Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos sie orientuje jakie konstrukcje niereferencyjne radka 4850 maja radiatory na pamieciach?

 

drugie pytanie: ktore radki 4850 maja zmienione pamieci (producent) z quimondow (chyba dobrze napisalem;D) na samsungi?

 

i czy posiada ktos radka 4850 1gb od gigabyte z chlodzeniem multicooling (pasywne) chodzi mi o to czy posiada radiatorki na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile na HD4870 ciśniecie w 3DMarku06? bo coś chyba mały wynik mam...

na E8400@4.0 ram 4GB@1000 grafa oc 800 mem 1000

mam lekko powyżej 15 000

 

POzdr.

Nie jest u ciebie tak zle.

U mnie jest to "tylko" ~13600 :-)

Te wyniki z AA i AF w wyższej rozdzielczości czy po prostu testujecie procesor główny ? ;)

 

Może podajcie ile punktów macie w 1680x1050 8xAA + 16xAF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile na HD4870 ciśniecie w 3DMarku06? bo coś chyba mały wynik mam...

na E8400@4.0 ram 4GB@1000 grafa oc 800 mem 1000

mam lekko powyżej 15 000

 

POzdr.

Wynik raczej w normie. Ja na 4850@850/1200i e5200@4ghz mam troche ponad 14200 w 3dmarku06 na standardowych ustawieniach. Jaki masz system? U mnie siedzi 2008 x64, wiec na xp by pewnie bylo wiecej. A ile macie w marku vantage? Bo tam mam z kolei chyba malo - troche ponad 8200, a widzialem ponad 9k na wykreconych 4850.

 

samsungi maja czas dostepu 0.8ns a quimondy ponad 1ns

 

pozdro

Nie ponad, tylko dokladnie 1ns.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu moge spokojnie podkręcić swoją kartę ? Testuje 3dmarkiem co 10mhz. Bardziej będą się kręciły pamięci czy rdzeń ?

Do xxx mhz. Nikt na forum nie jest wrozka i Ci tego nie powie. Testuj dalej tak jak testujesz, bo to jedyny sposob, zeby sie przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4850 Sonic+ ( syg. zestaw 2 ). Naturalnie chciałbym go podkręcić. Czym najlepiej testować stabilność?

 

Edit: Czym podkręcać bo RivaTuner wariuje? Nie akceptuje zmian, wskaźniki raz są na 500 a raz na standardowych taktowaniach. Raz zostają na miejscu innym razem cofają się, nie do opisania.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4850 Sonic+ ( syg. zestaw 2 ). Naturalnie chciałbym go podkręcić. Czym najlepiej testować stabilność?

 

Edit: Czym podkręcać bo RivaTuner wariuje? Nie akceptuje zmian, wskaźniki raz są na 500 a raz na standardowych taktowaniach. Raz zostają na miejscu innym razem cofają się, nie do opisania.

Ja podkrecam przez CCC i zadnych problemow nie ma. Co do testowania stabilnosci to u mnie po przekreceniu gpu artefakty nawczesniej sie pokazuja w 3dmarku06 w tescie z wezem. Poza tym furmark po zmianie nazwy pliku *.exe rowniez dobrze pokazuje artefakty (chociaz u mnie jakies 5mhz pozniej niz 3dmark).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka szkoda że takie tematy warto czytać tylko do 30 strony. Potem jest już tylko pieprzenie ciągle o tym samym, i zadawane wciąż są pytania na które odpowiedzi udzielone były już kilkadziesiąt razy.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka szkoda że takie tematy warto czytać tylko do 30 strony. Potem jest już tylko pieprzenie ciągle o tym samym, i zadawane wciąż są pytania na które odpowiedzi udzielone były już kilkadziesiąt razy.

No niestety masz racje. Jak napisalem to kilkanascie stron temu to zostalem tylko objechany. A wtedy bylo jeszcze gorzej niz teraz, bo co drugi post brzmial : "czy kupic palit sonic czy sralit ponic". Sam po kilka razy odopiwadialem juz na te same pytania, a jak chce znalezc jakies konkretne informacje w tym topicu to moge spokojnie kliknac w krzyzyk w prawym gornym rogu ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik raczej w normie. Ja na 4850@850/1200i e5200@4ghz mam troche ponad 14200 w 3dmarku06 na standardowych ustawieniach. Jaki masz system? U mnie siedzi 2008 x64, wiec na xp by pewnie bylo wiecej. A ile macie w marku vantage? Bo tam mam z kolei chyba malo - troche ponad 8200, a widzialem ponad 9k na wykreconych 4850.

 

 

 

Nie ponad, tylko dokladnie 1ns.

siedze na viście x64 karte może i mógłbym dalej cisnąć ale lubię ciszę;)

vantage nie chce mi się ściągać, może kiedyś...

06 oczywiście ustawienia standard

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam jezeli juz bylo. bylbym wdzieczny jezeli ktos podeslal jakies linki odnosnie pencil moda na 4870 bo nie chce bawic si w lutowanie [po 1 ze nie mam lutownicy = tylko transformatorowke i po 2 ze nie chce tracic gwary, olowek zawsze mozna usunac a lut nie]. jeszcze raz przepraszam jezeli bylo.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam jezeli juz bylo. bylbym wdzieczny jezeli ktos podeslal jakies linki odnosnie pencil moda na 4870 bo nie chce bawic si w lutowanie [po 1 ze nie mam lutownicy = tylko transformatorowke i po 2 ze nie chce tracic gwary, olowek zawsze mozna usunac a lut nie]. jeszcze raz przepraszam jezeli bylo.

 

pozdrawiam

Sam sie sobie dziwie, ze to zrobilem, ale znalazlem dla Ciebie moda w czasie ponizej 10 sekund. W piewszym poscie jest link do moda dla 4850 a do moda dla 4870 stamtad juz tylko jeden krok. W tym topicu tez juz sie napewno linki pojawily. Nastepnym razem moze sprobuj poszukac sam :P

Dla leniwca:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pewnie jest to w tym temacie ale ilez mozna tych stron pzreglądac.

 

mam gigabyte 4850 + chlodzenie zalman vf1000+as5.

 

1) do jakich wartosci mozna krecic tą karte ?? oczywiscie nie dokladnie co do jednego mhz ale tak pi razy drzwi. od razu mowie ze nie chce krecic na max tylko chce wiedziec jakich wartosci nie przekroczyc.

2) z czym lepiej bardziej nie przecholowac, z GPU czy memorkami ?? czy jesli jeden krecony parametr to drugi tez ??

3) jakie nominalne temp w idle a jakie w stresie ?? obecnie gpu-z w idle pokazuje 37 (memio 40, shadercolors 38), w stresie odpowiednio 45, 52 i 47. takie temp w stresie wyszly w czasie benchamrku programem videocard stability test. (gpu load 99%)

4) wynik benchmarki (3 minuty) to 383, jak on sie plasuje na tych kartach ??

 

5) czy wogole jest sens krecic te karty ?? no bo jeszcze na grach nie sprawdzalem ale chyba raczej wszystko pojdzie na fabrycznych ustawieniach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzcie proszę, co może być przyczyną takiego zachowania się obrazu. Występuje to zaraz po włączeniu komputera. Kilka restartów i obraz jest ok. Czy to wina sterowników, czy karta walnięta i oddać ją na gwarancję?

 

post-152560-1226442857_thumb.jpg

post-152560-1226442994_thumb.jpg

post-152560-1226442908_thumb.jpg

Edytowane przez g6r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam,

Powiedzcie proszę, co może być przyczyną takiego zachowania się obrazu. Występuje to zaraz po włączeniu komputera. Kilka restartów i obraz jest ok. Czy to wina sterowników, czy karta walnięta i oddać ją na gwarancję?

 

post-152560-1226442857_thumb.jpg

post-152560-1226442994_thumb.jpg

Masz "szachownice" na starcie. Predzej czy pozniej , stawiam na predzej , ta karta zdechnie i dostaniesz arty na 2d w samej Windzie. Czemu o tym mowie? Moj tez to mial , od nowosci na postach , zdechl kompletnie po 4 dniach:

Dołączona grafika

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pytanko krókie mam.Jakie jest nominalne napiecie pamiątek w referencie hd4850?Mam msi niereferenta,ale coś słabo sie kreci vram i to nie tylko mój egzemplarz,kończy się ok 2100mhz,później arty.Podejrzewam,że może msi obnizył napięcie (jeśli to możliwe?),bo pamięci są chlodzone jedynie miedzianą blaszką i do tego nawet w stresie nie jest zbyt ciepła.Wcześniej miałem referenta,to sie dużo bardziej grzały(ale szły 2200mhz na luzie),stąd moje podejrzenie,że napiecie w tej karcie co mam teraz jest mniejsze.

taka karta

http://www.tcmagazine.info/comments.php?sh...716&catid=2

Może ktos ma tego msi i napisze ile max. wyciąga z pamięci?

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...