Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o to mi chodziło..., jeśli OC jest wystarczająco wysokie to pamięci padną przez temp więc napięcie nie musi być zwiększone, ale widocznie źle mnie zrozumiałeś lub za bardzo uprościłem treść swojego postu.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hapek

może gdybyś nie kupował PCS'a czy innego Gainszrota to problemu by nie było?

W/w karty już przed wypuszczeniem na rynek trafiały do serwisu :wink: :lol2:

Hmm do PowerCoolor w sumie mam zaufanie takie samo jak do kazdego referenta bo w czym on niby jest gorszy od referentow ? Ma dodatkowa faze zasilania, miedziany pasek z boku zapobiegajacy deformacji pcb i odbierajacy cieplo z pcb (bloczek + pare radiatorkow i pcb ladnie sie gnie wiec to naprawde przydatne). Co prawda chlodzenie niby lepsze ale tylko rdzenia (sekcja bez nawiewu, na pamieciach jakies smieszne miedzane plytki ) co ja i tak zmieniam wiec mi roznicy nie robi. Radka 9500@pro mam do dzis w kompie do netu wlasnie z powercolor i wszystko smiga a swoje juz przepracowal.

 

To ze PCS czy palit jest gorszy od nichy to jakis urban legend wedlug mnie ;]

 

BTW. Ten PCS 4870 tak do konca nie padl. Wylaczylem kompa na godzinke dalem wiecej nawiewu (bezposrednio 120mm boku, 120mm z dolu, 80 mm z gory - lekka przesada ^^) i poki co crysis smiga jak i inne gry i smarki. Juz wolalbym zeeby sie do konca popsulo bo teraz na gware raczej nie wysle mowiac ze furmark po 15 minutach sie wywala i to bez zadnego oc - co dotakowo daje mi do myslenia czy to aby na pewno pamieci, nie wiem moze to ten glut pod radiatorem na sekcji nie wyrabia ale wolalbym go nie zdejmowac skoro na GW ma isc.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotka pilka co lepsze, z czym mniej poroblemow, itd, widzialem kilka testow i niby to samo. Widze ze wypowiada sie tu sporo osob wiec bedzie lepszy przekrój na co mozna trafic. Podobno lepiej zainwestowac w Sapphire (oczywiscie OEM) czy to prawda?

 

ASUS 4850 GLACIATOR BOX 540zl

Sapphire 4850 OEM 563zl

Sapphire 4850 FBOX 616zl

 

to może wydać się dość głupie pytanie ale ... Czy czymś rożni się oprócz tych 3 programów z opisu wersja FBOX od OEM tzn czy są w OEM rożne kable itd... jak w box'ie?

 

jezeli sie nie myle to TO jest wersja OEM.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat: sprzedać mojego hd 4870 512 i kupić hd 4870 1gb, czy dokupić drugiego hd 4870 512mb?????

Naprawdę aż tak Ci klatkują gry, że musisz zmieniać taką kartę? Troche to dziwne. Ja bym wybrał bramkę nr 3, czyli zostawił tą kasę w kieszni/włożył do skarpety na nadchodzący kryzys.

A poważniej lepiej jedna mocna karta niż duet słabszych. Moze coś od konkurecji Geforce GTX 280 czy GTX 295 jak wyjdzie.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w worku :( eeeh

Kiedy ja w lipcu kupowałem Sapphire HD4850 OEM to dostałem je w pudełku, z przejściówkami, mostkiem, i kabelkami podstawowymi. Do tego płyta ze sterownikami.

 

Wersja BOX różniła się tylko tym, że miała większe opakowanie i jeśli dobrze pamiętam grę/gry w zestawie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie :D do uzytkownikow 4850 z 1GB RAM'u pewnie jest ich tu malo ale moze jakis sie wypowie... wiec Czy na GTA4 smiga znaczaco lepiej na 512MB wersji (to znaczy czy mozna ustawic wieksza rozdzialke i detale i dziala lepiej?) bo rozumiem w przytlaczalacej wiekszosci gier karty z 1GB ramu maja takie same osigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w worku :( eeeh

Polecam Asusa, bo jest naprawdę cichy.

W Proline maja box'a za 529zł, a wersje TOP za 559zł..

 

 

U mnie chodzi w 2D 6% fan w 3D przełancza się na 15%, powyżej 30% fan zaczyna być słyszalna.Temperatury w porządku ale nie ma do niej jeszcze v-moda.

O cudownych wartościach prędkości obrotowych Palitów już było wiele razy na forum.

Zakładając, ze wentyl ma 3000 obr./min to przy 6% kręciłby się z prędkością 180obr./min, a przy 15% to już 450obr,/min także cuda na kiju :wink:

Praktycznie karta chłodzona pasywnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie :D do uzytkownikow 4850 z 1GB RAM'u pewnie jest ich tu malo ale moze jakis sie wypowie... wiec Czy na GTA4 smiga znaczaco lepiej na 512MB wersji (to znaczy czy mozna ustawic wieksza rozdzialke i detale i dziala lepiej?) bo rozumiem w przytlaczalacej wiekszosci gier karty z 1GB ramu maja takie same osigi.

Ja na sprzęcie z podpisu, GTA IV na MAX (1680x1050) ok. 40fps wszystkie opcje można ustawić na FULL na grafice z 512mb tylko trzeba stworzyć plik tekstowy o nazwie commandline i wpisać w niego -novblank -norestriction i wrzucić do folderu z grą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzęcie z podpisu, GTA IV na MAX (1680x1050) ok. 40fps wszystkie opcje można ustawić na FULL na grafice z 512mb tylko trzeba stworzyć plik tekstowy o nazwie commandline i wpisać w niego -novblank -norestriction i wrzucić do folderu z grą ;)

Co z tego jeśli po ustawieniu wszystkiego na FULL będzie brakowało w grze tekstur, obiektów itp. Wtedy gra chodzi nawet szybciej niż na średnich ustawieniach bo jest mniej obiektów i tekstur w grze. 40FPS miałem o ile pamiętam w rozdziałce 1920x1200 - po zmniejszeniu tekstur na średnie spadło do jakichś 33 (czasami więcej, czasami mniej) - i nie mówię o wbudowanym benchmarku ale o grze. W 1680x1050 będzie lepiej ale myślę, że cięgle 512 MB to za mało. Więc...do GTA IV 1GB VRAM wskazany. Ale i tak najważniejszy jest tam chyba procesor:) Quad ładnie śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Krotka pilka... jakie chlodzenie kupic dla mojego HD4870 ? Zeby nie bylo tak latwo z wyborem to kilka ograniczen:

 

- plyta jak w podpisie czyli niefortunnie ulozone porty SATA i przez to prawdopodonie odpada Accelero S1 (bedzie zaslaniac porty)

- na chipsecie zamontowany HR-05, jego srubki montazowe sa dlugie i wystaja duzo nad poziom plyty oraz zostaja 2 sloty na chlodzenie, przez to odpada wiekszosc polecanych chlodzen

 

Wyglada na to, ze DuOrb by sie zmiescil tylko czy on jest wystarczajacy zeby schlodzic 4870 ? Moj VF900-Cu niestety nie wyrabia, wszystko chodzi stabilnie ale temperatury w grach dobijaja do 85st a furmark potrafi przekroczyc 100st a na dluzsza mete to chyba nie bedzie zdrowe dla karty. Zeby zobrazowac moja sytuacje kilka zdjec z zaznaczonymi problemami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania:

 

1sze odnośnie mojej karty hd4850 - zamontowałem na niej accelero s1 rev2 chłodzenie i podkręciłem ją troszki - po paru minutach gry pokazują mi się migające czerwone kropki np - a temp mam w okolicy 55-60C czym to może być spowodowane??

 

2gie - czy warto łaczyć moją kartę z hd4870 czy np z hf4850 1gb skoro ja mam hd4850 512mb??

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 zobacz temperatury w GPU-Z możliwe że jest źle dociśnięty, u mnie w 4870 temp GPU temp. MEMIO w stresie była wyższa od GPU temp o jakieś 25-30* ale jak ponownie założyłem radiator (również S1 rev.2) to teraz różnica nie przekracza 10*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 zobacz temperatury w GPU-Z możliwe że jest źle dociśnięty, u mnie w 4870 temp GPU temp. MEMIO w stresie była wyższa od GPU temp o jakieś 25-30* ale jak ponownie założyłem radiator (również S1 rev.2) to teraz różnica nie przekracza 10*

No właśnie róznica jest na poziomie 8C - miedzy temp gpu a memo. maksymalnie mam 60C także spoko myśle - nie rozumiem dlaczego tak się dzieje kurde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zamówiłem go, jak dostane to opisze wszystko :)

Cześć misiekx!

 

I jak tam to chłodzenie sapphira a'la TOXIC. Cisza i chłód?

 

Pytam, ponieważ również zastanawiam się nad tą wersją.

 

Pozdrofka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co znaczy warto wg ciebie. Jesli masz jedną z podanych kart, to lepiej dokupić drugą niż łączyć 2 rózne modele. Dlaczego? Bo szybsza zawsze będzie działała z prędkością wolniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć misiekx!

 

I jak tam to chłodzenie sapphira a'la TOXIC. Cisza i chłód?

 

Pytam, ponieważ również zastanawiam się nad tą wersją.

 

Pozdrofka.

Od siebie moge Ci powiedzieć, że nie jestem zadowolony z chłodzenia na wersji Toxic.Chłodno moze i jest ale cicho napewno nie szczególnie w 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co znaczy warto wg ciebie. Jesli masz jedną z podanych kart, to lepiej dokupić drugą niż łączyć 2 rózne modele. Dlaczego? Bo szybsza zawsze będzie działała z prędkością wolniejszej.

No ja posiadam 4850 512mb i teraz skoro napewno nie warto łączyć z 4870 to może da kopa 1gb na wersji 4850?? Jeśli jednak ma być widoczne tylko 512mb to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja posiadam 4850 512mb i teraz skoro napewno nie warto łączyć z 4870 to może da kopa 1gb na wersji 4850?? Jeśli jednak ma być widoczne tylko 512mb to bez sensu

Ja ci kolega Toman napisał, CF działa z szybkością najsłabszej, więc nawet gdyby druga miała 2GB to i tak system działałby jak 2x512.

Wniosek jeden, jak masz 4850 512 to włsnie drugiej takiej samej potrzebujesz albo ją sprzedaj i kup dwie 4870.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci kolega Toman napisał, CF działa z szybkością najsłabszej, więc nawet gdyby druga miała 2GB to i tak system działałby jak 2x512.

Wniosek jeden, jak masz 4850 512 to włsnie drugiej takiej samej potrzebujesz albo ją sprzedaj i kup dwie 4870.

Zastanawiam się czy jak ktoś pisze Rafa do Ciebie, to się denerwujesz ;)

Co do tematu, to albo kup druga identyczną kartę (pod względem parametrów), albo sprzedaj i kup 4870 1GB, bo co 2 problemy to nie 1 ;) no i pobór mocy pewnie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...