Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

mialem to samo ze swoim 4870 ba nie mialem a mam. zaarz po zakupie bylo ok 17 tys a 2 meichy pozniej ok 14 tys. jedyne co zmienialem to chlodzenie, ale raczej wykluczam uszkodzenie mechaniczne. tyle razy zmienialem chlodzenie na grafach i ani razu nic nie uszkodzilem, a nawet jezeli to padla by cala grafa, a nie tylko zmalal wynik w 3dmarku. nie znalazlem rozwiazania. reinstal sterow, reinstal 3dsmarka nic nie pomaga. w sumie sam nie wiem co to moze byc. tak jakby sie czesc rdzenia wylaczyla xD z tego co czytalem inni tez maja tak zaskakujace wyniki nawet jeszcze mniejsze na xs koles opisywal sytuacje ze swoim radoslawem 4870 gdzie mial tylko 8tys pkt xD

A jak to się przekłada na wydajność w grach? Też odnotowałeś spadek wydajności? Bo tak właściwie ponad 14 tysięcy to ja robie na wykręconym 4850 i C2D 3.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodziło,miałem włączone filtrowanie aa x16 ,a jak było na 0 to wtedy od razu aż 10ć fpsów w góre,kurde dziwen ze przy faa x 4 miałem mniej niż przy faax8 :|

Ogólnie to ten dx 10 znacznie bardziej karte obciąża,jakieś tam róznice są,ale zastanawiam się czy warto dla tego dx 10 tracić dosćsporo fpsów,dla porównania te same ustawenia z tym ze pod xp i to z faax 16 nie spadają ponizej 27-30 fpsów.

Kolejna sprawa to taka że mam Viste z sp1 i nie mam dx 10.1 a jedynie 10,szukałem żeby ściągnąć i nie moge znależć.

Ma ktoś linka do niego?

 

EDIT:

Mam okazję za niewielką dopłatą nabyć HD 4870 x2 :)

I podejrzewam ze to zrobię,tylko mam pytanie moja zasiłka styknie do niej?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem sobie takie cos:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...y,id,60056,s,1/

 

Taktowania 800/3800, niereferencyjne chlodzenie, cena 722zl w komputroniku, przesylka gratis. Nie wiem czemu tak tanio :grin:

Zapasy sie szybko wyczerpaly. Mam nadzieje ze plomby na chlodzeniu nie bedzie.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockersclub.com/reviews/po..._4870pcs/16.htm

Nie ma nic o tych problemach w tym tescie, a temparaturki podobno bardzo dobre ale to mi roznicy nie robi bo i tak bloczek zaloze.

Pozatym na allegro te karty po prawie 900 zl schodza i w kazdym innym sklepie sa drozsze.

 

Minus jaki zauwazylem to ze te 'radiatory' na ramach sa na dobre doklejone. Na oc pamieci to dobrze nie wplynie ale kto by sie przejmowal tym z gddr5.

 

@Sysak

poszukaj byle jakiego padniętego palita z plombą na allegro. Może 8600gt bo lubią padać od podłączania do tv?

dobry pomysl jednak obejrzalem wlasnie fotki 8600 od palita i plomba jest inna ;/

Ale zauwazylem ze np w 7300gt jest taka sama wiec kwestia czasu znalesc cos taniego ;]

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3451

Jak już wspominałem chyba nie ma co się przejmować. Zawsze można zrobić fanfixa, jeżeli ten problem rzeczywiście występuje. Jeżeli ją kupię, to opisze wrażenia.

Moje zamowienie juz oplacone i 'przekazane do Działu Spedycji w celu fizycznego skompletowania towaru w Magazynie, spakowaniu i przekazaniu kurierowi' wiec pod koniec tygodnia tez bede mogl cos napisac :wink: Upewnilem sie i nie ma plomb na chlodzeniu tylko znowu trzeba bedzie mody do tego niereferenta szukac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się przekłada na wydajność w grach? Też odnotowałeś spadek wydajności? Bo tak właściwie ponad 14 tysięcy to ja robie na wykręconym 4850 i C2D 3.6.

tak. te 14 tys pkt to przy 4870 zegary 820/1100 :/ i e8400 na 4ghz :. nie wiem co sie stalo. w vantage wydaje mi sie ze normalny score [tak ok 10tys przy penformance]. wazne ze chodzi. moze jakis super wynikow w oc nie bedzie ale gry chodz to jest ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Ciebie bardzo. Po lewej bez oc po prawej po oc

 

Dołączona grafika

 

Intel daje takiego kopa?

Karta bez oc

 

Dołączona grafika

 

 

 

Niestety , lekkie oc karty i restart pod furmarkiem :) Chyba zasiłka niewyrabia.

650 Mhz 1050 Mhz na razie poszła pod furmarkiem score 4588

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się przekłada na wydajność w grach? Też odnotowałeś spadek wydajności? Bo tak właściwie ponad 14 tysięcy to ja robie na wykręconym 4850 i C2D 3.6.

Wynik w 3DMarku 06 obniża się w 2 pierwszych testach SM2.0 a gry nowsze korzystają z SM3.0 lub SM4.0 więc w grach spadku nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel daje takiego kopa?

Zmiana nazwy pliku furmark.exe na jakkolwiek inna daje takiego kopa :P

 

Niestety , lekkie oc karty i restart pod furmarkiem :) Chyba zasiłka niewyrabia.

650 Mhz 1050 Mhz na razie poszła pod furmarkiem score 4588

Zdecydowanie zasilka. U mnie tez na starej zasilce dokladnie takiej samej jak Twoja po ostrym oc mialem restart kompa od razu po odpaleniu furmarka. Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściemnia u mnie jest różnica około 60 klatek 4870 wykręcony do 815mhz

 

Pierwszy raz odpaliłem Furmarka i nie zmieniałem nazwy.

 

Po zmianie nazwy na Fur.exe :) Tylko klatki min były większe o 4

 

Zminiłem nazwę na orginalną zapusciłem test i wyniki takie same.

 

A jakie powinny być wyniki (mniej więcej) na mojej konf ?

 

Ps

Pusciłem furmarka na Athlon x2 5200+ Gigabate zalman 4850 (kolega sobie dziś kupił)

Nie było różnicy ze zmienioną nazwą . Wyniki troszke gorsze od moich score 4130

 

Ps

Pusciłem furmarka na ustawieniach C2D-2000 MHz (def nie mogłem dać bo musiałbym rozkręcać kompa) i grafa - standart.

Widzę że furmark z taktowania procka nic sobie nie robi - wyniki prakycznie takie same jak na 3.33 GHz

 

Ps

Hd 4850 700 Mhz i mem 1050 score 4661 (Procek 2000 Mhz nie było restaru)

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności- nazwę pliku FurMarka zmieniamy w katalogu, gdzie jest on zainstalowany, a nie na pulpicie. Wówczas wyniki są rzeczywiście wyższe prawie 2-krotnie.

W moim przypadku bez zmiany nazwy było 2490 pkt, a po jej zmianie 4595.

Początkowo nazwę pliku zmieniłem tylko na pulpicie i żadnego przyrostu wyniku nie było. Pewnie już o tym pisaliście, a może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zmieniłem *.exe ale "dziwne" że nie ma różnicy. Może tak jest że zainstalowałem od razu 8.12 bo karte kupiłem ok tydzień temu.

Kilka dni temu robiłem format i też zainstalowałem czyste 8.12. Cięzko wytłumaczyć dlaczego tak to u Ciebie działa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu robiłem format i też zainstalowałem czyste 8.12. Cięzko wytłumaczyć dlaczego tak to u Ciebie działa. ;)

U kumpla też działa "normalie" n Anthlonie i 4850 A furmarka sciągałem dopiero wczoraj (wcześniej nie wiedziałem , że taki test istnieje :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest prawdiłowe napięcie dla Radeona HD 4870?

W ATI Tray Tools pokazuje mi się 1.203 a czytałem gdzieś ze ten radek jest na napięciu 1.26.

Jak biorę bios defaults to ustawia mi takotwania 500 dla rdzenia i 3600 dla pamięci,a standardowo ta grafa ma 750/3600

U mnie chodzi na 800/3800.Z napięciami się nie bawiłem jeszcze,ale zastawniam się czy wszystko jest ok.

Ps.jednak nie biorę tamtego 4870 x2

Ale mam kupca na swojego za 950 zł,i może dołoze sobie kaski do tego

http://www.allegro.pl/item506018792_gainwa...tra_extrem.html

Co o nim myslicie?

jest sens wymieniać na Gainwarda?Niezłe pamiątki ma i chłodzenie.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak biorę bios defaults to ustawia mi takotwania 500 dla rdzenia i 3600 dla pamięci,a standardowo ta grafa ma 750/3600

Jakbys troche poczytal ten watek to bys wiedzial, ze karta ustawia takie takty dla trybu 2d i to jest normalne.

 

Co o nim myslicie?

jest sens wymieniać na Gainwarda?

Ja bym nie zamienial na gainwarda. Nie mam juz zaufania do kart palita, ale to moja opinia.

 

Niezłe pamiątki ma i chłodzenie

Mialem co prawda 4850 a nie 4870, ale moj gainward na tez niby niezlych pamieciach - samsungach, mial zerowe oc pamieci. Chlodzenie rzeczywiscie niezle tylko bez radiatorow na pamieciach i zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co się zastanawiają/chcą kupić 4870, a boją się hałasu, powinni bardzo dokładnie przyjrzeć się produktom Sapphire.

Otóż ta firma sprzedaje 4870(niby referent) z chłodzeniem na wzór Toxic'a

Kupno nie opiera się na szczęśliwym trafie tylko na odpowiednich numerach seryjnych.

 

Cena jak za referenta, dostępne wersje 512mb i 1GB, ale czy to jest ciche to tylko domniemywam...

post-162651-1229471473_thumb.jpg

post-162651-1229471535_thumb.jpg

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja....

 

 

Krótka piłka : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59748/

 

Ten Zalman czy ...

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59427/

 

Ten Pali .

 

Co się lepiej kręci i mniej hałasuje ???

Zapusciłem tego Gigabyta na Athlonie X2 5000+ (czy coś koło tego) . W furmarku był trochę słabszy od mojego referenta Asus bez oc. (platforma intel). A głośność taka sobie (ciszej niż referent)

A co do Palita to nie mam zdania

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co się zastanawiają/chcą kupić 4870, a boją się hałasu, powinni bardzo dokładnie przyjrzeć się produktom Sapphire.

Otóż ta firma sprzedaje 4870(niby referent) z chłodzeniem na wzór Toxic'a

Kupno nie opiera się na szczęśliwym trafie tylko na odpowiednich numerach seryjnych.

 

Cena jak za referenta, dostępne wersje 512mb i 1GB, ale czy to jest ciche to tylko domniemywam...

Jeśli działa tk jak w Toxicu to jest ciche, albo przynajmniej cichsze od referenta no i lepsze temperaturki trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...