Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie moge Ci powiedzieć, że nie jestem zadowolony z chłodzenia na wersji Toxic.Chłodno moze i jest ale cicho napewno nie szczególnie w 2d.

Żeby nie było niejasności chodzi mi o model:

 

http://www.sapphiretech.com/po/gallery/img...R5_PCIE_C01.jpg

 

http://www.sapphiretech.com/po/gallery/img...R5_PCIE_C03.jpg

 

Pozdrofka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając troszkę monotematyczność ostatnio naszego forum chciałbym zapodać pewną informację.

Z ostatnich wieści - jak przyspieszyć naszą kartę o 12,5 % bez OC?

Wystarczy poczekać na nowe modowane biosy, albo na RivaTuner, który umożliwi odblokowanie dodatkowych 100 procesorów strumieniowych :).

 

Co skąd i jak - dokładne informacje można znaleźć TUTAJ

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając troszkę monotematyczność ostatnio naszego forum chciałbym zapodać pewną informację.

Z ostatnich wieści - jak przyspieszyć naszą kartę o 12,5 % bez OC?

Wystarczy poczekać na nowe modowane biosy, albo na RivaTuner, który umożliwi odblokowanie dodatkowych 100 procesorów strumieniowych :).

 

Co skąd i jak - dokładne informacje można znaleźć TUTAJ

 

pozdrawiam

PRO :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego? :lol2:

Wole ksywę pisaną z małej litery. Zdaje sobie sprawę z tego że pisanie jej z dużej to zwrot grzecznościowy. Ja jednak wolę w oryginalnej formie, ot takie dziwactwo ;)

Swoją drogą Wam też po instalacji Catalystów i pierwszym restarcie wywala rozdzielczość i glębie ekranu? U mnie pomaga dopiero druga instalacja tego samego sterownika i wszystko wraca do normy.

Zmieniając troszkę monotematyczność ostatnio naszego forum chciałbym zapodać pewną informację.

Z ostatnich wieści - jak przyspieszyć naszą kartę o 12,5 % bez OC?

Wystarczy poczekać na nowe modowane biosy, albo na RivaTuner, który umożliwi odblokowanie dodatkowych 100 procesorów strumieniowych :).

Co skąd i jak - dokładne informacje można znaleźć TUTAJ

Cieszy, już myślalem, że czasy wgrywania modowanych biosów minęły bezpowrotnie. Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cieszy, już myślalem, że czasy wgrywania modowanych biosów minęły bezpowrotnie.

nie licz na to że coś jest nie znaczy że bios pomoże,układy od zawsze miały część uszkodzonych.

PS.GF6800 każdy się modował nie tylko AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta , jest cos na rzeczy , to fake. Gdyby to byl fakt to juz dawno kazdy mialby bios moda.

No z drugiej strony już dawno by tą kartę zapowiedziano, a wprowadzanie jej później niż w lutym mija się z celem.

Okres późniejszy to test technologi 40nm w wykonaniu AMD i podzielenie się tym osiągnięciem ze zwykłymi śmiertelnikami.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole ksywę pisaną z małej litery. Zdaje sobie sprawę z tego że pisanie jej z dużej to zwrot grzecznościowy. Ja jednak wolę w oryginalnej formie, ot takie dziwactwo ;)

Swoją drogą Wam też po instalacji Catalystów i pierwszym restarcie wywala rozdzielczość i glębie ekranu? U mnie pomaga dopiero druga instalacja tego samego sterownika i wszystko wraca do normy...

Ja też wole swoją w oryginale ale innych czasem pisze z dużej, niektórzy odwrotnie czują się urażeni :lol2:

 

Co do sterów u mnie zaskakuje normalnie od razu. Tak było na XP i tak samo dobrze działa na Vista.

Przy czym ja używam osobnych paczek a nie tej zbiorczej. Najpierw instaluje sam driver, restart, potem hydravision i ccc i ostatni restart.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc kupienia okazyjnie Palit Sonic 4850.

 

Wyczytalem sporo o problemach, jakie moze stworzyc brak chlodzenia na sekcji zasilania.

Sporo kart wrocilo rowniez na serwis, byly niesprawne od momentu zakupu.

 

Na oferowana mi karte udzielono 1 miesiecznej gwarancji - dla mnie malo, a potencjalne problemy są.

Dlaczego udziela sie gwarancji 1 miesiac? Niby zniszczone lekko pudelko - czy mam prawo podejrzewac, ze oferta dotyczy karty poserwisowej? Cena 460pln.

 

Drugie pytanie - w jaki sposob moglbym zabezpieczyc sekcje zas. przed przegrzaniem? Sa tam otwory na montaz czegos. No ale czego - wentylator czy mzoe sam radiator?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob moglbym zabezpieczyc sekcje zas. przed przegrzaniem? Sa tam otwory na montaz czegos. No ale czego - wentylator czy mzoe sam radiator?

Najlepiej radiatory+nawiew. Jak masz dobrze wentylowana bude to same radiatory moga starczyc. Kup zwykle na pamieci typu bga i beda dobre, lub jak Ci sie chce bawic to mozesz sobie wyrzezbic jakies fajne radiatorki ze starych radiatorow na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oferowana mi karte udzielono 1 miesiecznej gwarancji - dla mnie malo, a potencjalne problemy są.

Dlaczego udziela sie gwarancji 1 miesiac? Niby zniszczone lekko pudelko - czy mam prawo podejrzewac, ze oferta dotyczy karty poserwisowej? Cena 460pln.

Lepiej dołóż te 50zł i kup jakiegoś asus'a czy his'a.

Masz 3 lata gwrancji i święty spokój.

Pality padały jak muchy...

 

Drugie pytanie - w jaki sposob moglbym zabezpieczyc sekcje zas. przed przegrzaniem? Sa tam otwory na montaz czegos. No ale czego - wentylator czy mzoe sam radiator?

pozdrawiam

Widze, że lubisz dreszczyk emocji...

Ehh, odpuść sobie tą kartę i kupuj nówke bez obawy o zjaranie zasilania, pamięci czy rdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Olej ta pseudo okazje. Serwisowki z naszych hurtowni maja gware oemowa to jest mniej wiecej od 3 do 6 miesiecy , ale nie 1. Nie kupilbym tego. 460zl? To na Allegro bez laski wyrwiesz referenta z 2-3 letnia gwara jako uzywke bez laski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a warto sie ladowac w karte z 1 miesięczną gwarancją?

W sumie na to pytanei będe musiał odpowiedzieć sobie sam, generalnie w ciągu miesiąca wada ukryta powinna się ujawnić.

Tylko nie wiem jak z awaryjnością po upływie takiego czasu jest. U brata referent działa do tej pory, niestety jest to powercolor wiec nie wrzuce tego palita na serwis pwc ;]

 

 

ok dziękuje za posty, zrezygnuje z zakupu.

Edytowane przez damaioshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly ten topic, zajelo mi to oklo tygodnia (oczywiscie z przerwami) dzieki czemu ten post bedzie 10x krótszy niz mial byc :)

ale do rzeczy.

 

sprzet jak w sigu.

chodzi mi i chlodzenie grafy. ma tego zalmana i musze powiedziec ze jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. jest super cichy (w 2d leci mi na 2000 i wogole nieslyszalny). Idle - 36-37 , stress (furmark f.exe) dochodzi do ~60 (obroty max 2400 ale i tak cicho). Do tego mam nawiew z budy z boku 120stką tak jak na fotce:

 

Dołączona grafika

 

takze ma dostawe swiezego powietrza z zewnątrz do chlodzenia. Obieg w budzie mysle ze jest ok. ja to poznaje po tym ze jak pierwszy raz wlaczam kompa, jest to 36-37st na grafie, stress furmarkiem z kwadrans, stop - po paru minutach temy wracają do normy. wszystko bylo ok tylko.. no wlasnie. niby mam radiatory na grafie wszedzie gdzie mozna (zalmany niebieskie i pentagramy czerwone, chyba wszyscy wiedzą jakie). , ale nie ma nawiewu z zalmana na sekcje zasilania, a w kontekscie przyszlosciowego vmoda musze to zmienic. oczywiscie wybór jest prosty i oczywisty - AC Accelero S1 rev2. i teraz tak, chce zalozyc podobnie jak uzytkownik Fog (ktory , nie obrazając reszty, widze wie co w trawie piszczy) - 2x120mm. zapewno wiekszosc , jak nie 100% posiadaczy tego typu chlodzenia ma wiatraki o budowie tego typu:

 

Dołączona grafika

 

natomiast ja chce zalozyc takie:

 

Dołączona grafika

 

dlaczego ?? bo chce wlasnie zeby mialy dostep "z boku" do powietrza wdmuchiwanego przez wentyl umieszczony z boku obudowy jak na pierwszym zdjeciu pokazane.

 

pytania::

 

1. no czy jestem w stanie zalozyc dwa takie wichry na s1, nawet uciekne do opasek jesi tzreba bedzie>

2. czy uzywa sie wogole tych wszystkicj elementów (nie mowie o radiatorach) załączonych do s1 ?? to pytanie rodzi nastepne

3. tak, widzialem kilka tutoriali montowania wiatraków na s1 i na grafe, ale czy kto moze zapodac linka do najbardziej takiego przyzwoitego i przystepnego poradnika/tutoriala montowania s1 na 4850 + 2 fany ??

4. gdzie załączacie wtyki z fanów (pytanie do posiadaczy dwoch fanow na s1), tzn do molexa ? (brak kontroli i monitoringu), do dwoch gniazd w plycie glownej ?? (muszą to byc 12voltowe, no i tak, na jednym 12v 4pinowy mmam wiatrak od cpu, zostają mi jeszcze 2 12voltwoe ale 3pinowe - pwrfan i sysfan1), no ale wtedy co, kazdy reguluje sie osobno ?? a moze jakos je sie spina rownolegle i podłącza do jednego gniazda w plycie albo do grafy ?? czy do tego zestawu bierze sie wiatraki 3 czy 4 pinowe...

 

 

edit - jesli ten wiatrak taki jak chce ( 3 fota) ma wywiew nie w tą strone co trzeba to odpada pytanie nr1 i trzeba zakladac fany jak na fotce 2

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

4. gdzie załączacie wtyki z fanów (pytanie do posiadaczy dwoch fanow na s1), tzn do molexa ? (brak kontroli i monitoringu), do dwoch gniazd w plycie glownej ?? (muszą to byc 12voltowe, no i tak, na jednym 12v 4pinowy mmam wiatrak od cpu, zostają mi jeszcze 2 12voltwoe ale 3pinowe - pwrfan i sysfan1), no ale wtedy co, kazdy reguluje sie osobno ?? a moze jakos je sie spina rownolegle i podłącza do jednego gniazda w plycie albo do grafy ?? czy do tego zestawu bierze sie wiatraki 3 czy 4 pinowe...

Dlaczego nie każdy z osobno? To nie problem.

Możesz też użyć rozgałęźnika do podłączenia dwóch w jedno gniazdo, ale w jednym musisz odciąc żółty kabel kontroli obrotów żeby odczyt był poprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PowerColor'a 4870 1GB PCS+ z Accelero S1, ale nie mogę za nic podkręcić nawet o 5MHz pamięci odrazu zwiecha i pionowe pasy na ekranie :( gpu idzie w sterach na 850, z tego co widziałem w różnych testach to w PCS+ pamięci kręciły się do 1050, jakieś pomysły sugestie ?

 

edit: ori taktowania to 800/925, próbowałem też w RT 2.21- to samo, stery 8.12 Cat i DNA

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX wypuszcza dzis na rynek swoje radeony ciekawe jak sie beda sprawowac

 

Gdzie znalazles info, ze to dzisiaj? Na stronie XFS jest info dotyczace wydania kart na poczatku 2009. I tyle. Brak zdjec, specyfikacji, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/news_8g7qHe65_Radeony_f...5_stycznia.html

 

prosze bardzo nawet jest str podana na ktorej mozna kupic

 

Dzieki. Dziwne, ze XFX nie podaje tak dokladnych informacji.

 

Ps. Tutaj mamy nieco informacji. Czyzby do 4850 wsadzili DDR5?

 

patrzac po srednim kursie NBP - cena 4850 wynosi ok 580 PLN. Sporo.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s. Tutaj mamy nieco informacji. Czyzby do 4850 wsadzili DDR5?

To jakiś błąd.

 

 

Nowa technologia chłodzenia Thermaltake i AMD

Nieśmiałe informacje sprzed kilku miesięcy stały się faktem. Wówczas to pojawiły się pogłoski, że AMD wraz z jedną ze znanych firm pracuje nad zupełnie nowym systemem chłodzenia kart graficznych. Teraz wiadomo już, że owa firma to Thermaltake, a opracowany sposób chłodzenia zupełnie nie przypomina tych stosowanych obecnie. "Xpressar Micro Refrigeration Cooling System" wykorzystuje zminiaturyzowane agregaty i zasadą działania może przypominać typową klimatyzację lub lodówkę. Zdaniem przedstawicieli obu firm (Dr. Gamal Refai-Ahmed, Thermal architect AMD oraz Kenny Lin, CEO Thermaltake) opracowane rozwiązanie zapewnia nawet o 20°C niższą temperaturę pracy, w stosunku do klasycznego chłodzenia za pomocą cieczy.

 

Pierwsze gotowe coolery najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane już za kilka dni podczas targów CES 2009.

źródło: TwojePC.pl

 

Wygląda na to, że AMD się stara...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze, ze jednakl znalazlem na stronie XFX nieco informacji o nowych kartach. Ach, ta poswiateczna, ospala mozgownica :)

 

3187219[/snapback]

To jakiś błąd.

 

 

Nowa technologia chłodzenia Thermaltake i AMD

 

 

źródło: TwojePC.pl

 

Wygląda na to, że AMD się stara...

 

 

Obudowa w systemie Xpressar juz istnieje. I kosztuje bagatela ~2300 PLN.

Spodziewac sie mozna, ze cena za chlodzenie do naszych radkow bedzie trzymala ten poziom :D:D

 

Cene znalazlem tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa w systemie Xpressar juz istnieje. I kosztuje bagatela ~2300 PLN.

Spodziewac sie mozna, ze cena za chlodzenie do naszych radkow bedzie trzymala ten poziom :D:D

 

Cene znalazlem tutaj.

Tu przyznam, że nie doczytałem :oops:

Pewnie będą chłodzić tym systemem platformę Dragon, a ja to skojarzyłem z nowym chłodzeniem, które ma się pojawić jako referent w serii 5xxx i też jest opracowywane we współpracy z kimś tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu przyznam, że nie doczytałem :oops:

Pewnie będą chłodzić tym systemem platformę Dragon, a ja to skojarzyłem z nowym chłodzeniem, które ma się pojawić jako referent w serii 5xxx i też jest opracowywane we współpracy z kimś tam...

Seria 5xxx ? O lol, 48xxx jest jeszcze gorace, a juz slychac o 50-tkach? I wez tu czlowieku nadazaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...