Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Accelero z Fanderami 2x92 na pokładzie... fotki dam później... temp w idle 39' , w stresie Vantage

 

GPU Temp.(DISPIO) [°C] , GPU Temp.(MEMIO) [°C] , GPU Temp.(SHADERCORE) [°C] ,

 

51.5 , 60.0 , 49.0 ,

 

W Furmarku temp

55.0 , 63.5 , 52.0 ,

 

Wszystko więc raczej okej?

 

Do jakich wartości bezpieczna granica OC bez Vmodu? Co ile zwiększać MHz i czym testować w jakiej kolejności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz podaje instrukcje jak włączyć ten tryb

 

"http://stawikpiast.spaces.live.com/blog/cns!57DCB34AF857B4AB!1140.entry" (jak podawałem jako URL to nie działał )

 

tutaj jest jak go wyłączyć ale postępujemy tak samo jedynie zmieniamy ostatnia komendę na

 

bcdedit.exe /set testsigning on

 

Po tym zabiegu ATT działa jak powinno jedynie my mamy denerwujące napisy w rogach ekranu

- po włączeniu windows dreamscene napisów nie widac

 

Jak dla mnie było to rozwiązanie dużo wygodniejsze niż te "myki" z programem

który "za nas klikał f8", a napisy da się jakoś ścierpieć :)

albo dzięki Dreamscene albo ustawiając jasną tapetę ;)

Dziwię się, że jeszcze męczycie się z trybem testowym w Viście w kontekście ATT, skoro najnowsza beta ma zintegrowany loader, który odpala program bez żadnego kombinowania. Mam Vistę x64 SP1 w pełni uaktualnioną i ATT śmiga aż miło.

 

Najnowsza wersja ATT znajduje się zawsze na SkyDrivie Ray'a Adamsa (autora), czyli TUTAJ.

 

Właśnie jestem w trakcie tworzenia nowego spolszczenia do ATT, bo to, które jest w komplecie z programem ma pełno literówek, ortografów i innych błędów, ale o tym stworzę jeszcze chyba osobny temat, żebyście mogli ocenić zmiany, które wprowadzam.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

 

Chce kupić Radeona HD4850.

W przyszłości najprawdopodbniej przesiąde się na mocniejsze chłodzenie,

 

Mam do wyboru Palit XpertVision z referencyjnym chłodzeniem któy podobno można spokojnie wykręcić w granice 680 na 2150 i w minimalnie wyższej cenie Gigabyte Zelman który według niektórych robi 750 na 2200.

Czy rezultaty drugiej karty są rzeczywiście prawdziwe ???

 

EDIT: Znalazłem info , że najsłabsza Gigabyte HD4850 kręci się max700 na 2250! W dodatku można na niej podniść o 30% obroty wiatraczka i wtedy temp spadnie w stresie do około 65stopni C.

Wersja Zelman nie ma możliwości regulowania pracy wiatraczka, jest głośna ale dobrze chłodzona no i na 700 można uzyskać i 2300. Nikt nie dopisał tylko czy bez zmiany napięć ....

Edytowane przez Jendrus09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Zelman który według niektórych robi 750 na 2200.

Czy rezultaty drugiej karty są rzeczywiście prawdziwe ???

W moim przypadku to się potwierdza :)

 

Wersja Zelman nie ma możliwości regulowania pracy wiatraczka, jest głośna ale dobrze chłodzona no i na 700 można uzyskać i 2300. Nikt nie dopisał tylko czy bez zmiany napięć ....

U mnie jest 730 / 2300 bez zmiany napięcia ( tylko tyle co w HUD daje czyli 1,19V dla GPU i +0,09V dla pamięci) pisałem o tym 2-3 strony wcześniej ;) czyli te 700 dla rdzenia powinieneś osiągnąć, 2300 na pamięciach już nie koniecznie bo nie u wszystkich na tyle idzie, ale 2200 raczej bez problemu pójdą szczególnie jak nakleisz na nie radiatorki ( te czerwone pentagrama akurat pasują ) :P . Co do głośności dla jednych jest głośny dla innych cichy, dla mnie osobiście hałas był nie do przyjęcia i już następnego dnia postarałem się o regulator obrotów i przykręciłem trochę wentylator- temperatury podskoczyły po 2-5oC, ale przynajmniej mam błogosławioną ciszę w nocy gdy np: oglądam film ;)

 

Ps: nie Zelman tylko Zalman ;)

 

@Wyspa

 

U mnie ćwierka tylko płyta główna, natomiast na grafie cichutko. Jeśli przykleiłeś radiatory do sekcji zasilania to możesz mieć to samo co ja na mojej starej 7600GS od Galaxy - radiator który przykleiłem na cewce działał jak "membrana głośnika" i potęgował piski =x .

 

Co do 2200Mhz na pamięci- próbowałeś może przykleić jakieś radiatory na pamięci? U mnie bez nich nie mogłem przebić się przez "magiczną barierę " 2200, a po naklejeniu czerwonych pentagramów przebiłem się przez 2300Mhz :)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń poszedł przez CCC do 700 czyli max i wydaje się być stabilnie...

Pamięci jak ustawiłem 1100 i włączyłem AtiTool Scan For Art to po 3:50 min był error i liczenie od nowa ( to miarodajny program? ) zmniejszyłem więc o 5MHz i dalej testuje - przeszedł już 6minut ( ile powinienem testować i czy dobrze to robię ) Czym wy testujecie?

 

edit: po 7:30 zaczelo sie liczenie od nowa... nie wiem czy ten ati tool 27b3 jest okej? czym wy testujecie help...

 

edit2: po jakims czasie znow wywalilo, wiec zmniejszylem do 1090 i leci juz 45minut - mozna uznac za stabilne?

 

Tak to wygląda...

Dołączona grafika

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy radeona 4870 512Mb i Accelero Twin Turbo: czy w zestawie jest wystarczająca ilość radiatorów na VGA oraz na sekcję zasilania? Zastanawiam się nad zakupem Accelero Twin Turbo + pasta IC diamond (mam nadzieje że na procka jeszcze wystarczy) i martwię się tym iż podczas montażu czegoś będzie mi brakować. Podejrzewam, że taśma dwustronna akasa też może być potrzebna i nie wiem czy do sekcji zasilania będę potrzebował jakiś dodatkowych radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko starczy, ale trzeba trochę pokombinować przy sekcjach zasilania (ja piłowałem 1 radiator, bo 1 na 3 sekcje chyba nie wyrabiał)

 

 

 

Później wrzucę foty ok. 17

Będę Bardzo wdzięczny :)

 

taśma na radiatorach jest OK?

Edytowane przez crazyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej mam problem :(

 

na samej górze ekranu wyskoczyła mi czarna pozioma kreska na całą długość monitora :( -> i z lewej strony też jest... (grafa jest nie podkręcona i nic sie nie zmienia - nie robiłem zadnych ołówkowych modów czy czegos takiego) -> sprawdzalem na inny monitorze i jest tak samo... sprawdzalem z innym kablem i jest tak samo... oddac grafe na gwarancji?

 

byłem u kolegi z tą grafą i linux nie odpalił a w windowsie po zmianie rozdziałki sie 1/3 ekranu wykrzaczyła :/

 

odsyłam na gwarancję :/ jutro poleci do sklepu :/

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem Asusa 4850 ref.

Na razie mam 700 i 2200.

Czy na ref mogą być takie zegarki?

 

SD pokazuje około 75 stopni na rdzeniu a na mem nic

Na razie 500 s w ATT i 0 artefaktów

 

 

Ale ta suszarka wyje na 100% :D

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń poszedł przez CCC do 700 czyli max i wydaje się być stabilnie...

Pamięci jak ustawiłem 1100 i włączyłem AtiTool Scan For Art to po 3:50 min był error i liczenie od nowa ( to miarodajny program? ) zmniejszyłem więc o 5MHz i dalej testuje - przeszedł już 6minut ( ile powinienem testować i czy dobrze to robię ) Czym wy testujecie?

 

edit: po 7:30 zaczelo sie liczenie od nowa... nie wiem czy ten ati tool 27b3 jest okej? czym wy testujecie help...

 

edit2: po jakims czasie znow wywalilo, wiec zmniejszylem do 1090 i leci juz 45minut - mozna uznac za stabilne?

 

Temp

Dołączona grafika

 

 

Tak to wygląda...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;]....Dawno nie zagladalem na forum...Ale mam do Was pytanie w pewnej kwestii...Zlozylem sobie zestaw komp. z karta Gainwarda 4850 Golden Sample i jakie ona ma taktowania pamieci??!! Raz widze 2200mhz/ a raz 2000mhz i juz sie z tym pogubilem...jesli nawet ma na pamieciach te 2ghz i rdzen 700 to warto ja brac czy lepiej kupic zwyklego Gainwarda i go lekko podkrecic?

Z gory dzieki za odp...Wiem jak sie korzysta z forum trzeba poczytac poszukac itp.... przykro mi bardzo ale nie mam na to czasu;/ na kompie bede jutro dopiero popoludniu i do tej pory mam dac znac sprzedawcy...jeszcze raz dzieki za odp...

Edytowane przez malcolm28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;]....Dawno nie zagladalem na forum...Ale mam do Was pytanie w pewnej kwestii...Zlozylem sobie zestaw komp. z karta Gainwarda 4850 Golden Sample i jakie ona ma taktowania pamieci??!! Raz widze 2200mhz/ a raz 2000mhz i juz sie z tym pogubilem

W Gainwardzie GS pamięci pracują z częstotliwością 1100mhz (karta leży obok mnie i czeka aż ją przetestuję :P) Tak poza pytaniem, głośność chłodzenia jest akceptowalna, na 20% można powiedzieć że jest cicho. Wydajność również bardzo dobra. Wygrzewanie Furmarkiem (zmieniona nazwa pliku) po 10minutach wykazało 58*C na rdzeniu przy wentylatorze ustawionym na 50% (auto). Karta ma standardowo zwiększone napięcie względem referata do 1,21V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ATi rozpoznają aplikacje po nazwie pliku a ograniczono w nich wydajność po to że niektóre karty ulegały przegrzaniu w tych testach.

Jak zmienisz nazwe pliku to sterownik nie wie że to furmark i daję pełną moc karty w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wytlumaczcie mi prosze, o co chodzi z ta zmiana nazwy pliku w furmarku. Ja nie zmienialam, a testuje...

http://www.geeks3d.com/?p=1106

 

Here is an incredible news to start the day: Expreview has found that ATI’s Catalyst 8.8 have been optimized to detect FurMark and downclock the frequencies of a Radeon HD 4850/4870 to avoid to burn the GPU. So if you have a Radeon HD 4850 or Radeon HD 4870, just rename FurMark.exe in something.exe and you will see the difference! Expreview has done the test with Quake Wars: Emeny Territory and has renamed etqw.exe to FurMark.exe and saw performance drop from 141.3FPS to 93.7FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gainwardzie GS pamięci pracują z częstotliwością 1100mhz (karta leży obok mnie i czeka aż ją przetestuję :P) Tak poza pytaniem, głośność chłodzenia jest akceptowalna, na 20% można powiedzieć że jest cicho. Wydajność również bardzo dobra. Wygrzewanie Furmarkiem (zmieniona nazwa pliku) po 10minutach wykazało 58*C na rdzeniu przy wentylatorze ustawionym na 50% (auto). Karta ma standardowo zwiększone napięcie względem referata do 1,21V.

 

Ok z dzieki ...zmylily mnie tylko opisy z stron www tejze karty ...jesli jest jak mowisz 1100 efektywnie 2200 to nie zmieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie wrażenia, że GTA IV chodzi szybciej i nie jest to poparte cyferkami w rogu ekranu tylko odczuciami z gry.

 

EDIT:

Wie ktoś czy to ATi Stream trzeba jakoś włączyć, czy od razu po instalacji sterów jest aktywne?

Edytowane przez meehoweck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość grubys

Ale te stery nie były robione pod GTA więc nie można wymagać jakiegoś powera.

Niech się ktoś pochwali czy np Crysis warhead mu lepiej chodzi, bo to była jedna z gier która miała być wspomagana przez nowe Catalysty.

A co do GTA 4 to pewnie następne wydanie sterów będzie skierowane właśnie pod tą grę i oczywiści trzeba czekać na patcha.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem. Zrobiłem sobie vmoda biosu wg instrukcji. Wszystko poszło sprawnie. Bios się podmieni. Tyle ze jak sprawdzam wynika ze sie nic nie zmieniło. Sprawdzałem jeszcze raz zgrywając biosa i dane sa pozmienianie, a mimo to gpu z, ccc pokazują domyślne ustawienia.

Conifg

vista 32

powercolor hd4850 bios org 11.003

stery caty 8.11

 

pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się ktoś pochwali czy np Crysis warhead mu lepiej chodzi, bo to była jedna z gier która miała być wspomagana przez nowe Catalysty.

pozdro

Ja nie widze żadnej różnicy w ilości FPS. Przynajmniej na pojedyńczej karcie. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...