Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno! Spali się od razu żywym płomieniem... (to tak z cyklu dziwnych odpowiedzi)

to bylo raczej z cyklu glupich odpowiedz, a ja pytalem powaznie. Dlaczego pytam? Otóż wstawilem na youtube filmik z wysypywania sie GTA: SA. Rozwiazanie oczywiscie znalazlem wylaczajac power play czyli ustawiajac profil 2D i 3D na taki sam poziom 750 MHz.

 

Dzis napisal do mnie jakis zagraniczny jegomość z myśla abym obnizyl poprzez CCC wartosc GPU z zastrzeżeniem, tu cytat: please dont underclock it to much you can damage the gpu .

I tak sie wlasnie zastanawiam w jaki sposob moglbym uwalić sobie GPU obnizajac jego wartość, szczegolnie ze na codzien wlasnie jade na obnizonym gpu i obnizonych pamieciach. Wychodze z zalozenia, ze przy lazeniu po stronach, ogladaniu filmow czy tez babraniu sie w office'ach nie potrzeba mi tylu MHz.

Jest chlodniej, jest ciszej i nawet moge spokojnie spac przy wlaczonym komputerze, bo reszta wentyli w kompie chodzi na obrotach zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam się szczerze dziwie iż boicie się o swoje karty.

Jeśli karta ma paść to padnie w przeciągu tych dwóch lat(gdy jest jeszcze na gwarancji), także obniż takty i olej "damage"

 

ps. właśnie z tych powodów staram się wybierać sprzęt na 3-letniej gwarze, bo lubię mieć komfort, a nie lubię dyskomfortu z powodu "czy karta szybko padnie jak będę włączał kompa 10 razy dziennie :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Kiedyś robiłem coś takiego na Radeonie 9000. (domyślnie 250 MHz GPU i 400 MHz MEM) Ustawiałem różne wartości. Poniżej 50 MHz po prostu komputer się zawieszał. Nie ma co się martwić na zapas. Poza tym powiedzcie szczerze - za dwa lata będziecie mięli nowsze mocniejsze karty, więc gwarancją nie ma co się przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bylo raczej z cyklu glupich odpowiedz, a ja pytalem powaznie. Dlaczego pytam? Otóż wstawilem na youtube filmik z wysypywania sie GTA: SA. Rozwiazanie oczywiscie znalazlem wylaczajac power play czyli ustawiajac profil 2D i 3D na taki sam poziom 750 MHz...

Nie było głupie tylko ironiczne. Prawie w każdym wątku o kartach ludzie piszą jak to kombinują z obniżeniem zegarów żeby obniżać zużycie prądu w idle a ty pytasz o takie rzeczy...

Nie ma w tym żadej logiki a takie sugestie są z pogranicza voo doo.

Nikt tez nie zmusza do zmniejszania napięcia, po prostu wtedy karta jest niepotrzebnie karmiona Voltami kiedy przy niższych taktach wystarczyłoby jej mniejsze napięcie niż fabryczne.

 

A że ww przypadku pomaga np wyłączenie przełączania trybów 2D/3D to nie oznacza, że ten pierwszy szkodzi karcie tylko oznacza że producent spiepszył mechanizm przełączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od kilku dni zaczynają mnie nachodzić zielone przekłamania ekranu o rozmiarze makrobloku i dziwnych zielonych kropek. Widać to mniej więcej na zdjęciach.

 

Karta to:

HIS HD 4870 Turbo 512MB (256bit) GDDR5

http://www.hisdigital.com/un/product2-25.shtml

 

Chłodzona wodą przez blok: Aquacomputer AquagratiX HD4870

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie mam zielonego pojęcia co jest błędem tego typu.

 

Sterowniki to najnowsze 8-12, na 8-11 było to samo. Temperatura przy max obciążeniu 43-45 stopni, normalna 38 stopni (temperatura z oprogramowania ATI).

Monitor to ten sam z podpisu: Zalman ZALMAN ZM-M220W, połączenie przez kabel DVI.

 

Czekam na wasze pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ram karty , VRAM :)

 

Popatrz co bedzie jak pouzywasz dluzej :

Dołączona grafika

Moj 4850 w akcji. Na samym poczatku mialem "szachy" w biosie , ale w Windzie smigalo...cale 2 dni. Pozniej arty w 3D ,nastepnie w 2D co widoczne bylo na ulpicie jak u Ciebie.

 

Jesli to czipset , w co jednak watpie , to mozesz sprawdzic dociskajac to w czasie pracy , moze luty puscily , tak sie NB z mobasow sprawdzalo na "zimne luty" , ale jak mowilem - w to nie wierze.

 

4870 maja Quimondy GDDR5montowane...nie jest to wedlug mnie najlepszty wybor.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci sypią się powoli, w dos/bios no problem. Po odpaleniu tak samo zero oznak, na skórce czarnej na naszym forum kilka minut i automatycznie masa makrobloków.

 

Poprostu niewierze, 4 karta do wymiany;) 3x gtx-280 i teraz to, jezu ;)

 

NB ma 68 stopni ale to norma przy UT-M2R, ma dodatkowe aktywne chłodzenie więc to nie NB ani SB, tylko już chyba kata graficzna.

zaraz zdejmę chłodzenie, przeczyszczę i założę jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Romek , jest cos co mozesz sprawdzic.

 

Jesli masz pod reka jakis wentylator , ustaw go w miejsce zaslania pamieci* , nie wiem jak wyglada twoj blok ,ale pewnie tego nie chlodzi. Czesc userow 4850 pisalo , ze po daniu wentylatorka w te rejony wszystko wraca do normy. Jesli to sie dzieje po jakims czasie to widocznie cos sie przegrzewa , mozesz programem GPUZ sprawdzic jakie podaje Ci temperatury.

 

 

*pokaze na przykladzie refa 4850 :

Dołączona grafika

 

W swoim masz podobnie , 1-sekcja pamieci , 2-zasilanie.

 

Pisze o tym dlatego , ze znajomy mial podobny problem , po daniu nawiewu w ta okolice karta przestala walic crashami i artami - 4870 z Vaporem.

 

Swoja droga , mowisz ze to 4 karta wiec widocznie cos ten blok nie radzi sobie/nie obejmuje reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig to:

ASROCK 4Coredual-sata2

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 GHz

Sapphire Radeon HD4850 512 MB Toxic (podpięty pod PCIe x16 [elektryczne x4])

Zasilacz ModeCom Feel III 500W

 

Zaraz po podpięciu nowej karty zaczęły się problemy z grami tj. poprawnym wyświetlaniem grafiki. Niezależnie od zainstalowanej wersji sterowników (czy to 8.7 czy 8.12) i ustawień graficznych w miarę nowych grach (np. Call of Duty: World at War, Kane and Lynch Dead Man, Far Cry 2, Rainbow six Vegas) część tekstur albo zupełnie znika co jakiś czas albo pojawiają się dziwne anomalie będące zlepkiem kilku map bitowych. Poniżej zamieszczam screeny:

 

*Far Cry 2:

http://img523.imageshack.us/my.php?image=24011802gh3.jpg

http://img155.imageshack.us/my.php?image=98002448oz2.jpg

http://img410.imageshack.us/my.php?image=60747074dw7.jpg

 

*Call of Duty: World at War:

http://img254.imageshack.us/my.php?image=60029202ju9.jpg

 

*Rainbow six Vegas:

http://img66.imageshack.us/my.php?image=22343498sy0.jpg

 

 

Na poprzedniej karcie, podpiętej pod AGPx8, His Radeon x1600 pojawił się problem ze złą interpretacją tekstur (nie na swoich miejscach lub tworzenie się "łańcuchów tekstur" w powietrzu), ale po zainstalowaniu najnowszych sterowników problem zniknął, w przypadku 4850 jednak nie.

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Xillbugus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam biosa do karty pawercolora hd4850PSC+ 512ram we wlasciwosciach systemu wyswietlana jest wersja biosa jako test wiec pomyslalem ze czas zaktualizowac bios tylko nie wiem skat go sciagnac na stronie producenta nie ma moze tu na forum ktos wie skat sciagnac nowszy bios to niech napisze dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było głupie tylko ironiczne. Prawie w każdym wątku o kartach ludzie piszą jak to kombinują z obniżeniem zegarów żeby obniżać zużycie prądu w idle a ty pytasz o takie rzeczy...

Nie ma w tym żadej logiki a takie sugestie są z pogranicza voo doo.

Nikt tez nie zmusza do zmniejszania napięcia, po prostu wtedy karta jest niepotrzebnie karmiona Voltami kiedy przy niższych taktach wystarczyłoby jej mniejsze napięcie niż fabryczne.

 

A że ww przypadku pomaga np wyłączenie przełączania trybów 2D/3D to nie oznacza, że ten pierwszy szkodzi karcie tylko oznacza że producent spiepszył mechanizm przełączania.

A ja jeszcze dodam, że w takim razie zacznijcie się bać o swoje procesory, taki EIST w prockach Intela obniża mnożnik i napięcie... A jakoś nie słychać o masowych reklamacjach, prawda?

 

Logika się kłania, panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazlem na esc.pl

 

Palit Radeon HD4850 Sonic 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [AE/4850S+T305]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14659

 

oraz

 

Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [XAE/4850S+T352]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14076

 

ale nie ma w tym 1gb zdjecia i nie wiem jakie jest chlodzenie. Wie ktos moze? posiada ktos taka karte lub jakies foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obie Sonic to takie samo maja tylko pamiecia sie roznia. Zobacz jakie ma sonic chlodzenie w jakiejs recenzji czy na stronie producenta...

Pozatym nie radze sie sugerowac tymi zdjeciami na stronach sklepu bo czesta sa niezgodne z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy podpiales dodatkowe zasilanie. Moze karta jest walnieta, sprqawdz ja na innym kompie. A tak wogole to lepiej zadaj to pytanie w temacie o tej karcie troche wyzej. Jutro ten temat zostanie zamkniety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy podpiales dodatkowe zasilanie. Moze karta jest walnieta, sprqawdz ja na innym kompie. A tak wogole to lepiej zadaj to pytanie w temacie o tej karcie troche wyzej. Jutro ten temat zostanie zamkniety :)

jak by karta była nie podpięta to zasilania to by wogóle nie wstała. Wygląda na to że karta jest uszkodzona, gnaj do serwisu niech Ci wymienią!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jak by karta była nie podpięta to zasilania to by wogóle nie wstała. Wygląda na to że karta jest uszkodzona, gnaj do serwisu niech Ci wymienią!!

W przypadku czesci kart bez zasilania grafa odpala sie , zegary pracuja w niskim stanie o czym informuje sterownik pod winda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak instalowales te sterowniki jedne na drugie ? czy moze dluzsza ale pewniejsza droga odinstalowanie/czyszczenie systemu z pozostalosci sterow np driver cleanerem albo sweeperem? i nastepnie dopiero instalacja?

 

mialem swego czasu podobny problem z wiedzminem ee sproboj moze pomoze. w dodatku sprawdz jakie masz temperatury ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja zadnej roznicy nie widze na tych zrzutach ekranu

Jak masz kursor poza zdjęciem to jest Nvidia, a jak najedziesz kursorem na zdjęcie (i pozostawisz w celu załadowania) to masz Ati Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam gdzie ją przetestować (chodzi o inny komputer), ale jakby co to do serwisu dam.

 

Temperatury w porządku nawet przy pracy.

 

Zasilanie podłączone prawidłowo, karta styka ze slotem.

 

Przed instalacją sterowników zawsze usuwałem poprzednie.

 

Tak zapytam jeszcze: Czy problem taki może wystąpić, gdy karta podpięta jest pod PCIe z elektrycznym x4?

Nie znam się na tym szczerze mówiąc, gdyż to moja pierwsza karta pod PCIe, a płyty głównej z AGP x8 i PCIe x16 nie udało mi się znaleźć (o ile takie są). Jeżeli w tym tkwiłby problem to zawsze mogę płytę wymienić (co i tak po świętach zamierzam).

Edytowane przez Xillbugus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czesci kart bez zasilania grafa odpala sie , zegary pracuja w niskim stanie o czym informuje sterownik pod winda.

nie w tym przypadku zapewniam Cie ;]

"Tak zapytam jeszcze: Czy problem taki może wystąpić, gdy karta podpięta jest pod PCIe z elektrycznym x4?

Nie znam się na tym szczerze mówiąc, gdyż to moja pierwsza karta pod PCIe, a płyty głównej z AGP x8 i PCIe x16 nie udało mi się znaleźć (o ile takie są). Jeżeli w tym tkwiłby problem to zawsze mogę płytę wymienić (co i tak po świętach zamierzam)." skoro masz karte ustawioną na 4x to i karta powinna być tak ustawiona :huh: :huh: więc to odpada, ewentualnie dogadaj sie ze sklepem niech wezma karte i przetestują ją na innym zestawie, ale tak apropo płyte to i tak byś wymienił na pcie 16x .... !!!

Edytowane przez kolere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezucilem sie z 4850 na 4870 i tak sie zastanawiam czy to normalne ze na tym samym chlodzeniu wodnym mam duzo wyzsze tempy na 4870 czy cos zle zalozylem ? W idle mam ~40C gdzie na 4850 bylo ~30, a po vmodach ~34. Napiecie na R4870 przeciez jest niewiele wyzsze a w 2D i tak zegar do 500 zbija...

A btw przy moim CPU @ 3.4GHZ w 3d marku 06 wyniki praktycznie takie same na obu kartach (r4850 775/2500, R4870 825/4000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazlem na esc.pl

 

Palit Radeon HD4850 Sonic 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [AE/4850S+T305]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14659

 

oraz

 

Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [XAE/4850S+T352]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14076

 

ale nie ma w tym 1gb zdjecia i nie wiem jakie jest chlodzenie. Wie ktos moze? posiada ktos taka karte lub jakies foto?

Tutaj:

Palit

Widac, ze wersja 1GB jest tylko Sonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...