi w lokalnych sklepach (w sieciowych zresztą też) ostatnie sztuki R4850 w starych cenach. Przez te jazdy z Komputronikiem jestem w plecy co najmniej 100 zł. Po takim numerze nie mam ochoty nic więcej tam zamawiać. W efekcie zamówiłem w lokalnym sklepie Asusa z Glaciatorem (ale nie TOP) za 550 zł. I tak na dziś dobra cena. W sumie czekałem na R4830, ale po tym co się porobiło z dolarem dochodzi do chorych sytuacji, że R4830 jak będą dostępne mogą być w wyższych cenach niż R4850 ze starych zapasów, a czekać do stycznia-lutego aż się sytuacja ustabilizuje nie mam czasu i ochoty. Chlera, a miałem nie wywalać na grafikę >500 zł :(

Ja wczoraj dostałem mail , ze mój HIS za 529 PLN jest gotów do odbioru w sklepie (ale of course wersja FAN ta z niebieskim pseudozalmanem czy glaciatorem).

Jak odbiore to zobaczymy czy to ciche w kazdym razie radiator na PWM jest.

 

Edit: Co sie w sumie dobrze sklada bo zjaralem uklady odpowiedzialne ze rendering dx10 w moim 2900 (i ciekawostka calosc walnela jak karta byla w trybie 2d a katowalem Orthosem proca wykreconego na 3.2 Ghz z napieciem 1.45).

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką to ma wysokość bo potrzebuje coś do CF :rolleyes:

COOLINK GFX Chilla 2x80mm

Wysokość 20mm do radiatora 30mm z wentylami

Długość 161 mm

Głębokość 115 mm

 

Wygląda to solidnie. Deklarują 18db pod pełnym obciążeniem. Chyba sie skuszę na takie coś... szkoda że nie pomyslałem i jak sprzedawałem X1950Xt to sprzedałem razem z ZeroThermem GX815.

Edytowane przez ZeroSuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol?

Nie LoL tylko jak załączam Lost Planet w dx10 to wali mi artami, a jak załączam Lost planet w dx 9 to mam perfekcyjny obraz :) Zresztą zanim nie sflashowałem biosu to wywalało artefakty od czasu do czasu przy zmianie trybu pracy z 2d na 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gainwarda GS i mam 46 stopni w stresie no nie wiem czy accelero przebija wszystko :P

Chyba znasz jakas inna niz wszyscy definicje stresu, ja mam 47C w atitool, i 54C w furmarku. Napiecie na gpu 1.35v, 825mhz. W stosunku do def volatage i zegarow o jakies 5C wiecej. Do tego karta jest zupelnie nieslyszalna dzieki dwom wentylom 120mm na 1000 RPM. Wiec tak, dalej uwazam, ze accelero przebija wszystko w kwestii ac montowanego na kartach graficznych. Pomijam thermalright oferujacy taka sama wydajnosc za 2x wiecej pln.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie nic nie dociera, jestes niererformowalny. Wybrales najslabsza opcje chlodzaca i masz pretensje do niewiadomo kogo. Nie obchodzi mnie co ludzie robia, a szczegolnie na PCL, jezeli producent nie daje radiatorow to znaczy, ze nie musi, a w razie czego jest gwara. Za 54zl mozesz miec accelero, ktore jest x razy wydajniejsze od kazdego mozliwego chlodzenia fabrycznie montowanego. No ale Ty chlodzenia nie wymienisz, wolisz tylko "dotykac" karte i mowic: "alc, jak parzy". A z tego co mowisz to ramy nie padly, tylko byly padniete a to zasadnicza roznica.

Koniec offtopa z mojej strony, nie chce mi sie juz z Toba klocic, bo i tak przeciez wiesz swoje.

Grala 1 dzien , po tym dostalem artow , pomijam szachownice w biosie , ta minela po tym dniu sprawnego dzialania. Wyzej masz Gainwarda kolegi Drozda , po co kolega okleil radiatorami vrm , ramy skoro producent tego nie dal , nie jest wymagane?

 

Aha , do Ciebie nie dosciera. Wisi mi , ze jest to najslabsza opcja chlodzaca , skoro tak zostala skonstruowana. To zamiast chlodzic ramy - skutecznie je rozgrzewa.

 

Rozniez eot z mojej strony.

 

Ja używam ten wynalazek i jestem bardzo zadowolony.

Przeciez to nie jest wymagane , boisz sie czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOLINK GFX Chilla 2x80mm

Wysokość 20mm do radiatora 30mm z wentylami

Długość 161 mm

Głębokość 115 mm

 

Wygląda to solidnie. Deklarują 18db pod pełnym obciążeniem. Chyba sie skuszę na takie coś... szkoda że nie pomyslałem i jak sprzedawałem X1950Xt to sprzedałem razem z ZeroThermem GX815.

Dzięki , pomierze sobie i chyba zamówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej masz Gainwarda kolegi Drozda , po co kolega okleil radiatorami vrm , ramy skoro producent tego nie dal , nie jest wymagane?

Aha , do Ciebie nie dosciera. Wisi mi , ze jest to najslabsza opcja chlodzaca , skoro tak zostala skonstruowana. To zamiast chlodzic ramy - skutecznie je rozgrzewa.

Przeciez to nie jest wymagane , boisz sie czy co...

Firekage za bardzo chyba to upraszczasz. Po co więc producenci tłuka chłodzenia procesorów, pamięci, chipsetów, kart graficznych i to jeszcze w jakiej gamie wariantów! Z wentylatorami, bez, świecące, buczące i parzące kawe. Dla każdego coś miłego.

I fakt jest taki, że to nie jest wymagane, jeżeli masz standardowe warunki wewnątrz komputera i nie bawisz się w OC. Jeśli jednak chce się kręcić, w budzie jest ciasno, ma się okno z plexy, albo lubi sie ciszę to montuje się niereferencyjne układy chłodzenia.

Jeżeli Twoja karta sypała artami na defaulcie przy relatywnie niskiej temperaturze wewnatrz obudowy to była strzelona. Ja miałem tak w X1950. Standartowe chłodzenie nie przylegało do jednej kości pamięci i karta sypała artami.

A co do oszczędzania producentów 4850 na referencyjnym chłodzeniu to niby NV robi inaczej ?

Dosyć długo jechałem na 8800GTS 640 z referencyjnym chłodzeniem i było baaardzo gorąco i baaaardzo głośno. Dlatego zmieniłem na Fryzjera i było fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grala 1 dzien , po tym dostalem artow , pomijam szachownice w biosie , ta minela po tym dniu sprawnego dzialania. Wyzej masz Gainwarda kolegi Drozda , po co kolega okleil radiatorami vrm , ramy skoro producent tego nie dal , nie jest wymagane?

 

Aha , do Ciebie nie dosciera. Wisi mi , ze jest to najslabsza opcja chlodzaca , skoro tak zostala skonstruowana. To zamiast chlodzic ramy - skutecznie je rozgrzewa.

 

Rozniez eot z mojej strony.

 

 

Przeciez to nie jest wymagane , boisz sie czy co...

No nie moge sie powstrzymac jak czytam to co Ty piszesz. Trafiles uwalona sztuke i tyle. Ch... do tego maja gorace pamieci, bo pewnie nie od tego padly. Co do radiatorow na vram, jezeli producent ich nie daje to nie jest to wymagane. Kierujesz sie naprawde pokretna logika. Czy to, ze wiekszosc osob ma na prockach chlodzenie lepsze niz boxowe znaczy, ze boxowe sie nie nadaje i konieczna jest jego wymiana? Nie i tak samo jest z chlodzeniem na grafikach. Na boxie jest goraco jak w piecu, ale sprzetowi to nie przeszkadza. Karta bedzie miala wysokie tempy, ale i tak bedzie stabilnie pracowac bez oc. Poprawianie chlodzenia nie jest wymagane, ale schlodzenie karty podnosi mozliwosci oc, a jak ktos nie robi oc to jest po prostu sztuka dla sztuki. A po co ludzie robia wc, fc, czy dic jesli producent tego nie dal? Jest to wymagane do pracy ich kompow? Mialem przez miesiac tego samego gainwarda, bez zadnych radiatorow na ramie i zasilaniu i karta pracowala w 100% stabilnie, moj obecny asus byl przez 1,5 miesiaca uzywany na referencyjnym chlodzeniu bez fanfixa i tez w 100% stabilnie, kolega ma od ponad 2 miesiecy palita bez radiatorow i tez nigdy nie narzekal. Wybrales referenta i co z tego, ze bylo goraco? Karta bezawaryjnie (pomijajac padnieta sztuke) pracuje przy takich temperaturach i nie miej pretensji, ze kupujac seicento nie masz mocy 911.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz to napisać wcześniej :damage_wall:

 

Przestańcie karmić TROLA :rolleyes:

 

 

.... ze kupujac seicento nie masz mocy 911.

 

Panie zdziwiłbyś się jak moża z Seicento zrobić małego killerka :plum: , wiem bo sam takiego posiadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz to napisać wcześniej :damage_wall:

Przestańcie karmić TROLA :rolleyes:

Z jednej strony należy ignorować prowokacje z drugiej firekage zachowuje się tak, jak by intensywnie poszukiwał miejsca gdzie coś może wkleić. Nie jest to dobre dla wątku ani dla czytających go użytkowników, ale to go nie interesuje, więc powiela swoje tezy. Czuję, ze jak by nVidia dalej stukała 5200 był by w stanie udowodnić nam, że lepiej jest się zaopatrzyć w ten produkt, niż w okropne radeony ;)

Przy okazji najlepiej sprzedającą się karta w USA jest obecnie Visiontek radeon 4850 i co na to firekage? Rynek, na którym konkurencja jest no powiedzmy bliska doskonałej było nie było a te radeony jakoś się dobrze sprzedają.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grala 1 dzien , po tym dostalem artow , pomijam szachownice w biosie , ta minela po tym dniu sprawnego dzialania. Wyzej masz Gainwarda kolegi Drozda , po co kolega okleil radiatorami vrm , ramy skoro producent tego nie dal , nie jest wymagane?

 

Aha , do Ciebie nie dosciera. Wisi mi , ze jest to najslabsza opcja chlodzaca , skoro tak zostala skonstruowana. To zamiast chlodzic ramy - skutecznie je rozgrzewa.

 

Rozniez eot z mojej strony.

 

 

Przeciez to nie jest wymagane , boisz sie czy co...

Grzała ci się od początku bo któraś kula była uwalona najprawdopodobniej jednocześnie pod GPU i ram ale nie na tyle aby nie łączyć za to zaczęła się karta potwornie grzać co doprowadziło w prostej linii do uwalenia połączeń i efektu jaki opisujesz.

To, że zostało tak zaprojektowane to ma działać, nie do końca jest prawdą każdy zna X360 :) i jego chłodzenie bez "fanfixa" ani rusz to znaczy da się używać ale parzy a póżniej widomy efekt uwalone luty, mowa o starej dobrej 90-tce btw chip też popełniło ATI :) :lol2: ale to z tym klockiem to taki wesoły OT :)

Karta dobra ale jak masz mannie na pkt. ciepła to zmieniaj chłodzenie bo dmuchanie wiatraczkami nic nie da.

Ati zapewne stwierdziło, że posłużą się PCB jako dodatkowym odbiornikiem ciepła i w ten sposób zrekompensują mało wydajny cooler co nie koniecznie na dłuższą metę może być dobrym rozwiązaniem ze względu na temperatury ale to moje gdybanie na temat płonącego laminatu i jeśli w grę nie wchodziło uszkodzenie BGA.

 

Nie denerwuj się na ATi, tak to jest czasem coś się psuje.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie zdziwiłbyś się jak moża z Seicento zrobić małego killerka :plum: , wiem bo sam takiego posiadałem.

Wiem, moj kolega mial seicento z silnikiem 1.3 od punto. Ale mialem na mysli seryjne modele, bo dla Pana Firekage zmiana chlodznia na grafie to przeciez rzecz niewykonalna, wiec tuning aut pewnie tez :) Ale koniec tego offtopa.

 

Wie ktos moze jakie napiecie mozna dawac bezpiecznie na gpu? Pytalem pare stron wczesniej, ale nikt nie opdowiedzial, wiec nie wiem czy sie niekomu nie chcialo czy nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zostało tak zaprojektowane to ma działać, nie do końca jest prawdą każdy zna X360 :) i jego chłodzenie bez "fanfixa" ani rusz to znaczy da się używać ale parzy a póżniej widomy efekt uwalone luty, mowa o starej dobrej 90-tce btw chip też popełniło ATI :) :lol2: ale to z tym klockiem to taki wesoły OT :)

OT- ale ATI wykonalo tylko sam projekt, reszte procesu robil kto inny :)

 

Edit: His odebrany. Wieczorem sprobuje wrzucic jakies fotki i zdac relacje z dzialania chlodzenia.

 

Edit 2: Pamieci Quimonda HYB18H512321BF-10 (1.0 ns ??? )

 

Umieszczone tuż koło chłodzenia pod "kwiatkiem", ale jest zapas wysokości w razie potrzeby wejdą radiatorki o wysokości ok 1,5 cm.

 

PCB ma obrys referencyjnego chłodzenia wlacznie z dziurami do jego montazu, nie mam pojęcia ile faz zasilania :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jakie napiecie mozna dawac bezpiecznie na gpu? Pytalem pare stron wczesniej, ale nikt nie opdowiedzial, wiec nie wiem czy sie niekomu nie chcialo czy nikt nie wie.

Zalezy jaki masz chłodzenie. Według mnie nie warto przekraczac 1.45V. Osobiscie mam ustawione 1.4V i uwazam to za gorna granice dla karty chłodzonej AC, z WC mozna sie pokusic o 1.5V, ale imo nie warto tak katowac karty dla paru MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB ma obrys referencyjnego chłodzenia wlacznie z dziurami do jego montazu, nie mam pojęcia ile faz zasilania :D

Kazda karta referencyjna ma 4-fazowe zasilanie. Najlepszy wybor, bo z tego co wiem to zaden non referent takiego nie ma, no i na zadnym non referencie nie trzasniesz vmoda.

 

Zalezy jaki masz chłodzenie. Według mnie nie warto przekraczac 1.45V. Osobiscie mam ustawione 1.4V i uwazam to za gorna granice dla karty chłodzonej AC, z WC mozna sie pokusic o 1.5V, ale imo nie warto tak katowac karty dla paru MHz.

Clodzenie mam dosc dobre - 54C w furmarku przy 1.35v 850mhz, atitool i cala reszta ponizej 50C, wiec tym sie raczej nie martwie. Pytam, bo bym chcial z 900-950 na gpu zrobic, pamieciom wiecej papu raczej nie bede dawal, bo i bez tego robia 1200mhz, wiec chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...