Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Clodzenie mam dosc dobre - 54C w furmarku przy 1.35v 850mhz, atitool i cala reszta ponizej 50C, wiec tym sie raczej nie martwie. Pytam, bo bym chcial z 900-950 na gpu zrobic, pamieciom wiecej papu raczej nie bede dawal, bo i bez tego robia 1200mhz, wiec chyba nie ma sensu.

Jakiego ołówka używasz? Ja cały czas mazałem B3 i nie mogę bardziej podnieść napięcia, znaczy działa karta na 770MHz, ale więcej papu dostać nie może. Który punkt malujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ołówka używasz? Ja cały czas mazałem B3 i nie mogę bardziej podnieść napięcia, znaczy działa karta na 770MHz, ale więcej papu dostać nie może. Który punkt malujesz?

Czyli jakie konkretnie napiecie udalo Ci sie uzyskac?

Mazanie rezystora dalo mi max 1.25v, dopiero polaczenie 2 punktow na pcb daje mi wiecej. Uzywalem zarowno olowka b3 jak i b4 i oba dzialaja, ale b4 jednak lepiej.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clodzenie mam dosc dobre - 54C w furmarku przy 1.35v 850mhz, atitool i cala reszta ponizej 50C, wiec tym sie raczej nie martwie. Pytam, bo bym chcial z 900-950 na gpu zrobic, pamieciom wiecej papu raczej nie bede dawal, bo i bez tego robia 1200mhz, wiec chyba nie ma sensu.

No to trafiła Ci sie niezła sztuka. Tylko pogratulowac. :)

Z S1 max to 1.43V, przynajmniej u mnie. Od wyzszego napiecia temp rosna zastraszajaco szybko i nawet 2x120mm 2k RPM nie daje rady schłodzic tego. Przynejmniej u mnie.

Według mnie 1.4V bedzie w sam raz. Powinienes 870-900mhz zrobic, moze wiecej zwazywszy ze całkiem dobrze krecacy sie egzemplarz masz. :)

 

Jakiego ołówka używasz? Ja cały czas mazałem B3 i nie mogę bardziej podnieść napięcia, znaczy działa karta na 770MHz, ale więcej papu dostać nie może. Który punkt malujesz?

U mnie dobrze zateperowany B6 dawał najlepsze rezultaty. Z tym ze przy takim ołówku trzeba bacznie mierzyc rezystancje. Edytowane przez new332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczne napiecia to:

Stock - 1.28v

Air - 1.35v max

Water - 1.4v

 

ja tam dalem 1,4v na stocku zeby zobaczyc ile wycisne max [bez zadnych furmarkow gier itp tylko max zegar w idle zeby win funkcjonowal xD przy takim voltarzu bylo 960mhz i 37st przy wentylu 100% + kilka innycg wiatraczkow xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos mi sie tu nie podoba - wrzucilem 4850 i odpalilem 3dsmarka06 do testow niby dziala , ale wynik mam 10800 na defaultowych taktach grafy i procu@3.15.

 

No ok 10000 wyciagalem z procem 3.3 i 2900 pro@820/950 , ale mimo wszystko chyba powinno byc wiecej ?

 

Temp GPU w idle ok 41 stopni

 

Wiatrak z dwużyłowym kablem więc nie ma monitorowania obrotów - w każdym razie nie przebija się przez 12cm Fandera i 2 Scythe Kaze @1200 rpm.

 

Na pamięci dmucha o wiele słabiej niż Glaciator.

 

Troche tu chlopaki pooszczedzali bo zostaly miejsca na montaz kondensatorow z referenta.

 

Dołączona grafika

 

A tu spod:

 

Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o chlodzenie to chyba jednak Asus lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trafiła Ci sie niezła sztuka. Tylko pogratulowac. :)

No rzeczywiscie narzekac nie moge. Bez podbijania napiecia robi 750mhz, a po podniesieniu dostaje skrzydel. Jak zmienie zasilacz to dopiero w pelni zobacze na co ja stac.

 

Panowie...

1. jak sprawdzic jakie jest napiecie na GPU?

2. ile maks napiecie dalliscie na Gainwardzie 4850 GS?

3. czym zmienic napiecia na GPU/pamieciach?

1. tylko miernikiem

2. tyle co stock, bo nie ma vmodow do tej karty

3. niczym nie zmienisz, chyba, ze masz na mysli podbicie biosem do marnego 1.2v co prawie nic nie daje

 

Kolejny :damage_wall:

Moze rozwin troche dokladniej o co Ci chodzi? Wynik rzeczywiscie niski, u mnie 10000 to jest przy procu na 2,5ghz, na 3,6ghz juz ponad 13k. Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

1.czym sie roznia te dwa 4850 oprocz chlodzenia

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=2899

i ten

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=2856

 

Bo ten z chlodzeniem Zalmana niby ma "HDTV" ( cokolwiek to jest , jebe mie to ;) ) , a jest tanszy od tego na stockowym chlodzeniu i bez tego HDTV.

 

2.Ma ktos ASUSa z chlodzeniem Glaciator ? Sa ponoc wersje TOP z takowym chlodzeniem i nie TOP rownież z nim. Czy to prawda i czy ktoś może podać oznaczenie takiej karty.

Jeśli ktoś ma , to jak toto chłodzenie się sprawuje i czy jest głośnie?

 

A apropo tego Waszego całego troll wątku itd to najlepiej sprzedajaca się karta i tak jest GF FX 5500 :) http://allegro.pl/item461780568_gainward_g...it_agp_box.html

Nie wiem kto to kupuje za taka kaske ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymm... mam takie pytanie:

Przyjmując iż mamy kartę referencyjną, przełączając się między trybami, jakie wynosi napięcie dla rdzenia w poszczególnych trybach?

Bo w 2D wynosi to coś koło 1V a w 3D? Bo coś zdaje mi się że moje "podbite" w ATT do 1,158 to w zasadzie... norma dla 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na e2160(~3450) i palicie non sonic(660/2500) robie okolo 12.5k w win xp.

Napewno masz 660/2500 ? Sonic ma standartowe taktowania 685/2000, To rdzen obnizyles ? :P A pamieci niezle O/C. Dajesz jakies dodatkowe chlodzenie na pamieci ? Moj to max na 770/2230 chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie udalo mi sie wyciszyc kompa :) Podpialem ten maly suszarkowy coolerek od mojego 4870 sonica na sztywno pod 5V i jest bloga cisza:) Zastanawiam sie jeszcze dlaczego w gpu-z (najnowszy) nie pokazuje mi tych ostatnich temperatur z sekcji zasilania? mam catalisty 8.9 i viste 32-bitowa. Aha jeszcze jedno dlaczego att mi sie wywala? przy jakiejkolwiek zmianie taktow czy to pamieci czy gpu BSOD albo co innego, a animacja z samolocikiem moge zobaczyc tylko od razu po zainstalowaniu att i odpaleniu tej symulacji, po restarcie wywala bledy jak chce to zrobic.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz 660/2500 ? Sonic ma standartowe taktowania 685/2000, To rdzen obnizyles ? :P A pamieci niezle O/C. Dajesz jakies dodatkowe chlodzenie na pamieci ? Moj to max na 770/2230 chodzi.

Niedoczytales bo napisalem non-sonic :wink: Na pamieciach(samsung) spore miedziane radiatory a na sekcji zasilanie mniejsze aluminiowe. Na gpu blok wodny. W budzie bardzo dobry przewiew jest a na karte wieje 120mm@800rpm z boku. Z rdzeniem nie wiem co jest ale wyzej po prostu wlacza sie vpu recovery w niektorych grach, kominowalem z podniesieniem napiecia w biosie ale nic nie dalo, a ze karta niereferencyjna vmoda nie znalazlem jescze. W idle gpu kolo 30C a w stresie ~43 (stary blok abaddon gpu pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytales bo napisalem non-sonic :wink: Na pamieciach(samsung) spore miedziane radiatory a na sekcji zasilanie mniejsze aluminiowe. Na gpu blok wodny. W budzie bardzo dobry przewiew jest a na karte wieje 120mm@800rpm z boku. Z rdzeniem nie wiem co jest ale wyzej po prostu wlacza sie vpu recovery w niektorych grach, kominowalem z podniesieniem napiecia w biosie ale nic nie dalo, a ze karta niereferencyjna vmoda nie znalazlem jescze. W idle gpu kolo 30C a w stresie ~43 (stary blok abaddon gpu pro).

Hehe, no masz racje, w sumie juz byla prawie 3 nad ranem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie udalo mi sie wyciszyc kompa :) Podpialem ten maly suszarkowy coolerek od mojego 4870 sonica na sztywno pod 5V i jest bloga cisza:) Zastanawiam sie jeszcze dlaczego w gpu-z (najnowszy) nie pokazuje mi tych ostatnich temperatur z sekcji zasilania? mam catalisty 8.9 i viste 32-bitowa. Aha jeszcze jedno dlaczego att mi sie wywala? przy jakiejkolwiek zmianie taktow czy to pamieci czy gpu BSOD albo co innego, a animacja z samolocikiem moge zobaczyc tylko od razu po zainstalowaniu att i odpaleniu tej symulacji, po restarcie wywala bledy jak chce to zrobic.

 

pozdr

Pisałem wcześniej że mam podobny problem z atitool na standardowych taktach ok a przy zmianie na turbo wywala błędy. Wydaje mi się że atitool nie jest kompatybilny z tym 4870 sonic. Wszystko inne smarki, gry chodzą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chłodził kartę freonem to nie miałbyś problemu z daniem 3V na gpu?

Co ma piernik do wiatraka? Karta działa stabilnie, a napięcie na 100% nie jest za duże. Miernika nie mam w chacie bo jest u ojca w warsztacie więc narazie nie mierzyłem napięcia. Swojego GF7600GS miałem na nie wiadomo jak dużym napięciu przez około rok i działał perfekcyjnie na AC przy taktowaniu 780MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Karta działa stabilnie, a napięcie na 100% nie jest za duże. Miernika nie mam w chacie bo jest u ojca w warsztacie więc narazie nie mierzyłem napięcia. Swojego GF7600GS miałem na nie wiadomo jak dużym napięciu przez około rok i działał perfekcyjnie na AC przy taktowaniu 780MHz.

Radzilbym Ci jednak wyposazyc sie w miernik, chyba ze zamalowujesztylko rezystor i mozesz uzyskac max 1.45v. Jednak laczyc punktow na pcb bez miernika bym sie nie odwazyl, za pierwszym razem jak je polaczylem to mialem 1.8v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym Ci jednak wyposazyc sie w miernik, chyba ze zamalowujesztylko rezystor i mozesz uzyskac max 1.45v. Jednak laczyc punktow na pcb bez miernika bym sie nie odwazyl, za pierwszym razem jak je polaczylem to mialem 1.8v.

Spokojnie nie malowałem punktów :P. Malowałem rezystor. Karta chodzi ładnie już kilka h więc sie nie martwie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że daleko skoro malowałem rezystor...

Tez mysle, ze niczlego sie nie stanie skoro max napiecie jakie mogles uzyskac to 1.45V, zakladajac oczywiscie, ze masz odpowienio chlodzone gpu i sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...