Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Na moim sprzęcie śmiga na full, w rozdziałce 1280x1024

Aha i w GTA 4 High i very high a suwaki nie mniej niż 70-80%

 

pozdro

Moze sprecyzuj to bo lekko wprowadzasz w blad.

 

FULL moze oznaczac max detale z AFx16 i AA max , a moze oznaczac detale ENT w grze bez AA - w co mocno wierze , bez AF lub z AF...

 

W tym wątku już chyba z naście razy było mówione że przyzwoite 350W zasilacze wystarczają z mocnym kompem, więc nie wiem skąd to zdziwienie.

Przyzwoity Corsar 620W poszedl z dymem po tygodniu na CF 4850. Tak , mogl byc wadliwy co nie znaczy , ze pakowanie zasilek 350W , ktore maja X lat i lezaly X lat na polce to dobry pomysl przy takich kompach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie to była ta słynna stara seria z mocną linią 5V zamiast jak nowe konstrukcje na 12V.

 

@Firekage - ja nie namawiam nikogo do skladania nowych kompów na starych zasilaczach - wręcz przeciwnie. Ale jak ktoś ma w miare nowy (powiedzmy do roku) 350W przyzwoity zasilacz,

to on na pewno da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity Corsar 620W poszedl z dymem po tygodniu na CF 4850. Tak , mogl byc wadliwy co nie znaczy , ze pakowanie zasilek 350W , ktore maja X lat i lezaly X lat na polce to dobry pomysl przy takich kompach...

650W :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma wiecej :wink: 4GB i do tego 512bit

 

Dołączona grafika

Ja tez mam wersje 512Bit xD do tego jedna kartę pokazuje 100 SP a druga 16 TMU (CFX) w Gpu-z pokazywało grubo ponad 500GB Vram xD ogółem Błędy i jak działa to walić to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Radek 4850 niedawno wrocil z gwarancji (nieudana proba flashowania biosa :)

Ledwo osiagal wtedy 700 na gpu a dzisiaj sie lekko zdziwilem poniewaz udalo mi sie wycisnac 770 / 1125 bez artow.

Zaskoczylo mnie rowniez ze wszystkie 3dmarki przechodzi bez problemow i zwisow :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś informacje na temat zawartości pudełka Sapphire Radeon'a HD4870 512MB w wersji LiteBox? Najbardziej interesuje mnie informacja czy dołączają do tej karty przejściówkę Molex->PCIE

 

Przykładowa karta, jednak na każdej stronie ta zawartość co do wersji Lite się różni.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13001

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max bezpieczne napięcie do pracy na codzień. Przy 1.4V nic sie nie stanie?? Przy tym właśnie napięciu moj Hd4850 osiąga max 46 stopni w furmarku.

Edytowane przez dzon4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max bezpieczne napięcie do pracy na codzień. Przy 1.4V nic sie nie stanie?? Przy tym właśnie napięciu moj Hd4850 osiąga max 46 stopni w furmarku.

bezpieczne jak zadbasz o sekcje zasilania,i zmień nazwę pliku to zobaczysz więcej owiele niż 46C albo pograj w wymagającą grę,przy tym napięciu S1 nie osiągniesz takiej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Ciebie bardzo. Po lewej bez oc po prawej po oc

Chodziło mi o "Stability Test", natomiast nie jest tak, ze ja nie daje wiary w twoje oc*, tylko jak chcesz mieć pewność to musisz odpalić FM na co najmniej 20 minut.

Pamietaj, ze furmarka musisz uruchomić ze zmodyfikowanego pliku, bo ati w sterownikach (począwszy od catalyst 8.8 ) pomieszało tak, ze karta obciążana jest w dużo mniejszym stopniu.

 

*ja nie daje wiary w stabilne 770mhz na twojej karcie bez moda :wink:

Pzdr

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "Stability Test", natomiast nie jest tak, ze ja nie daje wiary w twoje oc*, tylko jak chcesz mieć pewność to musisz odpalić FM na co najmniej 20 minut.

Pamietaj, ze furmarka musisz uruchomić ze zmodyfikowanego pliku, bo ati w sterownikach (począwszy od catalyst 8.8 ) pomieszało tak, ze karta obciążana jest w dużo mniejszym stopniu.

 

*ja nie daje wiary w stabilne 770mhz na twojej karcie bez moda :wink:

Pzdr

 

spokom dzisiaj sie zrobi, a masz gdzies zmodowany plik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się 3Dmarkiem 06 i przy HD4850 @ 740/1100 i C2D @ 3,5ghz miałem 13,3k przy włączonym Rivatuner i GPU-Z. Dzisiaj właczyłem 3Dmarka prz C2D @ 3,5ghz i karcie 750/1150 (bios mod) i mam wynik 12,5k. Żadne niepotrzebne programy nie były włączone. Głównie wynik w SM2.0 zmalał w porównaniu ze wczorajszym wynikiem. Panowie WTF? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie plombe palita od radeona 4850/70 (albo cala padnieta karte z plomba) w dobrym stanie w celach kolekcjonerskich :rolleyes:

poszukaj byle jakiego padniętego palita z plombą na allegro. Może 8600gt bo lubią padać od podłączania do tv?

 

A ja mam pytanie czy lepsze radki 4830/4850 (tylko bazowe wersje) robi sapphire czy palit/gainward? bo jestem na kupnie, ceny podobne i nie wiem co począć. Wiem że sapphire ma niereferencyją konstrukcję, ale czytałem że było to podyktowane cięciem kosztów a nie wydajnością i w przeciwieństwie do gainwarda ma radiatorek na sekcji zasilania, ale te chłodzenie jakieś takie mikre jest (4830) Nie ukrywam że głównie chodzi mi o oc i jeśli możliwe to chciałbym uniknąć wymiany chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, otóż jutro jadę do hurtowni po kartę graficzną i nie wiem za bardzo którą wybrać. Mam do wyboru:

 

PALIT RADEON HD4870 1024 PX DVI/HD/DP w cenie 938,18 zł

i

GAINWARD RADEON HD4870 1024 2DVI/TV GS w cenie 1 023,58 zł

 

Teoretycznie to Palit i Gainward to jedna i ta sama firma i nie wiem czym się różnią od siebie te 2 egzemplarze, obydwa maja nie referencyjne chłodzenie (takie same), te same taktowania, raczej bonusów w postaci gier nie maja ( nic o tym nie pisze w hurtowni ).

Interesują mnie tylko te 2 karty z tej hurtowni.

Prosił bym o pomoc w wyborze z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się 3Dmarkiem 06 i przy HD4850 @ 740/1100 i C2D @ 3,5ghz miałem 13,3k przy włączonym Rivatuner i GPU-Z. Dzisiaj właczyłem 3Dmarka prz C2D @ 3,5ghz i karcie 750/1150 (bios mod) i mam wynik 12,5k. Żadne niepotrzebne programy nie były włączone. Głównie wynik w SM2.0 zmalał w porównaniu ze wczorajszym wynikiem. Panowie WTF? :blink:

 

WITAM

 

mialem to samo ze swoim 4870 ba nie mialem a mam. zaarz po zakupie bylo ok 17 tys a 2 meichy pozniej ok 14 tys. jedyne co zmienialem to chlodzenie, ale raczej wykluczam uszkodzenie mechaniczne. tyle razy zmienialem chlodzenie na grafach i ani razu nic nie uszkodzilem, a nawet jezeli to padla by cala grafa, a nie tylko zmalal wynik w 3dmarku. nie znalazlem rozwiazania. reinstal sterow, reinstal 3dsmarka nic nie pomaga. w sumie sam nie wiem co to moze byc. tak jakby sie czesc rdzenia wylaczyla xD z tego co czytalem inni tez maja tak zaskakujace wyniki nawet jeszcze mniejsze na xs koles opisywal sytuacje ze swoim radoslawem 4870 gdzie mial tylko 8tys pkt xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, otóż jutro jadę do hurtowni po kartę graficzną i nie wiem za bardzo którą wybrać. Mam do wyboru:

 

PALIT RADEON HD4870 1024 PX DVI/HD/DP w cenie 938,18 zł

i

GAINWARD RADEON HD4870 1024 2DVI/TV GS w cenie 1 023,58 zł

 

Teoretycznie to Palit i Gainward to jedna i ta sama firma i nie wiem czym się różnią od siebie te 2 egzemplarze, obydwa maja nie referencyjne chłodzenie (takie same), te same taktowania, raczej bonusów w postaci gier nie maja ( nic o tym nie pisze w hurtowni ).

Interesują mnie tylko te 2 karty z tej hurtowni.

Prosił bym o pomoc w wyborze z góry dziękuje icon_smile3.gif

To są identyczne karty z inaczej pomalowanymi radiatorami, bierz tańszą :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem,zainstalowałem Viste 64 Ultimate,i odpalam sobie dziś Crysisa Warheda,no ale patrze ze coś mało fpsów było grafa na full,aax0 faax16 rozdziałka 1440x960 fps w granicy 20-22,myslałem ze to kwestia dx10 i ze grafa nie wyrabia,zawiedziony trochę.

Potem odplaam Company of Heores,gram i po jakimś czasie zwecha(program przestał działać)

Kolejnjnie odpaliłem Crysisa i w tych samych ustawieniach co wcześniej w tych samych miejscach fps od 27 do 34 !

I tak było jakiś czas,a teraz znowu jest jak wczesniej czyli 20 fps max 25 i to tam gdzie wcześniej było 30i.

Do tego ziwechy.

Pod Win Xp wszystko jest ok,w czym tu może być problem?

Stery catalysty 8.12 i Ati Tray tolls pod viste 64.

System śwezo zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...