Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Zmien sobie nazwe pliku furmark.exe, bo po wyniku widze, ze masz niezmieniona, wiec Twojemu testowi daleko do full stressu. Lepiej zapewnij jakis nawiew oprocz radiatorow na sekcje zsialnia, jesli jeszcze go nie masz i chcesz sie brac za porzadne oc.

Male ale , mam furmarka 1.5 , zmieniona nazwa na LOLEK.EXE , a mimo to i tak w oknie jest to co kolega ma wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male ale , mam furmarka 1.5 , zmieniona nazwa na LOLEK.EXE , a mimo to i tak w oknie jest to co kolega ma wyzej.

Na 9800gtx+? Chyba tylko catalysty ograniczaja furmarka, wiec u Ciebie czy zmienisz nazwe, czy nie to powinno byc to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na 9800gtx+? Chyba tylko catalysty ograniczaja furmarka, wiec u Ciebie czy zmienisz nazwe, czy nie to powinno byc to samo.

Na 4870. Na GTX+ nie zmienialbym tego :> Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem temat ale odpowiedzi nie znalazlem.

 

We wszystkich grach 3D dokuczaja mi paskudne piski, trzaski i inne halasy :/ na poczatku tego nie bylo i nie mam pojecia co to moze byc? Myslalem ze DVD-Rom czy cos, znajomy rzucil haslo ze to jest wlasnie to piszczenie cewek w kartach graficznych i wystepuje nagminnie. Tylko ze ja myslalem ze to piszczenie slychac na zewnatrz kompa, a nie w glosnikach? Jak to z tym jest? Sprzet jak w sigu

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje tato za skuteczne opisanie problemu piszczacych cewek w kartach graficznych, teraz moja wiedza jest o niebo bogatsza...

Napisz chociaz czy piszczenie cewek objawia sie halasem dochodzacym z karty graficznej czy przez panel audio.

 

O odlaczeniu dvd po prostu nie pomyslalem, odlacze ale dopiero po swietach. W kazdym razie nie dopisalem ze zaklocenia wystepuja na wyjsciu z karty muzycznej jak i na przednim panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew jest. 2x12cm. Zapakowałem 1.5V i tylko 900MHz :(( Marzy mi sie 1000MHz. Jechać dalej z napięciami??

nie dojedziesz bez azociku do 1000 zmiana napięcia wyżej da ci 20-30Mhz,1.6V było 960Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1,4v i 900 na rdzeniu mialem na accelero s1+2x120mm 37 idle/54 stress (furmark ze zmieniona nazwa). Na wc mam 31/42. Nie dziw sie, ze dzon ma niskie, tylko sie lepiej zastanow, czemu Ty masz takie wysokie. Moze za slaby nawiew, kiepska wentylacja, a moze wlasnie kiepski styk? Ja mialem na accelero na poczatku z 10C wiecej, dopoki nie wygialem zapinki i dokrecilem na sile.

Jaka zapinke wyginales?

 

Mam pytanko - wczoraj zalozylem Accelero Twin Turbo oczywiscie wszystkie pamieci i sekcje zasilania pozaklejalem radiatorkami (wieczorkiem postaram sie wstawic zdjecia zeby pokazac jak to zrobilem). Po pierwsze jakos niepewnie wydawaly mi sie trzymac (myslalem ze ten klej na nich trzyma solidnie). Wszystko szlo pieknie, temperatury troche spadly, ale nie jakos drastycznie (jakies 20 stopni w idle). Jak zaczalem testy i odpalac gierki to nic sie nie odpalalo. Na chwilke odpalilem NFS:Undercover i przez chwile dopuki sie nie zwiesila zobaczylem w GPU-Z ze temp MEMIO osiagnal 110 stC !!! Co to za czujnik? Ktos wie gdzie jest i jaka moze byc przyczyna jego nie schlodzenia?

Dodam ze wiatraczki dzialaly na wysokich obrotach, wiec na pewno wialo. Moze nie dokleily sie dobrze radiatory?

Zalozylem te tj. tulejki dystansowe miedzy accelero a karta, a z drugiej strony przykrecilem przez podkladki. Czy to spowodowalo ze moze radiator nie dociska rowno do chipsetu? Albo moze nie wystarczajaco mocno dociska?

Przykrecac bez tych "tulejek"? Uzyć tego pająka dociskającego z drugiej strony z referenta zeby stabilniej trzymal accelero? Moze dopiac radiator jakimis paskami do karty, bo jego waga powoduje ze odchodzi od chipsetu i przez to temp idzie do gory? Please help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Guma z backplate może naciskać na elementy z płytki, czy trzeba przerobić mocowanie np. zakładajac dystanse na każdą ze śrub?

Nie, guma jest radioaktywna i stopi Ci karte:/

Pomysl sam... czemu niby miala by nie moc dotykac elementow karty?

 

nie dojedziesz bez azociku do 1000 zmiana napięcia wyżej da ci 20-30Mhz,1.6V było 960Mhz

Pier...isz :P Ja robilem 1000mhz na 1.6v na wodzie.

 

Jaka zapinke wyginales?

Backplate.

Wysoka temperatura memio jest u Ciebie spowodowana na 99% zlym dociskiem podstawy chlodzenia do gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, guma jest radioaktywna i stopi Ci karte:/

Pomysl sam... czemu niby miala by nie moc dotykac elementow karty?

Jak masz tak pomagać userom to lepiej nic nie pisz - obydwie strony będą zdrowsze. Gdybym był na 100% pewny to bym nie pytał, nie uważasz?

Chodziło mi o to czy przez duży nacisk elementy smd nie uledną uszkodzeniu. Zresztą to już nie ważne, Musashi założone więc nie ma oczym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak pomagać userom to lepiej nic nie pisz - obydwie strony będą zdrowsze. Gdybym był na 100% pewny to bym nie pytał, nie uważasz?

Chodziło mi o to czy przez duży nacisk elementy smd nie uledną uszkodzeniu. Zresztą to już nie ważne, Musashi założone więc nie ma oczym mówić.

Glupie pytanie - glupia odpowiedz, proste.

Nie ma na forum inzynierow, ktorzy projektowali te karty i nikt Ci w 100% nie odpowie jaki nacisk moze karta wytrzymac. Kazdy bedzie spekulowal na ten temat podonie jak Ty, wiec nie wiem jakiej odpowiedzi oczekiwales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie - glupia odpowiedz, proste.

Tak, proste. Podobnie jak zachowanie niektórych ludzi na tym forum.

 

 

Nie ma na forum inzynierow, ktorzy projektowali te karty i nikt Ci w 100% nie odpowie jaki nacisk moze karta wytrzymac. Kazdy bedzie spekulowal na ten temat podonie jak Ty

Faktycznie, chyba nie ma. Widzę to po takich odpowiedziach jak ta:

Nie, guma jest radioaktywna i stopi Ci karte:/

Pomysl sam... czemu niby miala by nie moc dotykac elementow karty?

Nie chodziło mi o dotyk tylko mocny docisk.

 

wiec nie wiem jakiej odpowiedzi oczekiwales.

Mądrej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś kupiełem gigabyte'a 4850 512MB ZALMAN. Karta okazała się wielką suszarą jak dla mnie. Stąd moje pytanie czy ta karta oparta jest o referencyjne PCB?? Mam nadzieje, że ogólnie jest dość dobrej jakości, ale jeśli nie ma szans na pencil moda wogóle nie chce mi się z nią bawić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hallo, ktorys program do podkrecania grafy obsluguje juz nasze radki ( 4850 ) ? czy wciaz tylko bios mod?

 

 

@M-Power: dziekuje:} a czytalem kiedys caly topic teraz juz mi sie nie chce^^ Pozdro i Wesolych Swiat

Edytowane przez firin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chciałem zakładac nowego tematu więc pisze tutaj , posiadam taki zestaw :

 

Procesor - E8400

Płyta - Gigabyte EP43 DS3

RAM - Kingston DDR2 800 Mhz 2x 2giga

Karta Graficzna -teraz Gigabyte HD4870 było HD4850 od Palita

Zasilacz - Pentagram 460w

Dysk twardy Maxtor 120GB

 

 

Mój problem polega na tym , że podczas włączania komputera do kiedy lecą te kreski jest ok ale potem zamiast niebieskiego ekranu z napisem zapraszamy , monitor robi się szary i po chwili jest restart . Komputer włącza się dopiero po kilku próbach i wtedy działa już dobrze obydwie karty robią tak samo sterowniki do kart wgrywałem już chyba wszystkie . Dodam ze na radeonie x300 nie było zadnych problemów co może byc nie tak proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...