Jump to content
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Recommended Posts

Sterowniki do monitora zainstalowane? Jaka była popdzenia karta? System świeży? Stare stery poprawnie usunięte?

sterowniki do monitora? przeciez to plug and play.wczesniej mialem 8600gt i wszystko latalo ;/.system swiezy pod karte.wczoraj ze 3 razy formatowalem teraz jade driver clinerem i schodze w dol z sterownikami ,ale nadzieje ze cos to da mam 0we.Karta ,moze byc uwalona ,ze takie cyrki sie dzieja czy to cos innego ?

EDIT: EEEE: masakra nie wiem o co chodzi samo sie zrobilo chyba.Przed wyjsciem rano zmienilem wtyczke zasilania dodatkowego z tego "gotowergo z zasilacza" na przejsciowke molex 6 pin dolaczonego do karty i teraz dopiero sprawdzilem i hmm moze to to pomoglo?

Edited by adrian1024

Witam wszystkich posiadaczy kart firmy ati mam parę pytań odnośnie seri 4850 miał ktoś z was msi lub gigabyte i czy nie ma problemu z tymi firmami odnośnie awaryjności itp i czy po odinstalowaniu sterów od nvidi programem clear driver będzie wszytko ok

pozdrawiam

Kuzyn ma Gigabyte 4850 na standardowym chłodzeniu - zero problemów.

Pomocy!! Mam duzy problem z karta asus'a z glaciator.Karta w natywnej rozdzielczosci w grach i na pulpicie jakby ucinala mi z 1/4 obrazu.Nie mam aparatu ,zeby zrobic fote ,ale wyglada to tak ,ze obraz jest scisniety bardzo mocno z lewej i lekko z prawej strony.efekt podobny jak przy sciskaniu grubej gazety.Kompletnie nie wiem co na to poradzic ;/ .podlaczalem monitor pod 2gie wyjscie dvi zmienialem sterowniki z 8.10 na 8.9 i 8.7 i nadal nic.we wszystkich innych jest poprawnie a w 1440x900 mam qpe ;/ .nie po to dalem ponad 500 zl ,zeby teraz miec pixeloze i pol karty graficznej.To moja 1 grafika ati i jestem mocno zawiedziony puki co.Karta jest fabrycznie uwalona czy problem lezey po innej stronie?

Próbowałeś inne tryby wysyłania danych przez DVI do monitora (zmniejszanie częstotliwości DVI i ten drugi tryb którego nazwy nie pamiętam).

W sumie masz jeszcze 3 kombinacje trybów DVI do wypróbowania (z obecną 4).

sterowniki do monitora? przeciez to plug and play.wczesniej mialem 8600gt i wszystko latalo ;/.system swiezy pod karte.wczoraj ze 3 razy formatowalem teraz jade driver clinerem i schodze w dol z sterownikami ,ale nadzieje ze cos to da mam 0we.Karta ,moze byc uwalona ,ze takie cyrki sie dzieja czy to cos innego ?

EDIT: EEEE: masakra nie wiem o co chodzi samo sie zrobilo chyba.Przed wyjsciem rano zmienilem wtyczke zasilania dodatkowego z tego "gotowergo z zasilacza" na przejsciowke molex 6 pin dolaczonego do karty i teraz dopiero sprawdzilem i hmm moze to to pomoglo?

zwieksz odswiezanie z 60 na 75hz

Moja karta wróciła dzisiaj z serwisu ale nie podoba mi się, była jakoś zakurzona itd... Wiec postanowiłem porządnie jej się przyjrzeć.

Zauważyłem na karcie, że dolne układy scalone na pcb są nie które takie zielone? Na dole link do zdjęcia i układy te są zaznaczone na czarno w elipsach.

Dołączona grafika

Czy coś takiego jest normalne wydaje mi się że nie.

Czy mógłby ktoś zrobić mi zdjęcie tych układów z Asusa Glaciatora 4870?

Karte jeszcze nie sprawdzałem czy dziala.

Czekam na odpowiedz.

Dodam cos od siebie. Jedna firma przy gwarancjach , mowie o serwsie glownym , jesli dostalaby cos takiego to mialbys odmowe naprawy gwarancyjnej. To wyglada tak jak koledzy wyzej pisali , nadto moze mowic o tym , ze i wilgoc gdzies byla...

Edited by Firekage

mib, rafiki 20

Ja mam aktualnie WC na radku, blok tylko na rdzień, chwilowo pamięci i układ zasilania goły, wiec gier nie uruchamiam. Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że pamięci i układ zasilania na oryginalnym chłodzeniu są podgrzewane! Nie pamiętam dokładnie ale w windowisie rdzeń, pamięci i układ zasilania miały ponad 70'C. Aktualnie na bloku Thermaltake;

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

Przypominam że pamięci i układ zasilania gołe...

układ jeszcze delikatnie zapowietrzony i nie wygrzana pasta.

mib, rafiki 20

Ja mam aktualnie WC na radku, blok tylko na rdzień, chwilowo pamięci i układ zasilania goły, wiec gier nie uruchamiam. Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że pamięci i układ zasilania na oryginalnym chłodzeniu są podgrzewane! Nie pamiętam dokładnie ale w windowisie rdzeń, pamięci i układ zasilania miały ponad 70'C. Aktualnie na bloku Thermaltake;

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

Strasznie masz niskie te temperatury. Musze sprawdzic przylegania bloku. 

mib, rafiki 20

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

To idle, tak? Podaj w stresie jak mozesz. Mysle, ze w stresie bedzie wieksza roznica, bo w idle mam na accelero tylko 3-4C wiecej.

To idle, tak? Podaj w stresie jak mozesz. Mysle, ze w stresie bedzie wieksza roznica, bo w idle mam na accelero tylko 3-4C wiecej.

Ja mam podobne temp. w idle, a w stresie widziałem 53* max po vmodzie i taktach 843MHz/2350MHz. Bloczek to Cube na procka przerobiony tak aby chłodził radeona.

Ja mam podobne temp. w idle, a w stresie widziałem 53* max po vmodzie i taktach 843MHz/2350MHz. Bloczek to Cube na procka przerobiony tak aby chłodził radeona.

U mnie max 55C w furmarku, w atitool i reszcie ponizej 50C po vmodzie na 1.35v i 850/2400. Szczerze mowiac to spodziewalem sie lepszej wydajnosci po wc.

U mnie max 55C w furmarku, w atitool i reszcie ponizej 50C po vmodzie na 1.35v i 850/2400. Szczerze mowiac to spodziewalem sie lepszej wydajnosci po wc.

Może i by było lepiej jakbym miał lepszy bloczek i pompke, ale jak dla mnie jest wystarczająco chłodno. Stres u mnie to oczywiście też Furmark. Accelero to niezłe chłodzenie, jak się nie ma WC na procku to na grafe najlepiej założyć Accelero i po sprawie. Mnie WC na Radeona kosztowało 0zł za bloczek (gratis do obudowy dostałem) i 23zł za zapinke u maniakalnego ;).

Edited by OCM4n14k

Sapphire HD4850 Dual Slot, doszło parę dni temu, 3 czujniki temperatury - w idlu od 33 do 36 stopni a przy graniu w Fallouta 3 max detale - dochodzi do 58 także myślę ze nie jest źle :) Szumi lekko to mi cały komp także karty nie słyszę ;) zresztą gram na słuchawkach

Witam,

Posiadam kartę Palita (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=14338).

Dzisiaj kupiłem chłodzenie Arctic Cooling S1 Rev.2, zamontowałem je i kiedy włączyłem komputer sprawdziłem temperature w TechPowerUp... pokazało ok 50'C ale zmieniły się parametry karty na GPU Clock 500 i memory Clock 950 ;/ Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane... Proszę o szybką rade jak ustawić fabryczne ustawienia.

Karte sprawdziłem działa.

Zapuściłem 3DMarka06 i przeszła wszystkie testy, zapuściłem Furmarka na 15min i temp 65C. Zmieniłem nazwa Furmarka zeby sterowniki nie ograniczały. Artefaktów nie zauważyłem.

Dziwna sprawa z tymi zaśniedziałymi układami scalonymi i naklejka gdzie pisze nr seryjny gpu tez jest taka zamarzana ze ledwo idzie odczytać nr seryjny.

GPU reklamowałem z powodu nie krecacego wentylatora, wiem mogłem AC S1 ale po co narażać się na koszty jak jest GW.

Mógłby ktoś podać linka do hotfixa do FC2 od ATI?

Ja sciągłem z strony AMDATI i jak go zainstalowałem to obraz mi "podskakiwał" i dopiero ponowna instalacja 8.10 obraz przestał "podskakiwać"

Edited by MatroX13

tak to temperatury w idle, z stressu wrzucę jak na pamieciach i układzie zasilania wyląduje oradiatorowanie.

A na co czekac? I tak tam nie ma czujnikow, a na gpu chyba temp nie spadnie po dorzuceniu radiatorow :P

Czym podkrecacie radka po pencil modzie??

CCC, tylko bios trzeba jakis przerobiony sflashowac.