Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj odpalilem w koncu nowego kompa z HIS 4850 IceQ4 na pokladzie. Podczas instalacji co mnie od razu wkurzylo, to piszczenie, ktore wydobywalo sie od grafy. Po zainstalowaniu systemu, sterownikow (najnowsze ze strony ATi), piszczenie ustapilo. No to postawilem sobie ATT (male problemy - Vista x64 - udalo sie odpalic, ale nie dziala mi opcja "show 3d render" oraz "bench") i zaczalem sie bawic suwakiem od wiatraka. Zauwazylem, ze piszczenie pojawia sie (chicho) juz przy wartosci > 21% (> 980 RPM)... :/ Dzwiek zmienia natezenie przy roznych wartosciach.

Ktos wie, czym to moze byc spowodowane?

 

Pierwsze wrazenia odnosnie grafy:

na defaultowych ustawieniach w idle (500/1000), sensory pokazuja mi temperatury od 49 do 52 stopni (fan speed wskazuje 0% - jednak wiatrak kreci sie z predkoscia ~915 RPM). Przy otwartej budzie, wiatrak przy 60% (~1860 RPM) jest w dalszym ciagu cichy, ale mozna go juz uslyszec. Od 70% (~2140 RPM) zaczyna sie robic cicha suszarka, od 80% (~2420) robi sie juz glosno, przy 100% (~3180 RPM) to prawie jak odrzutowiec ;)

 

Na dniach pewnie pobawie sie w jakies dokladniejsze testy.

 

PS: Wszystko to przy otwartej budzie. Przy zamknietej (3 wiatraki w srodku) tempy sa podobne, a halas nieco mniejszy.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz blok?? Fullcover czy tylko na rdzen?? Mozesz zrobic zrzut temp w stresie z gpu-z?? 

 

nie mam fullcovera tylko bloczek od Kyńka prisona v.2 + nawiew fanderka 120mm na kartę (skręcony na 800rmp), dzisiaj dojadą ocz miedziane na pamięci, zrzutu mi się nie chce dawać, nie zależy mi czy wierzysz czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam fullcovera tylko bloczek od Kyńka prisona v.2 + nawiew fanderka 120mm na kartę (skręcony na 800rmp), dzisiaj dojadą ocz miedziane na pamięci, zrzutu mi się nie chce dawać, nie zależy mi czy wierzysz czy nie

Nie mowie, ze Ci nie wierze, bo nie mam do tego zadnych podstaw :P Poza tym ten zrzut mi do szczescia nie potrzebny, tylko po prostu dziwna mi sie wydala zaleznosc zrzutu od oradiatorowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może na tym HD4850 w Cod 5 lub Far Cry 2? Jeżeli tak to czy na max/ultra detalach też wam tnie? Bo ja mam jakieś dziwne wrażenie (a także słyszałem od kolegi, że na jego 9600 Far Cry 2 chodzi na ultra przy 1024 albo 1280 - i dlatego pytam), że jednak nie powinno, więc dlatego pytam.

Edytowane przez scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja w Call of Duty: World at War na full detalach mam od 30 do 60 FPS, czyli jak nie ma akcji jest 60, a jak zaczyna się akcja to spada do 30 i nie niżej. Wygląda na to, że coś u mnie jest nie tak?

Edytowane przez scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 1,8 @ 3013

P5B

2 x 1024 MB Kingston 836 MHz 4-4-4-14

Sapphire HD4850

Corsair VX450

 

Możliwe, że zasyfiony system AŻ tak obniża wydajność tej karty? Bo po zmianie z 7300GT nie reinstalowałem systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Masz P5B , sprawdz czy w nie przestawilo Ci sie PCIE na x1. Odpal GPUZ , zobacz czy jest 16/16 czy 16/1

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jednak sprobuj przeinstalowac system. Proc mam w sumie niewiele mocniejszy, 2 a 4gb ramu mysle, ze w codzie niewielka roznice robi, a grafe mam podkrecona tylko do 725/2200. Nie powinno byc az takiej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Far Cry 2? Też działa na full?

Nie wiem, nie mam. Crysis warhead po vmodach i naprawde mocnym oc na entuzjascie, dx10 bez aa 1280x800 chodzi bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3137820[/snapback]

Podaj framerate dla naszej wiadomosci. :) Rozumiem , ze Vista ? :>
Nie mam teraz na dysku, jak bede mial to sprawdze, ale przeszedlem ponad polowe gry i nie bylo zadnych spadkow fps, ktore bylbym w stanie odczuc. Wiem, ze Ty mi na slowo nie uwierzysz. Nie vista, tylko 2008 x64. Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się zmienić napięcie karty z poziomu Windowsa? Tak jak się to robi, żeby wyłączyć Powerplay, czyli tam z 1,046 na 1,082 coś takiego. Czy da się na większe, czy trzeba vmody?

Za pomocą Ati Tray Tools jak najbardziej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem ponad 140 stron tematu i nadal nie mam pewności co robić.

Posiadam referenta 4850 od Gigabyte. W grach karta od czasu do czasu włącza mi monitor. Zdarza się to nawet tuż po uruchomieniu gry, kiedy jeszcze jestem w menu. Czasem po takiej akcji daje się wrócic do windowsa bez resetu komputera. Czasem też, zamiast wyłączenia monitora, na ekranie pojawiają się pionowe zielone paski.

I teraz nie wiem co robić - kupować nowy zasilacz (aktualnie FEEL III 400W) czy lepiej najpierw wymieniać chłodzenie na karcie (grzeje się niemiłosiernie nawet w windowsie).

W biosie karty nic nie grzebalem, nic nie podkręcałem.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem ponad 140 stron tematu i nadal nie mam pewności co robić.

Posiadam referenta 4850 od Gigabyte. W grach karta od czasu do czasu włącza mi monitor.

Proponuje go włączyć zaraz po uruchomieniu komputera bo tak przy wyłączonym po omacku uruchamiac grę to troche trudno :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje go włączyć zaraz po uruchomieniu komputera bo tak przy wyłączonym po omacku uruchamiac grę to troche trudno :blink:

Literówka, wyłącza monitor w sensie (uprzedzę kolejne czepialstwo), że zanika sygnał z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literówka, wyłącza monitor w sensie (uprzedzę kolejne czepialstwo), że zanika sygnał z karty.

 

Patrząc na zasiłkę to może ona niedomoaga , jakie masz stery zainstalowane ??

 

Zapuść jakiś benchmark albo z poziomu CCC zmiejsz takty dla 3D i wtedy odpal coś w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zasiłkę to może ona niedomoaga , jakie masz stery zainstalowane ??

 

Zapuść jakiś benchmark albo z poziomu CCC zmiejsz takty dla 3D i wtedy odpal coś w 3D.

Mam catalysty 8.8. Z tego co widzę, są już 8.10 - zaktualizuję.

Dzięki za sugestię, spróbuję zmniejszyć taktowanie. Ale zakładając, że to rozwiąże problem, to chyba aktualne pozostaje pytanie, czy przyczyną jest za słaby zasilacz czy też przegrzewanie się karty :)

Jeśli nie ma możliwości jednoznacznie określić winowajcy na podstawie samych objawów, to najpierw chyba kupię Acceloro Twin Turbo - przynajmniej będzie ciszej. A jeśli to nie pomoże to zasilacz 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam catalysty 8.8. Z tego co widzę, są już 8.10 - zaktualizuję.

Dzięki za sugestię, spróbuję zmniejszyć taktowanie. Ale zakładając, że to rozwiąże problem, to chyba aktualne pozostaje pytanie, czy przyczyną jest za słaby zasilacz czy też przegrzewanie się karty :)

Jeśli nie ma możliwości jednoznacznie określić winowajcy na podstawie samych objawów, to najpierw chyba kupię Acceloro Twin Turbo - przynajmniej będzie ciszej. A jeśli to nie pomoże to zasilacz 450W.

 

Ja ma Gigabyte referenty w CF i działają normalnie więc stawiam na zasiłkę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...